Jump to content

Ateizm ve Din Portalı

Recommended Posts

Önce örgütlenme tartışmaları, sonra dergi tartışmaları ve bunun en somut adımı olarak gördüğüm "Ateizm ve Din Portalı"na yönelik bir tartışma!

Tartışmalar, tartışmaları doğuruyor ve yolumuzu aydınlatıyoruz. Bunun aralıksız sürmesi, beklentimiz.

Portal'ın kapanması, yeniden neden açılmadığı konularını bilmiyorum. Kısa bir bilgilendirme olursa güzel olur.

Esas tartışmaya açtığım, bu sayfanın niteliği üzerine.

Güncel bir portal, tasarımı ve içeriği dahil etraflıca tartışılmalı. Yapacağımız işin profesyonel olması da oldukça önemli.

Basit bir görünüm, görsellikten uzak ve statik bir yapı kesinlikle tercih edilmemelidir.

Gerekirse bunun için maddi bir kampanya site içerisinde başlatılıp, güzel bir görünüm sağlanmalıdır.

http://www.agnostik.org/ bu konuda örnek gösterebildiğim bir sitedir.

Sitelerde Paylaş

Eski portalımızı hazırlayan arkadaş artık aramızda olmadığı için, ve o eski portal da yeni server'ımızda çalışmadığı için portalsız kaldık.

Aranızda Wordpres, Joomla, vs gibi CMS yazılımları kullanarak web portalı tasarlamayı bilen varsa ve bunu site için gönüllü olarak yapmak istiyorsanız bizimle bağlantı kurun.

Bu işi yapmaya en yakın kişi benim, ben ise sadece html biliyorum ve ateizm.org/a-teizm.org'dan çıkan kişisel siteyi öyle tasarladım. Ama portal için uygun bir sistem değil bu.

Gerçi mecbur kalırsak portal'ı da öyle yapacağız ama işi bilen biri yardım ederse ortaya daha güzel birşey çıkar.

Sitelerde Paylaş

Ateist siteler kurumlaşma ve istikrarlı büyüme konusunda sıkıntılar yaşıyor.

Devamlılıgı olan güçlü bir portalı hayata geçirmek bu şartlarda zor görünüyor.

Bu sorunu çözmenin tek yolu ise portalı bütün ateist sitelerle paylaşmaktır.

Ateistlerin acil bir çatı örgütüne ihtiyacı vardır.

Ateist siteler din konusundaki güncel gelişmelerde,dini saldırılarda ortak bir basın açıklaması bile yapamamakta,sesleri cılız hatta hiç çıkamamaktadır.

Malesef siteler arasında bazı tatsızlıklar yaşanmıştır.Bu çatı örgütlenmesi nasıl saglanabilir?

Akil Adamlar

Bütün sitelerin tanıdıgı deger verdigi isimler var bu akil adamlar siteler tarafından ortak bir mutabakatla seçilir.Bu arkadaşlarda ortak bir rapor hazırlar sitelere sunar böylece bir çatı örgütü için ilk adımlar atılmış olunur.

Benim aklıma gelen bir isim dreimal ali burda da TD sitesinde de yazıları igneli eger orayla bir sorun yaşamdıysa dogru bir isimdir.

Sitelerde Paylaş

Truva Savaşı

Homerosun şiirsel destanında ögreniriz,10 yıl sürecek savaşın nedenini.

Yakışıklı Paris,güzeller güzeli Helena yı kaçırır.

Haçlı Seferleri1095 _1270

Avrupadaki kiliseler 200 yıla yakın bir süre kudüse gidip hacı olmak için insanları seferber etmişlerdir.

Yüzbinlerce insan kutsal topraklara ulaşıp hacı olmak istiyordu.

1.Dünya Savaşı 1914_1918

Milyonlarca insanın ölüm nedeni,Bir sırpın Avusturya veliahtını öldürmekle çıktı.

Tarihte yaşanan bütün savaşların altında yatan en önemli neden ekonomidir ,hükümdar olma daha fazla güç olma hırsıdır.

Amerikada 11 Eylül saldırısından önce avrupadaki papazlar kiliselerde sinek avlıyordu.Pazar günü ayinlerinde beyaz adamı bulamazdınız afrikalılar olmasaydı dükkanlarını kapatacaklardı.

Bugün kiliseler cıvıl cıvıl işler tıkırında.

Müslüman _hiristiyan savaşının sinyalleri veriliyor dünya kamu oyu bu şekilde yönlendiriliyor.

Böyle bir savaşın maglubu bizim taraftır.Yani halklardır.Aç gözlü emperyalistler,zalimler kazanan tarafta olmayı başarırlar.

Bu oyunu bozacak olanlar,yani müslüman _hiristiyan çatışması riskini tarihe gömecek olanlar ateistlerdir.

Ülkemizdeki ateistlerin oluşturacagı birligin dünya ateistlerinin birligine ve güç haline gelmeleri gerçekleştirilebilecek bir hayaldir.

Bu anlamda siteler arası birligi saglayacak akil adamlara ihtiyacımız var.

Gerçekçi ol imkansızı iste!

Sitelerde Paylaş

Amerika'daki 11 Eylül saldırısından önce Avrupa'daki papazlar kiliselerde sinek avlıyordu. Pazar günü ayinlerinde beyaz adamı bulamazdınız, Afrikalılar olmasaydı dükkanlarını kapatacaklardı.

Bugün kiliseler cıvıl cıvıl, işler tıkırında.

Durumlar ne kadar benzeşiyor:

* Araplar Türkleri kese kese Müslüman yaptı. Bugün Türkler, Araplardan daha fazla 'Müslüman'.

* Avrupalılar Afrikalıları kese kese Hıristiyan yaptı. Bugün Afrikalılar, Avrupalılardan daha fazla 'Hıristiyan'.

Ah, 'inanç' denen saçmalık; sen nelere kadirsin...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...