Jump to content

İNANCINIZI BİLİMSEL MATERYALİZMDEN BAĞIMSIZ TANIMLAYABİLİRMİSİNİZ?

Recommended Posts

He işte ben de bunu bekliyordum. Ağzından baklayı çıkarsana sen!

Metafizikten kurtulmalılarmış o halde tek tip insan çıkar ortaya ki zaten siz de bunu istiyorsunuz

Tek tip olalım farklılıklar olmasın boşuna okumuşsunuz. Çevrenizdekilerin vay hallerine.

Amacın farklılıkları oluşturmak adına bulutların üstünde dolaşmaksa,o halde bir kör gibi dolaşabilirsin.Farklılık metafizikte değil materyalizmdedir.Çünkü materyalizm değişimi ve farklılığı esas alır.Unutma her şey hareket halindedir.

Metafiziğin en önemli ilkesi ise özdeşliktir.Sen karıştırıyorsun burayı herhalde!!

Sitelerde Paylaş
  • İleti 160
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Kardeş daha önce de demişsim, dotora ne söylersen söyle o hep aynı şeyleri tekrarlar..

Söyleyip durduğu sloganların anlamını bile bilmez..

Dikkat edersen hep aynı şeyleri tekrarlayıp durdu.. ;)

Evet haklısın sanırım.

Bir de bırak bu sözleri sanki ilk doktor beyin kendisinin söylüyormuş gibi yazması da ayrı bir ironi.

Bunlarının çoğunu okuduk hatta forumda yazıştık ama işte...

Sitelerde Paylaş

Neyse o zaman, Hunter ile Barışı kendi metafizik dünyalarıyla başbaşa bırakalım!!

Sitelerde Paylaş
Amacın farklılıkları oluşturmak adına bulutların üstünde dolaşmaksa,o halde bir kör gibi dolaşabilirsin.Farklılık metafizikte değil materyalizmdedir.Çünkü materyalizm değişimi ve farklılığı esas alır.Unutma her şey hareket halindedir.

Metafiziğin en önemli ilkesi ise özdeşliktir.Sen karıştırıyorsun burayı herhalde!!

Doktor senin tartışmak gibi bir niyetin yok konuya diğer inançlı kardeşlerimin neden girmek istemediği anlaşılıyor.

Çünkü nereye varmak istediğin belli.

Maddeden bağımsız tanımlanamayanlar yokturlar. İnananlar yoka inanıyorlar falan filan...

Boşver tartışmayı öyleyse sen madem. Halay çekelim, karpuz keselim...

Sitelerde Paylaş
Doktor senin tartışmak gibi bir niyetin yok konuya diğer inançlı kardeşlerimin neden girmek istemediği anlaşılıyor.

Çünkü nereye varmak istediğin belli.

Maddeden bağımsız tanımlanamayanlar yokturlar. İnananlar yoka inanıyorlar falan filan...

Boşver tartışmayı öyleyse sen madem. Halay çekelim, karpuz keselim...

İnançlıların buraya bir ara girdi ama inançları içinde boğuldu!!

Ayrıca sonucu doğru çıkarmışsın.Hiçbir şey maddeden bağımsız tanımlanamaz.O halde her şey maddedir.İnananlar, maddenin içinde benden farksız bir durumda olmasa da kendi düşlerinde yaşadığı için ve yatırımlarını da aslen olmayan düşler için yaptığından bu dünyaya ve bu dünyanın güzelleşmesi adına hiç bir faydaları olamaz.

Evet, ne yazık ki inananlar olmayan bir şey için ısrarla enerjilerini boşa harcamakta!!

tarihinde doktor2005 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Acaba diyorum, kesilen limon dilimizden su akıtabiliyor.. Limonun bu etkiyi yaparken kesinlikle bir enerji kullanılmaz ama etkiliyor ve ona bir tepki veriliyor.. Limonun yaptığı bu etki çok önemli sadece görüyorsun ve etkileniyorsun enerjisiz tamamen psikolojik..

Sitelerde Paylaş
İnançlıların buraya bir ara girdi ama inançları içinde boğuldu!!

Ayrıca sonucu doğru çıkarmışsın.Hiçbir şey maddeden bağımsız tanımlanamaz.O halde her şey maddedir.İnananlar, maddenin içinde benden farksız bir durumda olmasa da kendi düşlerinde yaşadığı için ve yatırımlarını da aslen olmayan düşler için yaptığından bu dünyaya ve bu dünyanın güzelleşmesi adına hiç bir faydaları olamaz.

Bu başlıktan bu sonuç çıkmaz. İnançlı bilim adamlarının ürettikleri bilimsel gelişmeleri es geçiyorsunuz hayırdır.

Elinizi vicdanınıza koyup da söyleyin inançlıların dünya için faydaları yoktur derken inançlıların icat ettikleri tarihsel buluşları da göze önüne aldınız mı?

