Jump to content

üniversitelere imam gassal atanıyor

Recommended Posts

Cesedinin sağlam olması lazım.

Yani öyle 80 yaş falan kimsenin işine yaramaz.

Erken ölmelisin.

50-60 gibi maksimum

:)

Ne zaman öleceğimi tabi bilemem. Şu an 45 im ve intihar etmeyi düşünmüyorum. :)

Bence sen hala konuyu boğuntuya getiriyorsun gibime geliyor.

Sitelerde Paylaş

Ne zaman öleceğimi tabi bilemem. Şu an 45 im ve intihar etmeyi düşünmüyorum. :)

Bence sen hala konuyu boğuntuya getiriyorsun gibime geliyor.

Ne boğuntusu yahu?

Hastanelere koysa bile insanlaırn iyileşmesi gereken yerde ölü yıkayıcının işi ne?

O zaman camilere de tekel bayi açsınlar.

Devletin böyle şeylerle işi olmamalı.

Sitelerde Paylaş

Ne boğuntusu yahu?

Hastanelere koysa bile insanlaırn iyileşmesi gereken yerde ölü yıkayıcının işi ne?

O zaman camilere de tekel bayi açsınlar.

Devletin böyle şeylerle işi olmamalı.

Hastaneler tedavi edici kurumlardır ve bu yönde hizmet verirler.

Ama birde en alt katta ve genelde arka tarafta morg denen bir bölüm vardır.

Acaba morgun hastanede ne işi var diye soruyorum bende sana?

Sitelerde Paylaş

Hastaneler tedavi edici kurumlardır ve bu yönde hizmet verirler.

Ama birde en alt katta ve genelde arka tarafta morg denen bir bölüm vardır.

Acaba morgun hastanede ne işi var diye soruyorum bende sana?

Ölüm durumunda vücutların bozulmasını engellemek için.

Gassal ne için var? :)

Sitelerde Paylaş

Ölüm durumunda vücutların bozulmasını engellemek için.

Gassal ne için var? :)

Abi sen nerde yaşıyorsun, Marsta'mı?

Çok çok uzun yıllardır zaten devlet ve ssk hastanelerinin çoğunda imamlar görev yaparlar. Niye yaparlar vs bilmiyorsan ben ne edeyim.

Gassal ne için var demişsin.

Öleni yıkasın ve dini ritüellere göre gömülmeye hazır hale getirsin diye var.

Sitelerde Paylaş

Abi sen nerde yaşıyorsun, Marsta'mı?

Çok çok uzun yıllardır zaten devlet ve ssk hastanelerinin çoğunda imamlar görev yaparlar. Niye yaparlar vs bilmiyorsan ben ne edeyim.

Gassal ne için var demişsin.

Öleni yıkasın ve dini ritüellere göre gömülmeye hazır hale getirsin diye var.

Mezar eşici neden yok?

Sitelerde Paylaş

Mezar eşici neden yok?

Belediyenin mezarlıklarında mezar eşicilerde var.

Ama mezarlıklarda.

Hastanede ne işi var onun?

Hoş sen dalgana bakıyorsun ama bak bilmeyenler olabilir babında bende yazıp bilgilendiriyorum. :)

Hem sen yazdınmı vasiyetini de bakalım?

Sitelerde Paylaş

Belediyenin mezarlıklarında mezar eşicilerde var.

Ama mezarlıklarda.

Hastanede ne işi var onun?

Hoş sen dalgana bakıyorsun ama bak bilmeyenler olabilir babında bende yazıp bilgilendiriyorum. :)

Hem sen yazdınmı vasiyetini de bakalım?

Ben öldükten sonra isterse düğün halayıyla bana nişan taksınlar benle uzaktan yakından bir teması olmaz.

Vasiyet insanlara eziyet ve dayatmadır.

Malım mülküm sayılamayacak kadar çok olursa ölene kadar onlaır bölüştürürüm ama insnalaırn benim cesedimle ne halt edeceklerini insanlara bırakmak isterim.

Ama %90 hastanede öleceğimden, bağışlardım vücudumu (bir daha insanlar kazı, mezar, evrak, cenaze arabası vs ile uğraşmasın diye.

Ama yakılmak istemezdim.

Sebebi de tabiattan gram eksiltmek olurdu yakılmak, o yüzden.

Pek umursamıyorum açıkçası. İsterseler çöpe bile atabilirler.

Sitelerde Paylaş

Ben öldükten sonra isterse düğün halayıyla bana nişan taksınlar benle uzaktan yakından bir teması olmaz.

Vasiyet insanlara eziyet ve dayatmadır.

Malım mülküm sayılamayacak kadar çok olursa ölene kadar onlaır bölüştürürüm ama insnalaırn benim cesedimle ne halt edeceklerini insanlara bırakmak isterim.

