Jump to content

Birde Polis Niye Copluyor, Güç Kullanıyor Diyorlar?

Recommended Posts

• İleti 45
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

DÜN SBF’de düzenlenen anayasa panelinde yaşananlar fevkalade üzücü ve endişe vericidir. Ufak bir grup militan öğrenci sadece AKP’li Burhan Kuzu’nun değil, CHP’li Süheyl Batum’un da konuşmasını engelledi.

Eylemci öğrenciler, anayasa konusunda değişik görüşleri “öğrenmek” isteyen arkadaşlarının özgürlüğünü de engellediler.

Süheyl Batum konuşmaya başladığında bir öğrencinin söylediği şu sözler, ideolojik şartlanmanın boyutlarını göstermektedir:

“Siz de Burhan Kuzu’dan başka bir şey söylemeyeceksiniz... Aynı yalanları söyleyeceksiniz!..”

Derdi okumak olan adamın protestoyla,yumurtayla,sloganla işi olmaz.Benim okuduğum üniversitenin kapısında sabahtan akşama kadar broşür dağıtan,imza toplayan tipler var.Ben sabah derse girerken aynı adam,akşam dersten çıkarken aynı adam.Eğer amacın birşeyler öğrenmekse gider konuşmacıyı dinlersin,yok fikirlerine aykırı bir adamsa dinlemezsin.Üniversite içerisinde polisi de gereksiz bulunuyorum.Kampüs sınırları içerisinde şiddet eylemlerine başvuranlar okuldan sınırsız süreyle uzaklaştırılmalıdır.Üniversite aydınlanma yeridir,diğerlerinin önünü kesenlerin üniversitede işi olamaz.

Sitelerde Paylaş

Derdi okumak olan adamın protestoyla,yumurtayla,sloganla işi olmaz.Benim okuduğum üniversitenin kapısında sabahtan akşama kadar broşür dağıtan,imza toplayan tipler var.Ben sabah derse girerken aynı adam,akşam dersten çıkarken aynı adam.Eğer amacın birşeyler öğrenmekse gider konuşmacıyı dinlersin,yok fikirlerine aykırı bir adamsa dinlemezsin.Üniversite içerisinde polisi de gereksiz bulunuyorum.Kampüs sınırları içerisinde şiddet eylemlerine başvuranlar okuldan sınırsız süreyle uzaklaştırılmalıdır.Üniversite aydınlanma yeridir,diğerlerinin önünü kesenlerin üniversitede işi olamaz.

+1

Sitelerde Paylaş

Iyide kardesim, bunun icin adam dovulur mu?

Sitelerde Paylaş

Protestoyla işler değişmez diyenler yanılıyorlar. Perestroika Rusya'da öğrenci protestolarıyla başladı. 

İspanya'da Katalan meclisinin kurulmasına giden süreç protestolarla başladı, Şili'de Venezuela'da protestolar. Işıkları açıp kapatırken protesto ile başladı.

Protestolar, en ucuzu yumurta ile.

Çok acıdır, ülkenizin ağır ağır yavaş yavaş, tek tek, adım adım tek parti, tek seriat düzenine geçişini sessizce izlemek zorunda mıyız? Yoksa yüz küçük adımdan sonra artık geriye dönüş olmadığı zaman mı attığımız yumurtanın aslında çok pahalı olmadığını anlayacağız.

Bir yumurtaya karşılık azıcık özgürlüklerinizi alacaklar, her bir yumurta karşılığında bir dinci hakim, savcı, telefonlarınızı dinleyen bir polis, gözünüze kimyasallar sıkan diğer bir polis, her bir yumurta karşılığında birilerinin oğulları zengin olacaklar, bir yumurta karşılığı bir gemicik alırken, bir yumurta karşılığı kurumlarınızı bilgi ve yeteneğe göre değil, cemaattaki seviyesine göre kadrolar doldurmuş olduğu zaman artık çok geç olmuş olacak.

Kaka çocuklar, bu yumurtaları heba ettiler. Halbuki sessizce beklemeleri, azıcık da olas barışçıl olmaları gerekir miydi.

Ya da daha da akıllı olup, arkalarına bir bakanı alıp, o kırılan yumurtaları sıvı halde devlet kurumlarına pazarlayıp zengin mi olmaları icap ederdi?

Peki hangisi daha onurlu olurdu?

