Jump to content

Ibret Alirken Dikkat Etmeniz Gereken Hususlar

Recommended Posts

Odamiz gelen tuketici sikayetlerini dikkate alarak sizlere ibret alirken rehberlik edecek bir el kitapcigi hazirlama karari almistir. Bu kitapcikta amac tuketicinin bilinclendirilmesi sureti ile yanlis yonlendirmelerin onune gecmek ve akabinde halk dilinde "kaziklanma" olarak tabir edilen tuketicinin zarara ugratilmasi durumlarinin onune gecmektir.

Ibret alirken dikkat edilecek hususlar:

1. Oncelikle her ibretin bir raf omru oldugunu unutmamak gerekir. Ozellikle dunyamizin bilimsel sartlarinda ibretlerin raf omurleride hayli kisalmistir. Ibret almadan once mutlaka paketlerin uzerinde yer alan "son ibret alma tarihi"ni kontrol ediniz.

2. Ibret alirken mutlaka muhteviyatini kontrol ediniz. Ozellikle insan yaradilisi ihtiva eden ibretlerden muhakkak sakinin. Son yillarda bu maddenin imana olan zarari bilimsel olarak kanitlanmistir.

3. Akliniz elverdigi oranda organik ibret almaya ozen gosterin.

4. Aldiginiz ibretin yagsiz olmasina dikkat edin.

5. Bazi ibret ureticileri gramaji artirmak adina nemli ibret aldatmacasina basvurmaktadir. Ibretlerin kuru ortamlarda saklandigina emin olun.

6. Ibreti almadan once parmaginizla paketin icerisinden bir kontrol edin. Ibretin diri olmasina dikkat edin, sunmusse almayin.

7. Acikta satilan ibretleri kesinlikle almayin.

Ibret Ureticileri Odasi

Sitelerde Paylaş

Bu arada bir dipnot düşmek istiyorum .

Arkadaşlar biliyorsunuz ki son zamanlarda " GDİ " Dİye bir şey duyulmaya başlandı . Bu yeni duyum nedir neyin nesidir diye araştırırken bir kaynaktan açılımının " Genetiği Değiştirilmiş İbret " olduğunu anladık .

Biraz daha araştırdık ve bu " Genetiği Değiştirilmiş İbret " lerin imana bir hayli zararlı olduklarını öğrendik . Size tavsiyem Üzerinde " GDİ " logosu bulunan ibretleri almamanız yönündedir .

Sitelerde Paylaş

GDI'lerde tuketicinin yanlis yonlendirildigi baska bir konu. Odamizin yaptigi calismalarda GDI'lerin cinsel gucu dusurdugu tespit edilmistir. Yani tuketici imanim artacak diye ibret alirken bir yandan cinsel gucu dusukluge ugramaktadir. Bu konuyla ilgili odamizin kapsamli arastirmasi ilerleyen gunlerde bir basin aciklamasi ile duyurulacaktir.

Sitelerde Paylaş

İbret Üreticileri Odası Genel Müdürlüğü'ne,

11.12.2010 tarihinde ‘’ibretli.net’’ adlı aşağıdaki ekte linkini verdiğim siteden aldığım ibretlerin hepsi fos çıkmıştır.

İşbu fos ibretlerin geri iadesi konusunda genel müdürlüğünüzün tarafıma yardımcı olması için gereğini arz ederim.

Saygılarımla

Yakup Cemil

İbretli Mahallesi

Hikmetli Sokak

No:3/35/24

3420 -ŞARLATANİSTAN

Ekler:

http://www.ibretli.net/index.php?option=com_content&view=article&id=427:amel-ve-badet&catid=35:bretli-soezler&Itemid=66

tarihinde Yakup tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

İbret Üreticileri Odası Genel Müdürlüğü'ne,

11.12.2010 tarihinde ‘’ibretli.net’’ adlı aşağıdaki ekte linkini verdiğim siteden aldığım ibretlerin hepsi fos çıkmıştır.

İşbu fos ibretlerin geri iadesi konusunda genel müdürlüğünüzün tarafıma yardımcı olması için gereğini arz ederim.

Saygılarımla

Yakup Cemil

İbretli Mahallesi

Hikmetli Sokak

No:3/35/24

3420 -ŞARLATANİSTAN

Ekler:

http://www.ibretli.net/index.php?option=com_content&view=article&id=427:amel-ve-badet&catid=35:bretli-soezler&Itemid=66

Bunlar fason ibret ureticileri, odamiza kayitli degiller. Merdiven alti diye tabir ettigimiz metodlarla uretim yapiyorlar. Ibret uretimi sirasinda kullanilan popo larin temizligini kontrol edemiyoruz bu fason ureticilerde. Halbuki bizim odamiza kayitli ureticilerde kullanilan popo larin taharetli olmasina ozen gosterilir. Bu yuzden uretimin hijyenik olmamasindan dolayi sikayetinizi Ibret Bakanligina iletebiliriz. Herhangi bir iade islemi yapamiyoruz malesef.

yahya emmi

çin ibret piyasasına girmiş

çin malı ibret alsak mı acaba?

ucuz diyolarda...

