Jump to content

Türkler `evrim`e en az inanan millet

Recommended Posts

bu anket sanırım meyhanede filan yapıldı türkiyenin %26 inanıyor yani her 10 kişinden 2 kişi evrime inanıyor bana dogru gibi gelmedi bu anket.

birde olayı su yönüyle bakalım madem darvincik efendinin demesiyle şebeklerden geldik öyleyse buraya dikkat M.Ö 2900 yıllara dayanan keops piramitinin bir maymundan evrim geciren insanların yaptıgını düşünürsek en ileri teknolojilere sahip olan ( adamlar ultra HD gecmek üzere ) japonlar bile suanki bilimle bile yapılması imkansız görünüyor dedikleri piramitleri yapamazken nasıl olurda yeni yeni evrim gecirmiş mısırlılar bu piramiti yapıyorda belkide evrimini tamamlamış şimdiki zamanın insanogulları bu piramitleri yapamıyor.....? yoksa evrim tersinemi döndü yavaş yavaş maymunamı dönüyoruz yoksa nedir ......?

Evrim, bütün canlıların evrensel ortak bir atadan (en az bir hücre ama muhtemelen daha fazla ve bir kaç tür olabilir) geldiğini ve zamanla gezegene yayılarak o ortama uyum sağlamaları sonucu değişimlerini inceleyen bilim dalıdır.

bana göre evrim filan yok bu bir HURAFE nasıl bir evrimdirki afrikada zenci adamlar isveçte sarı saclı mavi gözlü kadınlar japanyoda cekik gözlü insanlar bu nasıl bir evrimdir şimdi ben isvecte yaşasak sadece türk geni taşıyan insanlarla cogalsak 50 göbek sonra dogan cocuk sarı saclı mavi gözlümü olacaktır...?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 45
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

birde olayı su yönüyle bakalım madem darvincik efendinin demesiyle şebeklerden geldik öyleyse buraya dikkat M.Ö 2900 yıllara dayanan keops piramitinin bir maymundan evrim geciren insanların yaptıgını düşünürsek en ileri teknolojilere sahip olan ( adamlar ultra HD gecmek üzere ) japonlar bile suanki bilimle bile yapılması imkansız görünüyor dedikleri piramitleri yapamazken nasıl olurda yeni yeni evrim gecirmiş mısırlılar bu piramiti yapıyorda belkide evrimini tamamlamış şimdiki zamanın insanogulları bu piramitleri yapamıyor.....? yoksa evrim tersinemi döndü yavaş yavaş maymunamı dönüyoruz yoksa nedir ......?

Evrim, bütün canlıların evrensel ortak bir atadan (en az bir hücre ama muhtemelen daha fazla ve bir kaç tür olabilir) geldiğini ve zamanla gezegene yayılarak o ortama uyum sağlamaları sonucu değişimlerini inceleyen bilim dalıdır.

bana göre evrim filan yok bu bir HURAFE nasıl bir evrimdirki afrikada zenci adamlar isveçte sarı saclı mavi gözlü kadınlar japanyoda cekik gözlü insanlar bu nasıl bir evrimdir şimdi ben isvecte yaşasak sadece türk geni taşıyan insanlarla cogalsak 50 göbek sonra dogan cocuk sarı saclı mavi gözlümü olacaktır...?

Bayılıyorum cahil cesaretine =). Çok eğlenceli bir şey. Kendini cahil cesaretiyle ifade ettiğinde daha da eğlenceli oluyor.

Adam Mısırlıların evrimini tamamlamadığını düşünüyor xD...

Sitelerde Paylaş

Evrim bu güne kadar tanrı vardır-yoktur eksenli tartışmaların merkezine oturtuldu.Tanrının varlığı yada yokluğunun ispatının evrime endeksli olduğu şeklinde bir algı gelişti.Evrim yoksa tanrı vardır, evrim varsa tanrı yoktur ön kabulü ile evrime bakış şekillendi.Bu bakış açısının bu biçimde şekillenmesinde en önemli etken kilisenin evrime olan tepkisinin ve reddiyesinin Müslümanlarca gereksiz ve anlamsız bir işgüzarlıkla sahiplenilmesi ve ortak strateji haline getirilmesidir.Diğer yandan ateistlerinde evrimi, tanrının olmadığının delili olarak algılamasıdır.

Kilisenin evrime karşı durmak için kendince gayet haklı nedenleri vardır.Eğer siz dünyanın yaratılışını yedibin sene önce falanca ayda falanca günde falanca saatte olmuştur şeklinde açıklayıp iman ediyor iseniz ve kutsal kitabınızda bunun böyle olduğunu size söylüyorsa , evrim gibi, süreci jeolojik zamanlar (milyonlarca , milyarlarca yıllar) gerektiren bir hadiseye inanmanız elbette mümkün olmaz.Ve evrim düşüncesini çürütmek sizin için kutsal bir dava olur.

Müslümanın böyle bir zorunluluğu yoktur. Kadiri mutlak yaratıcının evrime de gücü yeter. Sünnetullah ın evrim şeklinde tezahür etmesi müslümanın tanrı inancını zedeleyecek bir durum değildir.

