Jump to content

Türk Ateistler Neden Rahatsız?

Recommended Posts

herşeye hak isterler , oyuncakçı dükkanına geçipte aldıklarıyla doymak bilmeyen çocuklar gibisiniz , sonunda siz kadınlar birleşip eylem de yapın neden tekeşlilik var da çok eşlilik yok diye destek çıkın dinizine , destekleyeceğim sizi :)

tarihinde Zerdüşt tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 372
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

bayanlar için pek sorun yok kaldi ki yine varda,okuldaki türbanı demiyecem,erkekler mesela cuma saatleri ve diğer namaz vakitleri işlerinde çalışmaya devam ediyorlar,bu liste uzar size göre mühimatsızo lsada

Sitelerde Paylaş

bayanlar için pek sorun yok kaldi ki yine varda,okuldaki türbanı demiyecem,erkekler mesela cuma saatleri ve diğer namaz vakitleri işlerinde çalışmaya devam ediyorlar,bu liste uzar size göre mühimatsızo lsada

Şaka yapıyor olmalısın :) O zaman kimse çalışmasın namaz saatlerini kaçırıyorlar diye.Hergün 5 defa namaz için işten kaytarmak ne demek biliyormusun sen? Dinimizi yaşayamıyoruz diye sızlanmayın boşuna.Müslümanlar için Türkiye bence dünyanın en rahat ülkesi.

Sitelerde Paylaş

özgür olmuş olsa idik 5 vakit emre itaat edilirdi,adam istesede izin vermiyor patroncağızları!

bu en küçük bi örnek,çokça çoğaltabilirim,en rahat müslüman ülke türkiye demelisin bence!

müslümanlığın cımbızla çekilip istenilen kısımlarına uyan türkiye

Sitelerde Paylaş

Cesaret nasil olsun powerr? Turan Dursun ortada, Bahriye Üçok, Sivas katliami vb. vb ortada velev ki cesareti olanlar cikti kurdu dernegi para sorun olmaz dernegi kendi cikarlarinca yönetmek isteyecek gruplar cözer para sorununu o da olmadi zaten dernegin yari kadrosu sivil polis ve ajan olacaktir ve hatta secilecek ilk baskan bile ajan olacaktir, cunki dinsiz olmak suctur Türkiye'de ve mutlaka suç isleyecektir dusuncesi ile surekli kontrol altinda tutmak isteyeceklerdir.

Hepsi asilsa bile ateist tanimi homojen bir yapiyi kapsamiyor bir uyum olmayacaktir surda bile kendi fikrimize uymayan bir konuda karsimdakide ateist demeyip birbirimize giriyoruz yani tanri inancini reddetme disinda hicbir ortak payda yok ki biz bunuda bir futbol klubunu tutar gibi yapmadigimiz icin taraftarlarimizda olmayacaktir.

En iyisi su an icin foruma destek olunmasidir.

Sitelerde Paylaş

Çünkü bu birinin çıkıp kendi kimliğiyle gerçek hayatta bu sorumluluğu kabullenmesini gerektiriyor. Ama bunu yapacak kimse çıkmıyor. Herkes birbirine atıyor. Birisi çıksın da yapılsın diyor herkes.

Sevgili Mantık,

Eğer böyle bir sorun varsa ben herşeyiyle bu işi yapabilirim.Kimliğimin açığa çıkması hiç sorun olmaz.Büyük bir gazete ile bağlantım var onu kullanarak kendi kimliğimle reklam olayınıda yapabilirim.Ve benim gibi bu işe gözünü kırpmadan herşeyini verebilcek gözü kara, hafif manyak bir çok insanıda o çatı altında toplayabilirim.

Sitelerde Paylaş

PearlyGates,

Türkiye'deki ateizm hareketinin benim gözlediğim kadarıyla ilerlemesinin önündeki en büyük engellerden biri, kendi kimliği ile, adıyla, sanıyla ateistler adına ateist kimliğiyle konuşacak kişilerin eksikliğidir.

İlle dernek meselesi değil bu. Başka pek çok ayrıntı ile ilgili de gerekmektedir kendi kimliği ile ortaya çıkacak insanlar.

Madem ki buna razı kişilerdensin, ateizm hareketi açısından değerli birisin demektir ve seninle bağlantı kurmak ve daha yakından tanımak isteriz.

