Jump to content

kaptan kusto

Recommended Posts

arkadaşlar.kolay gelsin.ben bişey öğrenmek istiyorum.şu meşhur kaptan kusto olayı.cebeli tarıkda iki su bibirine karışmiyormuş.arada sınır gibi farklı bi su türü varmış.bu doğal bi olay olabilir.ama kuranda rahman suresi 19.20.21.ayet biraz kafamı karıştırdı.bilgisi olan bana cevap yazabilirmi acaba.

Sitelerde Paylaş

http://www.answering-islam.org/Hoaxes/cousteau.html

Muhammed'den yüzlerce yıl önce yaşamış olan çeşitli denizci ve balıkçı toplumlar, denizler, nehirler ve gölleri dolaştıkça, bunların suları arasındaki farkları elbette ki gözlemlemişlerdi. Bazılarının suyunun diğerine göre daha tuzlui daha acı ya da tatlı olduğunu biliyorlardı. Yağ ile suyun tam karışmasının mümkün olmadığını bilenler gibi, farklı coğrafi bölgelerdeki farklı kaynaklardan çıkan ve biriken suların birbirleriyle asla tam karışmadığını bilen bu toplumlardan kaynaklanan bilgileri, Muhammed ve arkadaşları hazırladıkları Kuran'a koydular. Durum, bundan ibarettir.

islamiyetgerceklerinden.

Konuyu ateistcafeye aliyorum.

SAYGILAR

Sitelerde Paylaş

Daha önce de yazmıştım, Seydi Ali Reisin Ülkelerin Aynası kitabında Basra körfezinde balıkçıların denizin dibine dalıp tatlı su çıkarttıklarını söylüyordu. Seydi Ali Reis Kuarn'da geçen ayetlerin burayı kasttedebileceğini yazıyordu.

Sitelerde Paylaş
Daha önce de yazmıştım, Seydi Ali Reisin Ülkelerin Aynası kitabında Basra körfezinde balıkçıların denizin dibine dalıp tatlı su çıkarttıklarını söylüyordu. Seydi Ali Reis Kuarn'da geçen ayetlerin burayı kasttedebileceğini yazıyordu.

Olabilir.

Deniz dibinde de tatlı su kaynakları var.

.

Sitelerde Paylaş
arkadaşlar.kolay gelsin.ben bişey öğrenmek istiyorum.şu meşhur kaptan kusto olayı.cebeli tarıkda iki su bibirine karışmiyormuş.arada sınır gibi farklı bi su türü varmış.bu doğal bi olay olabilir.ama kuranda rahman suresi 19.20.21.ayet biraz kafamı karıştırdı.bilgisi olan bana cevap yazabilirmi acaba.
Arkadasim kafa karisikligini gayet iyi anliyorum, cunku Kaptan Cousteau olayi kesinlikle dogrudur. Kendisi sularin karismadigini gordugu anda cok sasirmis ve kucuk dilini yutmustur. Daha sonradan bu olayin Kuran´da cok teferruatli ve apacik bir sekilde anlatildigini gordugunde ise gozlerinden yaslar gelerek, kelime-i sahadet getirmistir.

Ancak Kaptan Cousteau sadece Hak dinini kabul etmekle de kalmamis, ustune bir de İsmailağa tarikatına girip, kisa zamanda tarikat imami haline gelmistir. Ustelik vefat ettikten sonra da cenaze namazi Carsamba camiinde kilinmistir.

Kaptan Coustea´nun hidayete erme hikayesini ilk duydugumda benim de senin gibi kafam karismis ve hatta ateistligimi zor muhafaza etmistim. O yuzden seni cok iyi anliyorum....

tarihinde Onur tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

ben cevap yazan arkadaşlara teşekkür ederim.ama bence ateist olmak .halkımızın yıllardır ezilmesine ve sömürülmesine sebeb olan.annelerimizin,babalarımızın....ve halkımızın inandığı allah,kitap,peygamberle dalga geçmek ve hakaret etmek olmamalı.çünkü bu şekilde sadece insanların dinine veya hertürlü dogmatizme daha sıkı sarılmalarına sebep oluruz.eğer ateizmi anlatmak istiyorsak bunu uygun dir dille ve saygılı bir şekilde yapmalıyız.bence.tabii isteyen katılmayabilir.

Sitelerde Paylaş
Arkadasim kafa karisikligini gayet iyi anliyorum, cunku Kaptan Cousteau olayi kesinlikle dogrudur. Kendisi sularin karismadigini gordugu anda cok sasirmis ve kucuk dilini yutmustur. Daha sonradan bu olayin Kuran´da cok teferruatli ve apacik bir sekilde anlatildigini gordugunde ise gozlerinden yaslar gelerek, kelime-i sahadet getirmistir.

Ancak Kaptan Cousteau sadece Hak dinini kabul etmekle de kalmamis, ustune bir de İsmailağa tarikatına girip, kisa zamanda tarikat imami haline gelmistir. Ustelik vefat ettikten sonra da cenaze namazi Carsamba camiinde kilinmistir.

Kaptan Coustea´nun hidayete erme hikayesini ilk duydugumda benim de senin gibi kafam karismis ve hatta ateistligimi zor muhafaza etmistim. O yuzden seni cok iyi anliyorum....