Ama %90 hastanede öleceğimden, bağışlardım vücudumu (bir daha insanlar kazı, mezar, evrak, cenaze arabası vs ile uğraşmasın diye.

Ama yakılmak istemezdim.

Sebebi de tabiattan gram eksiltmek olurdu yakılmak, o yüzden.

Pek umursamıyorum açıkçası. İsterseler çöpe bile atabilirler.

Bak ne güzel, tıpkı ben gibi düşünüyorsun. Özellikle yakılma konusunda.

Ama işte ben ölene kadar böyle düşünüyorum ben öldükten sonra ne yaparlarsa yapsınlar demek gerçeğe kör bakmaktır.

Sonuçta insan bile olsa ölünce kaç gün açıkta durabilirki? Kokar yahu herşeyden önce.

Ve ölümün yüzü soğuktur, ürpertir insanı. Herkes dokunamaz, bakamaz, dayanamaz, elleyemez vs vs.

En yakınların olsa bile.

Dini ritüeli de geçtim dinsiz bile olsan doğanın bu gerçeğini değiştiremeyeceğine göre ve yeryüzünde dinler var olduğuna ve bunlarında bir takım ritüelleri olduğuna göre realiteden hareketle gerçeğe bakmak daha objektif bir duruştur.

Üstelik başlık bağlamında din filan kullanılmıyor.

Bir hastanade gassal olmalıdır. Yukarıda saydığım sebeplerden dolayı.

Bu insanlar olmasa ölülerinizi size hemencecik oracıkta verseler kendiniz billahi gömemezsiniz. Gerçekci olun lütfen. İnanıp inanmamak meselesi değil. Hayatın gerçekleri bunlar.

Sitelerde Paylaş

Bak ne güzel, tıpkı ben gibi düşünüyorsun. Özellikle yakılma konusunda.

Ama işte ben ölene kadar böyle düşünüyorum ben öldükten sonra ne yaparlarsa yapsınlar demek gerçeğe kör bakmaktır.

Sonuçta insan bile olsa ölünce kaç gün açıkta durabilirki? Kokar yahu herşeyden önce.

Ve ölümün yüzü soğuktur, ürpertir insanı. Herkes dokunamaz, bakamaz, dayanamaz, elleyemez vs vs.

En yakınların olsa bile.

Dini ritüeli de geçtim dinsiz bile olsan doğanın bu gerçeğini değiştiremeyeceğine göre ve yeryüzünde dinler var olduğuna ve bunlarında bir takım ritüelleri olduğuna göre realiteden hareketle gerçeğe bakmak daha objektif bir duruştur.

Üstelik başlık bağlamında din filan kullanılmıyor.

Bir hastanade gassal olmalıdır. Yukarıda saydığım sebeplerden dolayı.

Bu insanlar olmasa ölülerinizi size hemencecik oracıkta verseler kendiniz billahi gömemezsiniz. Gerçekci olun lütfen. İnanıp inanmamak meselesi değil. Hayatın gerçekleri bunlar.

Herkes herşeyde zıt olacak değil ya, benzer yerler çoğunda mevcuttur.

Ayrıca ben sadece gassal değil hastanelere ibrikçibaşı da verilmesini destekliyorum. :)

Sitelerde Paylaş

http://www.haberinyeri.net/Siyaset/Universitelere-imam-kadrosu_86713.html

İdari kadrolara yapılacak 1637 idari personel atamaları arasında hemşire, eczacı, sağlık teknisyeni, ebe, kaloriferci, psikolog, kütüphanecilerin yanı sıra, “imam” ve “gassal” kadrosu dikkat çekti. Tasarıya göre Kafkas ve Mustafa Kemal üniversitelerine 1’er imam ve gassal, Sütçü İmam Üniversitesi’ne de 1 imam ataması yapılacak.

YÖK, 2000 yılı tarihli atama yönetmeliğinin ikinci bölümünde “hizmet grupları” başlığıyla yer alan 5. madde kapsamına Kurul’da ve üniversitelerde çalışanların dini faaliyetlerini dikkate alarak “Din Hizmetleri Grubu” oluşturdu. Bu hizmet grubu içinde de imam kadrosuna yer verildi. Değişiklikle artık YÖK ve üniversitelerin bünyelerinde kadrolu imam bulundurması sağlandı. YÖK, yükseköğretim üst kuruluşları ile üniversitelerde çalışacak imamların “İlahiyat Meslek Yüksekokulu veya İlahiyat Fakültesi mezunu olmaları” koşulunu getirdi. Yeni atanan gassalların, ilgili üniversitelerin “tıp fakültesi hastanelerinde” görev alacakları kaydediliyor.

