Jump to content

NASIL BİR ATEİSTSİNİZ?

Recommended Posts

Hacı'nın sabrına ve disiplinine hayran olmamak elde değil.

Siz sapıklar yazdığınız her iletiyle ne kadar küçülüyorsanız Hacı da o kadar büyüyor.

Sizler rezilleşip ufaldıkça Hacı efsaneleşiyor.

Sizler farkında olmadan Hacı'yı besliyor ve onun iddialarında ne kadar haklı olduğunu girdiğiniz her bir yazıyla pekiştiriyorsunuz.

Şimdi çıkıp bana da sataşacaksınız.

Hadi bakalım hodri meydan.

Biraz da Diriliş'e gelin sefiller.

Sabahtan beri size laf anlatmaya çalıştık; sabrettik, uzun uzun yazdık ama kalın kafanıza bir tek doğru sokamadık!

Çarpık beyninize tükürmenin zamanı geldi.

Bundan böyle dinsizin hakkında imansız gelecek!

Ağzınızın payını ben vereceğim!

Hadi durmayın kusun hasta beyninizin irinlerini!

Kusun da hepsini size misliyle yedirivereyim!

Cüneyt Arkın'ın Kara Murat film serileri vardır.

O filmlerde hiçkimsenin dikkat etmediği bir şey var.

Cüneyt Arkın koskoca Eyaletleri, Şehirleri, Köyleri kısaca büyük coğrafyaları düşmandan kurtarır. Göklerde uçar. Zıplar. Kimse yoktur onu yenecek.

Ama filmde küçük rolde bir Padişah veya Vali cinsi birisi önünde iki büklüm olup, kul köle olarak karizmayı çizdirir.

Senin bu naraların karşısında ben o sahneyi anımsadım.

Seni iki büklüm yapan ne?

Hacı mı?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 446
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Cüneyt Arkın'ın Kara Murat film serileri vardır.

O filmlerde hiçkimsenin dikkat etmediği bir şey var.

Cüneyt Arkın koskoca Eyaletleri, Şehirleri, Köyleri kısaca büyük coğrafyaları düşmandan kurtarır. Göklerde uçar. Zıplar. Kimse yoktur onu yenecek.

Ama filmde küçük rolde bir Padişah veya Vali cinsi birisi önünde iki büklüm olup, kul köle olarak karizmayı çizdirir.

Senin bu naraların karşısında ben o sahneyi anımsadım.

Seni iki büklüm yapan ne?

Hacı mı?

Beni bu dünyada iki büklüm yapacak bir ademoğlu yoktur.

Sen bilime gönül vermiş insanların birbirlerini selamlamasını iki büklüm, el pençe divan durmakla birbirine karıştıracak kadar alçalabilmiş birisin. Oysa senin ima ettiğinin tersine, ben Hacıyla da tartışmasını bilirim. Forumda çok yeni olduğun ve bilimsel düşünceyi yok eden, bilimi zehirleyen bir atmosferi soluyan ve İslam zehrinin bedenine girmesini engelleyecek donanıma sahip olmadığından sen bunları bilmezsin.

Ego savaşına dönüştürdüğün bu tartışmayı bu safhaya getirdikten sonra artık bildiklerinin de bir önemi kalmadı. Çünkü düpedüz saçmalamaya ve iftiraya sığınmaya başladın. Bundan böyle burnun boktan çıkmayacak. Ta ki kılavuzunun ne olduğunu kendi gözlerinle görünceye kadar...

Ama soruna yanıt vermeden de geçmeyeceğim.

Kimsenin önünde eğilmem, ama bilimin önünde boynum kıldan incedir.

Sitelerde Paylaş

Beni bu dünyada iki büklüm yapacak bir ademoğlu yoktur.

Sen bilime gönül vermiş insanların birbirlerini selamlamasını iki büklüm, el pençe divan durmakla birbirine karıştıracak kadar alçalabilmiş birisin. Oysa senin ima ettiğinin tersine, ben Hacıyla da tartışmasını bilirim. Forumda çok yeni olduğun ve bilimsel düşünceyi yok eden, bilimi zehirleyen bir atmosferi soluyan ve İslam zehrinin bedenine girmesini engelleyecek donanıma sahip olmadığından sen bunları bilmezsin.

