Jump to content

İslam Adaletsizlikleri Meşru Kılar

Recommended Posts

Dünyadaki ekonomik eşitsizlikler, açlık, sefalet gibi konular hakkında sosyalizm önerisi sunarsanız, alacağınız cevap 5 parmağın 5'i de bir değil olacaktır. Allah insanları fakirlikle sınarmış, bu yüzden eşitlik olmamalıymış. İnsanın insanı sömürmesi, ekonomik eşitsizlikler, para babalarının çıkardığı savaşlar da bu sayede meşru kılınmış oldu. İsyan etme, koyun ol, sürün, nasıl olsa cennet var. Haksızlık mı var? Ahirete bırak.

Sitelerde Paylaş

Niye bilmiyorum ama hadi de ki kuran elestirilemez: ama kurana inanan insanlarin adaletsizlikler karsisinda duyarsiz kalmalarini kurana baglamalari elestirilebilir. Kurani ve islami elestirmeyelim hadi, peki kuranin ve islamin gercek inananlari olduklari saviyla ortalikta dolasan insanlari, yani kendi beyanatlariyla kuranin ve islamin gercek temsilcilerinin davranislari da kutsal midir? O da mi elestirilemez? Elimizde varligi ve yoklugu ile ilgili bir delil bile olmayan bir "yer"deki adaleti tartismak ise... biraz suyunun suyu oluyor bence...

Sitelerde Paylaş

"Dünya adaletsiz" - "hayat acımasız " diye fikir geliştiren ve deyimleştiren insanoğlu, hala buraları ve içindekileri mükemmeliyetçi,acımacı ve adaletli bir Allah'ın yaratabileceğini düşünebilmekteler..Bu ne biçim mantık,bu ne biçim lahana turşusudur?...

Kendi kendilerine sormazlar ki, dünya adaletsiz bir yerdir de, islam bunu değiştirmeye neden hiç mi hiç yanaşmamaktadır..Çünkü bundan nemalanır..Bayılır eşitsizliğe ve adaletsizliğe..Çarkı budur..

Bu zavallı müslümanlarda ; "adalet ha geldi ha gelecek ", "öte tarafta gelecek", "tüh lan daha gelmedi,baksana hırsız uğursuz nasssı paraları götürüyo biz hala açız", " valla gelicek,bekle gör" , "yarın ,belki yarından da yakın" diye yy'lardır bekleşir dururlar..Ne sabırlılarmış mübarek..Ben Allah olsam bunları komple erdirirdim.Öyle bir merhamet doluyum yani.Bir Allah benim kadar müşfik olamıyor bunlara karşı..Yazık yahu bu kadar da oynanılmaz ki saf buldum diye..Acıyorum valla artık....

Bu sonu gelmeyen bekleyiş bana Samuel Beckett'in "Godot'yu beklerken" adlı eserini çağrıtırır hep..

Atı alan Üsküdar'ı çoktan geçmiştir ...

tarihinde Electra tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

İslam toz pembe, ütopik bir din değildir.

İslam, bilakis fıtrat dinidir. Ve bu yüzden Hak'tır. Bu çok önemli. Fıtrat; varoluş, tabiat akışı gibi bir anlam taşıyor.

Tabiatta eşitlik yok. Çok var az var, uzun var kısa var, güçlü var zayıf var. Bitkilerde de, hayvanlarda da, insanlarda da...

İslam'ın romantik komünistlerin iddia ettiği türden bir ütopik eşitlik vaadi yoktur. Çünkü bu tabiata aykırıdır. Tabiata aykırı bir söylem de zaten ilahi olamaz...

Tüm ütopik ideoloji ve felsefeler yok olmaya mahkumdur. Ama özünü fıtrattan alan İslam gücünü ve varlığını ilelebet koruyacaktır.

Sitelerde Paylaş

İslam, bilakis fıtrat dinidir. Ve bu yüzden Hak'tır. Bu çok önemli. Fıtrat; varoluş, tabiat akışı gibi bir anlam taşıyor.

Tabiatta eşitlik yok. Çok var az var, uzun var kısa var, güçlü var zayıf var. Bitkilerde de, hayvanlarda da, insanlarda da...

İslam'ın romantik komünistlerin iddia ettiği türden bir ütopik eşitlik vaadi yoktur. Çünkü bu tabiata aykırıdır. Tabiata aykırı bir söylem de zaten ilahi olamaz...

Tüm ütopik ideoloji ve felsefeler yok olmaya mahkumdur. Ama özünü fıtrattan alan İslam gücünü ve varlığını ilelebet koruyacaktır.

Sadece sana anlatmak istiyorum bizim derdimizi , biz dünyada adalet neden yok demiyoruz , allah öbür tarafta adalet var diyor mahşerde .

Ama dediğiniz gibi olmuyor , biz neyi anlatıyoruz heryerde , tanrının adaletinin çocukça kalması , heykele nazaran yontulmamış bir taş gibi ayrıntısız olması.

Sitelerde Paylaş

allah adaleti emreder...

yani adaleti sağlamakla insan yükümlüdür...

allah adaleti sağlamak için çalışanlara ödül verir...

adaletsizlik yapanlara ceza verir...

Yahudiler neden en zengin millet anladım...

Eeee adalet dediğiniz şey o kadar adil değil demekki !

Sitelerde Paylaş
  • 2 weeks later...

Doğada güçlü olan kazanır ve bu insanlarda güçlü olma hırsı yaratır. Para vs. gibi şeyler güçtür. Böyle aptalca bir din anlayışını kabullenemem. İnsanın insanı sömürmesini, yönetmesini, kapitalizmin yarattığı savaşları, biri çocuğuna süt bulamazken birisinin süt banyosu yaptığı bir düzeni savunan bir dini kabullenen de vicdansızın tekidir. Sözde İslam hoşgörü dini ama tüm bu pislikleri meşrulaştıran da kendisi. Yada kendisi değil, kendi pisliğini İslam'la savunmaya çalışan yobaz insanlar. Çünkü ben de müslümandım ve emin ol o dini senden çok daha iyi biliyorum. Ve sizin gibilerden iğreniyorum. Yahudiler her gün 3ünüzü 5inizi öldürürken de üzülmüyorum çünkü siz zaten bunu kendiniz seçiyorsunuz. Üzüldüğüm tek şey sizin gibilerin yanında iyi insanların da yanması.

tarihinde Tyler Durden tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...