Jump to content

Türk Ateistler Neden Rahatsız?

Recommended Posts

• 3 weeks later...
  • İleti 372
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Cahal bunlar yavv, ateistler birbirlerinin anormalliklerinden rahatsızlar farkında bile değiller. Bir ateist derki ''müslüman böyle olmaz şöyle şöyle olmalıdır''. Adam gider ateistlerin anladığı şekilde ''tam müslüman'' olur, bu sefer de ''aa pis yobaz sen bizi öldürcen dimi.. geriiii'' diye çemkirirler.

Ergenler hariç hepsi hasta tipine limon sıktıklarım.

Zaten İslam'ın çağdaşlaşamaması bu düşünce tarzı. Yeni şeyleri ve sizden olmayanların fikirlerini kabullenememeniz... Bir ateistgelip size sen insansın dese siz aynı fikirde olmaktan tiksinip değilim dersiniz(insan değilim dersiniz)
Sitelerde Paylaş
  • 4 weeks later...
  • 3 months later...
  • 4 months later...

başlığın adı "Türk Ateistler Neden Rahatsız?"

ama başlığı açan ve uzun yazılar ekleyen kişi olan "Pante" "ateist" olmadığını söylüyor.

ateistler kendilerini ifade edecek ateist "söylevci" bulamıyorlar.

olanlar da sayısız defekt içinde. (ya dawkins gibi agnostik ateist ya da panteist vb.ler)

yani müslüman, yahudi, hristiyan veya budist ailelerden gelen ateistler arasında uçurumlar var.

bilime, doğaya, tanrıya, dinlere bakışta bambaşka dünyalardalar.

Sitelerde Paylaş

başlığın adı "Türk Ateistler Neden Rahatsız?"

ama başlığı açan ve uzun yazılar ekleyen kişi olan "Pante" "ateist" olmadığını söylüyor.

ateistler kendilerini ifade edecek ateist "söylevci" bulamıyorlar.

olanlar da sayısız defekt içinde. (ya dawkins gibi agnostik ateist ya da panteist vb.ler)

yani müslüman, yahudi, hristiyan veya budist ailelerden gelen ateistler arasında uçurumlar var.

bilime, doğaya, tanrıya, dinlere bakışta bambaşka dünyalardalar.

Dawkins, agnostizmi tartışmak için kullanir. Altıncı aşamada agnostik, 7.aşamada ateistdir. Evet, hristiyan bir adam,tartişmasinda da, Dawkins'e şoyle demişti. Sen agnostik olduğunu soyluyordun,şimdi ise ateist vs... neyse; agnostik ateist denen absürd birleşim kelimeyi açikla da biz de öğrenelim...
Sitelerde Paylaş

"agnostik ateist" çok açık bir terim.

"ben ateistim ama bunu kanıtlayamam" demek.

ayrıca dawkins Anglikanizm'i yani ingiliz hristiyanlığını övüyor ve insanlığa örnek gösteriyor.

incil'e inanmıyor ama ingilizleri incil okumaya davet ediyor.

aksi durumda ingiliz dil ve kültürüne yabancı olunacağını söylüyor.

peki dawkins niye ateizm'e bulaşmış.

kendisi de bu garabetin farkında ve uzun süredir "ateizm" terimine "sağlam" alternatifler arıyor.

tarihinde bosyinebos tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

"agnostik ateist" çok açık bir terim.

"ben ateistim ama bunu kanıtlayamam" demek.

ayrıca dawkins Anglikanizm'i yani ingiliz hristiyanlığını övüyor ve insanlığa örnek gösteriyor.

incil'e inanmıyor ama ingilizleri incil okumaya davet ediyor.

aksi durumda ingiliz dil ve kültürüne yabancı olunacağını söylüyor.

peki dawkins niye ateizm'e bulaşmış.

kendisi de bu garabetin farkında ve uzun süredir "ateizm" terimine "sağlam" alternatifler arıyor.

Sana göre öyle.. Laikliği bilmediğin gibi ateizmi de bilmiyorsun.

Agnostik ateist iki zıt anlamlı kelimeden oluşan bir salata.. Hamile kız gibi bir deyim.

Bir insan ya agnostik dir ya da ateist..

İkisi birden olamaz.

Dawkins'in ne yaptığı, ne düşündüğü bu forumda bizi hiç ilgilendirmiyor..

Onun eleştirisi ateizmin eleştirisi değil.

Sitelerde Paylaş
  • 2 weeks later...

Bir küçük başlık ile hemen size açıklamak istiyorum

İnançsızlığı Terör gibi kabullenmiş bir Toplumda, Arap gelenekleri ile Şekillenmeye başladık.

Gerçekleri görüp algılamaya başlamak suç değil ama bir Yaratıcıya inanmamak suç gibi düşünülüyor. Kanunlara göre İstediğimiz Dine geçebiliriz, Toplumsal Harekete göre Yaratıcıya inanmayan bir birey kötüdür.