Sitelerde Paylaş

Dövülsün dememiş ki taopaipai. Dayak yiyenler de bir önceki protestocular, yumurta atanlar değil. :)

Iyide, ben dovulsun dedigini mi iddia etmisim? Soru sormusum, cevabi kendisinden gelmemis, avukatligini ustelenen sizden de gelmemis. Bunun icin adam dovulur mu diyorum, "dovulmez, olurmu oyle sey" bile diyemiyorsunuz. Ben almak istedigim cevabi aldim(daha dogrusu cevap veremeyisinizin aczini gordum), vesselam...

tarihinde yahya tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Dövülsün dememiş ki taopaipai. Dayak yiyenler de bir önceki protestocular, yumurta atanlar değil. :)

Kuzu çıktıktan sonra salonun kapıları kapatılmış öğrencilerin üzerine ve polis kapalı mekanda gaz sıkarak saldırıya geçmiş, bunu gözlerimle izledim ama her nedense pek fazla üzerinde durulmadı, akşam haberlerinde falan gösterilmedi.

Sitelerde Paylaş

Iyide, ben dovulsun dedigini mi iddia etmisim? Soru sormusum, cevabi kendisinden gelmemis, avukatligini ustelenen sizden de gelmemis. Bunun icin adam dovulur mu diyorum, "dovulmez, olurmu oyle sey" bile diyemiyorsunuz. Ben almak istedigim cevabi aldim(daha dogrusu cevap veremeyisinizin aczini gordum), vesselam...

Foruma uğrayınca verir isterse cevap, onu bilemem. Ama taopaipai'yi kaç zamandır tanırım, ne düşüneceğini az çok kestirebildiğimdenn araya girdim.

Bu arada ben bu konulardaki tutumumu başlığın ta başlarında belirtmişim, görüşlerimi yansıtan iki köşe yazısı paylaştım; o iletiye bakan "dövülür" demeyeceğimi görürdü zaten.

O açıdan sana "No shit, Sherlock." diyorum, muhteşem bir planla ifşa etmişsin bizi.

Sitelerde Paylaş

Kuzu çıktıktan sonra salonun kapıları kapatılmış öğrencilerin üzerine ve polis kapalı mekanda gaz sıkarak saldırıya geçmiş, bunu gözlerimle izledim ama her nedense pek fazla üzerinde durulmadı, akşam haberlerinde falan gösterilmedi.

Ben görmedim o tarz bir şey valla haberlerde, bildiğim kadarıyla hiçbir yayın organı bu tarz bir haber yapmadı. Kaynak verirsen bakarım ama bu hâliyle güvenilir gelmedi bana bu iddia. Önceki müdahaleyi yoğun biçimde eleştiren basın bunu niye atlasın?

Sitelerde Paylaş

akpnin sahte halkçı olduğu her an belli oluyor görmez misiniz :D :D

'halkı iplemedi elitler' diye meydana çıkıyor yüzsüzler....

12 eylülün intikamı diye de meydana çıktılar

bu insanların gerçekten ne mal olduğunu görememek için ne olmak gerekk

her öğrenci kendilerinin çocukları gibi bursla amerikada okumuyor ama sonuçta ' ayaklar baş olmaz' diyen bir başbakan varken herşey oalbilir....

tarihinde queenofhearts tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Foruma uğrayınca verir isterse cevap, onu bilemem. Ama taopaipai'yi kaç zamandır tanırım, ne düşüneceğini az çok kestirebildiğimdenn araya girdim.

Bu arada ben bu konulardaki tutumumu başlığın ta başlarında belirtmişim, görüşlerimi yansıtan iki köşe yazısı paylaştım; o iletiye bakan "dövülür" demeyeceğimi görürdü zaten.

O açıdan sana "No shit, Sherlock." diyorum, muhteşem bir planla ifşa etmişsin bizi.

Demek yada dememek, iste butun mesela bu diyorsunuz yani. Felsefeyi hic sevmedim, cok gereksiz bulurum. Alti ustu evet yada hayir diyeceksiniz yahu, bu kadar felsefi bir hale getirmenin ne alemi var. Sizin ne diyebileceginizin, dusunebileceginizin veya yapabileceginizin ve bunlarin ustune birde ne demeyeceginizin, dusunmeyeceginizin veya yapmayacaginizin tahlilini mi yapmam gerekiyor, basit bir soru soruyorum yahu, kaldiki size bile sormamisim, burada 2 sayfa bunu mu tartisacagiz simdi. Cevap vermek istemiyorsaniz eyvallah da, ben ne dediginizi sorarken siz bana ne demeyeceginizi felsefe yaparcasina anlatmaya calisirsaniz, benimde sizi bundan sonra ciddiye almami beklemeyin.