Ego savaşına dönüştürdüğün bu tartışmayı bu safhaya getirdikten sonra artık bildiklerinin de bir önemi kalmadı. Çünkü düpedüz saçmalamaya ve iftiraya sığınmaya başladın. Bundan böyle burnun boktan çıkmayacak. Ta ki kılavuzunun ne olduğunu kendi gözlerinle görünceye kadar...

Ama soruna yanıt vermeden de geçmeyeceğim.

Kimsenin önünde eğilmem, ama bilimin önünde boynum kıldan incedir.

Muhammed yaşamadı dediğim zaman seni ararım sevişiriz.

Şimdi yaşadı dediğim için savaştayız.

Ok.

Bu bilimsel yaklaşın için tebrik ederim...

Sayılarınızı tespit edin bir :)

Sayılarınız size gerçeği verecektir.

Acaba yaşamadı diyen 100 kişi var mısınız merak ediyorum :)

Bilimsel İlimliler

Doğruyu sırf sen mutsuzsun diye çamura atamazsın.

Ben nerede kime iftira atmışım?

Sen asılsın şeyleri başkalarına yapıştıranlara ne deniyor bilmen lazım...

Sitelerde Paylaş

Muhammed yaşamadı dediğim zaman seni ararım sevişiriz.

Şimdi yaşadı dediğim için savaştayız.

Ok.

Bu bilimsel yaklaşın için tebrik ederim...

Acaba yaşamadı diyen 100 kişi var mısınız merak ediyorum :)

Bilimsel İlimliler

Doğruyu sırf sen mutsuzsun diye çamura atamazsın.

Ben nerede kime iftira atmışım?

Sen asılsın şeyleri başkalarına yapıştıranlara ne deniyor bilmen lazım...

Şimdi de sayıya mı sığınmaya başladın?

Sayıca azlık ne zamandan beri bir fikrin bilimselliğinde kriter olarak kabul edilmeye başlandı?

Sayıca çoklularıyla övünen ve bunu her fırsatta koz olarak ileri süren müslüman cenahla benzerliğinin bundan daha iyi bir örneği olabilir mi?

Bilim cahili AteistBakış hangi bilimsel atılım başlangıçta çok sayıda taraftar bulabildi tarihte? İnsanlar yeni görüşlere son model cep telefonları gibi atladılar mı yoksa müslüman mahallesinde salyangoz mu satıyon diyerek tepesine üşüşüp linç mi ettiler ha?

Sana söyledim.

Anlatmaya çalıştım.

Değerli vaktimden bölüm senin gibi değersiz müslüman bir ateiste laf anlatmaya çalıştım.

Ama sen anlamadın.

Burnunu bokun içine batırdın da batırdın.

Şimdi o bokun içinde boğulup gideceksin.

Çünkü sen bunu fazlasıyla hakettin!

Sen seni bitirdin!

Düştüğün çukurun içinde ağlasan da artık seni duymayacağım.

Sitelerde Paylaş

Şimdi de sayıya mı sığınmaya başladın?

Sayıca azlık ne zamandan beri bir fikrin bilimselliğinde kriter olarak kabul edilmeye başlandı?

Sayıca çoklularıyla övünen ve bunu her fırsatta koz olarak ileri süren müslüman cenahla benzerliğinin bundan daha iyi bir örneği olabilir mi?

Bilim cahili AteistBakış hangi bilimsel atılım başlangıçta çok sayıda taraftar bulabildi tarihte? İnsanlar yeni görüşlere son model cep telefonları gibi atladılar mı yoksa müslüman mahallesinde salyangoz mu satıyon diyerek tepesine üşüşüp linç mi ettiler ha?

Sana söyledim.

Anlatmaya çalıştım.

Değerli vaktimden bölüm senin gibi değersiz müslüman bir ateiste laf anlatmaya çalıştım.

Ama sen anlamadın.

Burnunu bokun içine batırdın da batırdın.

Şimdi o bokun içinde boğulup gideceksin.

Çünkü sen bunu fazlasıyla hakettin!

Sen seni bitirdin!

Düştüğün çukurun içinde ağlasan da artık seni duymayacağım.

Allah razı olsun senden din kardeşim...

