Jump to content

Muslumanlara bir soru

Recommended Posts

1) 4 sahit gibi sacma bir uygulama sizce adil midir?

24/
2-
Zina eden kadın ve zina eden erkekten her birine yüz sopa vurun; Allah'a ve ahiret gününe inanıyorsanız, Allah dini(ni tatbik) hususunda
sizi sakın acıma duygusu kaplamasın!
Müminlerden bir grup da onlara uygulanan cezaya şahit olsun.

24/
6-
Eşlerine zina isnadında bulunup da kendilerinden başka şahitleri olmayanlara gelince, onların her birinin şahitliği kendisinin doğru söyleyenlerden olduğuna dair
dört defa Allah adına yemin ederek şahitlik etmesidir

24/
7-
Beşinci defa da, eğer yalan söyleyenlerden ise, Allah'ın lanetinin kendi üzerine olmasını dilemesidir.

Yüce Allah elbette bunu düşünmüştür. O yüceler yücesidir, bakın yukarda ne diyor;

"Kendisinden başka şahit yoksa 4 defa Allah adına yemin etmesini" söylüyor.

Beşinci defada ise Allah'ın lanetinin kendi üzerinde olmasına yemin ettiriyor.

Allah çok bağışlayandır, çok esirgeyendir. Sizin gibi ateistler bunları göremezler.

2) Sahitlerin gercekleri soyledikleri kim tarafindan onaylanacak? ya iclerinden iftira atanlar varsa?

24/
4-
Namuslu kadınlara zina isnadında bulunup, sonra (bunu ispat için) dört şahit getiremeyenlere seksener sopa vurun
ve artık onların şahitliğini hiçbir zaman kabul etmeyin. Onlar tamamen günahkardırlar.

24/
13-
(Bu iddiayı ortaya atanların) da bu konuda dört şahit getirmeleri gerekmez miydi? Madem ki şahitler getirip ispat edemediler, öyle ise onlar Allah nezdinde yalancıların ta kendisidirler.
.

24/
14-
Eğer dünyada ve ahirette Allah'ın lütuf ve merhameti üstünüzde olmasaydı, size mutlaka büyük bir azab isabet ederdi.

24/15-
Çünkü siz bu
iftira
yı, gelişi güzel birbirinizin ağzından alıyor ve hakkında bilgi sahibi olmadığınız (bu uydurma haberi) ağızlarınızda geveleyip duruyorsunuz. Bunun önemsiz olduğunu sanıyorsunuz. Halbuki bu,
Allah katında çok büyük bir suçtur.

Zina isnadında bulunan kişi eğer 4 şahit getiremiyorsa ve yukarda açıkladığımız gibi yeminde edemiyorsa, yalan söylüyordur.

Yüceler yücesi Allah, bu yalan söyleyenleri cehennemde cayır cayır yakacaktır.

İşte Allah, zalimleri böyle cezalandırır.

Allah'ın iftiracılar üzerindeki etkisi büyüktür, o yüceler yücesidir.

Sevgiyle kalasın...

Sitelerde Paylaş
  • İleti 195
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

kurandaki değnek olayını anca devlet uygular şahıslar değil.mesela benim bi kız kardeşim olsaydı ve 30 yıl önce bi cinayet işleseydi asılırdı.devletin kestiği parmak acımaz ;)

Kur'an'da "devlet kurun" diye bir emir olmadığı gibi, ayetler devlete yönelik değildir. Hele hadisleri de devre dışı bırakırsanız işler iyice sarpa sarar herkes hukukunu kendi yaratır bu duruma göre... Şura, meşveret, şahit gibi kelimelerden devlet-meclis-mahkeme vb anlamı çıkarmak ise ciddi bir zorlamadır... Sonra burada cinayetten değil, başka biri ile cinsel münasebetten bahsediliyor; yani kardeşiniz bu adamı sevmiş de olabilir pekala...

Sitelerde Paylaş
elbette demem.çünkü suç varsa cezada olacaktır.kız kardeşim varmış gibi kabül ederek konuşiyim diyelim adam öldürdü eksiden idamdı şimdi hapis cezası.ben buna karşı çıkamam çünkü devletin kestiği parmak acımaz.zinada islamda suç olduğuna göre bi cezası olacaktır elbette ama 4 şahit olması gerekir.

Hiç şahitimiz yok ama kız "beni kandırıp iğfal etti" diyor ve kızın vajinasından alınan meni örneği suçlanan kişiye DNA olarak uyuyor, % 99.9999 oranında ve adam da iki şahitle olay anında başka yerde bulunduğunu ispatlıyor; şimdi ne yapalım?... DNA örneğine mi güvenelim, ne idüğü belirsiz şahitlik kurumuna mı, yoksa onun bunun yeminine mi?