Sitelerde Paylaş

Demek yada dememek, iste butun mesela bu diyorsunuz yani. Felsefeyi hic sevmedim, cok gereksiz bulurum. Alti ustu evet yada hayir diyeceksiniz yahu, bu kadar felsefi bir hale getirmenin ne alemi var. Sizin ne diyebileceginizin, dusunebileceginizin veya yapabileceginizin ve bunlarin ustune birde ne demeyeceginizin, dusunmeyeceginizin veya yapmayacaginizin tahlilini mi yapmam gerekiyor, basit bir soru soruyorum yahu, kaldiki size bile sormamisim, burada 2 sayfa bunu mu tartisacagiz simdi. Cevap vermek istemiyorsaniz eyvallah da, ben ne dediginizi sorarken siz bana ne demeyeceginizi felsefe yaparcasina anlatmaya calisirsaniz, benimde sizi bundan sonra ciddiye almami beklemeyin.

Siz "bilimci" arkadaşlardaki felsefe korkusunu ilginç buluyorum; tüm bilimlerin felsefeden doğduğunu, Popper gibi adamların bilimsel yönteme katkılarını falan görün bari.

Aslında ortada felsefe falan da yok ha, bir soru sormuşsun, aldığın cevaptan da olmadık sonuçlar çıkarmışsın, niyet okumuşsun. "Dövülür mü?" diye sorduğunda "dövülür" deseydik tepkine eyvallah derdik ama olay öyle değil. Sen ne demediğimden ne dediğime varmazsan sorun yaşamayız zaten. (argumentum ad ignorantiam diye bir şey duydu muydun?)

Sitelerde Paylaş

Demis ki: "Sen ne demediğimden ne dediğime varmazsan sorun yaşamayız zaten."

halbuki bir onceki mesajinda demis ki: "o iletiye bakan "dövülür" demeyeceğimi görürdü zaten." (Dovulur demedigi icin dovulmez diyecegine varmamizi istiyor yani)

Simdi ne demediginden ne dedigine varayimi, varmayimi?

Asil sen "Bir gozun kalk gidelim diyor, diger gozun bok yeme otur diyor" lafini duydun mu? Tam sana uygun oldu bu laf simdi.

Bak bir soru daha, uzatacakmisin, tadinda mi keseceksin yoksa cevap mi vereceksin? Ama dur, bu biraz karisik oldu, sen bu soruya girince 5-10 sayfadan once cikamayiz. Sen bosver, cevap verme, bende merak etmiyorum artik zaten...

Demagoji, demagoji, demagoji...

Sitelerde Paylaş

Demis ki: "Sen ne demediğimden ne dediğime varmazsan sorun yaşamayız zaten."

halbuki bir onceki mesajinda demis ki: "o iletiye bakan "dövülür" demeyeceğimi görürdü zaten." (Dovulur demedigi icin dovulmez diyecegine varmamizi istiyor yani)

Yahu bırak, şöyle diyen sen değil misin:

Bunun icin adam dovulur mu diyorum, "dovulmez, olurmu oyle sey" bile diyemiyorsunuz. Ben almak istedigim cevabi aldim(daha dogrusu cevap veremeyisinizin aczini gordum), vesselam...

Ben de madem aklın sıra dedektiflik yapıyorsun, bari doğru düzgün yap diye demediklerimden değil dediklerimden düşüncelerimi anlama imkânı verdim sana.

Simdi ne demediginden ne dedigine varayimi, varmayimi?

Dediğimden var, safsatalardan kaçın. Ne demişim? Link atmışım, ne düşündüğüm orada yazıyor demişim. Demek ki ne yapacan? Dediğimden hareket edecen.

Bak bir soru daha, uzatacakmisin, tadinda mi keseceksin yoksa cevap mi vereceksin? Ama dur, bu biraz karisik oldu, sen bu soruya girince 5-10 sayfadan once cikamayiz. Sen bosver, cevap verme, bende merak etmiyorum artik zaten...

Cevap verdim.

Sitelerde Paylaş
Arkalarında Ergenekon var

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde öğrencilerin yumurtalı saldırısına uğrayan TBMM Anayasa Komiyonu Başkanı Burhan Kuzu, “Ergenekon içeride sıkışmış vaziyette, güvendiği asker ve mücadele yükü verilen yargı da kendi alanına çekildi. Şu anda ellerindeki tek koz öğrenciyi sokağa dökmek” dedi. Kendisine ‘Amerikancı’ diye bağırdıklarını belirten Kuzu, “Benim gibi gariban Anadolu çocuğuna bu söylenir mi?” diye konuştu.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/16496570.asp

Yok yok, bu İsrail'in işidir.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...