Jump to content

Birde Polis Niye Copluyor, Güç Kullanıyor Diyorlar?

Recommended Posts

AK Partili Burhan Kuzu, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'nde düzenlenen "Türkiye'de Anayasa" konulu konferansta yumurta yağmuruna tutuldu. Şemsiyelerle korunan Kuzu, bir süre öğrencilerin sakinleşmesini bekledi. Üniversite yönetimini istifaya davet eden Kuzu, protestoların devam etmesi üzerine salondan ayrılmak zorunda kaldı. Kuzu, "Öğrencilere acıdım" dedi.

Kuzu, toplantı salonuna gelişinde ''Kollektif Yumurta Şenliğine Hoşgeldiniz'' pankartı açan öğrencilerin, ''Üniversiteler bizimdir'' şeklindeki sloganları ve yumurta atma girişimleriyle karşılaştı.

Öğrencilerin Kuzu'ya yumurta atmak istemeleri, salondaki korumalar tarafından şemsiye açılarak engellenmeye çalışıldı.

Öğrencilerin tepkisinin bitmesini uzun süre kürsüde bekleyen Kuzu, öğrencileri ''alkışla'' protesto etti.

Öğrencilerin tepkilerinin sürmesi ve yumurta atmaya devam etmeleri üzerine Kuzu, salondan polis kordonu eşliğinde dışarıya çıkartıldı.

Çevik Kuvvet polisi konferansın yapıldığı salona girerken, gazetecilerin içeri girmek istenmesi engellendi.

Kuzu, kampüsten ayrılarak aracına binmek istediği sırada gazetecilerin soruları üzerine, ''Yazık, yazık bu ülkeye... O yumurtaları yesinler, zihinleri açılır belki'' diye konuşarak, tepkisini gösterdi.

Daha sonra gazetecilere açıklama yapan Kuzu, "Öğrencilere acıdım" dedi.

Haberin devamı için http://www.cnnturk.com/2010/turkiye/12/08/burhan.kuzuya.yumurta.yagmuru/598798.0/index.html

Sitelerde Paylaş
  • İleti 45
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Kuzu'nun bir provakatörden hiç farkı yoktu.

Polisin insanlık dışı, insafsız şiddet gösterisinden sonra en sert tepkiyi vereceği belli olan Ankara üniversitesinde panele katılmak akıl işi değildi.

Kaldı ki panel öncesi bu durum kendisine bildirildi. Hem daha önce panele katılan Batum tarafından, hem de kendi adamları tarafından.

Buna rağmen kabadayı tavrıyla "Ben çıkarım" dedi ve layığını buldu.

Yapılan az bile...

İşte üniversitelerden beklenen budur. Tepkisiz kalmamak, susmamak, her koşulda yanlışlara, haksızlıklara tavır koymak.

Normal şartlarda tabi ki bu tür aşırı tepkiler olmamalı ve her görüşten insanlar panellerde, konferanslarda yer alabilmeli ve susturulmadan, demokratik tepkiler içinde konuşabilmeli.

Ama 2-3 gün önce iniveristeli öğrencilere yaşatılan terörden sonra, iktidar mensupları vıcık vıcık açıklamalar yapacak, RTE doğruları saptırıp kasaturalardan, molotof kokteyllerden bahsederek iftira atacak, Egemen Bağış yavşak yavşak "polise yapılan davranış aşırı şiddettti" diyerek sırıtacak, ondan sonra öğrencilerden uslu uslu dinlemeleri beklenecek. Geçti o günler...

Sitelerde Paylaş

Üniversite gençliği, üzerine serpilen ölü toprağını silkelemeye başladı. Nihayet..

Darısı sendikalarımızın başına. Tez zamanda..

AKP, köpeksiz köyde deyneksiz dolaşmaya fena alıştıydı. Şimdi zoru görünce,

hiç de 'ileri demokrat' falan olmadıkları ortaya çıkıyor.

Sitelerde Paylaş

Üniversite gençliği, üzerine serpilen ölü toprağını silkelemeye başladı. Nihayet..

Darısı sendikalarımızın başına. Tez zamanda..

