Jump to content

türbanlıların üniversitede ne işi var? evlerinde otursunlar..

Recommended Posts

• İleti 166
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Evet, tabii ki okumalarının bir anlamı yok.

Kafası örümcek bağlamış, hayatını dogmaların esareti altında sürdüren bir beyin ne kadar özgür olabilir?

Bu kadınlar erkekler için yaratıldıklarını, onları tahrik etmekten başka bir halta yaramadıklarını düşünüyorlar ki o bezlere sarılıp sarmalanıyorlar.

O halde bu pis iki yüzlülüklerini suratlarına çarpmalı, "gidin evinizde oturun, okumak sizin neyinize, kimi kandırdığınızı sanıyorsunuz" demeli.

Kadınlığından utanan kadınlar onlar.

Ne işleri var üniversitede, çalışma hayatında vs... Onların adresi yatak odasıyla mutfak. Yanlarında erkek olmadan dışarı çıkmaları da yasak. O halde ne işleri var erkeklerin arasında...

Bunları ben söylemiyorum, uğrunda kendilerini yerlere atıp şirret yaparak yaşamak istedikleri dinleri söylüyor.

"Ama onların elinden türbanla eğitim yapmaları hakkını (yok böyle bir hak, onlar uydurdu zaten) alırsak daha da fazla cahilleşecek, erkeğe daha fazla köle olacaklar" diyenlere de ayrıca gülüyorum.

O kadın seçimini yapmış zaten. O örtü bir seçimdir. O halde ona, yaptığı seçimin ne olduğu iyice bir hatırlatılmalı, geri kalana bulaşması önlenmelidir.

Otursunlar evlerinde, kocalarına hizmet etsin, takva takılsınlar.

Dayak yemek, ikinci üçüncü dördüncü kumayı beklemek, aşağılanmak, mal muamelesi görmek hakları için de çabalasınlar.

O kadınlar azıcık "kadın" olsa, erkek zor yapar o muameleyi.

Müslüman kadınlar İslam'daki yerlerine bayılıyorlar.. Seve seve kabulleniyorlar.

Kadınlar istesin, bir gecede yerle bir olur bu sapıklık.

Sitelerde Paylaş
Kadınlığından utanan kadınlar onlar.

Sevgili IFeelGood, bütünüyle güzel bir ileti tabii; ama ben şu ifadene takıldım;

Bunlar, kadınlığından utanan kadınlar değil, herşeyden önce insanlığından utanan insanlar, sonra kadınlığından utanan insanlar, belki çok sonra kadınlığından utanan kadınlardır. Herşeyden önce "insan" olduklarının bilincine varmaları gereken insanlar bunlar. İşimiz dolayısıyla hiç kolay değil.

Yani bir psikiyatr kadar değilse de bir psikolog kadar da neyse bir sosyolog kadar olsun anlayabilmeliyiz bu çaresiz ev kadınlarını...

Benim de bu yanlışı sık sık yaptığım üzere "Madem islamı savunuyorsunuz, türbanda diretiyorsunuz, gidin o zaman evinizde oturun; islam bunu da emrediyor" demek yerine, onlara "Evet, islam bunu emrediyor ama evinizde oturmamak, şu amaçla da olsa sokaklara dökülmek bir başlangıç; ama, bunun güzel bir başlangıç olabilmesi için, aynı tavrı evinize gittiğinizde de sürdürebilmeldiğinizden emin olmalıyız ki..." diye devam eden cümleler kurmamız, nasıl bir tepki toplar acaba?

Forumda bunu da tartışalım mı? Bir fikir sadece...

Sitelerde Paylaş

forumda ısrarla bu iki yüzlülüğün nedenini savunacak arkadas soruyorum. ama ne yazık ki hala gelmedi böyle bir babayiğit.

tabii ki, yukarıda bazı arkadaşların söylediği gibi, yüzleri yoktur bu konuda savunma yapmaya ve fakat, türban konusunda mangalda kül bırakmayan babayiğitlerin savunmasını da merak etmiyor değilim..

bakalım nasıl kıvıracaklar..

Sitelerde Paylaş

arkadaşlarım , bu forumdaki müslümanların ezici çoğunluğu bizimle alay etmek için burda , onlarında inandıkları falan yok.

