Jump to content

Yangında Kuran Sapasağlam Kalmış..

Recommended Posts

HaberTürk

Cami yangınında Kur'an-ı Kerim sapasağlam kaldı

Kırıkkale'deki camide meydana gelen yangında, cami tamamen kullanılmaz hale geldi

Yangın sırasında dolapta bulunan Kur'an-ı Kerim'lerin sadece dış kabı kullanılmaz duruma gelirken, içindeki sayfaların ayetlerine ise, hiç bir zarar gelmediği görüldü. İkindi Namazı'nı kılan cami cemaati, evlerine dağıldı. Cemaatin dağılmasının ardından, bir saat sonra cami içinde büyük bir patlama meydana geldi. Patlama senini duyan köylüler, camiye koştu. Olay yerine vardıklarında, caminin içinin yanmaya başladığını ve patlamayla birlikte içeride bulunan halıların dışarıya fırladığını fark etti. Bir taraftan camideki yangını söndürmeye çalışan köylüler, bir taraftan da Kırıkkale ve Balışeyh itfaiyesine haber verdi. Olay üzerine köye gelen jandarma çevrede güvenlik tedbiri aldı. Kırıkkale ve Balışeyh itfaiyeleri yangını kısa sürede söndürdü. Yangın sonunda caminin içi tamamen yandı. Ancak camide bulunan Kur'an-ı Kerim'lerin yanmadığını gören vatandaşlar şaşkınlıklarını gizleyemedi.

Köylüler, bunun bir mucize olduğunu söyledi.

1952 yılında inşa edilen camide bu zaman kadar böyle bir olayla karşılaşılmadığını ifade edildi. Şarjlı lambadan kaynaklandığı ifade edilen yangın nedeniyle Camide yaklaşık 50 bin liraya yakın maddi hasar meydana geldi.

Cihan

2010 ıylındayız.

Ve mucize bekleyen adam dolu dünya.

tarihinde Ateist.Bakış tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Konu Ateistcefeye alındı.

Acaba böyle birşeyi insanlar neden söylerler. Kuranın korunduğunumu anlatmaya çalışırlar, şimdi o yanmayan kuranı elime alıp çakma tutsam yanmayacakmı?

Eminim o camide yanmayan daha pek çok şey vardır onlardanı kutsal? O kuranları koruyan arap tanrısı yangınlarda ölen bebekleri neden kurtarmıyor acaba?

Bunlarda kuş kadar aklı mantık yok.

Böyle şeyleri getirebilmen için kuranın hiç zarar görmemesi lazım. Yani ben elime bir kuran alıp onun yanmadığını görmeliyin yanıyorsa oradaki kuran diğer o yangında yanmayan şeyler gibidir.

Ama bunlar için önemli değil çünki onların arkalarından gidenlerin karınca kadar beyincikleri yok.

Böyle bir zamanda hala bunların konuşulmasından bir insan olarak utanıyorum.

Millet marsa koloni kuruyor bizler ise cami yangınında sadece kapağı yanmış kuranı haber yapıyoruz.

Sitelerde Paylaş

Walla ben Kuran yaktım ne olacak diye hiçbirşey olmadı . Üstelik de gayet iyi yandı .

Hatta zevk olsun diye Kurban bayramında mangalın içine atmıştım. Üzerine de etle rakıyı götürmüştüm.

Bu müsloların sahtekarlıklarıda bir türlü bitmiyor arkadaş . Ben bir kibritle yakıyorum ama ne hikmetse korların arasında yanmıyor.

Sanırım bu Kuranların kaplaması sağlamdı .

Sitelerde Paylaş

Köylüler, bunun bir mucize olduğunu söylemiş.

O köylülere soruyorum:

Peki, cami neden yandı?

Cami Allah'ın evi ya, onun için soruyorum. Yoksa kendi evlerini arada bir böyle yakar mı, yoksa yanmasına izin mi verir?

Yoksa evini yakar ama mucize olsun diye, kitabının dış kapağını yakıp içini sağlam mı bırakır?

Öfff, ne yorucu bir oyun ...

Yakışıyor mu?

Sitelerde Paylaş

Konu Ateistcefeye alındı.

Acaba böyle birşeyi insanlar neden söylerler. Kuranın korunduğunumu anlatmaya çalışırlar, şimdi o yanmayan kuranı elime alıp çakma tutsam yanmayacakmı?

Eminim o camide yanmayan daha pek çok şey vardır onlardanı kutsal? O kuranları koruyan arap tanrısı yangınlarda ölen bebekleri neden kurtarmıyor acaba?

Bunlarda kuş kadar aklı mantık yok.

Böyle şeyleri getirebilmen için kuranın hiç zarar görmemesi lazım. Yani ben elime bir kuran alıp onun yanmadığını görmeliyin yanıyorsa oradaki kuran diğer o yangında yanmayan şeyler gibidir.

Ama bunlar için önemli değil çünki onların arkalarından gidenlerin karınca kadar beyincikleri yok.

Böyle bir zamanda hala bunların konuşulmasından bir insan olarak utanıyorum.

Millet marsa koloni kuruyor bizler ise cami yangınında sadece kapağı yanmış kuranı haber yapıyoruz.

Yazıyı okur okumaz şimdi birisi böyle yapacağını söyler dedim. İnanmıyorsan bile bunu yapman çok mantıksız tabii ki.

Sitelerde Paylaş

Bende dua kitabı yakmıştım , yasin tebareke amme chapterlerinin olduğu kitabı :D

Çocukken yapmıştım , neden yaptım bilmiyorum sonra da üzüldüm biraz .