Bu konuyu yönetimde de dile getireceğim ve duruma göre, belki seninle ÖM yoluyla bağlantı kuracağım.

Desteğin için teşekkürler.

Sitelerde Paylaş

Cesaret nasil olsun powerr? Turan Dursun ortada, Bahriye Üçok, Sivas katliami vb. vb ortada velev ki cesareti olanlar cikti kurdu dernegi para sorun olmaz dernegi kendi cikarlarinca yönetmek isteyecek gruplar cözer para sorununu o da olmadi zaten dernegin yari kadrosu sivil polis ve ajan olacaktir ve hatta secilecek ilk baskan bile ajan olacaktir, cunki dinsiz olmak suctur Türkiye'de ve mutlaka suç isleyecektir dusuncesi ile surekli kontrol altinda tutmak isteyeceklerdir.

Aynen bu fikrine katılıyorum ama korkmayanlara bizzat şahit oldum. İstanbul'un en islamcı bölgelerinde Ateizm vb fikirlerin tartışıldığı ve baskın olacak endişesiyle kapıya barikat kurulup yapılan toplantı-seminerlere şahit oldum. Bu toplantılara katılanların %70 ise Allah'a inan insanlardan oluşuyordu ve aradan yıllar sonra o toplantılara katılanların gerçekten bilgili bir ateist olduğunu gördüm. İlahiyat fakültesinde okuyan gençlerin nasıl ateist olduğunu gördüm ama bunları sadece Ateizm fikri altında yapılmadığı, sol düşünce çercevesiyle yapıldığını bizzat yaşadım. Bu ülkede korkmayanlar var ve din gibi politik bir olgunun siyasal anlamda politik hattını eleştiren ve daha seküler bir dünya için siyasal taleple hareket eden insanlar hala mevcut. Baskı altındalar ama yılmadan devam edenler var. Dinin politik oluşu nedeniyle Ateizminde aynı derece politik olması ( Talepler vb) gerekiyor. Bu ancak homojen bir toplulukla olur.

Türkiye her ne kadar seküler olduğunu iddia ederse etsin seküler filan değil. Laiklik bile devletin din işlerinden ayrılması gibi çocukca bir sözün yansımasıdır. Devletin kontrolü altındaki bir dinin olduğu ülkelerde laiklik kavramı tam yerine oturmaktadır. Yani Türkiye gerçekten laik bir ülke ama bu laiklik hiçde istedigimiz anlamda bir laiklik değil.

Sitelerde Paylaş

Elinize güç geçse, sizde aynısını uygularsınız. Hem de, daha katı bir şekilde.

Şunu unutmayın. Birilerinin özgürlüklerinin bittiği noktada, bir başkalarının

özgürlükleri başlar.

Saygılar..

Ateist insanlarin cogunlukta oldugu ülkelerde dinlere inananlara, inanclari yüzünden bir zarar gelmis midir?

Bir insan inaniyor diye katledilmis midir veya tartaklanmis midir?

Ateistleri ne saniyorsunuz?

Agizlarindan salyalar akan kudurmus kuduz köpekler gibi her önüne geldigine fütursuzca saldiran yobaz müslümanlardan mi zannettiniz?

Galiba öyle...

Ateistler, kafalarina birileri tarafindan gecirilmis isli cuvallarin deliklerinden bakarak yasamaya alistirilmis insanlara da yardim ederler.

Zaten ateistlerin hümanist duygulari yillardir manipüle edile edile cogu ne kokar, ne bulasir zihniyeti ile yasamaktalar. Ateistlerin bu zihniyetini kirip yok edecegiz ve o zaman görülecek neyin ne oldugu.

Ateist insanlar, bilim bilim dedikce inananlar gemi aziya aldilar, saldirganliklari daha cok artti.

Ne bilimi ulan?

Kudurmusun elinde sopa var...kafasina baltayla vurucaksin.

Elinde sopa olup, agzindan salyalar akanin bilimle ne isi olabilir?

Anlayacagi dilden konusulacak ki, kafasi dankkkk etsin.

Özgürlüklerin ne oldugunu anlamayan köle beyinlerin bu konuda düsünce belirtmelerinin cok komik oldugunun altini cizeyim.