Aklınca sidik yarıştırmaya ya da güç gösterisine geliyorlar buraya , horoz şeyi kadar olan beyinleriyle eşek şeyi kadar akıl vermeye çalışıyorlar misali , bu arada kendi dinlerinide şahsiyetleriyle beraber ayaklar altına alıyorlar bir güzelcene.

tarihinde Zerdüşt tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Hem saçının bır telini göstermeyecek kadar kendini sakınacaksın hemde okula, çarşıya, pazara çıkacaksın. Bu hayatın bunlara dayattığı bir ikiyüzlülük. Bunu kendileride anlıyordur ama ne yapsınlar. Dünyanın da Türkiye'nin de yarısı erkek ne yaparsanız yapın evden çıktığınız anda yabancı erkeklerlerle karşılaşmanız kaçınılmaz. Bir düşünün bakalım erkekler için bir kadının saçımı? Yoksa yüzü, gözü, dudağı, sesi, kokusumu daha tahrik edicidir?... Hele bide çalışma hayatına girdinizmi Oooo

E peki bu işin çaresi yok mu ? Yok... Hiç bir erkek ( Veya kadın ) aklından geçenler için suçlanamaz. Kadınları bilmem ama erkeklerlerin zihni anında bir sürü fantazi yapar. Bu doğamızda var. Değil türbana çuvala girseniz bundan kurtulamazsınız. Bu düşünceler meşru olmayan eyleme geçmediği sürece sorun yok. Aksi durumda ise zaten dünyanın her yerinde kanunlar var.

Sitelerde Paylaş

Kadınların çoğunun başını kapattığı bir ülkede başörtülü kadınların üniversiteye gitmemeleri gerektiğini savunan siz gerçek aydınlık savaşçılarını selamlıyorum.

Ben de senin gibi yarı cahil, taptığı İslamcı hükumet ağzıyla konuşan yalancıları selamlıyorum.

Bu da yeni çıktı. "Kadınların çoğunun başını kapattığı ülke" imişiz. Başını geleneksel anlamda örten kadınlar değildi üniversitelerin önünde kendini parçalayanlar. O kadınlar Kur'an bile okumamıştır. Din savunucusu özgürlük savaşçısı da değildirler.

Sen git müslüman olsana. Ciddiyim. Her bir şeye muhalif olacağım derken saçmalayıp vakit çalıyorsun.

Sitelerde Paylaş

Kadınların çoğunun başını kapattığı bir ülkede başörtülü kadınların üniversiteye gitmemeleri gerektiğini savunan siz gerçek aydınlık savaşçılarını selamlıyorum.

bak tutamıyorum artık kendimi söyleyeceğim , sen nasıl bir adamsın ?

başka topiclerde millete kıvırma diyorsun , peki arkadaşımızın açtığı bu topic altında diyebilecek bir cevabın varmı ? Selamla ya da selamlama , sende mi fetonun şahsen satın aldığı şakirtlerdensin ? Amacınız ne burada provokatörlük mü yapmak :)

Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu şimdi anlatır mısın bana ?

Sitelerde Paylaş

Sevgili IFeelGood, bütünüyle güzel bir ileti tabii; ama ben şu ifadene takıldım;

Bunlar, kadınlığından utanan kadınlar değil, herşeyden önce insanlığından utanan insanlar, sonra kadınlığından utanan insanlar, belki çok sonra kadınlığından utanan kadınlardır. Herşeyden önce "insan" olduklarının bilincine varmaları gereken insanlar bunlar. İşimiz dolayısıyla hiç kolay değil.

Yani bir psikiyatr kadar değilse de bir psikolog kadar da neyse bir sosyolog kadar olsun anlayabilmeliyiz bu çaresiz ev kadınlarını...

Benim de bu yanlışı sık sık yaptığım üzere "Madem islamı savunuyorsunuz, türbanda diretiyorsunuz, gidin o zaman evinizde oturun; islam bunu da emrediyor" demek yerine, onlara "Evet, islam bunu emrediyor ama evinizde oturmamak, şu amaçla da olsa sokaklara dökülmek bir başlangıç; ama, bunun güzel bir başlangıç olabilmesi için, aynı tavrı evinize gittiğinizde de sürdürebilmeldiğinizden emin olmalıyız ki..." diye devam eden cümleler kurmamız, nasıl bir tepki toplar acaba?

Forumda bunu da tartışalım mı? Bir fikir sadece...

Ben o kızların özellikle, yani tam anlamıyla din savaşçısı olduklarına inanıyorum Sevgili Çakırcalı. Onlar, amacı gerçekten okumak ve yaşama "insan" olarak karışmak derdinde değil. Onların bütün amacı dini yaymak, İslam'a hizmet etmek.