O zamandan beri hıncım var dinin boktanlığına anlaşılan.

Çocukken demek inkar yolunu seçmişsin. :blink: Bende küçükken Kuran a parfüm falan sıkardım çok sinirlenince bende de biraz isyankarlık var.

Sitelerde Paylaş

allahı övmek diye yapılan tesbihatların aracı olan tespih bile dayanıksız :)

İki sallamada ipi kopuyor , ipi aşınıyor , allah bu aracı bile sağlamlaştıramıyor .

hem tespih zikirden önce bir süs eşyasımıydı bilmiyorum ama tanrıya giden yolların hepsi çürük diyorum..

Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar, bu haberin kaynağı dinci haber ajansı CİHAN haber ajansıdır.

Bu ajans hükümet yanlısı bir haber ajansı olup hükümet aleyhinde tek bir haber geçmez. Dolayısıyla böylesi haberlere şaşmamak gerek.

Sizlere bu dinci ajansın üyesi olan yazılı ve görsel medyayı bizzat kendi ağızlarından aşağıda sunuyorum:

‘’Türkiye’de A grubu olarak nitelendirilen kanalların tümü CİHAN abonesidir. TRT, Kanal D, Show, ATV, Star TV gibi popüler televizyon kanallarının yanı sıra NTV, CNBC-E, CNNTÜRK, 24 HABER, HABERTÜRK gibi haber kanalları da CİHAN’ın müşterisidir.

Zaman, Sabah, Star, Yeni Şafak, Bugün gibi değişik siyasi çizgilere sahip gazeteler de CİHAN’ın yazılı ve fotoğraflı haberlerine abonedir.

Yükselmekte olan internet mecrasında da Cihan hızla aboneler kazanmaktadır. Superonline.com, Mynet.com, Gazeteport.com, Haber7.com, Haberturk.com gibi önemli internet portalları da abonelik konusunda CİHAN’ı tercih etmiştir.’’

cihanhaberajansi.jpg

http://www.cihan.com.tr/cihanhaber/bmAction.action?linkid=hakkimizda

------------------------------------------

Hükümet yanlısı bu Cihan haber ajansının ve diğer dincilerin halkın vergileriyle yayın yapan TRT’yi nasıl ele geçirip kadrolaştıklarını aşağıdaki linkten de ayrıca takip edebilirsiniz:

http://www.odatv.com/n.php?n=iste-isim-isim-yandas-medyadan-trtye-gecenler-2004091200

Sözleşmeli Personel adı altında yapılan yandaş medya kadrolaşması;

(1) Ahmet Böken (STV Haber Genel Yayın Yönetmeni)

(2) Cumali Çaygeç (STV Haber Editörü)

Görüldüğü gibi; TRT Haber Dairesi, Samanyolu TV ve paralel anlayışa sahip personele emanet edilmiştir. Sayıları 100’ü aşan bu kadroların içine NTV Ankara Haber Müdürü iken, TRT –INT Haber Koordinatörü olarak görevlendirilen Ümit Sezgin de konulmak suretiyle kendince objektif bir görüntü yaratılmaya çalışılmıştır.

(3)Abdülkadir Beşikçi (Aksiyon Dergisi)

(4) Rahmi Şener (Samanyolu TV)

(5) Murat Nuhoğlu (Kanal 7)

(6) Anda Ayva (Kanal A)

(7) Burhan Torunlar (Cihan Haber Ajansı)

(8) Volkan Makar (Cihan Haber Ajansı)

(9) Faruk Ayaz (Kanal 24)

(10) Ercan Baysal (Kanal 7)

(11) Gökhan Kulaş (Cihan Haber Ajansı)

(12)Nuri Coşar (Cihan Haber Ajansı)

(13) Fettah Erdurur (Cihan Haber Ajansı)

(14) Halil İbrahim Özemiş (Cihan Haber Ajansı)

(15) İlyas Dal (Zaman Gazetesi)

(16) Servet Dağ (Cihan Haber Ajansı)

(17) Sedat Dalda (Samanyolu TV)

(18) Erkan Söğütçü (Zaman Gazetesi)

(19)Yasemin Demirhan Erden (Mütercim spiker olarak kadroya alındı.

(20) Murat Kaban (Zaman Gazetesi)

(21) Erdoğan Baycan (Kanal 7)

(22) Hasan Basri Erden (Mütercim spiker olarak kadroya alındı.)(Cihan Haber Ajansı).

tarihinde Yakup tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bir de bu olaya değişik bir açıdan bakalım yani gerçeklik açısından

Kuran gibi kalın bir kitap hele birde kuşe kağıda basılı ise yanması çok zordur. dikkat edilirse haberde kuranın dış kabının yandığı fakat içinde ki sayfaların yanmadığı söyleniyor.

Eğer deneme imkanınız olursa deneyin kalın bir kitabı yanan bir ateşin içine atın sayfalarını açmadığınız müddetçe yanmaz sadece dışı yanar.

Sitelerde Paylaş

dostum zannetmiyorum , hiç denemedim ama nasıl oluyor acaba?

yanma reaksiyonu sırasında değişmeden çıkamaz hiçbirşey , direk kimyasal özellik değişir :lol: dolayısıyla fiziksel özellikte . Kül olur gider ..

tarihinde Zerdüşt tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

siz ne konuşuyosunuz ya??

birbirinize yok oğlum ben Kuran'ı şöyle yaktım böyle yere fırlattım,hayır oğlum ben bi çarptım yere paramparça oldu..

ıyyy..erkektiniz dimi bunu yazanlar,güç gösterisi peh peh !!

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...