O zamanlar modern bir adli tıp olmadığı çok açık değil mi; artık ciddi bir şekilde eskimiş bir din ile karşı karşıyayız, uzatmaları oynuyor...

Sitelerde Paylaş
Hiç şahitimiz yok ama kız "beni kandırıp iğfal etti" diyor ve kızın vajinasından alınan meni örneği suçlanan kişiye DNA olarak uyuyor, % 99.9999 oranında; şimdi ne yapalım?... DNA örneğine mi güvenelim, ne idüğü belirsiz şahitlik kurumuna mı?

İyide, kur'an'ın indiği zamanlarda DNA analizi falanmı vardı? Yüceler yücesi Allah, o çağa uygun olarak mükemmel bir yöntem getirmiştir. 41. ileti'de bunu açıkladım. Hâlâ inkâr mı edeceksiniz?

Sitelerde Paylaş
İyide, kur'an'ın indiği zamanlarda DNA analizi falanmı vardı? Yüceler yücesi Allah, o çağa uygun olarak mükemmel bir yöntem getirmiştir. 41. ileti'de bunu açıkladım. Hâlâ inkâr mı edeceksiniz?

Size gore bir insana 100 sopa vurmak yuceler yucesi Allah'a pek yakisan bir hareket olabilir. Hele ki akli bir arap gibi sagdan sola calisan bir insan icin fevkalade cezalandirma seklidir.

Keske ilk mesajimdaki soruyuda kendi baciniz yada annenizi varsayarak ayni fevkalade sekilde cevaplayabilseydiniz.. Malum elin adaminin annenizi ibreti alem diye sokak ortasinda sopayla resil rusva etmesi size muazzam bir kanun ornegi sergiliyor.

Sitelerde Paylaş
Keske ilk mesajimdaki soruyuda kendi baciniz yada annenizi varsayarak ayni fevkalade sekilde cevaplayabilseydiniz.. Malum elin adaminin annenizi ibreti alem diye sokak ortasinda sopayla resil rusva etmesi size muazzam bir kanun ornegi sergiliyor.

41. ileti'de belirttiğim gibi, yüceler yücesi Allah(cc) "acımamamızı" belirtiyor. Elbette ailemden birisinin ibreti alem için sopayla dövülmesine rağzı olmam. Ama ortada suç varsa cezada olmalıdır, heleki bunu Allah bildiriyorsa...!

Sevgiyle kalasın, öpüyorum yanaklarından.

Sitelerde Paylaş

Şimdi var ne olacak; modern adli tıbba mı, yoksa ayetlerde açık bir şekilde bize tavsiye edilen şekle göre mi hükmedelim? Şahitlerimiz var ve adli tıp aksini söylüyor, ne yapalım ?

Sitelerde Paylaş
41. ileti'de belirttiğim gibi, yüceler yücesi Allah(cc) "acımamamızı" belirtiyor. Elbette ailemden birisinin ibreti alem için sopayla dövülmesine rağzı olmam. Ama ortada suç varsa cezada olmalıdır, heleki bunu Allah bildiriyorsa...!

Sevgiyle kalasın, öpüyorum yanaklarından.

Ceza 100 sopa mi olmali?

1500 sene oncesinin uyduruk cezasini simdi de uygulayalim diyorsun yani?

Sitelerde Paylaş
Şimdi var ne olacak; modern adli tıbba mı, yoksa ayetlerde açık bir şekilde bize tavsiye edilen şekle göre mi hükmedelim? Şahitlerimiz var ve adli tıp aksini söylüyor, ne yapalım ?

Kur'an zaten bir yol göstericidir. Bilimle hiçbir çelişkisi yoktur, bilimi destekler..

Şuan DNA ile bunun sonuçlarını alabiliyorsak, bunu DNA denen maddeyi yaratan yüceler yücesi Allah'a borçluyuz.

Zaten eğer şahitler yalan söylüyorlarsa, cehennemde derileri değiştirilip değiştirilip yakılacak.

Siz sanırmısınız ki, suçu işleyen cezasız kalacak? Yanılıyorsunuz!

Sevgiyle kalasın.

Sitelerde Paylaş
Kur'an zaten bir yol göstericidir. Bilimle hiçbir çelişkisi yoktur, bilimi destekler..

Şuan DNA ile bunun sonuçlarını alabiliyorsak, bunu DNA denen maddeyi yaratan yüceler yücesi Allah'a borçluyuz.

