Jump to content

BAŞKA ÇARESİ YOKMU?

Recommended Posts

A’RAF 143. Musa tayin ettiğimiz vakitte (Tûr’a) gelip de Rabbi onunla konuşunca "Rabbim! Bana (kendini) göster; seni göreyim!" dedi. (Rabbi): "Sen beni asla göremezsin. Fakat şu dağa bak, eğer o yerinde durabilirse sen de beni göreceksin!" buyurdu. Rabbi o dağa tecelli edince onu paramparça etti, Musa da baygın düştü. Ayılınca dedi ki: Seni noksan sıfatlardan tenzih ederim, sana tevbe ettim. Ben inananların ilkiyim.

Yukarıda Musa allah ile konuşuyor ama allah ile konuştuğu halde hala inanmıyor ve birde görmek istiyorum diyor.

Allah "beni görmeye dayanamazsın" diyor sebep olarakta buna dayanamayacağını çünki dağların bile onu görünce parçalandığını söylüyor.

Bu allahın herşeye gücü yettiğini düşünecek olursak bu ayetten ne anlıyoruz?

1: Musa bir peygamber Allah ile konuştuğu halde(ayetin sonundan anladığımıza göre) inanmak için birde görmek istiyor, ama bizlerden bırakın allahı peygamberi bile görmeden inanmamız isteniyor.

2: Allah onun kendisini asla göremeyeceğini çünki görürse dağ gibi patlayacağını söylüyor. Bu allahın herşeye gücü yetmiyormu, hem kendisini gösterip hemde musaya birşeyin olmamasını sağlayamazmı?

Koskoca allah bir şeyin olamaması için "şundan dolayı bu olamaz" diyebilirmi, yoksa bunlar masalmı?

Sitelerde Paylaş
2: Allah onun kendisini asla göremeyeceğini çünki görürse dağ gibi patlayacağını söylüyor. Bu allahın herşeye gücü yetmiyormu, hem kendisini gösterip hemde musaya birşeyin olmamasını sağlayamazmı?

Koskoca allah bir şeyin olamaması için "şundan dolayı bu olamaz" diyebilirmi, yoksa bunlar masalmı?

Sen çok büyük bir zındıksın, şüpheleniyordum zaten, xislam!" Hiç Allah, kaldıramayacağı bir taş yaratabilir mi yahu? Sen bunu ondan nasıl istersin? :angry:

Sitelerde Paylaş

En'am/163 - O'nun ortağı yoktur. Bana sadece bu emrolundu ve ben müslümanların ilkiyim.

Zümer/12 - Bana müslümanların ilki olmam emrolundu.

İslam kitabı Kuran'a göre Muhammed, müslümanların ilki olduğuna göre, islamın Adem'le başladığı yalanı da müslümanların kendilerini kandırmalarından ve bir anlamda küfre düşmelerinden mi ibaret? Muhammed, bu sözü söyleyerek kendinden önce islamın ve dolayısıyla müslümanın olmadığını söylemiyor mu zaten?

E, Musa da müslüman değildi ki canım, Allah ona niye kendini göstersindi? Muhammed doğana kadar, onla, bunla, şunla "Sen peygamber oldun, hadi bakalım..." diye kafa bulan bir Allah sözkonusu.

Bakın, kendisini göstermek için (her ne kadar onun ayağına kadar gitmemişse de yanına getirtip) mirac olayını tertiplemiş ve Muhammed ile aracısız görüşmemişler miydi işte?

Musa kim oluyor ki, Muhammed'le sidik yarıştırabilsin?

Size de bir şey söylemeye gelmiyor, canım! <_<

Sitelerde Paylaş

A’RAF 143. Musa tayin ettiğimiz vakitte (Tûr’a) gelip de Rabbi onunla konuşunca "Rabbim! Bana (kendini) göster; seni göreyim!" dedi. (Rabbi): "Sen beni asla göremezsin. Fakat şu dağa bak, eğer o yerinde durabilirse sen de beni göreceksin!" buyurdu. Rabbi o dağa tecelli edince onu paramparça etti, Musa da baygın düştü. Ayılınca dedi ki: Seni noksan sıfatlardan tenzih ederim, sana tevbe ettim. Ben inananların ilkiyim.

Yukarıda Musa allah ile konuşuyor ama allah ile konuştuğu halde hala inanmıyor ve birde görmek istiyorum diyor.

Allah "beni görmeye dayanamazsın" diyor sebep olarakta buna dayanamayacağını çünki dağların bile onu görünce parçalandığını söylüyor.

1: Musa bir peygamber Allah ile konuştuğu halde(ayetin sonundan anladığımıza göre) inanmak için birde görmek istiyor, ama bizlerden bırakın allahı peygamberi bile görmeden inanmamız isteniyor.

burda onun dısında asıl ilgimi çeken olay tanrının seçtigi bir insanın bile tanrıya inanmak için onu gormek istemesi ve ardından bir mucize gelmesi..

ama kuran da gel gorki ruzgarın esisinde denizde yuzen gemilerde nice deliller vardır hala inanmıyormusunuz ?

inanmayan degil inanan kafirdir bu laflara

Sitelerde Paylaş

ibretle takip ediyorum yorumlarını

yani şu olamaz değilmi

inanmak veya inanmamayı bir kenara bırak

onu görmek isteyemezmi

"bana seni gerek seni"

diyen anlayış sence

inanabilmek içinmi görmek istiyor

yoksa büyük bir aşk ve muhabbetlemi

Sitelerde Paylaş

Hani İbrahim, “Rabbim! Bana ölüleri nasıl dirilttiğini göster” demişti. (Allah ona) “İnanmıyor musun?” deyince, “Hayır (inandım) ancak kalbimin tatmin olması için” demişti. “Öyleyse, dört kuş tut. Onları kendine alıştır. Sonra onları parçalayıp her bir parçasını bir dağın üzerine bırak. Sonra da onları çağır. Sana uçarak gelirler. Bil ki, şüphesiz Allah mutlak güç sahibidir, hüküm ve hikmet sahibidir.”

Bakara - 260 ( Diyanet)

İbrahim tam uyanıkmış ha allahtan bile daha akıllı çıktı :lol: , başta inanmadı bence allah denilen dallama da anlayamadı bir türlü

Bende inandım ama ikna olmak istiyorum , ne yapmalıyım allahım tatmin olmak için , bir kerelik gökten para yağdırır mısın ?

Ya da bir günlüğüne bana güzel bir hatun ayarlar mısın ? O zaman söz bak iman etçem :)

Sitelerde Paylaş

ibretle takip ediyorum yorumlarını

yani şu olamaz değilmi

inanmak veya inanmamayı bir kenara bırak

onu görmek isteyemezmi

"bana seni gerek seni"

diyen anlayış sence

inanabilmek içinmi görmek istiyor

yoksa büyük bir aşk ve muhabbetlemi

Bende senin yorumlarını ibretle takip ediyorum.

İnanıp inanmamayı neden bir kenara bırakıyoruz.

Çelişki orada zaten.

Musa tam olarak görmedigi için inanmıyor allaha.

Bundan dolayıdırki "Ben inananların ilkiyim."

Diyor.

allah dediginin sesi bile yetmezmi herşeye.

Sitelerde Paylaş
  • 3 weeks later...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...