Jump to content

Muhammed'in şahidi kimdi?

Recommended Posts

Bakara (Inek) suresi;

23. Eğer kulumuza (Muhammed'e) indirdiğimiz (Kur'an) hakkında şüphede iseniz, haydin onun benzeri bir sûre getirin ve eğer doğru söyleyenler iseniz, Allah'tan başka şahitlerinizi çağırın (ve bunu ispat edin).

Ayette acikca belli oluyor ki Muhammed ayetleri kendi kafasindan uyduruyor ve col bedevisi, egitimsiz cahil araplara meydan okurcasina "hadi sizde uydurunda gorelim" diyor..

Bununla da kalmiyor ve ekliyor;

"Ispat etmek icin Allah'tan başka şahitlerinizi çağırın"

peki Muhammed'in şahitleri kimlerdi?

Sitelerde Paylaş

Ben bu Muhammed'in yazım tarzını herzaman sevmişimdir. Birçok ayette özel,gizli numaraları var. İlk önce kendisine inanmayanlara rest çekiyor, sonra kendisine inanaları cennet ehli yapıyor, inanmayanları ise cehennemde cayır cayır yakılacağını söylüyor. İşte bunları ard arda ayetlerle dile geliyor. Nasıl mı?

Bakın şimdi;

2/
23-
Eğer kulumuz (Muhammed)a indirdiğimiz (Kur'ân)den şüphe içinde iseniz, haydi onun gibi bir sûre getirin, Allah'tan başka güvendiklerinizin hepsini çağırın; eğer doğru iseniz.

Diyor ki, eğer bana inanmıyorsanız benden daha zekiyi ya da doğruyu getirin diyor. Kur'an'dan şüphe eden inkârcıların için mükemmel bir söz. Dahada açık olarak; "Sıkıyorsa daha iyisini getir, eğer getiremiyorsan bu kitabı s*ke s*ke kabul edeceksin." diyor.

2/24-
Yok yapamadıysanız, ki hiçbir zaman yapamayacaksınız, o halde yakıtı insanlar ve taşlar olan, inkârcılar için hazırlanmış ateşten sakının.

Bak işte.. Yukarda dediğim gibi. Eğer daha iyisini getiremiyorsan kabul etmek zorundasın. Şimdi bunu okurken "hadi lan, neden inanmak zorundayım sana?" diyorsunuz eminim. Ama gel gelelim sonraki ayette ne diyor;

2/25-
İnanıp yararlı işler yapanlara, altlarından ırmaklar akan cennetlerin kendilerine ait olduğunu müjdele! Onlardaki herhangi bir meyveden rızıklandırıldıklarında: "Bu daha önce de rızıklandığımız şeydir" derler ve o rızık birbirinin benzeri olmak üzere, kendilerine sunulacak. Orada çok temiz zevceler de onların. Hem onlar orada ebedî kalacaklar.

Eğer bana inanırsan işte bunları sana vaad ediyorum diyor. Eee tabiyiki bunları dünyada veremiyor onun için öldükten sonra sonsuz yaşam cenneti kullanıyor/uyduruyor.İnsanlara söz geçirmek için bundan daha güzel yolmu var? -Yok.. Korkutacaksın olucak bitecek.

Sitelerde Paylaş

Oguz'un da dedigi gibi Muhammed'in hic bir zaman sahidi olmamistir..Olmadigi gibi birde ustune ustluk milletten de sahit istiyor. sanki kendine gosterecegi bir sahit varmis gibi..

Ayrica bazi ayetlerden acikca belli oluyor ki Muhammed'i "deli" diye kaale almayanlar bile olmus. ayetler muho'nun acizligini acikca gosteriyor.

Sahidi olmayan bir insan, herhangi bir kisiyi inandirmak icin ne yapar?

Yeminler eder, antlar icer..kuran basindan sonuna kadar iste bu yeminlerle dolu..

tarihinde Sexy Huri tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Sahidi olmayan bir insan, herhangi bir kisiyi inandirmak icin ne yapar?

Yeminler eder, antlar icer..kuran basindan sonuna kadar iste bu yeminlerle dolu..