Zaten eğer şahitler yalan söylüyorlarsa, cehennemde derileri değiştirilip değiştirilip yakılacak.

Sevgiyle kalasın.

Saka gibisin.. soylediklerine kendin bile inandigini zannetmiyorum..

Kuranin uydurmalarindan o kadar etkilenmissin ki, yazilarin bile birer ayet gibi geliyor gozume..

"Siz sanırmısınız ki, suçu işleyen cezasız kalacak? Yanılıyorsunuz! O herseyi hakkiyla gorendir. Allah cok bagislayicidir, o cok merhametlidir"

Allah madem Dna yi biliyorduda, neden Kuranda hic bahsetmemis?

Tamam anladik, o zaman ki col bedevileri hic bir sey anlamayacakti.. O zamanda kuranin sadece 15000 sene oncesinin insanina hitap ettigi cikiyor ortaya.. Oyle ya, madem Kuran kiyamet gunune kadar gecerli, o zaman herseyi 1500 sene oncesinin insaninin anlayacagi sekilde anlatmamali. Aksi takdir de okuyup bilim sahibi olan kisiler gordugunuz gibi ateist oluyor.

Demek ki Allah insanlari cehenneme atmayi seviyor. Sevmeseydi herseyi acik ve net bir sekilde insanliga aciklardi. Dna, evrim, uzay, gok, atom vs vs. ne varsa hepsini bir guzel aciklar, boylece tum insanlarin cennete girmesine yardimci olurdu. Ama maalesef Kuranin uyduruk Allahinda oyle bir samimiyet yok. Tutturmus bir kere. cehennemde insan haslamadan duramayacak..

Sitelerde Paylaş
Hiç şahitimiz yok ama kız "beni kandırıp iğfal etti" diyor ve kızın vajinasından alınan meni örneği suçlanan kişiye DNA olarak uyuyor, % 99.9999 oranında ve adam da iki şahitle olay anında başka yerde bulunduğunu ispatlıyor; şimdi ne yapalım?... DNA örneğine mi güvenelim, ne idüğü belirsiz şahitlik kurumuna mı, yoksa onun bunun yeminine mi?

Sevgiyle kalasın.

Ne yapalım, soruyu tekrar etmeme gerek yok sanırım, kıvırtmayın; ne yapalım ? Kur'an veya modern tıp ?

Sitelerde Paylaş
Saka gibisin.. soylediklerine kendin bile inandigini zannetmiyorum..

Kuranin uydurmalarindan o kadar etkilenmissin ki, yazilarin bile birer ayet gibi geliyor gozume..

Etkilenmez olunur mu? Kim gönderdi o kitabı? Ortada bir kitap varsa yazanıda olmalıdır. İşte, bu kitaptaki bilgileri, yerin ve göğün sahibi olan, yüceler yücesi Allah(cc) cebrail ile, sevgili peygamberimiz olan Hz. Muhammed'e vahyetmiştir.

Demek ki Allah insanlari cehenneme atmayi seviyor. Sevmeseydi herseyi acik ve net bir sekilde insanliga aciklardi. Dna, evrim, uzay, gok, atom vs vs. ne varsa hepsini bir guzel aciklar, boylece tum insanlarin cennete girmesine yardimci olurdu. Ama maalesef Kuranin uyduruk Allahinda oyle bir samimiyet yok. Tutturmus bir kere. cehennemde insan haslamadan duramayacak..

Allah, insanları cezalandırmayı elbette sevmez. Ama bizi sınava tabii tuttuğu ve iyinin/kötünün ayrılması için bu şartttır. Kötüler olduğu yere cehheneme gidecek ve orada cayır cayır yanacaktır. Onlar cehennemin odunları, iblis'in yandaşlarıdır.!

İnananları ise sonsuz yaşam vaadettiği cennet'ine alacaktır. Sana doğru yolu göstermiş, kötü şunar şunlar demiş. Bu dediklerine uyup doğru yolu bulmak, iblis'in oyununa gelmemek bu kadar mı zor? Bence değil..

Günde 5 vakit yüce Allah'ın kıçını yalayacaksın, hacca gideceksin, zekat vereceksin, oruç tutacaksın, ahiret gününe inanacaksın, kadere inanacaksın..

Eğer bunları yapar, yüceler yücesi Alah'ımızın kıçını yalarsan, inkârcılardan olmaktan kurtulursun.

Allah'ın sonsuz kudreti seni kutsasın iblis'in kölesi dostum....

Sevgiyle kalasın...

