Jump to content

adem konuşabiliyor ve dil biliyor neden ilk insanlar bilmiyor ?

Recommended Posts

Karanlik rahip olmamis ki ama aslinda oradaki Adem bildigimiz Adem degil.. Bekke nasil Mekke olmussa , Madem de Adem olmus.. :)

Orada Adem aslinda ''adam'' demektir.. Adamla esi havayi aldilar agacin meyvesinden yerken anlaminda.. :)

Oradaki Adem aslinda Adam'dir ( Edim( diye okunur.. Oradaki hikaye Illinois'de gecmektedir aslinda.. Illinois'de ciftcilik yapan Darren'in Etiyopyali esi Sall-ama dan kizi Hav-va ( bizim kullandigimiz giubi degil Etiyop dilinde gunesin battigi yerde yatan aslanin yavrusu anlaminda) ile ilgili bir kissadir..

Sec begen al , kasmadan egmece-bukmece.. :D

Sitelerde Paylaş

Merhaba Arkadaşlar:

Adem konusunu henüz ben de bitirmedim ancak söyleyebileceğim şu ki şimdiki bilgim kadarıyla, Adem ilk donanımlı insana vurgu gibi duruyor, yani aklı ve zekası olan, birtakım kabiliyetler verilmiş ilk donanımlı insan. Kurana baktığımızda zaten bir evrilme görüyoruz, terliksi biraz haklı ama vurkaç tekniğiyle yazdığı için çok iyi anlamıyorum onun yazdıklarını. Nisa 1 de, hepinizi bir tek candan yaratan, ondan da eşini yaratan derken, her canlının erkek ve dişi iki kutupta olduğuna vurgu var, ancak bu darwinin savunduğu evrime mi götürür bizi yoksa başka bir şeye mi bilmiyorum. Ancak kurandaki evrilme, insanın ve canlının oluşumunun biyolojik safhası gibi duruyor. Üstelik bilibid in sorusuna bugün bilim net bir cevap veremez ki, yani ilk insan konuşamıyordu diyemez ki. Bugün de bir çok resimler, heykeller mevcut, binlerce yıl sonra bunları gören insanlar bizim de çok ilkel mi olduğumuzu düşünecek, belki de evet. Ama bence insan hiç o kadar tarih derslerinde öğretilen kadar yani ilkel olmadı, her zaman bir aklı ve yetisi vardı, durum sadece içindeki barındıkları toplum, kendi kültürleri içinde değerlendirilirse sanki daha kavrayıcı gibi duruyor....

Selametle...

Sitelerde Paylaş
Kuran'da bahsi geçen Adem'le sizin kafanızdaki Adem figürü farklı diyor terliksi..Sizin kafanızdaki Adem Kuran'daki Adem değil diyor olsa gerek önceki yazılarını okumayınca bu vurgularını anlayamıyorsunuz..

Kuran'da Adem yok hatta Allah'ta yok :P

İşte Türkçe'nin sihirli yanı...

Adam size Kuran'da Adem diye kelime geçmiyor demiyor...

Biraz bu adam ne anlatmak istiyor diye çabalayın..

Böyle saçmalık olmaz,

Kuran Türkçe'ye çevrilirken bu kadar anlam kaybediyorsa bu bizim sorunumuz değil,

İlk ağızdan öğrenemiyoruz, Türkçe'ye çeviremiyoruz, ne yapacaz peki?

Terliksi'nin doğru söylediğini nerden bilelim?

Senin doğru söylediğini bilelim?

Başkalarının fikirleri üzerinden mi inanacak millet?

Adem & Havva yokmuş,

Olsa nolur? olmasa nolur? hayret bişey..

Sitelerde Paylaş

Adem konusunda daha onceki tartismalarimizda,

Adem'in cift cinsiyetli oldugu,

Adem'in iki tane oldugu ,

vs vs

gibi iddialarla da karsilasmistik.

Adem'in konusmayi bilmesi,ogullarinin tarim ve hayvancilikla ugrasmasi,Tanri bilincine sahip olup,Tanri ya kurbanlar sunmalari,eger Adem ilk insansa ki Kurana gore oyledir,Bilimsel bulgularla acikca celisir.

http://ateizm2.org/portal/modules.php?name...r=0&thold=0

Sitelerde Paylaş
: )

bir adem manyağı daha !

koçum adem diye bir yok !

yok !

hurafe ile inananlar

hurafe dininin ateistleri

Kurandan uzaksınız.hatta haberiniz yok.

biri kulaktan duyma inanmış.

biride kulaktan duyma dini reddetmiş.

Kuranı iyice bir oku bakalım adem diye bir şahsiyet var mı ?

hiclik icinde herseyi goruyorum diyebilecek korlukte birisin.herseyden once icinde oldugun hicligi gor.

Sitelerde Paylaş
neden duvarlara resimler çiziyordu ...

Bu yanlış çıkarım. Mağara resimleri insanların konuşabildiğine dair en belirgin kanıttır; Sanat ve kültür geliştirmek için konuşabilmek gerekir.

Siz insanları bir kaç bin yıllık tarihle değerlendirmeye çalışıyorsunuz ve bu yanlıştır. İnsan cinsinin 2 milyon yıllık tarihi vardır.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...