Sonradan kem küm etmek zorunda kalmayınız.

tarihinde barisarock tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Acaba diyorum, kesilen limon dilimizden su akıtabiliyor.. Limonun bu etkiyi yaparken kesinlikle bir enerji kullanılmaz ama etkiliyor ve ona bir tepki veriliyor.. Limonun yaptığı bu etki çok önemli sadece görüyorsun ve etkileniyorsun enerjisiz tamamen psikolojik..

Onu Barışa sor, akılla ilgili ilginç tezleri var.Psikoloji de akılın bir reaksiyonudur neticede!!

Sitelerde Paylaş
Bu başlıktan bu sonuç çıkmaz. İnançlı bilim adamlarının ürettikleri bilimsel gelişmeleri es geçiyorsunuz hayırdır.

Elinizi vicdanınıza koyup da söyleyin inançlıların dünya için faydaları yoktur derken inançlıların icat ettikleri tarihsel buluşları da göze önüne aldınız mı?

Sonradan kem küm etmek zorunda kalmayınız.

Evet bu başlıktan çıkacak asıl sonuç TANRI YOKTUR!!

Dünyada teist bilimadamı/Teist sayısı oranı ile ateist bilimadamı/Ateist sayısı oranını kıyasla bakalım.Teizmin dünyaya faydalarını daha iyi görebilirsin!!

tarihinde doktor2005 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Evet bu başlıktan çıkacak asıl sonuç TANRI YOKTUR!!

Dünyada teist bilimadamı/Teist sayısı oranı ile ateist bilimadamı/Ateist sayısı oranını kıyasla bakalım.Teizmin dünyaya faydalarını daha iyi görebilirsin!!

Bak iyi düşün altından kalkamayacağın laflar etme.

Sana burada teist bilimadamlarının buluşlarının dökümanını bir çıkarırım höynk diye kalırsın klavyenin başında.

Uyanıklık yapma yine. Şu anda ateist teist karşılaştırması yapacakmış.

Sen ne dedin tesitlerin dünyaya faydası yoktur dedin ben de aksini iddia ediyorum dedim niye şimdi istatistik falan diyerek demin ki gibi sözünü değiştiriyorsun ki...

Neyse bunda diretirsen yarın buraya kocama yazı asarım okur okur ne yazayım diye düşünür çevirirsin lafı.

Şimdi geç oldu çıkıyorum.

Selamlar, iyi geceler.

Sitelerde Paylaş
Bak iyi düşün altından kalkamayacağın laflar etme.

Sana burada teist bilimadamlarının buluşlarının dökümanını bir çıkarırım höynk diye kalırsın klavyenin başında.

Uyanıklık yapma yine şu anda ateist teist karşılaştırması yapacakmış.

Sen ne dedin tesitlerin dünyaya faydası yoktur dedin ben de aksini iddia ediyorum niye şimdi istatistik falan diyerek deminki gibi sözünü değiştiriyorsun ki...

Neyse bunda diretirsen yarın buraya kocama yazı asarım okur okur ne yazayım diye düşünür çevirirsin lafı.

Şimdi geç oldu çıkıyorum.

Selamlar, iyi geceler.

Unutma herşey çelişkisiyle beraber vardır fakat değişim için mücadele şarttır!!

Sitelerde Paylaş
Unutma herşey çelişkisiyle beraber vardır fakat değişim için mücadele şarttır!!

Sevgili doktor şunu bilki herşey değişir ama sen hiç değişmeyeceksin..

Hep aynı nakarat "bilimsel sosyalizm, materyalizmi sosyal, siyasal vsvs" tekrarlayıp duracaksın..

Bak Üstad Hayyam!dan bi rubai asmışsın..

Şimdi Hayyam konuşsun:

"Fezada bir parça toz bu koskoca dünya,

İnsanların bilgisi,kelimeler yığını.

Birer gölge milletler, hayvanlar, yedi iklimin çiçekleri.

Sonsuz düşüncelerin sonu ne: koskoca bir hiç."

Sitelerde Paylaş

Teist bilimadamlarının faydaları üzerinden tüm insanlık için teizmin faydalı bir yaşam biçimi olduğu sonucuna gitmene izin vermiyecem.Nitekim,Orta çağda Katolik kilisesine bağlı engizisyon mahkemelerini ne çabuk unuttun!!Galileo' yu,Turan Dursunu ne çabuk unuttun.İslamiyetin kader,cennet,huri inancını ve ödüllerini ve Tanrı korkusuyla beraber bunlar için 5 vakit namazlarını ne çabuk unuttun!!Ülkenin inanç sokaklarında, bir evrimci bilimadamı çıksın ve ateist olduğunu ortalığa söylesin bakalım.İslami arkadaşlarının onu sadece linç etmek değil cesedini dahi yakacaklarına parmağımı basarım.