Türkiye’de bu güne kadar evrim aleyhine yapılan her türlü çalışma ağırlıklı olarak kilise kaynaklı olup özellikle Adnan Oktar ve benzerlerinin yayınladığı belgesel , kitap, broşür benzeri dökümanlar Hıristiyan kaynaklı çalışmaların çevirisinden ibarettir.Orjinal çalışmalar değildir. Kaldıki Adnan Oktar ve benzerlerinin bu tür çalışmaları yapabilecek birikim ve imkanları da yoktur. Yoktur çünkü evrimin ne olduğunu dahi bilmezler.Gerçi bu hususta bizim ateistlerimizin de müslümanımızdan farkı yok, onların da çoğu evrimin ne olduğunu bilmiyor.

Evrim; anlama, öğrenme ve bilmek merkezli çalışmaların konusu olamadığı ve politize edildiği sürece , ''tanrı vardır-yoktur , çünkü …''ön önermesi ile konuya girildiği sürece Türkler evrimin ne olduğunu öğrenemeyecektir.

Evet çok yerinde tespitler bunlar.

Çünkü HY bir evanjelist, ama Türkiyedeki müslümanların çoğu monoteist.

Bu yüzden evrimi hiçbir şekilde öncülleri yapmadıklarından Türkler evrimi bilmiyor gibi algılanıyor.

Bilmek isteyen zaten açıp kitap karıştırıp okuyor benim gibi.

Selamlar...

Sitelerde Paylaş

Bayılıyorum cahil cesaretine =). Çok eğlenceli bir şey. Kendini cahil cesaretiyle ifade ettiğinde daha da eğlenceli oluyor.

Adam Mısırlıların evrimini tamamlamadığını düşünüyor xD...

o zaman sen söyle hangi uygarlık daha cok evrim geciirmiş bizlermi onlarmı ...?

tabii bu evrim beyin olarak sunuyırum sizlere evrim sadece bedensel reaksiyona ugramıyor sanırım

Sitelerde Paylaş

çok komiksiniz yemin ediyorum. ateistlerin birçoğu evrimi bilmiyormuş..... ama sorsalar müslümanlar su gibi ezbere biliyor kuranı...... Eğer 4 ateistten 1 i bilmiyorsa evrimi müslümanların 4 ünden 3 ü ( nüfus üzerinde müslüman gözükenlerden bahsediyorum) kuıranı kerimin daha kapağını açmamıştır.

Sitelerde Paylaş

Burdan milada 2 bin millattan öncesi 2900 e 3 bin daha toplam 5 bin yil .

Tanrim eger olsaydin inan böyle bir beyin yarattigin icin bu kusuruna utanc duyardim !

Malum biz evrimi yüzbinlerce yil icinde degisim gecirdigini iddia ederken. Evrimi bilmiyorsunuz diyipde su gibi bildiklerini sananlar cikmis insan evrimini 5 bin yil ile eslestiriyor.

Tanrim anlamadiysan söyle izah edeyim.

yani 5 bin yil önce insanin halen bir maymun oldugu düsünülüyor ! Ve 5 bin yil icinde insan halini aldigi saniliyor.

Ey tanrim bu millet sana günde 5 vakit secde edip yatip kalkip adini sayiklayana bütün gün seni düsünùne zerre kadar birsey verdigin yok . Bari biraz akil verde haksizlik olmasin tanrim. Bu beni utandiriyor.

tarihinde nail tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

çok komiksiniz yemin ediyorum. ateistlerin birçoğu evrimi bilmiyormuş..... ama sorsalar müslümanlar su gibi ezbere biliyor kuranı...... Eğer 4 ateistten 1 i bilmiyorsa evrimi müslümanların 4 ünden 3 ü ( nüfus üzerinde müslüman gözükenlerden bahsediyorum) kuıranı kerimin daha kapağını açmamıştır.

İlginç olarak ateistler Kur'an'ı Müslümanlardan daha iyi biliyor.

Ama bu ateistlerle ilgili evrim gerçeğini değiştirmiyor.

Sitelerde Paylaş

malesef muslumanlardan evrime inanlar çok..

Oysa O, sizleri aşama aşama yaratmıştır.

Kur’an-ı Kerim, Nuh Suresi, 71/14

Allah sizi yerden bir bitki gibi bitirdi.

Kur’an-ı Kerim, Nuh Suresi, 71/17

primitleri nieyapamıyormusuz saçmala hiç belgesel izlemedin heralde..primatlerin pramit seklinde olması bile teknolojinin gelismedigini gosteriyor zaten..

ademden zencinin çıktıgına inanıyorsunda evrime mi inanmıyorsun ?

Sitelerde Paylaş

Adem zencimiydi , japonmuydu , almanmiydi , arapmiydi , türkmüydu , yugomuydu , birde araplarin yandan yemisleri var o irkinda adi neydiyse o muyduda bukadar cesitli irk peydahlamayi basardi. Eger insanlik ademden cogaliyorsa ademin mayasi bozuk ve kusur allahda

Sitelerde Paylaş

32 ülkesi arasında yapılan Evrim araştırması sonuçlarına göre, Türkiye`, evrim teorisine en az inanan ülke. Türkiye`den sonra halkı evrime en az inanan ülke ise Amerika oldu.