Roger Garudy daha önemli, hiç olmazsa fikir adamı ve hallen de yaşıyor ve yığınla kitapları da var ve oldukça dindar biri de.. Kafan yine karışacak mı?

Sitelerde Paylaş
Roger Garudy daha önemli, hiç olmazsa fikir adamı ve hallen de yaşıyor ve yığınla kitapları da var ve oldukça dindar biri de.. Kafan yine karışacak mı?
Karismaz mi hic? Neler cektigimi bir ben, bir de Allah bilir. Ayrica Roger Garudy´nin hikayesinden iyi olmasin, bir de Hz. Neil Armstrong´un hidayete erme hikayesi vardir ki gormeyen gozler icin adeta ibretliktir.

Hz. Neil Armstrong ki Allah´in izniyle, nurdan yapilmis olan aya ayak basmis ve Allah tarafindan kendisine ezan yoluyla seslenilmis bir kisidir. Bunlari gorup de hala Islam yoluna kendini adamayan kisilerin akillarina sasmak gerekir. Fece alehüm keasfin mekül.....

Sitelerde Paylaş
Karismaz mi hic? Neler cektigimi bir ben, bir de Allah bilir. Ayrica Roger Garudy´nin hikayesinden iyi olmasin, bir de Hz. Neil Armstrong´un hidayete erme hikayesi vardir ki gormeyen gozler icin adeta ibretliktir.

Hz. Neil Armstrong ki Allah´in izniyle, nurdan yapilmis olan aya ayak basmis ve Allah tarafindan kendisine ezan yoluyla seslenilmis bir kisidir. Bunlari gorup de hala Islam yoluna kendini adamayan kisilerin akillarina sasmak gerekir. Fece alehüm keasfin mekül.....

Üfürme konusunda dinci takımının ateist takımdan bi farkı yok..

Benim bahsettiğim Roger Garaudy atmasyon değil aşağıdaki linkte ayrıntılı bilgi var ayrıca Entegrizm isimli kitabını da okuduğum için söyledim..

http://tr.wikipedia.org/wiki/Roger_Garaudy

Sitelerde Paylaş
Üfürme konusunda dinci takımının ateist takımdan bi farkı yok..

Benim bahsettiğim Roger Garaudy atmasyon değil aşağıdaki linkte ayrıntılı bilgi var ayrıca Entegrizm isimli kitabını da okuduğum için söyledim..

http://tr.wikipedia.org/wiki/Roger_Garaudy

Onur' u hiç ciddiye alma. Üfürme konusunda eline su dökemezler.

Zaten imzasına baktığınızda kendi kalitesinden yeteri derece ipuçları görebilirsiniz.

Sitelerde Paylaş
Onur' u hiç ciddiye alma. Üfürme konusunda eline su dökemezler.

Zaten imzasına baktığınızda kendi kalitesinden yeteri derece ipuçları görebilirsiniz.

Kardesim, Kaptan Cousteau ve Kuran-i Kerim baglantili bir basliga ne kadar ciddi bir yazi yazilabilir ki benden ciddiyet bekliyorsun? Bir de kalkmis, kendini nimetten sayip, Onur´u ciddiye alma, kalitesi belli falan yazmissin.

Ne yapsaydim yani, hosuma gitmeyen bir ayeti sert ve mizahi bir sekilde elestirmek yerine, senin gibi ''Allah´im beni yavaslat, orumcekleri izleyeyim, oyle de boyle'' gibi ne forum formatiyla, ne de mantikla alakasi olmayan abuk sabuk sozleri mi imza olarak kullansaydim?

Sitelerde Paylaş
"güneşin battığı yere gitti, güneşi pis bir suya batar buldu" yazısını kutsuyorsunuz.

Sizinle dalga geçilince kızmayın.

Bu saçmalıkları size yutturanlara kızın.

.

Şu ayetin neresinde saçmalık var? Suya batardan suyun içine girdiği anlamını çıkarıyorsanız sizlerle hiç bir şey tartışılmaz... Objektiflik sıfır!

Sitelerde Paylaş
Şu ayetin neresinde saçmalık var? Suya batardan suyun içine girdiği anlamını çıkarıyorsanız sizlerle hiç bir şey tartışılmaz... Objektiflik sıfır!

demeki biz türkçe bilmiyoruz peki abi söylermisin suyun içine girmeden suya nasıl batarsın bi anlatıver

Sitelerde Paylaş
zaten gözle görülebilen bi özellik karışmama olayı . asıl kuzey kutbundaki buz dağlarından bahsetseydi olay olurdu . ama bahsetmedi , neden ? çünkü arap yarımadasına 1000 lerce km uzaklıktaki kutuplara gidip gelebilecek insan yoktuda ondan . hem fiziksel hem ekonomik olarak o zamanlarda bu imkansızdı .
Sitelerde Paylaş
demeki biz türkçe bilmiyoruz peki abi söylermisin suyun içine girmeden suya nasıl batarsın bi anlatıver

AteshBey'i rahat bırakın..

O suya batsa da ıslanmaz..

Ve içine girmeden suya batabilir..

keeeeeeeeeeh keh kehhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...