Zaten hemen hepsi dinci veya dindar ailelerden geliyor. Ya da bir şekilde tarikata bulaşmış, savaşçı olup çıkmış. Aile baskısı vb nedenlerle türbanıyla okumak zorunda kalanlar bir yol bulup okuyor zaten ve sorun çıkarmıyor. Hatta bu tür masum ve mağdur kızlar sorun yaratmadıkları için geçmişte de örtüleriyle girip okuyordu ve kimse onlara ses çıkarmıyordu.

Türban için kendilerini parçalayanlar, ille de yobazca yaşamak isteyenler, sen onlara ne dersen de bildiğini okuyacak. Onları değiştirmek imkansız. Zaten bilerek, seçerek ve pekçok şeyi göze alarak ortaya çıkıyorlar. Küçük çocuklar değiller, ergen değiller, sahipsiz zavallılar değiller vs...

Onlar bize düşmanlar zaten. Bizim iyi niyetimizi de, çağdaşlık anlayışımızı da istemiyor, kendi istedikleri düzen için çarpışıyorlar. Dinlerini iyi biliyorlar ve kabullenmişler zaten.

Türkiye'de başı örtülü olan sıradan dindar insanlardan biri değil bu kızlar ve kadınlar. Ben ve benim gibi kadınlardan nefret ediyorlar ve ellerine fırsat geçse sopalarla kovalayıp din ve edep öğretecekler. Dinci kadınlar erkeklerden çok daha güçlü ve tehlikelidir.

Sitelerde Paylaş

Ben de senin gibi yarı cahil, taptığı İslamcı hükumet ağzıyla konuşan yalancıları selamlıyorum.

Bu da yeni çıktı. "Kadınların çoğunun başını kapattığı ülke" imişiz. Başını geleneksel anlamda örten kadınlar değildi üniversitelerin önünde kendini parçalayanlar. O kadınlar Kur'an bile okumamıştır. Din savunucusu özgürlük savaşçısı da değildirler.

Sen git müslüman olsana. Ciddiyim. Her bir şeye muhalif olacağım derken saçmalayıp vakit çalıyorsun.

Yarı cahil iyiymiş, nasıl oluyor bu yarı cahil olayı? Eğitimimi yarıda bıraktım falan da mı yarı cahil oldum? Bu arada ne yalancılığımı gördün? Hangi dediğim yalan? Yine asabisin.

Kadınların çoğu başını kapatıyor, iddialaşalım dersen şuraya bir sürü araştırma asarım ama gerek yok değil mi?

Türban şehirleşme ile ilgili bir olay biraz da, geleneksel örtü daha çok kırsalın olayı. Üniversitelerde daha modern olan başörtüsü ondan daha yaygın.

Müslüman olursam istediğime muhalefet edemem, ondan olmam. Zombilik yapasım olsa Müslüman değil Kemalist olurdum, hem ailemle falan daha rahat olurdu. :D

bak tutamıyorum artık kendimi söyleyeceğim , sen nasıl bir adamsın ?

başka topiclerde millete kıvırma diyorsun , peki arkadaşımızın açtığı bu topic altında diyebilecek bir cevabın varmı ? Selamla ya da selamlama , sende mi fetonun şahsen satın aldığı şakirtlerdensin ? Amacınız ne burada provokatörlük mü yapmak :)

Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu şimdi anlatır mısın bana ?

Tutma güzel kardeşim, içinde miçinde patlar sonra, Allah muhafaza.

Ben hem Fethullah'tan bizzat para alan bir şakirt, hem de Mossad'a çalışan Yahudi ajanıyım, emperyalistin maşasıyım. Sana şu güzel kitabı öneriyorum:

http://kitap.antoloji.com/turkler-ve-uzayli-atalari-kitabi/

Şaka bir yana, niye provoke oluyorsunuz güzel kardeşim? Kutsalınıza dil mi uzattık, peygamberinizin karikatürünü mü çizdik? Konu hakkındaki düşüncelerimizi normal bir biçimde ifade ediyoruz sadece, sizler gibi düşünmek zorunda mıyız? Sizler gibi düşünmeyen herkes ya salak ya da satılmış mı olmak zorunda?

Sitelerde Paylaş

Ben o kızların özellikle, yani tam anlamıyla din savaşçısı olduklarına inanıyorum Sevgili Çakırcalı. Onlar, amacı gerçekten okumak ve yaşama "insan" olarak karışmak derdinde değil. Onların bütün amacı dini yaymak, İslam'a hizmet etmek.