Hıh senin o güzel,şefkatli inancın...

Sitelerde Paylaş
Sevgili doktor şunu bilki herşey değişir ama sen hiç değişmeyeceksin..

Hunter sevgilerle,uyumam lazım!!

Sitelerde Paylaş
Teist bilimadamlarının faydaları üzerinden tüm insanlık için teizmin faydalı bir yaşam biçimi olduğu sonucuna gitmene izin vermiyecem.Nitekim,Orta çağda Katolik kilisesine bağlı engizisyon mahkemelerini ne çabuk unuttun!!Galileo' yu,Turan Dursunu ne çabuk unuttun.İslamiyetin kader,cennet,huri inancını ve ödüllerini ve Tanrı korkusuyla beraber bunlar için 5 vakit namazlarını ne çabuk unuttun!!Ülkenin inanç sokaklarında, bir evrimci bilimadamı çıksın ve ateist olduğunu ortalığa söylesin bakalım.İslami arkadaşlarının onu sadece linç etmek değil cesedini dahi yakacaklarına parmağımı basarım.

Hıh senin o güzel,şefkatli inancın...

Doktor hikaye uydurma. Laf ebeliği yapma.

Teizmin faydası kişinin kendisinedir dansöz gibi kıvırma lafını ve lafımı.

Uyku vaktin mi geldi bilmiyorum ama yine aynı şeyi yapıyorsun söyleneni nereye getiiriyorsun ben bir önceki iletide ne diyorum sen şimdi ne diyorsun.

İyi misin?

Sitelerde Paylaş

#144 numaralı iletini; yanıtlamıştım ama bir şeyi eksik bırakmışım o da şu;

''Çünkü nereye varmak istediğin belli.

Maddeden bağımsız tanımlanamayanlar yokturlar. İnananlar yoka inanıyorlar falan filan...''

sonucuna varılıyor ve aksi iddia edilemiyorsa bu durum, ateizm ve materyalizmi değil, sizin inancınızı bağlar!!

Şimdi gelelim #157 nolu son iletine;

Konunun özünden sapıp, yeni bir polemiğe mahal vermemek adına önyargılarına yanıt vermeyeceğim

Bazı atasözleri var ki, doğanın diyalektiğini orada bulabilirsin;

Dervişin fikri neyse zikri de odur!!

Şimdi, bu atasözünden kendi payını kendin çıkar bakalım.

#90 numaralı iletide; Diyalektik Materyalizm hakkında ne düşündüğümü sormuştun.Bak ne diyecem;aslında, başka bir platformada uzun uzun sohbet etmek isterdim ama sadece şunu söylemek isterim;

''Tanrı kendini bize tanımlamışmı?'' sorusuna karşılık,ayakları yere oturan,anlamlı bir cevap vermek için, Tanrının tarihsel gelişimini aktarmakla, Diyalektik bakış açısının nasıl geliştirilmek zorunda kalındığını görmen mümkün .Çünkü hiçbir şeyi kendi doğasından ve gelişiminden bağımsız düşünemeyiz!!

Sitelerde Paylaş

'doktor2005' #144 numaralı iletini; yanıtlamıştım ama bir şeyi eksik bırakmışım o da şu;

''Çünkü nereye varmak istediğin belli.

Maddeden bağımsız tanımlanamayanlar yokturlar. İnananlar yoka inanıyorlar falan filan...''

sonucuna varılıyor ve aksi iddia edilemiyorsa bu durum, ateizm ve materyalizmi değil, sizin inancınızı bağlar!!

Eyvallah

Şimdi gelelim #157 nolu son iletine;

Konunun özünden sapıp, yeni bir polemiğe mahal vermemek adına önyargılarına yanıt vermeyeceğim

Bazı atasözleri var ki, doğanın diyalektiğini orada bulabilirsin;

Dervişin fikri neyse zikri de odur!!

Şimdi, bu atasözünden kendi payını kendin çıkar bakalım.

157 nolu iletiyi sen açtırdın teistlerin faydası yoktur dünyaya diyen sendin 157 nolu ileti senin ürünüdür.

#90 numaralı iletide; Diyalektik Materyalizm hakkında ne düşündüğümü sormuştun.Bak ne diyecem;aslında, başka bir platformada uzun uzun sohbet etmek isterdim ama sadece şunu söylemek isterim;

''Tanrı kendini bize tanımlamışmı?'' sorusuna karşılık,ayakları yere oturan,anlamlı bir cevap vermek için, Tanrının tarihsel gelişimini aktarmakla, Diyalektik bakış açısının nasıl geliştirilmek zorunda kalındığını görmen mümkün .Çünkü hiçbir şeyi kendi doğasından ve gelişiminden bağımsız düşünemeyiz!!

Son iletini sonra konuşuruz şimdi var çıkıyorum

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...