Ne zaman diğer tarihsel figürler yaşamamıştır demeye başlıyoruz?

Hoca Nasreddin yaşamamıştır demeye başladığınızda bana da mesaj atar mısın?

Birlikten kuvvet doğar.

United we Stand :)

Müslüman Ateisti küfür kabul ettiğimi söyledim daha önce.

Bunun için misilleme hakkımı senin bana bu kelimeyi defalarca kullanmandan sonra kullanıyorum.

Sen de İbiş Ateistsin.

İbiş

isim, tiyatro

1 . Orta oyununda çoğu kez aptal uşak rolünü oynayan komedyen.

2 . sıfat, mecaz Şapşal.

Sitelerde Paylaş
...

Acaba yaşamadı diyen 100 kişi var mısınız merak ediyorum...

Bu tip konularda sayilarla hic isiniz olmasin. Bir zamanlar tek bir kisi dünya yuvarlak demistide kimse inanmamisti.

SAYGILAR

Sitelerde Paylaş

Bu tip konularda sayilarla hic isiniz olmasin. Bir zamanlar tek bir kisi dünya yuvarlak demistide kimse inanmamisti.

SAYGILAR

Gözleme dayalı tespitlerde sayıların anlamı yok haklısın.

Ancak yoruma dayalı kabullerde sayılar büyük anlam ifade eder.

Sayılar derken, dindarları hiç dahil etmiyorum.

Çinden Kenyaya kadar tüm tarihçileri ele alıp bunların arasında sizin dediklerinizi iddia edenlerin, benzer konunun uzmanlarına oranını kastediyorum :)

Sitelerde Paylaş

Sayın Ateistbakış

Sizce dünyada en yaygın dinlerden olan ve süper güç Amerikada da mılyonlarca inanırı bulunan hiristiyanlığın peygamberi İsa,Meryem ve müjdeci Yahya yaşadımı?İncili İsamı yazdı yoksa o öldükten sonra mı yazıldı?Yoksa Bizans topraklarındamı efsaneleştirilip mi üretildiler?Tüm hayvanları gemisine alan Nuh yada ren geyikleriyle uçan noel baba:))Bunlar yaşadımı ??

Aynı İsa örneği gibi Kuranda Muhammed sonrası yazılmıştır, emek harcayarak araştıran herkes bu tespitleri yapar.Beni,açtığım forumda teizm etkisinde bulunmakla eleştirmiştiniz ama kusura bakmayın siz daha çok teizm etkisindesiniz.Manzara şu ki Hacıyla olan kişisel probleminiz objektif bakmanızı engelliyor.

tarihinde safbilgi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Sayın Ateistbakış

Sizce dünyada en yaygın dinlerden olan ve süper güç Amerikada da mılyonlarca inanırı bulunan İsa,Meryem ve müjdeci Yahya yaşadımı?Yoksa Bizans topraklarındamı efsaneleştirilip mi üretildiler?Tüm hayvanları gemisine alan Nuh yada rengeyikleriyle uçan noel baba:))Bunlar yaşadımı ?Beni,açtığım forumda teizm etkisinde bulunmakla eleştirmiştiniz ama kusura bakmayın siz daha çok teizm etkisindesiniz.Manzara şu ki Hacıyla olan kişisel probleminiz objektif bakmanızı engelliyor.

Bay/Bayan Safbilgi,

Bu soruları ben de daha önce kendisine sordum ama arkadaşımız hiçbir yanıt vermedi. Yüzsüz bir kişilik kendisi. Utanmadan görmezden geldiği soruların yanıtlarıyla kendisi vicdanen yüzleşiyor mu ki size cevap versin.

Bunun gibilerinin burnunu boktan hiç çıkarmayacaksın ki layıklarını bulsunlar.

Dinsizin hakkında imansız gelir hanımefendi.

Sitelerde Paylaş

Namaz kılan birisi benim nazarımda İslam ve din konusunda tarafsız olamaz.

Haç çıkaran da olamaz. Kiliseye gidip ayinlere katılanlar da olamaz..

Bu benim düşüncem.

Onlar ne derse desin beni ilgilendirmez.

Benim düşüncelerimden bazıların paylaşmaları mümkündür elbette.

Ama orası da beni ilgilendirmez.