Evet ya, bizim okuldakiler tam birer ninja, her biri birer intihar komandosu. Derslerimizi yapamaz olduk valla, bütün ders İslam'ı yaymaya çalışıyorlar, çok fena durum.

Çevremizde, okulumuzda şurada burada hiç türbanlı tanımasak yiyeceksiniz bizleri de ne yazık ki gerçeklik sizlerle pek uyuşmuyor.

Bence siz tepkinizi "İddia ediyorum 1 haftada Atatürk'ü seven 100.000 kişi bulabilirim" tarzı Facebook gruplarına kanalize edin, her hafta bu tarz gruplardan üçünü beşini beğenin, her gün de Yılmaz Özdil yazısı paylaşın; normal insanlar da hayatlarına devam etsinler.

Sitelerde Paylaş

Evet ya, bizim okuldakiler tam birer ninja, her biri birer intihar komandosu. Derslerimizi yapamaz olduk valla, bütün ders İslam'ı yaymaya çalışıyorlar, çok fena durum.

Çevremizde, okulumuzda şurada burada hiç türbanlı tanımasak yiyeceksiniz bizleri de ne yazık ki gerçeklik sizlerle pek uyuşmuyor.

saçmalamışsın.

eğitim hayatında türbanlıların diğer kız cocuklarına kendi, inanclarını empoze etmek için neler yaptığı konusuna hiç girmeyeceğim, zira bu başlığın konusu bu değil..

bu başlığın konusu, inancı gereği başını örttüğünü iddia eden müslüman kızın, yine inancının gereği olan evden çıkmama emrini yerine getirmeyerek riyakarlık yapmasıdır.

kadının evden çıkmaması islamın emri midir?

emridir.

bok mu var illa ben erkeklerle birarada okuyacağım diye bik bik yırtınıyor?

Sitelerde Paylaş

saçmalamışsın.

eğitim hayatında türbanlıların diğer kız cocuklarına kendi, inanclarını empoze etmek için neler yaptığı konusuna hiç girmeyeceğim, zira bu başlığın konusu bu değil..

bu başlığın konusu, inancı gereği başını örttüğünü iddia eden müslüman kızın, yine inancının gereği olan evden çıkmama emrini yerine getirmeyerek riyakarlık yapmasıdır.

emridir.

dostum cehalet bir ateistin beyninede girermi

bir müslüman kadının evinden dışarı çıkmaması gerektğini söylüyorsun

şimdi ben bunu inkar edeceğim

sende bana bir ayet getireceksin

bende sana onun tekrar okumanı söyleyeceğim

tekrar getireceksen,tekrar okumanı yetrli gelmezse yardımcı kaynaklardan yararlanmanı söylerim

dostum sen onu bırak,bahanelerini bir kenara bırak

ben aslında kaba,medeniyetsiz

zorbanın biriyim de

ben cehaletin tam içinde yüzmekteyim aslında de

Sitelerde Paylaş

dostum cehalet bir ateistin beyninede girermi

bir müslüman kadının evinden dışarı çıkmaması gerektğini söylüyorsun

şimdi ben bunu inkar edeceğim

sende bana bir ayet getireceksin

bende sana onun tekrar okumanı söyleyeceğim

tekrar getireceksen,tekrar okumanı yetrli gelmezse yardımcı kaynaklardan yararlanmanı söylerim

dostum sen onu bırak,bahanelerini bir kenara bırak

ben aslında kaba,medeniyetsiz

zorbanın biriyim de

ben cehaletin tam içinde yüzmekteyim aslında de

:D istediklerinle bağdaşmıyor diye, kuran'ı inkar ediyorsun :D

keh keh keh:D

tarihinde metatron tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

saçmalamışsın.

Bilmiyorum, biraz yarım yamalak bir yaklaşım seninkisi. Verdiğin ayet peygamber hanımları ile ilgili, senin işine gelen meali kullansak bile Kuran'ın en azından o ayetinde kadın evden çıkmasın diye bir emir göremedim.

emridir.

İlgili ayeti de paylaşırsan...

Yav 2010 yılında bir genç kızın neden okumak isteyebileceğini cidden düşünemiyor musunuz? Dinler de zamanlarla birlikte değişiyor, çeşitli sosyal baskılarla şekil değiştiriyor, siz de buna artık ne akla hizmetse karşı çıkıyorsunuz.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...