AKP, köpeksiz köyde deyneksiz dolaşmaya fena alıştıydı. Şimdi zoru görünce,

hiç de 'ileri demokrat' falan olmadıkları ortaya çıkıyor.

Süheyle Batum'u yuhlayacak kadar gözü dönmüş yarım düzine serseri dirilen üniversite gençliğine delalet ediyor demek ki...

Böyle dirileceklerine temelli toprağın altında kalsalardı keşke diyesi geliyor insanın.

tarihinde DİRİLİŞ tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

kuzu orada kuzu kuzu yumurtaları yedi sonra da çıkıp 'öğrenciler yumurta atmak yerine yeseydi kafaları çalışırdı 'dedi..kuzu öğrenciye yumurtayı layık gördü ama kendi yandaşları istakozlu iftarlar verir..aslında istakoz yiyince kafanın nelere çalıştığı da ortada..

ha maykılcım yumurtanın karşılığı cop demek ki senin mantığına göre..bak insanlar simit bile alamazken(sen de başlık açtın bunun için) öğrencinin bu tepkisine karşı cop yemesi adalet mi??

tarihinde queenofhearts tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Kuzunun esas derdi muhalefetin orda olmasiydi. S.Batum gitmeseydi Kuzuda baska bir yere gidecekti. Neyse olanlardan ders cikaramayan hükümet yavas yavas gidiyor. Bunun baska aciklamasi yok.

Ayrica Kuzu onlara yumurta yemedikleri icin beyinsiz dedi. Ögrencilerin oldugu bir yere tekrar gitmeye kalkarsa tekrar yumurta yiyecek. Asil yakisiksiz olan bunu demektir. Kendisinde biraz kurnazlik komik düsünce olsaydi sahneye direkt elinde bir semsiye ile cikardi. Belki bu yolla ögrenciler gülüsür yumurtalarda ceplerinde kalirdi.

Eee CHP ye inat gitmeseydi yumurtalar kirilmayacakti. Herhalde ordaki ögrencileri baskalari ile karistirdi.

Bencede ögrenciler artik daha akil kokan, fikir kokan protestolar bulmali. Mesela Capkina posta ile yollanan gazlar fena degildi. Ama bu yumurta yagmuru sahnelerinin kalici olacagida kesin. Iki üc gün kokusu gitmez herhalde :lol:

Bence en esas hata RTE tarafindan yapildi. Madem rektörler ile toplantin var cagir ordan bir iki ögrenci temsilcisinide. Toplanti ile hic alakasi olmayan :blink: KIZINI :blink: götürmeyi unutmuyorsun ama.

SAYGILAR

Sitelerde Paylaş

Kuzunun esas derdi muhalefetin orda olmasiydi. S.Batum gitmeseydi Kuzuda baska bir yere gidecekti. Neyse olanlardan ders cikaramayan hükümet yavas yavas gidiyor. Bunun baska aciklamasi yok.

He vallaha ne demezsin.

Asla ve kat'a başka bir açıklaması olamaz imanıma.

Öğrenciler kimi protesto ederse anında tahttan düşer zaten.

Halkımız her daim öğrencileri izlemiştir demi ya...

Sitelerde Paylaş

He vallaha ne demezsin.

Asla ve kat'a başka bir açıklaması olamaz imanıma.

Öğrenciler kimi protesto ederse anında tahttan düşer zaten.

Halkımız her daim öğrencileri izlemiştir demi ya...

Sirf bu yüzden giderler gibi bir seymi dedim? Yine yanlis hamleler hesapliyorsun. :lol:

SAYGILAR

Sitelerde Paylaş

Sirf bu yüzden giderler gibi bir seymi dedim? Yine yanlis hamleler hesapliyorsun. :lol:

SAYGILAR

O gün talihsiz bir gündü.

Aslında önemsemediğim için yenildim sana.

İstersen çık karşıma ve gerçeği gör.

Foruma da aynen aktaralım.

