Jump to content
Pante

Türk Ateistler Neden Rahatsız?

Recommended Posts

Ateizm'in bir öndere ihtiyacı yoktur. Çünkü sizin bilgili aydın dediğiniz ateistlerin ateizmi yaymak gibi bir ideali yok.Bana göre böyle bir ideali olmasıda saçma olurdu zira.Bizim toplum olarak sadece inanma,inanmamak gibi konularda bir birine saygı ve hoşgörü içerisinde yaklaşacak kadar saygılı,bilgili olmak zorundayız. Müslümanların çoğunlukta olduğu bir ülkede olduğumuzdan dolayı deist yada ateistlerin tartışma ve münazaralarda muhatapları ıslak dininden olduğundan, müslüman cenapta bunlar İslam'a saldırıyor,başka dinleri niye sorgulamiyorsunuz gibi sorularla muhatap oluyoruz. Bizim problemimiz ateistler olarak hep bu tartışmalara girip düşündüklerimizi haykırmak.Ateizmin sayısı biz sorguluyoruz ve inananların sorgulamalarina  vesile oluyoruz çoğalmıyor.Beynindeki prangalarini atmaya başladıkça insanlar sorgulamaya başlıyor.Bunuda kendisini iyi eğitmiş,devletin dini müfredatına ve  doğduğu aile yaşadığı toplumun aşıladığı dini öğreti ve baskılara rağmen aklını özgür bırakan insanlar başara biliyor.Bizim önderlik yapacak bir ateiste değil medeniyet kelimesine yakışır bir biçimde biraylerimizi yetiştirmemizi sağlığacak eğitim ve ahlak sistemine ihtiyacımız var.Bu birey bir dine tabii olsa dahi karşısındaki ateistinde en az kendisi kadar düşüncesini konuşma ve bu konularda diyalog kurmakta serbest olduğunu bileceğini düşünüyorum.Dostlarim sabredin biz goremesekte yakın bir tarihte bu dogmatik felsefelerin tabiileri azalacak azalacak ve bir gün dunya daha guzel bir yer olsun diye türetilmiş siyasi fikirlerin hiç bir gereği olmadığını,asıl yozlaşma ve insandaki hep bencillik duygusunu korukledigini düşündüğüm insanları iyilik yada kötülük endeksine göre mukafatlandirmak yada cezalandırmak ile psikolojik baskı oluşturan bu tanrı inancının ortadan kalktığında anlayacak insanoğlu.

tarihinde Yaratici tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Iste böyleee,

Ibrahim suresi 4 cü ayet derki bu din araplara arapca inmistir.Muhammette arap oldugundan onlara peygamnber gönderilmistir.

Yani bu kitap yalniz araplara indigine ait bir kac ayet vardir.En belirgini budur güyeeeeeee.AAslinda hicbirdin tanri tarafindan gönderilmemistir.Iddia edenler TANRIYA iFTiRA etmektedirler.Islam,islam öncesi putpereslerin yaptikllarini yüzde yüzünü yaaparlar.Islam yalniz araplara degil yalniz mekke ve cevresine gelen bir dindir.Tüm araplara degil hatta tümde arabistzana degil.

Türk yahudu inanciina girsede,Hiristiyan inancina  girsede TÜRK  TÜRKTÜR.Din baska milliyet baskadir.Arap ddininin kaynagiHHindular ve SÜMERLERDIR.Hindularda müslümanlarr gibi Namaz kilarlar KARATASI(hecerülesvet ttasini) öper elller kutsarlar.Cünkü bu TAS kadinin cinsel uzvunu temsil eder.arap ve araplasmis hacilarin hac giysisi hindularin giysisinin aynisidir.KABENIN giris kapisinin üsstündeki yazi hintcedir,Hint imparatorunun adidir.Gecmiste arabintan hint imparatorlugunun bir eyaletiyydi.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Ben rahatsız olduğum şeyi söyleyivereyim. Belki söylenmiştir bilmem. Ben verdiğim paranın din için harcanmasindan rahatsızım. Içtiğim biradan yüksek oranda vergi alacaksın ve bana sormadan cami yapacaksın. Buna karşıyım. Müslümanların din işleri için ateistlerden daha az yatırım yapmalarına karşıyım. Bizim içtiğimiz sigara, bira için ödediğimiz vergiler çok daha fazla değil mi? Neden avrupada olduğu gibi işe girerken bir dine bağlı olup olmadığımı, kilise için ek vergi vermek isteyip istemediğimi sormuyorlar. Beni rahatsız eden bu. Dininin gereklerini yapıyorsan yap. Ama benim paramı kullanma. Ben paramı keendi hayat görüşümde bir toplum için kullanırım.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Tartışmaya katıl

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Yükleniyor ...

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...