Bunu anlamayacak ne var?

aslında ben böyle düşünmüyorum.hatta beş vakit namaz kılanla üç vakit kılan bile farkeder.ama olay dini nasıl algıladığınla ilgili sanırım..dinde mantık arayan biri ile mantık aramadığı halde inanan bağnazın arasında fark yoktur ve onlar tarafsız olamayacaktır..bense hiçbişey aramıyorum..herhalde ben gibi başkaları da vardır.

tarihinde queenofhearts tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Sayın Ateistbakış

Efendim Sayın Safbilgi

Sizce dünyada en yaygın dinlerden olan ve süper güç Amerikada da mılyonlarca inanırı bulunan hiristiyanlığın peygamberi İsa,Meryem ve müjdeci Yahya yaşadımı?İncili İsamı yazdı yoksa o öldükten sonra mı yazıldı?Yoksa Bizans topraklarındamı efsaneleştirilip mi üretildiler?Tüm hayvanları gemisine alan Nuh yada ren geyikleriyle uçan noel baba:))Bunlar yaşadımı ??

Bu saydıkların insan oğlunun kulaktan kulağa oyununun birer ürünüdür.

Yani sözlü anlatımın kontrolsüzlüğünde %100 sonra %1000 sonra %10000 gibi oranlarla kartopu gibi yuvarlanıp gelen şeylerdir.

Orijinlerine inmek, iddiaları ayıklamak imkansız olduğundan (şu anda imkansızdır tam kökenleri nereye dayanıyor, çünkü bazı bulgular eksiktir, evrim teorisindeki eksik fosillerin tamamlanması gibi, bunlarda da bulgular toplandıkça aslında nelerin döndüğüne ulaşılacaktır, ancak sabotaj ihtimali %100 olacağından belki de hiçbir zaman aslına ulaşılmayacaktır) yaşamadılar kabul edilir.

Tarihte milad yılına kadar olan süreçlerde genelde hep sözlü aktarım olduğundan pek az yerde ne olup bittiği tespit edilebilir.

Ancak milat yılı civarlarından itibaren tarih daha belirgin hale gelir, çünkü devletleşme, ticaret, kültür, sanat vb bir çok daldan gelen bilgiler günümüze ulaşırlar. Birinden ulaşmayan olursa diğerinden tamamlama yapılır. Bir coğrafyadan eksik çıkarsa diğer coğrafyadan tamamlanmaya çalışılır. Ve bu süreç böylece devam eder.

Aslında sen bizzat bu saydığın şahısların yok olduğunu söyleyerek saçmalamış oluyorsun çünkü olayın aslını bilmeden, o söylentiler nereye dayanıyor tespit etmeden komple dosyayı kapatmış oluyorsun. Bu da seni bilimsel bir insan değil, bağnaz biri yapar.

Neyse konuya devam edelim.

Miladdan günümüze kadar olan kayıtlarda, bir çok coğrafyada dine dayalı devletler olmasından dolayı bu devletlerin yaptıkları sabotajlara rağmen ne olup bittiği anlaşılmaya çalışılıyor.

Ancak tarih islam devletini kabul ettiğinden. islam devletini başlatan şahsın da muhammed olduğunu kabul eder. Dolayısıyla sadece muhammed yoktur demekle olmuyor bu iş. Aynı zamanda islam devleti kurulmamıştır da demeleri lazım.

Bu konulara hiç derinlemesine girmek istemiyorum.

Yazışmalarımı yapacağım.

Kaynaklarımı toplayacağım ve uzun vadede bu ibişlerin aslında dediklerinin saçmalık olduğu ortaya çıkacak burada.

Aynı İsa örneği gibi Kuranda Muhammed sonrası yazılmıştır, emek harcayarak araştıran herkes bu tespitleri yapar.Beni,açtığım forumda teizm etkisinde bulunmakla eleştirmiştiniz ama kusura bakmayın siz daha çok teizm etkisindesiniz.Manzara şu ki Hacıyla olan kişisel probleminiz objektif bakmanızı engelliyor.

Ben muhammed kuran yazmıştır demedim.

Kuran muhammed denen adamın (veya muhammedleştirilen adamın) öğretileri ve kurmaya çalıştığı devletin anayasasıdır. Kanun kitabıdır.