Sitelerde Paylaş
Etkilenmez olunur mu? Kim gönderdi o kitabı? Ortada bir kitap varsa yazanıda olmalıdır. İşte, bu kitaptaki bilgileri, yerin ve göğün sahibi olan, yüceler yücesi Allah(cc) cebrail ile, sevgili peygamberimiz olan Hz. Muhammed'e vahyetmiştir.

Allah, insanları cezalandırmayı elbette sevmez. Ama bizi sınava tabii tuttuğu ve iyinin/kötünün ayrılması için bu şartttır. Kötüler olduğu yere cehheneme gidecek ve orada cayır cayır yanacaktır. Onlar cehennemin odunları, iblis'in yandaşlarıdır.!

İnananları ise sonsuz yaşam vaadettiği cennet'ine alacaktır. Sana doğru yolu göstermiş, kötü şunar şunlar demiş. Bu dediklerine uyup doğru yolu bulmak, iblis'in oyununa gelmemek bu kadar mı zor? Bence değil..

Günde 5 vakit yüce Allah'ın kıçını yalayacaksın, hacca gideceksin, zekat vereceksin, oruç tutacaksın, ahiret gününe inanacaksın, kadere inanacaksın..

Eğer bunları yapar, yüceler yücesi Alah'ımızın kıçını yalarsan, inkârcılardan olmaktan kurtulursun.

Allah'ın sonsuz kudreti seni kutsasın iblis'in kölesi dostum....

Sevgiyle kalasın...

Hay el-ilah iyiligini vermesin emi..:)

bende bi ara harun yahya siteye gelmis sandim..

Iyi islettin beni ama ha :)

Sitelerde Paylaş
Hay el-ilah iyiligini vermesin emi.. :)

bende bi ara harun yahya siteye gelmis sandim..

Iyi islettin beni ama ha :)

Senin adına üzüldüm iblis'in kölesi dostum... Avatarına baktıkça senin adına üzülüyorum..

Ben, Allah'ın varlığına ve birliğine inandığım için, o avatarındaki kadınları sıra sıra becerirken sende cehennemde cayır cayır yanacaksın...

Cennet ehlilerde alacağını almış ve size cennetten "nanikkk" yapacağız.

Bilmezsin ki, O Allah yüceler yücesidir.!

Sevgiyle kalasın...

Sitelerde Paylaş
Senin adına üzüldüm iblis'in kölesi dostum... Avatarına baktıkça senin adına üzülüyorum..

Ben, Allah'ın varlığına ve birliğine inandığım için, o avatarındaki kadınları sıra sıra becerirken sende cehennemde cayır cayır yanacaksın...

Cennet ehlilerde alacağını almış ve size cennetten "nanikkk" yapacağız.

Bilmezsin ki, O Allah yüceler yücesidir.!

Sevgiyle kalasın...

Kardes iyi anladik. konuyu iyice kuran gibi geyige cevirdin. :)

Sitelerde Paylaş
Kardes iyi anladik. konuyu iyice kuran gibi geyige cevirdin. :)

Ne geyiği yahu! Yüce kitabımız Kur'an'a nasıl geyik dersin? Bune cür'et?

Ben sadece gerçekleri söylüyorum..

Ama senin kalbin mühürlü olduğu için göremiyorsun...!

Yüce Allah'ımız ne kadarda doğru söylemiş;

7/
179-
Andolsun ki, cinlerden ve insanlardan birçoğunu cehennem için yarattık. O
nların kalbleri vardır, fakat onunla gerçeği anlamazlar. Gözleri vardır, fakat onlarla görmezler. Kulakları vardır, fakat onlarla işitmezler.
İşte bunlar hayvanlar gibidirler.
Hatta daha da aşağıdırlar. Bunlar da gafillerin ta kendileridir.

Sevgiyle kalasın...

Sitelerde Paylaş
Yüce Allah'ımız ne kadarda doğru söylemiş;

7/
179-
Andolsun ki, cinlerden ve insanlardan birçoğunu cehennem için yarattık. O
nların kalbleri vardır, fakat onunla gerçeği anlamazlar. Gözleri vardır, fakat onlarla görmezler. Kulakları vardır, fakat onlarla işitmezler.
İşte bunlar hayvanlar gibidirler.
Hatta daha da aşağıdırlar. Bunlar da gafillerin ta kendileridir.

Sevgiyle kalasın...

Göz ve kulak tamam da, kalp ne oluyor? Beyin demesi gerekmiyor mu? Bir de "hayvan" bir hakaret sözcüğü müdür? Yani hayvanları yaratan aynı Allah değil mi?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...