Jump to content

Türk Ateistler Neden Rahatsız?

Recommended Posts

• İleti 372
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Senden alalım, sen daha iyi bilirsin.

Ayrıca özgürlük; sanalda bir ateist sitenin olmasıyla mı ölçülür? Bu soruya da yanıt verirsen bizi aydınlatmış olursun.

sadece onla ölçülmez ama bu da özgürlüğün varlına bir delildir inşallah aydınlanmışsındır güzel insan

Sitelerde Paylaş

sadece onla ölçülmez ama bu da özgürlüğün varlına bir delildir inşallah aydınlanmışsındır güzel insan

Doğru değil. Bu sitenin varlığı İslam hukukuna aykırıdır. Şeriat'ın geçerli olduğu bir ülkede site sakinleri tıpkı S.A.'da olduğu gibi idam edilmeliydi. Laiklik olduğu için bu site açık.

Sitelerde Paylaş

Doğru değil. Bu sitenin varlığı İslam hukukuna aykırıdır. Şeriat'ın geçerli olduğu bir ülkede site sakinleri tıpkı S.A.'da olduğu gibi idam edilmeliydi. Laiklik olduğu için bu site açık.

Katılıyorum Dostum Sana Ama Emin Ol İlerde Bunların Hepsi Tarih Olacak Çünkü Türkiye'nin Gidişi Gidiş Değil..

Sitelerde Paylaş
  • 2 weeks later...

Aaaaaaa arkadaşlar çok geç buldum sizi!!! Ama iyiki buldum, geç olsun güç olmasın demişler.Bi kaç sayfa öncesinde dernekleşme deniliyordu ve ben çok heyecanlandım, sonra tepemdeki gönderileri okudum ve tekrar ayaklarım yere bastı... ne kadar özgür bir ülke olduğumuz yayınlanmadan yasaklanan kitaplarımızdan, cezaevindeki yazar ve gazetecilerimizden ve defalarca devlet tarafından basına karşı açılan davalarımızdan belli. Savundukları şeylerden dolayı öldürülenlerden söz etmiyorum bile. Neyse, ben kendimce çevremde bana ve toplumsal durumumuza göre ciddi adımlar atmış bulunuyorum. Her dini inanci olan tanıdığımın içine kurtları bir güzel serpiştirdim. Eskiden avaz avaz bağırıp kuranı ve peygamberini savunanlar şimdi daha ılımlılar veeeee en güzeli hak vermeye başladılar. Çok korkuyorlar belli çünki her 2. lafları tövbe tövbeee. 5 vakitçi ihtiyarlarım bile `heee doğru diyon` demeye başladılar. O yüzden aceleye gerek yok, sabırla yavaş yavaş hareket etmeli. Çünki o korkulartdan ve yıllardır süre gelen alışkanlıktan kopmak çok kolay değil. Övünerek söylüyorum çoğalıyoruzzzzzz. Selamlarımla...

Sitelerde Paylaş
  • 2 weeks later...

labrys,

Yanılmış olabilirim. Ama senin de tahmin ettiğin gibi, başımıza neler neler geliyor bu sanal ortamda. Kimin kim olduğunu bilemiyor insan.

Bu düşünce tarzından dolayı yazmak istemedim ilk mesajın bu olur mu be arkadaş denir diye ama şöyle bir şey var ki bu işi sadece sanal örgütlenme yoluyla binlerce insanı davamızda destekçi olarak toplamadan bir kurum yada bir aydını lider olarak gösterildiğinden pek vakit geçmeksizin caydırıcı binlerce saldırı üstüne yakarlar. İşin aslı budur.

Sitelerde Paylaş

Bu düşünce tarzından dolayı yazmak istemedim ilk mesajın bu olur mu be arkadaş denir diye ama şöyle bir şey var ki bu işi sadece sanal örgütlenme yoluyla binlerce insanı davamızda destekçi olarak toplamadan bir kurum yada bir aydını lider olarak gösterildiğinden pek vakit geçmeksizin caydırıcı binlerce saldırı üstüne yakarlar. İşin aslı budur.

Illa binlerce insanin olmasi gerekmez, onlarcasi bile yeter ama hic aktif calisma yapilmazsa isler geriye gidecek. Herhalde en aktivist calisma bu forumun kurulmus olmasiydi ama baska adimlar da lazim.

Sitelerde Paylaş
  • 5 weeks later...

Illa binlerce insanin olmasi gerekmez, onlarcasi bile yeter ama hic aktif calisma yapilmazsa isler geriye gidecek. Herhalde en aktivist calisma bu forumun kurulmus olmasiydi ama baska adimlar da lazim.

Tamam Aktivistilik Lazım Reelde Rol Almak Lazım Doğru Diyonda

Ülke Bukadar Müsloyla Doluyken Çok Ama Çok Zor...

Sitelerde Paylaş
  • 2 weeks later...

Benim umudum cok daha az oncesine gore, Fazil Say'i da bitirecekler ya da adam kacacak bu ulkdeden. Gidisat cok fena

Bu ülke şimdikinden daha iyi bir zaman geçirdimi hiç,ben hatırlamıyorum. Bundan 20 yıl önce Erzurumda, eleazığda ramazanda elinde simit olanı öldürüyorlardı. Oysa şimdi, erzurumda mini etekli bir kız gezebiliyor...

Sitelerde Paylaş
  • 5 weeks later...

Ben ABD'de bir vakıf, dernek, tarzı birşey oluşturmak istedim, ama başka ülkelerde yaşayanların böyle birşeye üyeliğinin hukuken mümkün olup olmadığı bile şüpheli. Hukuken mümkün olsa, pratik olarak ne yararı olur?

Bence başlangıç için Türkiye Ateistler Derneği tarzında bir dernek ABD'de kurulabilir, birde Türkiye'deki tehlikelerden dolayı burada açmak zorunda kaldık diye Türk basınına yansıtılırsa, belki hiç umulmadığı kadar destek bulabilir.

Sitelerde Paylaş
  • 3 weeks later...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...