Kim yanlış hesap yapıyor herkes görsün anadın mı? B)

Sitelerde Paylaş

Şimdi şu dirilen üniversite gençliğimizin yediği nanelerden bahsedelim biraz. Bakın bu züpeeer solcu ve de yurtsever cengaverler Batum'a neler yapmışlar:

"CHP Genel Sekreteri ve Sözcüsü Süheyl Batum, konferans için gittiği Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'nde bir grup öğrenci tarafından protesto edildi. Kürsüde öğrencilerin protestosuna maruz kalan Batum, kendisini ve partisini savunarak AK Parti hükümetini eleştirdi. 'Türkiye'de Anayasa Sorunu' başlıklı panele katılan Batum, "Bunu bana da yapsanız, Burhan Kuzu'ya da yapsanız adı faşizmdir. Eğer burada Başbakan ya da Egemen Bağış olsaydı çoktan dayak yerdiniz." diye konuştu.Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi öğrencileri, panelde sivil polisleri ve konuşmacı Batum'u protesto etti. Üniversitede polis istemediklerini dile getiren öğrenciler, salonda polis olduğunu iddia etti. CHP Sözcüsü Batum ise kendisinin 'Çevik Kuvvet ile mi geldim?' diye sorarak tek başına geldiğini ifade etti. Protestocu öğrencilere "Sizler burada konuşmak isteyen ve paneli dinlemek isteyen herkesin hakkına engel oluyorsunuz" diyen Batum'un sözleri sık sık öğrenciler tarafından engellenmeye çalışıldı. Batum, "Söyledikleriniz haklıdır. Öğrencilere yapılan muameleye karşıyız. Hayatımızda hiçbir öğrenciyi dövdürmedik. 30 yıllık geçmişimiz var. Bu olayı bana da yapsanız, Burhan Kuzu'ya da yapsanız. Bunun adı faşizmdir. Eğer burada Başbakan ya da Egemen Bağış, konuşuyor olsaydı çoktan dayak yiyor olurdunuz. Medyanın yüzde 90'ı da bravo diyor olurdu. Bizler demokratız. Bahçeşehir'de, Boğaziçi'nde, İTÜ'de öğrencilere konuşma hakkı vermeyenlerle bizi aynı kefeye koyamazsınız. İnsaf." şeklinde konuştu."

Yaşanan bu olaylar ne hükümetin artık halk içinde itibar kaybettiğine ne de aklı başında, toplumsal bir gençlik hareketine işaret ediyor.

Bu olayların işaret ettiği tek şey Türkiye'nin giderek artan bir hızla vandalizme teslim olduğudur.

Sitelerde Paylaş

Süheyle Batum'u yuhlayacak kadar gözü dönmüş yarım düzine serseri dirilen üniversite gençliğine delalet ediyor demek ki...

Böyle dirileceklerine temelli toprağın altında kalsalardı keşke diyesi geliyor insanın.

En aklı başında yorumu yapan kişi

Üniversiteye kim gelirse gelsin protesto edeceklerdi bu öğrenci kılıklı teröristler

Sitelerde Paylaş

O gün talihsiz bir gündü.

Aslında önemsemediğim için yenildim sana.

İstersen çık karşıma ve gerçeği gör.

Foruma da aynen aktaralım.

Kim yanlış hesap yapıyor herkes görsün anadın mı? B)

Benim yeterince vaktim yok. Ama kabul ediyorum iyi bir rakipsin güzel hamleler yapiyorsun. Konu icin dediklerinin bazi kisimlari kabülüm ama dedigim gibi islerin buraya gelmesinin birinci suclusu RTE dir. Protesto engellenebilirdi. Nasilini ilk iletimdede dedim. Rektörlerinde RTE yi nasil kuzu kuzu dinledigini duymus olmalisin. Bunlarin yaninda rektörlerle bulusmasini gerektiren konu her ne ise ögrencilerinde en az basbakan kizi kadar haklari vardi. Burda o toplantida basbakanin kizi gibi bir iki ögrenci sözcüsüde olsaydi bu tartismayi yapmiyor olacaktik. Bu basligi acan ateistkemalistmüslümanülkücü de baska bir konu bulmak zorunda kalacakti.