Yazı boyutunu büyütmek için Uluslararası bilim dergisi Science, 2005 yılında Amerika Birleşik Devletleri ve 32 Avrupa ülkesinde yaptığı evrim araştırmasının sonuçlarını yayınladı. Bu ülkelerde yaptığı araştırmada, kişilerin `insan, hayvanların daha erken zaman türlerinden gelişmiştir` tezine `doğru, yanlış` ya da `emin değilim` cevaplarından birini vermeleri istendi. Araştırmaya katılanlar arasında, evrime en az inananların Türkler olduğu ortaya çıktı. Dergi, 2001 yılında aynı soruyu Japonya`da da sormuştu. Araştırmaya katılan Türklerin yarıdan fazlası evrime inanmadıklarını söyledi. Türkiye`nin ardından evrime en az inanan ülke Amerika oldu.

Science dergisine göre evrime en çok inanan ülke ise İzlanda oldu. İzlanda`yı Danimarka, İsveç ve Fransa izledi.

KÜRESEL KRİZDE İZLANDA BATTI, BETER OLSUNLAR...

Peygamber inandığı ahlak değerleri için devrim yaptı. Sen insanlık için .tünü bir sandalyeden diğerine koyamassın. Yoksa koyabilir misin?

Çünkü aşırı dinci öküzler, hiçbir zaman bilime inanmamışlardır.

Örneğin, Galile'yi idam etmeye kalkmışlardır.

Kendi meslektaşları olan akılcı İmam-ı Azam'ı bile "Hadis tanımayan fitneci" diye yaftalayıp linç etmek istemişlerdir. Öldükten sonra Buhari bile "Kafir olrak öldü. Neyse öldü gitti, bir fitneden kurtulduk" diye anlatmıştır. Adı ölümünden sonra sansürlenmiş ancak 300 yıl sonra İmamların Azamı olabilmiştir.

Mustafa Kemal Atatürk'ü de Deccal olarak yaftalamışlardır.

Bu aşırı dinci öküzler her yüz yılda bir dünyayı kirletir.

Her yüz yılda bir gelen Einstain, Darwin ya da Stephen Hawking gibi bilim adamları da bu pisliği temizler.

Sitelerde Paylaş

İlginç olarak ateistler Kur'an'ı Müslümanlardan daha iyi biliyor.

Ama bu ateistlerle ilgili evrim gerçeğini değiştirmiyor.

sorun okumakta değilki! okuduğunu anlamakta kardeş! adam gibi okuduğunu anlayabilen insan zaten dinden çıkardı şimdiye.

Sitelerde Paylaş

bu anket sanırım meyhanede filan yapıldı türkiyenin %26 inanıyor yani her 10 kişinden 2 kişi evrime inanıyor bana dogru gibi gelmedi bu anket.

takmışız piramitte piramit diye. Piramitleri şuanki teknoloji ile yapmak çocuk oyuncağıdır ancak onca taşı alıp oraya getirmek biraz yürek ister....Japonların kastetmeye çalıştığı o günkü teknolojiyle bu tarz bir yapıyı oluşturmanın neredeyse imkansız olduğudur (dikkatini çekerim o günkü teknolojiyle şimdikiyle değil,eğer gerçekten böylese senden kaynak isteyebilirmiyim?). Ha sarı saçlı mavi gözlü çocuk demişin 50 nesili 50 ile çarp oldumu 2500.2500 senede değil saçının rengi dna daki kodon dizilişlerinden bir tanesinin yeri değişse yeridir. Hala evrimin kısacık bir dönem olduğunu söylüyorsunuz birde ben evrimi biliyorum der gibi açıklıyorsunuz. Bir insanın saç renginin ortama göre değişmesi yüzbinlerce yıl alır öyle 5000 senede filan evrim mevrim olmaz olsada gözle görülür bir değişiklik yaşanmaz.Ha bak şu konuyuda geçtim kusura bakma artık bu saatten sonra insanlar evrim geçirmeyeceklerdir yada çok az evrim geçireceklerdir çünkü çağımızda insanların ihtiyacı olan şey güneşten kotunmak için çekik göz soğuk iklimde yaşamak için açık ten sıcakta yaşamak için siyah ten den çok daha çok bilgi daha az uyku ve daha yüksek bir zeka olacaktır.

tarihinde bar3 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
buraya dikkat M.Ö 2900 yıllara dayanan keops piramitinin bir maymundan evrim geciren insanların yaptıgını düşünürsek en ileri teknolojilere sahip olan ( adamlar ultra HD gecmek üzere ) japonlar bile suanki bilimle bile yapılması imkansız görünüyor dedikleri piramitleri yapamazken nasıl olurda yeni yeni evrim gecirmiş mısırlılar bu piramiti yapıyorda belkide evrimini tamamlamış şimdiki zamanın insanogulları bu piramitleri yapamı

ulan insan 5000000 (BEŞ MİLYON) yıl önce ortaya çıktı. Salaklığın bu kadarı fazla.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...