Ha Cinli poposu ha Turk poposu diyorsaniz, tuketebilirsiniz, neden olmasin. Ancak bu ithal ibretlerde Ibret Bakanligi tetkikine dair cikartmalarin olmasina ozen gosterin. Popo fark etmeyebilir ancak taharetli ile taharetsiz arasinda fark olacaktir.

Sitelerde Paylaş

Kurnazin biri Photoshopda bir yaratik cizmis !

Bu Kiz Hollandada Kurani Kerimi Yirttigi icin bu hale gelmis diye yaymis internete !

Bizim Ibretci Müslümanlarda Ibret Alin Kurani Kerimi yirtan bu kiz bu hale geldi diye halen yaymakdadir !

http://www.facebook.com/group.php?gid=95182829825 Internette daha dolu sitelerde var :D

Simdi merak ediyorum bu gercekden olmus olsaydi belkide yillarca medyaya haber olurdu ! Ama biz haberini sadece yalan dolanlarin icinde bulduk :D Ne Ilginc sorgulamada basarisiz , akli mantigi olmayan ibretci müslümanlar bunlara inanip Korkmaya devam ediyor !

Ben Kurani Kerimin dallari yirtarak WC de popomu silmisdim ! Tamda yeri iste WC de niye bir Lagim faresine dönüsmedim :D

tarihinde nail tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ee o sergide cekilen bu fotograf hic tartisma yaratmadi ! Neymis bunun asli peki ? Nedense sadece bir tane foto var oda budur !! Baska boyutlarinda yok neden bir video yok ! hadi eski olsa neyse ama siyah beyazda degil yeni model bir foto iste ! Hic mi video cekmeye firsat bulamadilar !

Sitelerde Paylaş

Ee o sergide cekilen bu fotograf hic tartisma yaratmadi ! Neymis bunun asli peki ? Nedense sadece bir tane foto var oda budur !! Baska boyutlarinda yok neden bir video yok ! hadi eski olsa neyse ama siyah beyazda degil yeni model bir foto iste ! Hic mi video cekmeye firsat bulamadilar !

Sergide çekilen fotograf işte uzatma ararsan diğer fotolarıda bulursun.

Ne bu şiddet bu celal.Olmaz sonra sana verdigimiz bilgiler helal.

İbretlik bi cümle yazdım.

Onaylandıktan sonra ibret alabilirsiniz.

Sitelerde Paylaş
  • 1 month later...

http://www.haberturk.com/polemik/haber/590903-bu-benim-resmi-gorusum-degil

YÖK Başkanı Prof. Yusuf Ziya Özcan ve YÖK Denetleme Kurulu Üyesi Prof. Muhittin Şimşek, tartışılan Kars’taki İnsanlık Anıtı için “Müthiş, devasa ve güzel bir heykel olmuş” dedi.

‘BU BENİM RESMİ GÖRÜŞÜM DEĞİL’

Anıtı hayranlıkla izleyen Prof. Şimşek, “Çok büyük hocam, devasa bir şey. Güzel bir şey olmuş” derken, YÖK Başkanı Özcan da “Ben bu işlerden fazla anlamam ama, devasa olmuş. Burdan o kadar büyük görünüyor ki, kimbilir yakından nasıl görünür” dedi. Bu arada AHT kamerasını fark eden Şimşek, “Sen basın mısın, bunları geçiyorsun değil mi. Güzelmiş dedim. Bu benim resmi görüşüm değil” dedi. Özcan ise “Hocam, çektiklerini hiç kimseye vermesinler” diye uyardı.

İbret üreticiler odası başkanlıgına

Yukarda ismi geçen islam alimlerimizin de odanız tarafından tescillenddirilmiş ibretlik şahsiyetler olup olmadıgını tarafımıza bilgilendirmenizi dilerim .

saygılarımla

Sitelerde Paylaş

Yukarda ismi geçen islam alimlerimizin de odanız tarafından tescillenddirilmiş ibretlik şahsiyetler olup olmadıgını tarafımıza bilgilendirmenizi dilerim .

saygılarımla

Sayin ipucu,

Alasidir efendim, hemde dik alasi.

Saygilarimizla.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...