Sitelerde Paylaş

Oruç tutmayan adama dayak haberleri az yayınlanmadı mı ? , endonezya da şeriatla yönetilen bir şehirde kadın ramazanda güniçinde geçimini sağlamak için sadece PİRİNÇ sattığı için kırbaçlanmadı mı ?

Ne anlatıyorsunuz bize siz ?

Asıl kin güden sizsiniz , şu an bizi dışarda görseniz kendinize hak olarak linç etmeye kalkarsınız.

Bende sizin gibi yobaz kafalılardan nefret ediyorum. Dine göre arkadaşlık yapanlarınızdan da nefret ediyorum.

Sitelerde Paylaş

Ateist insanlarin cogunlukta oldugu ülkelerde dinlere inananlara, inanclari yüzünden bir zarar gelmis midir?

Bir insan inaniyor diye katledilmis midir veya tartaklanmis midir?

Ateistleri ne saniyorsunuz?

Agizlarindan salyalar akan kudurmus kuduz köpekler gibi her önüne geldigine fütursuzca saldiran yobaz müslümanlardan mi zannettiniz?

Galiba öyle...

Ateistler, kafalarina birileri tarafindan gecirilmis isli cuvallarin deliklerinden bakarak yasamaya alistirilmis insanlara da yardim ederler.

Zaten ateistlerin hümanist duygulari yillardir manipüle edile edile cogu ne kokar, ne bulasir zihniyeti ile yasamaktalar.Ateistlerin bu zihniyetini kirip yok edecegiz ve o zaman görülecek neyin ne oldugu

Ateist insanlar, bilim bilim dedikce inananlar gemi aziya aldilar, saldirganliklari daha cok artti.

Ne bilimi ulan?

Kudurmusun elinde sopa var...kafasina baltayla vurucaksin.

Elinde sopa olup, agzindan salyalar akanin bilimle ne isi olabilir?

Anlayacagi dilden konusulacak ki, kafasi dankkkk etsin.

Özgürlüklerin ne oldugunu anlamayan köle beyinlerin bu konuda düsünce belirtmelerinin cok komik oldugunun altini cizeyim.

Bak şimdi, sayın köroğlu arkadaş..

Halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama

Madde 216 -

(1) Halkın sosyal sınıf, ırk, din, mezhep veya bölge bakımından farklı özelliklere sahip bir kesimini, diğer bir kesimi aleyhine kin ve düşmanlığa alenen tahrik eden kimse, bu nedenle kamu güvenliği açısından açık ve yakın bir tehlikenin ortaya çıkması halinde, bir yıldan üç yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.

(2) Halkın bir kesimini, sosyal sınıf, ırk, din, mezhep, cinsiyet veya bölge farklılığına dayanarak alenen aşağılayan kişi, altı aydan bir yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.

(3) Halkın bir kesiminin benimsediği dinî değerleri alenen aşağılayan kişi, fiilin kamu barışını bozmaya elverişli olması hâlinde, altı aydan bir yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.

Siz, yasa dışı işler yapmayı planlamaktasınız. Ben şahsım adına, bunu takip ediyorum. Böyle bir girişimde bulunduğunuz an, hangi şehirde olduğunuzu öğrenip, ilgili mercilere- savcılıklara, gerekli suç duyurusunda bulunacağım.

Anlaşıldımı, sayın polyanna.

tarihinde GAYYA KUYUSU tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

başlık şu olmalı bence :

Tüm Ateistler Neden Rahatsız

hehe(:

Saf maf gibi duruyordu ama, valla çok fenaymış bu Meçhule.

Baksanıza ateistlerin öldürülme korkusuyla dernek vs. kuramamasıyla nasıl da alay etmiş. Dinine ve inancına yapılan eleştirilerin hıncını tek yorumda çıkarmış atmış ki takdir ettim valla!

Takdir ettim etmeye de bizim Ateist.Bakış görmesin Meçhule’nin bu yorumunu. Bir görürse var ya, ‘’Bana bak Makbule’’ diye bir başlar ki tutabilene aşk olsun.

Hele Electra hiç görmesin. Adeta Fatma Girik gibi ‘’ gece yarılarına kadar sosyete ateistlerin arasında ne işin var senin sürtük’’ diye bir Osmanlı tokadı çeker, sesi ta buralara gelir dinime imanıma. :)

Akıllı ol Meçhule.

tarihinde Yakup tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...