SAYGILAR

Sitelerde Paylaş

Benim yeterince vaktim yok. Ama kabul ediyorum iyi bir rakipsin güzel hamleler yapiyorsun. Konu icin dediklerinin bazi kisimlari kabülüm ama dedigim gibi islerin buraya gelmesinin birinci suclusu RTE dir. Protesto engellenebilirdi. Nasilini ilk iletimdede dedim. Rektörlerinde RTE yi nasil kuzu kuzu dinledigini duymus olmalisin. Bunlarin yaninda rektörlerle bulusmasini gerektiren konu her ne ise ögrencilerinde en az basbakan kizi kadar haklari vardi. Burda o toplantida basbakanin kizi gibi bir iki ögrenci sözcüsüde olsaydi bu tartismayi yapmiyor olacaktik. Bu basligi acan ateistkemalistmüslümanülkücü de baska bir konu bulmak zorunda kalacakti.

SAYGILAR

Bunları bir trolün açtığı başlıkta tartışmak durumunda kalmasaydık daha detaylı yazardım.

Şimdi; ben, protestoları kınamadım. Protesto ve eylemler her zaman olumludur; demokrasinin olmazsa olmazıdır ve bu iktidarın her alanda ve toplumun her kesimi tarafından en az bu şiddette protesto edilmesini yürekten isterim, biliyorsun.

Ancak; olaylar gösteriyor ki eylemcilerin neyi protesto ettikleri belli değil ve vandalist bir grubun fevri hareketlerini gençliğin uyanışı biçiminde yorumlamak yanlış.

80 öncesi gibi bir vandalizmin içinde bulabiliriz kendimizi. Ki bu da sadece irticacıların eline koz vermek olur. Ve ne acı ki olayların bu yönde gelişmesi kaçınılmaz gibi...

Sitelerde Paylaş

Kuzu'nun bir provakatörden hiç farkı yoktu.

Polisin insanlık dışı, insafsız şiddet gösterisinden sonra en sert tepkiyi vereceği belli olan Ankara üniversitesinde panele katılmak akıl işi değildi.

Kaldı ki panel öncesi bu durum kendisine bildirildi. Hem daha önce panele katılan Batum tarafından, hem de kendi adamları tarafından.

Buna rağmen kabadayı tavrıyla "Ben çıkarım" dedi ve layığını buldu.

Yapılan az bile...

İşte üniversitelerden beklenen budur. Tepkisiz kalmamak, susmamak, her koşulda yanlışlara, haksızlıklara tavır koymak.

Normal şartlarda tabi ki bu tür aşırı tepkiler olmamalı ve her görüşten insanlar panellerde, konferanslarda yer alabilmeli ve susturulmadan, demokratik tepkiler içinde konuşabilmeli.

Ama 2-3 gün önce iniveristeli öğrencilere yaşatılan terörden sonra, iktidar mensupları vıcık vıcık açıklamalar yapacak, RTE doğruları saptırıp kasaturalardan, molotof kokteyllerden bahsederek iftira atacak, Egemen Bağış yavşak yavşak "polise yapılan davranış aşırı şiddettti" diyerek sırıtacak, ondan sonra öğrencilerden uslu uslu dinlemeleri beklenecek. Geçti o günler...

Katılıyorum, açık bir provokasyondur Kuzu'nun oraya gitmesi, hele Batum bile protesto edildikten sonra provokasyonun sözlük anlamıdır.. Ondan sonra da RTE çıkar her şeyi kendine göre çarpıtarak zırvalar. Nerdeymiş bu molotoflar? Hayal mi görmüş, istiareye mi yatmış?

Sitelerde Paylaş

Katılıyorum, açık bir provokasyondur Kuzu'nun oraya gitmesi, hele Batum bile protesto edildikten sonra provokasyonun sözlük anlamıdır.. Ondan sonra da RTE çıkar her şeyi kendine göre çarpıtarak zırvalar. Nerdeymiş bu molotoflar? Hayal mi görmüş, istiareye mi yatmış?

Ve... işte görüldüğü üzere yine RTE kazandı!

Kim kaybetti artık orasını da siz bulun puzzle'ı tamamlayın.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...