Kanun kitabı bir kişi tarafından yazılmaz.

Benim uzaktan yakından teizm ile alakam yok.

Ben tarih bilimi ile alakalıyım.

Ve sizin gibi büyük bir çoğunluğun aptalca argümanlarına karşı yine size saygı duyarak bu bilimle aynı çizgide bulunuyorum.

Normalde bu yapılan eşkiyalık.

Burada zorbalığı utanmadan yapıyorsunuz.

Tarihçilere gidip iki tane roman kitabı sunun da görün bakalım kim olduğunuzu. En azından herhangi bir muz cumhuriyetindeki tarihçiye hiç uzmanı olmadığı halde islamla ilgili bu soruyu yöneltin de izlediği bilimsel metot ve yolu gözlemleyin bakalım nasıl ulaşıyor tarih verilerine :)

Romancılar

Saçmalıkla uğraştırıyorsunuz.

Kurum onaylı bir kaynak veya gelecek nesline bahsettiğiniz şeyleri akademik düzeyde öğretip, kaynaklar fonlar ayıran bir kurum gösterin kabul edeyim.

Roman kitabı değil...

Sitelerde Paylaş

Ateistbakış yazdı:Bu saydıkların insan oğlunun kulaktan kulağa oyununun birer ürünüdür.

Yazımda İsadan bahsettim hiç arkeolojik delil bulunmayan onca peygamber efsanesinden ve sayı çokluğunun doğrulukla hiç alakası olmadığından.Muhammedi niye bu kulaktan kulağa oyunundan devre dışı bırakıyorsun?

sadece muhammed yoktur demekle olmuyor bu iş. Aynı zamanda islam devleti kurulmamıştır da demeleri lazım.

Mantıksız bir çıkarım

Bunu demekle zaten Kurandaki Muhammedin yaşamadığını, ölümüyle bir efsaneleştirme olduğunu kabul ediyorsun.Dediğim üzere çabalamak boş, kişisel problemin Hacının soyledıklerine objejktıf bakmanı engelliyor,son iletim aradan çekiliyorum..

Sitelerde Paylaş

Ne olduğunu bilmediklerinizi istediğiniz şey ilan etmekten utanmıyorsunuz. Reziller.

Hacı böyle bir laf ediyor..Oysa daha önce şöyle demişti;

Garip bir dinci bu adam..

Başlık Tavanarasına taşınıyor..

Muhtemelen orada kapatılacak. Ya da çöpe atılacak...

Dinci olmasının sebebi de konunun özetini yapmaması..

Şimdi de ne olduğunu bilmediği ama daha evvel dinci ilan ettiğini sırf kendisine muhalefet diye trol ilan ediyor.

Ve tabi cezalandırıyor:

Trolluk yapıyorsun. Şimdilik seni bir gün uzaklaştırıyorum.

Tekrarı halinde süresiz şutlanacaksın.

Ardından da hiç utanmadan şunları söyleyebiliyor:

Bunlar sizin düşünceleriniz.

İstediğinizi düşünebilirsiniz..

Özgür bir forumdasınız..

Kıymetini bilin..

Bu kadar çelişki hadislerde bile yok..

Bu arkadaş bir Amerikan vatandaşı..

Amerika nın çıkarlarını herşeyin üzerinde tutup koruyacağına yemin etmiş.

Fakat söz konusu Türkiye olduğunda yemin,ant, söz gibi şeylerin teferruat olduğunu söyleyebiliyor.

Gel de bu evangelist bozmasının takiyye yapmadığına inan..

Bu konu da aslında, oryantalist titrine sahip evangelist uşaklarının dillendirmeye çalıştıkları bir mesele..

Muhammed in yaşamadığına dair paranoyadan, İslam ın aslında bir Hristiyan tarikatı/mezhebi olduğu sonucuna varılacak.

Fakat bunu dillendirmek için daha vakit var gibi görünse de bu evangelist kırmasının bunu yapması an meselesidir, hatta geçmişte yapmıştır.

Evangelist bozması ateistleri kullanıyor.. :)

tarihinde seyma tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Musa'nın, İsa'nın, Muhammet'in yaşamadığını ispatlamak, Yahudilikle, hristiyanlıkla, müslümanlıkla, etkili bir mücadele anlamına mı geliyor?