Hey dostum! Bundan çok iyi bir konu çıkabilir. Allah'ın kur'an'da ettiği yeminleri derler toplar bir konu açarsan sevinirim. Bende bu konuda sana yardımcı olabilirim.

Sitelerde Paylaş

Tanıklar, vahiy geldiği sırada Hz. Muhammed'in titrediğini anlatmışlar. Tarifler epilepsi, sara tarzı bir hastalığı olabileceğini düşündürüyor bana. Hz. Muhammed oldukça bilgili ve akıllı bir insan. Kriz geçirdiği sırada akılından geçenleri, vahiy gelmiş olarak yorumladığını düşünüyorum. Kendisi vahiy geldiğine inanıyordu. Ancak ayetler Tanrı sözleri değil bence.

Sitelerde Paylaş
Tanıklar, vahiy geldiği sırada Hz. Muhammed'in titrediğini anlatmışlar. Tarifler epilepsi, sara tarzı bir hastalığı olabileceğini düşündürüyor bana. Hz. Muhammed oldukça bilgili ve akıllı bir insan. Kriz geçirdiği sırada akılından geçenleri, vahiy gelmiş olarak yorumladığını düşünüyorum. Kendisi vahiy geldiğine inanıyordu. Ancak ayetler Tanrı sözleri değil bence.

Muhammed'in epileptik olduğunu Voltaire de söyler, Dostoyewski'nin Budala kitabının türkçesinde bulamadığınız bu gerçeği, almanca tercümesinde okurken, afallayıp kalırsınız mesela. Vahiy geldiğinde üstüne tülbent örterlermiş, bu epileptik nöbetlerin gizlenmesi için de bir yoldur mesela.

Sitelerde Paylaş
Muhammed'in epileptik olduğunu Voltaire de söyler, Dostoyewski'nin Budala kitabının türkçesinde bulamadığınız bu gerçeği, almanca tercümesinde okurken, afallayıp kalırsınız mesela. Vahiy geldiğinde üstüne tülbent örterlermiş, bu epileptik nöbetlerin gizlenmesi için de bir yoldur mesela.

Muhammed'in uzerine vahiy geldigi zaman tulbent ortuldugu dogrudur. bu kitapcikta resimlerle anlatiliyor :))

http://forum.ateizm2.org/index.php?showtopic=4609

Sitelerde Paylaş
Guest garibademoglu
Ayette acikca belli oluyor ki Muhammed ayetleri kendi kafasindan uyduruyor ve col bedevisi, egitimsiz cahil araplara meydan okurcasina "hadi sizde uydurunda gorelim" diyor..

Bununla da kalmiyor ve ekliyor;

"Ispat etmek icin Allah'tan başka şahitlerinizi çağırın"

kedi uzanamadıgı cigere pist der

yazamıyosuz pist deyip duruyosunuz dimi

Sitelerde Paylaş

Arkadaşım konu yazmak meselesi değil şahidlerdir .. ayrıca sana kurandan daha iyi olarak böyle buyurdu zerdüşt kitabını tavsiye edebilirim .. yani kuran o kadar ahım şahım bi kitap değil.

Sitelerde Paylaş

Evvet Sexy Huri...

Sorunun cevabını aradım ve buldum...

Çok şaşıracaksın...!

Biiirrr...

İkiiii...

Üçççç...

13/43- O kâfirler: "Sen Allah tarafından gönderilmiş bir peygamber değilsin" diyorlar. De ki: "Benimle sizin aranızda şahit olarak Allah yeter, bir de yanında kitap ilmi bulunan (yeter)."

Beklediğin cevap bu..

Mutlu musun?

Sitelerde Paylaş
Evvet Sexy Huri...

Sorunun cevabını aradım ve buldum...

Çok şaşıracaksın...!

Biiirrr...

İkiiii...

Üçççç...

13/43- O kâfirler: "Sen Allah tarafından gönderilmiş bir peygamber değilsin" diyorlar. De ki: "Benimle sizin aranızda şahit olarak Allah yeter, bir de yanında kitap ilmi bulunan (yeter)."

Beklediğin cevap bu..

Mutlu musun?

Harika!!

Bu bir mucize!!!! Kuran'in mucizesi!!