........

herşey tastamamdı ama bir gassalımız eksikti o da oldu..galiba coplanan öğrenciler için atanıyor bu imamlar.dünya sıralamasında üst seviyedeyiz akademik açıdan.imamımsı rektörler de işgal etmedi okulları,harçlara zam gelmiyor,öğrenci hakları sağlanıyor

eksik olan tek şey gassaldı

Boş kadro var mı acaba, beni almazlar mı?

Sitelerde Paylaş

Acaba bende imam falan mı olsam yahu.Adamlar hayatta işsiz kalmaz.Ordan burdan bir yerlerden bulup adamlara iş ortamı yaratıyorlar.

Dediğime geldin mi, oh olsun işte.

Ne demiştim ben sana daha önce; hazır AKP işbaşındayken bir tarikat kuralım, kadınlar senin olsun paralar benim...

Bırak şu imamlığı, büyük düşün biraz büyük.

Hem 1800-2000 TL imam maaşıyla nasıl geçineceksin? Tamam, ayda ekstradan beş imam nihakı kıysan yüzer TL bahşişten 500 TL eder ki 2300 lirayla yine geçinemezsin. Bir iki de mevlide katılsan eh iki veya üç yüz kayma da oradan çıkarırsın belki ama, pastırmanın kilosu kaça haberin var mı senin? Kısacası imamın maaşı mesir macununa yetmez. Hem ''imam doyar mı'' lafını hiç duymadın mı sen?

Tarikatçılık öyle mi ama.

Darphane gibi para basarız Allama.

Bak bu son teklifim; tamam kadınlar senin olsun, para ve altınlardan da yüzde on sana pay ayıralım, nasıl?

Canım sen de az araba sür, tasarruf et biraz ya.

Herşey de devletten beklenmez ki kardeşim!

Sitelerde Paylaş

Dediğime geldin mi, oh olsun işte.

Ne demiştim ben sana daha önce; hazır AKP işbaşındayken bir tarikat kuralım, kadınlar senin olsun paralar benim...

Bırak şu imamlığı, büyük düşün biraz büyük.

Hem 1800-2000 TL imam maaşıyla nasıl geçineceksin? Tamam, ayda ekstradan beş imam nihakı kıysan yüzer TL bahşişten 500 TL eder ki 2300 lirayla yine geçinemezsin. Bir iki de mevlide katılsan eh iki veya üç yüz kayma da oradan çıkarırsın belki ama, pastırmanın kilosu kaça haberin var mı senin? Kısacası imamın maaşı mesir macununa yetmez. Hem ''imam doyar mı'' lafını hiç duymadın mı sen?

Tarikatçılık öyle mi ama.

Darphane gibi para basarız Allama.

Bak bu son teklifim; tamam kadınlar senin olsun, para ve altınlardan da yüzde on sana pay ayıralım, nasıl?

Canım sen de az araba sür, tasarruf et biraz ya.

Herşey de devletten beklenmez ki kardeşim!

Valla haklıymışsın abi olmuyor böyle.Teklif geçerliymiş hala, o zaman tamamdır varım bende.Bakarsın bizden de bir Fethullah falan çıkar.

İmamlıkta güzel iş be abi.Baksana her yerde bir kolu var adamların.Hem taş atıpta kolumuzmu yorulcak.3 5 defa eğilip kaldırcaz cemaati, dediğin gibi arada bir kaç imam nikahı oh.İmamlar doymaz da çakma imam olunca doyarız belki :)

Ama şu kadınların yanında da yüzde on vermen iyi oldu.En azından tüp taktırırım da arabaya ordan da bir kaç kuruş kâr ederiz.Devir ince hesaplarla yürüme devri ağabey.

Sitelerde Paylaş

İşte böyleee,

Bergüzercigim,SAYGI DUYMAK İSTEYEN DİN,ÖNCE SAYGI DUYMAYI ÖGRENMELİDİR,ki bu 4 büyük din deye geçen dinlerde bu yoktur.

Hele Islamda hiç yoktur.

Böyle bir ınanç,başkalarından nasıl saygı bekleyebilir.

işi gücü

Asmak

Kesmek

Kırmak

Dökmek

Hakarat olan hatta kendi içindeki degişik düşüncelere bile ölüm fermanları çıkaran bir düşünceye nasıl saygı duyulur,bergüzercigim.

Ne diyor,Kürt Şafii mezhebi imemi:Namaz kılmayan öldürülür.

Türk Henifi mezhep imemide deyoki,namaz kılmayan hapsedilir,dövülür taki artıh namaz gılacam deyene gaddar.

Bu sayfalarda dinlerin ne menem şeyler olduğu bukadar yazılıp çizildikten sonra,SEN HALA iNENCİMİZE SAYGI DİYORSAN,BENDE SANA PESSSS diyerem.

Tolonbeg

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...