Bunların yaşamadığını bilimsel olarak ispatladığınız zaman bu dinler çökecek, etkinliğini yitirecek mi zannediyorsunuz?

Putperest dönemlerde, insanler kendi eli ile yaptıkları putlara tapar, onlara doğaüstü güç ve kudret atfeder ve bunlara inanırlardı.

Farzedin ki Yahudiliğin, Hristiyanlığın, Müslümanlığın peygamberi yaşamamış. Bunu bilimsel olarak ispatladınız. Bu dinler bu ispat karşısında pat diye çökecek mi? Tek tanrılı dinlerin, veya butün dinlerin bilim ile bağdaşan tarafı mı var ki bunların peygamberlerinin yaşamadığını ispatlayınca bu din mensupları, ha vallah haklıymışsınız peygamberler yaşamamış, diyerek inançlarından vazgeçsinler.

Hangi din, inançlarını bilimsel gerçeklere dayandırıyor ki, bilimsel gerçekler tersini söylediği zaman inançlarından vazgeçsinler.

Burada göze batan, ateistleri rahatsız eden, durum şu; Musa, isa, muhammet hayali kişiliklerdir. Yaşamamışlardır. Bu iddiayı kabul etmeyenler ateist değildir. Yaklaşımıdır.

Bu iddialar ile bu dinlerle mücadele ettiklerini sananlar gaflet ve delalet içindedirler.

Ne bu dinlerin mensupları, peygamberlerinin yaşayıp veya yaşamadıklarına bakarak inanmışlardır.

Ne de ateistler bu Peygamberlerin yaşayıp yaşamadıklarına göre ateistlerdir.

Felsefe profesörü ne diyor? Hiçbir ön koşul ileri sürmeden inanınız. Aklınızı bile aradan çıkarınız.

Eh bu yaklaşımdan sonra, peygamber yaşamış yaşamamış ne önemi olur.

Tek tanrılı dinlerin geldiği bu noktadan sonra,

Dinlerle, peygamberlerinin yaşamadığını ispat ederek mücadeleyi etkin bir mücadele sananlar dinlerin değirmenine su taşıyor demektir.

Bir fikirle mücadele ederken, ona ispat edemeyeceği bir tezi savunmasına yönlendir. Sonuç senin lehine olur.

Recep Tayyip Erdoğan'ın İsviçre bankalarında 8 hesabı bulunduğunu ispat edemeyeceksen bu iddia RTE nin değirmenine su taşımak olur. İsa'nın, Musa'nın, Muhammet'in yaşamadığını iddia edip, objektif ve bilimsel olarak ispatlayamadığınız sürece bu dinlerin değirmenine su taşımış olursunuz. Bunların yaşadığını birileri bilimsel olarak önümüze getirdiği zaman ne kadar zor durumda kalabileceğimizi varın siz tahmin edin. Ne diyecekler o zaman. İşte ateistler böyledir. Peygamberlerin yaşadığı kabak gibi ortadayken bunlar yaşamadığı zırvası ile uğraşmaktadırlar.

Veee sevgili hacı dinlerle, özellikle Müslümanlıkla mücadele ettiğini Muhammedin yaşamadığı argümanına dayandırdığı sürece ve bunu herkesin itirazsız kabul edebileceğini sandığı sürece Müslümanların değirmenine su taşımış olacaktır.

Temel argüman ne? Müslümanlığın ortaya çıktığı tarih ile kuranın yazıldığı tarih arasında birkaç yüzyıl fark ve boşluk var. Ama bu boşluk sonradan doldurulmuş. İster hayali, ister gerçek olarak olsa da doldurulmuş. Artık Müslümanlar peygamberin anasını, babasını, evliliklerini, çocuklarını, kölesini, arkadaşını, dayısının oğlunu, amcasının torununu vs vs vs biliyor olmuşlar. Ve bu senaryonun gerçek yaşam ile çatışan, çelişen bir tarafı yok. Eh bu aşamadan sonra sen kıçını yırtsan bile aksini kimseye kabul ettiremezsin.

Sonuç itibariyle dinlerin reel yaşam ile ters düşmeyen kısımlarına savaş açarsan, şapa oturursun.