Aslinda bende bir peygamberim..Iste yukarida Allah sahit. foruma yazidigim iletilerde ayetlerim.

Sitelerde Paylaş

Evvettt

Eyyyyyyyyy,1,5 milyar insani kandiran, Celalettinden binlerkere daha politikaci,Akilli,Din lideri,acimasiz,insafsiz,merhametsiz insanlari bloke eden sen Varya sen, Fareler ,kurbagalar ,kertenkeleler üstüne ant icerimki, yarin giyamet gününde Tanri divanina ,ellerin kelepceli,gözlerin bagli.ayahlarinda PRANGALARLA cikacaksin.

Bu bir bucuk milyar insanin gunahini nasil cekeceksin.

Nar kimin sac üstünde Araplihdan Zencilige terfi edecen mutlaka.

Habarin olsun:-))))))

Hacca gelen Araplasmis bir Türk gardasimiz,tutturmus .illada Muhammedi görecem deye,senin Türbenin kapicisina sen demisinki,NASIL DUYDUYSAN TÜRK GARDASIMIZIN GONUSMASINI,ona söyle ,ben mezarimda deyilim,Canakkale savaslarinda Türklere yardima gittim.15 güne kadar savasi bitirecek,15 gün sonra ordayim,beni beklesin.

Kürdün hesabi kimin,ya Muhammet efendi ,ATMIYOSUN DEYILMI??:-)))))))).

Atmiyorsan eyer,1967 Arap Israil savasinda Arap gardaslarina niye yardim etmedinde,3 gün icinde 80 milyon Arabi 6 milyon Yahudi yerle bir etti.

Hadi diyeceksinki 80 milyona yardim edersem ayip olar.

Peki El FILISTINIYEYE neden yardim etmeyon.

Pirah savas yardimini,bari eccik para ver.

Yahudiler hem para veriyorlar,acindan ölmesinler deye,yesinlerde biraz semirsinlerki döverken kemikleri kirilmasin.

Yahudinin büyüklügüne bakin,DÜSMANINA YARDIM YAPIYOR.

Arabin kücüklügüne bakinki,YARDIM ALDIGI MILLETE SILAH CEKIYOR.Bellerine cocuklarin bombalar baglayip saliyorlar Israile.

Eeeeeeeeee,müslüman dedidigin böyle olar herhalde.

Ahhhhhh,ahillarini cöpe atan ahilsizlar Ahhhhhhh ahhh.

tolonbey

tolonbeg

Sitelerde Paylaş

Siz de Tolstoy'un herhangi bir romanını okuyan yüz ya da daha fazla kişi bulun, benzerini yazmalarını isteyin. Yazabilirlerse ateistler de Kuran'ın Muhammet'in ürünü olmadığına inansın, oldu mu?

Değil tanrıdan geldiği iddia edilen kitabın aynısını yazmak, herhangi bir yazarın böylesine kapsamlı kitabı bile bakmadan aynısı ya da benzeri yazılamaz.

tarihinde muallim tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

EĞER BİRAZ OLSUN AÇIP TARİH KİTAPLARINDAN OKUSAYDINIZ O ZAMANLARDA ARAPLARIN EDEBİYAT DALINDA ÇOK İLERLEDİKLERİNİ VE HALA SUAN BİLE HAYRETLE BAKILAN EDEBİ ESERLER OLUŞTURDUKLARINI BİLİRDİNİZ.VE İNANMAYANLARIN(AYNEN SİZİN GİBİ) KURAN GİBİ BİR KİTAB YAZABİLECEKLERİNİ İDDİA EDİP DAHA SONRA KENDİ YAZDIKLARINI BEĞENMEYİP KENDİ ELLERİYLE YIRTIP MÜSLÜMAN OLDUKLARINIDA BİLİRDİNİZ.AYRICA EFENDİMİZ(ASM) KURAN İNMEYE BAŞLADIĞINDA OKUMA YAZMA BİLMİYORDU.Kİ BUNU EĞER O YAZMIŞ OLSAYDI(HAŞA)ÜNLÜ EDEBİYATÇILARDAN DAHA ÜSTÜN VE HATTA MÜKEMMEL BİR ESER YAZMASI MÜMKÜN OLURMUYDU?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...