Bu gerekçelerden dolayı Türk insanı bir Yaratıcıya inanmıyorsa bir sorunu var demektir.

Güney Kore bu konuda daha yaşanılası.

Sitelerde Paylaş
  • 2 months later...
  • 3 weeks later...

Sırf türkiye veya islam ülkeleri değildir bu konu dini inançların hakim olduğu her yerdedir.Çünkü herhangi bir dini inanca göre başka hiçbir inanç olası değildir.Eh türkiyedede zordur ateist olmak.Sürekli etrafta sana yanacaksın cayır cayır yanacaksın gözüyle bakan insanlar varken zordur tabi.

Sitelerde Paylaş
  • 3 weeks later...
  • 4 months later...

Ben ateistim, dinsizim dediğinde ne iş bulabilirsin ne kız verirler. Köpek eti yiyor diye eleştirilen güney koreli arkadaşlar bizden fersah fersah önde.

Arap geleneklerinin bana dayatılması, mecburi bırakılmam bu güne kadar nefretimi kazanmasına sebep olmuş bir toplum var yakınımızda. Gidip kendi inançlarınıza kendiniz inanın bana dayatamazsınız. İnanmıyorum sanane... Birde eleştiriyor ahaha muanfık hahaha kafir, cehenneme gidicek hahahahahaha falan diye.

göbeğini kaşıya kaşıya sen cennete gidicen, insanlığa hizmet etmiş gavurlar cehennememi gidicek ?

Arkadaş rica ediyorum benimle din hakkında konuşmayın büyük rahatsızlık duyuyorum. Bilimden konuşalım... 

Sitelerde Paylaş

güzel bir paylaşım durum tespiti açısından çok faydalı aslında.

maalesef ülkemizde en büyük sıkıntı sorgulama eksikliği. bir de kasıtlı olarak ortaya salınan bi gerçek islam bu değil yalanı var. ve maalesef halkın büyük çoğunuğu doğru uygulanan islamı yalan ve dış mihrakların oyunu olarak görürken kendi uydurma çiçek böcek sevgi barış islamlarını da gerçek zannediyorlar. aslnda trajikomik bir durum. ben artık sokakta kapalı kız görünce üzülüyorum. okumayan araştırmayan dogmaların kölesi olmuş insanlar.. aileleri okumuyor sorgulamıyor. ben en çok insanlara üzülüyorum. ramazanda bir ay aç kalıyorlar o kadar iş güçte. saçma sapan abdest ritüellerini uyguluyorlar ağza 3 defa burna 3 defa vs. trajikomik açıkçası. ben en çok buna üzülüyorum. ama ifade edemiyorum tabi ki. malum ülkemiz maalesef çomaristan oldu sayılır.

Sitelerde Paylaş
  • 2 weeks later...
On 02.12.2010 at 14:08, haci yazdı:

Bence Türk ateistlerinin rahatsız olmasının en büyük nedeni bir önderden, yolgöstericiden veya liderden yoksun olmaları.

Türk ateistleri öfkeli, sinirli ve huzursuz, çünkü organize olmaları önleniyor.

Türk ateistleri önemsenmedikleri, küçümsendikleri ve ilkelerine aldırış edilmediği için rahatsız.

Bir organizasyonla bütün bu zorlukların üstesinden gelmek mümkün.

Tabii en büyük sorun öfkeli Türk ateistlerini sakinleştirecek bu organizasyonun başına geçecek etkili bir entellektüel otorite bulmak.

Bu otoritenin Türkiye'de iyi bilinen ve saygı duyulan, tercihan bir akademisyen ve güvenilir bir otorite figürü olması yeğlenir.

Turan Dursun veya İlhan Arsel gibi..

Var mı öyle birisi Türkiye'de.. Vardır mutlaka.. Onun çevresinde örgütlenmek denenebilir.

Sayın hacı fikirlerine aynen katılıyorum.

Türkiye de  entelektüel birinin ateist kesimi etrafında toplayarak ateşlemesi diğer sessiz ateistleri de cesaretlendirecek  ve savunulacak bir fikir platformunun temelini atacaktır.

Sanırım kendini riske edecek otorite mutlaka vardır.

Sitelerde Paylaş
13 dakika önce, AteCafe yazdı:

Sayın hacı fikirlerine aynen katılıyorum.

Türkiye de  entelektüel birinin ateist kesimi etrafında toplayarak ateşlemesi diğer sessiz ateistleri de cesaretlendirecek  ve savunulacak bir fikir platformunun temelini atacaktır.

Sanırım kendini riske edecek otorite mutlaka vardır.

Aslında kendini feda etmeye gerek yok. Celal Şengör, Aziz Nesin gibi ateistlerimiz var. Onların liderliğinde bir girişim yapılabilir. Bence onlar lafta ateist. Ya da onlar için ateizm ikinci derecede önemli. Onların öncelikleri farklı. Bizim önceliği ateizm olan liderlere ihtiyacımız var.

Sitelerde Paylaş
  • 5 months later...
  • 5 months later...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...