Gerçek ateist dinlerin temel argümanları olan, allah, şeytan, melek, cin, ruh, ahiret, cennet, cehennem vs gibi masalsı yönleri ile mücadele eder. Peygamberlerin yaşayıp yaşamadıkları üzerine kurulmuş bir mücadele stratejisi hüsranla sonuçlanabilir. Veee bu hüsran dinlerin değirmenine su taşır.

Sevgiler.

Sitelerde Paylaş

Ateistbakış yazdı:Bu saydıkların insan oğlunun kulaktan kulağa oyununun birer ürünüdür.

Yazımda İsadan bahsettim hiç arkeolojik delil bulunmayan onca peygamber efsanesinden ve sayı çokluğunun doğrulukla hiç alakası olmadığından.Muhammedi niye bu kulaktan kulağa oyunundan devre dışı bırakıyorsun?

Ben değil tarih bırakıyor.

Sebebi de yazılı tarihin bir parçası olması.

sadece muhammed yoktur demekle olmuyor bu iş. Aynı zamanda islam devleti kurulmamıştır da demeleri lazım.

Mantıksız bir çıkarım

İlk islam devletini kuran veya islam devletinin kurulmasına giden süreci başlatan kimdir? diye sorulara maruz kalabilirsin tarihte.

Tarih böyle bir şeydir.

Muhammedin yaşamadığını bilecek kadar tarihten anlayan adamın, bunlara da aynı kesinlikte cevap vermesi gerekir.

Bunu demekle zaten Kurandaki Muhammedin yaşamadığını, ölümüyle bir efsaneleştirme olduğunu kabul ediyorsun.

Ben zaten ön tanımlı ya da müslüman tanımlı bir muhammed figürü vardır demiyorum.

Ben islamın merkezinde bir adam oturuyor diyorum.

O adam başlattı yani

Bu adama şu anda muhammed diyorlar.

Değişmiş fonksiyona sahip bir insan.

Nefes alan, yiyen içen karı düzen bir adam.

Hareketin başındaki lider, terör eylemleri organizatörü, asi, isyancı, eşkiya gibi sıfatlaır bünyesinde barındıran adam.

Ayrıca yahudi dinini bilen biri. Belki de bir yahudi de olabilir (benzerlik fazla çünkü).

Ömrü sona erdikten sonra devlet kuruluş aşamasına girdiğinden yüceltme işi abartılmış kesin.

Haliyle devletlerin de birlik beraberlik ruhuna ihtiyacı olduğundan bu abartma daha da körüklenmiş.

Sonuçta ortaya gide gide tanrıya kadar giden bir herif çıkmış.

Dediğim üzere çabalamak boş, kişisel problemin Hacının soyledıklerine objejktıf bakmanı engelliyor,

Çabalamak size boş

Siz daha hayatta iken bu saçmalıkların mesnetsiz olduğu ortaya çıkacaktır.

Kumar oynuyorsunuz.

Suudi Arabistan ve Yemen arkeologlara ve tarihçilere kapılarını açtığı anda yandınız :)

İşte buradan anlayın ipiniz kimlerin elinde :)

son iletim aradan çekiliyorum..

Güle güle

Sitelerde Paylaş

Hacı böyle bir laf ediyor..Oysa daha önce şöyle demişti;

Dinci olmasının sebebi de konunun özetini yapmaması..

Şimdi de ne olduğunu bilmediği ama daha evvel dinci ilan ettiğini sırf kendisine muhalefet diye trol ilan ediyor.

Ve tabi cezalandırıyor:

Ardından da hiç utanmadan şunları söyleyebiliyor:

Bu kadar çelişki hadislerde bile yok..

Bu arkadaş bir Amerikan vatandaşı..

Amerika nın çıkarlarını herşeyin üzerinde tutup koruyacağına yemin etmiş.

Fakat söz konusu Türkiye olduğunda yemin,ant, söz gibi şeylerin teferruat olduğunu söyleyebiliyor.

Gel de bu evangelist bozmasının takiyye yapmadığına inan..

Bu konu da aslında, oryantalist titrine sahip evangelist uşaklarının dillendirmeye çalıştıkları bir mesele..

Muhammed in yaşamadığına dair paranoyadan, İslam ın aslında bir Hristiyan tarikatı/mezhebi olduğu sonucuna varılacak.

Fakat bunu dillendirmek için daha vakit var gibi görünse de bu evangelist kırmasının bunu yapması an meselesidir, hatta geçmişte yapmıştır.

Evangelist bozması ateistleri kullanıyor.. :)

Sen nesin? Kaç tane kimlikle gelip pislik yapacaksın daha?

Alevilikle ilgili başlıkta da iğrenç zırvalarını okuduk, hatta ateist takılmaya kalktın. Ötekileri saymayacağım şimdi.

Dininiz elden gidiyor diye sağa sola saldıracağınıza ve iftirayla, pislikle savunacağınıza adam olun önce.

Muhammed'iniz de yok, Allah'ınız da. Ölseniz de geberseniz de yoklar.

Al hristiyanı, vur sana...

Aynı pisliğin devamısınız hepiniz de.

Atılıyorsun. Diğer nickini de sonlandıracağım.

Sitelerde Paylaş

Hepsini geçelim drekinci, belki gerçekten de İslamla mücadele ederken benimsenmesi gereken yol ilk evvel tarihsel olarak Muhammed ve tayfasının yaşamadığını anlatmaya çalışmaktır. Ama bu görüşü savunmak başka kendini ateizmin fikir babası, ateist olmanın kriterlerini belirleyen kurum, hatta aforoz mercisi gibi görüp böyle düşünmeyenleri saçma sapan uyduruk şeylerle itham etmek başka. İkisi arasında dağlar kadar fark var. Eminim bu tartışmayı dışarıdan izleyenler çok eğleniyorlardır.

Sitelerde Paylaş

Sen nesin? Kaç tane kimlikle gelip pislik yapacaksın daha?

Alevilikle ilgili başlıkta da iğrenç zırvalarını okuduk, hatta ateist takılmaya kalktın. Ötekileri saymayacağım şimdi.

Dininiz elden gidiyor diye sağa sola saldıracağınıza ve iftirayla, pislikle savunacağınıza adam olun önce.

Muhammed'iniz de yok, Allah'ınız da. Ölseniz de geberseniz de yoklar.

Al hristiyanı, vur sana...

Aynı pisliğin devamısınız hepiniz de.

Atılıyorsun. Diğer nickini de sonlandıracağım.

Üzerindeki etkim beni duygulandırmadı diyemem..

Hatırlıyor olman bu etkinin negatif bir göstergesi..

Fakat bu kadar agresif olman gerçekleri kabullenememenden zannediyorum..

İftira, pislik ve korkaklık sizin işiniz, bunları yüzünüze vurmak bizim işimiz..

Sen öyle ciyak ciyak bağırınca kimse ve hiç bir şey yok olmuyor, bu yüzden fazla zorlama kendini..

Ha ancak atarsınız, başka yapacak bir şeyiniz yok, fakat gördüğün gibi çözüm değil.

Canım sıkılınca uğrarım yine..

:)

Sitelerde Paylaş

İftira, pislik ve korkaklık sizin işiniz, bunları yüzünüze vurmak bizim işimiz..

Sen öyle ciyak ciyak bağırınca kimse ve hiç bir şey yok olmuyor, bu yüzden fazla zorlama kendini..

Ha ancak atarsınız, başka yapacak bir şeyiniz yok, fakat gördüğün gibi çözüm değil.

Sana kim iftira attı yalancı..

Korkak senin ve senin gibi birkaç ahlaksız.

Hepinizi biliyoruz ve bizim için fareninm bir klik ötesindesiniz.

Atılmanız çözümlerden birisi..

Sizde onur olmadığı için tekrar geleceksiniz.

O zaman da atılacaksınız tabii..

Her seferinde ne mal olduğunuzu yüzünüze haykıracağız.

Sen şimdi defol git buradan. İlişkini ben şahsen kesiyorum.

Sitelerde Paylaş

Ben pislikleri kolay tanırım, zor unuturum. İşim onlarla...

Sıkılınca gel. Sana ne yapılacağı da benim işim. Çöpte yer mi yok...

Bu arada, yaptığın fedakarlık gözümden kaçmadı. Üstlendin ama sanma ki kurtardın...

Bak bunu anlamak da benim işim.

Sitelerde Paylaş
Misafir
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...