Jump to content

ateistler hangi partiye oy verirler?

ateistler hangi partiye oy verirler  

51 oy

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

• İleti 100
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Sokalda sakat numarası yaparak kendini acındıran sözde ezilmişlerin yanında değil de karşısında olan ve onları gerçekten ezip yokedecek olan bir parti olsa idi oyumu ona verirdim.

Oy vermemek doğru olmaz.Oy vermeyip de sonra nefret ettiği bir partinin başa gelmesinden yakınıp sadece laf yaparak oturup beklemek de aptallık olur.

Gene aralarından en az nefret edileni seçmek gerek ama hangisi?

Bu tip bir aşırılık göstermek çocukça bir davranış gibi görünüyor bana, ama oy vermemek yerine "boş" oy atmak daha mantıklı çünkü boş oy bütün partilere olan karşıtlığı nitelendiren tepki oyudur.

tarihinde Alexios tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

ya bazı kazmalar ulus ıle solu aynı catı altına alıyorlar ama sol zaten ulusallıgı red ettıgını bılmıyormu bunlar ne bıcım solcu bunlar:D ınanın mhpye daha cok saygım var ulus solu savunacagına gıt mhpyı savun da solun adını kırletme

Sitelerde Paylaş
Bu tip bir aşırılık göstermek çocukça bir davranış gibi görünüyor bana, ama oy vermemek yerine "boş" oy atmak daha mantıklı çünkü boş oy bütün partilere olan karşıtlığı nitelendiren tepki oyudur.

Sözde ezilmiş halkın yanında olan .. ve insanların duygularını sömürerek bundan kar sağlamak amacında olan partilerde benim midemi bulandırıyor .. bu yüzdendir ki oy vermeye bile gitmedim.

Sitelerde Paylaş
Sözde ezilmiş halkın yanında olan .. ve insanların duygularını sömürerek bundan kar sağlamak amacında olan partilerde benim midemi bulandırıyor .. bu yüzdendir ki oy vermeye bile gitmedim.

sozde ezılmıs :D:D:Dve ınsanların duygullarını somurerek kar saglamak:D:D:D

sen en yakın zamanda hastaneye gorun mıde bulantısı duruma gore ıyı:D:D duruma gore kotuye ısarettır hele bekarsan yandın:D:D:D

Sitelerde Paylaş
Ben de CHP sol partiler içersinde bozuk bir çizgide değil ve en fazla oy potansiyeline sahip parti diye onu savunup duruyordum; her ne kadar bu seçimlerde oy kullanamayacak yaşta olsam da en azından çevremdeki kararsız insanlara belirli açıklamalarda bulunup son kararı onlara bırakıyordum; fakat şimdilerde görüyorum ki CHP mecliste yeteri kadar sesini duyuramıyor, onlara sol demeye bile dilim varmıyor.Maalesef Türkiye'de bütünüyle gönül rahatlığıyla oy verilebilecek parti yok.Türkiye İşçi Partisi eskiden olduğu gibi olsa hiç düşünmez ona oy verirdim; fakat gelecek seçimlerde oy kullanabilecek yaşta olacağımdan CHP'de bir değişiklik görmediğim takdirde, her ne kadar meclise kendisinden milletvekili giremeyecek bir parti olsa da bir umut diyerek Türkiye Komünist Partisi'ne vereceğim oyumu...

TKP'nin derdi düzen meclisine vekil sokmak olsaydı solcu geçinen sosyal demokratlar ve dtp denen milliyetçi hareket partisinin (Kurdish version 3.0) bağımsız aday kampanyasına üç beş kişi katardı olur biterdi.

TKP seçimlere iktidara gelmek ya da millet vekili sokmak kaygısıyla girmiyor. TKP seçimleri bir megafon gibi kullanıyor o kadar. Ülkemizde malesef insanlar seçimden seçime siyasallaşıyor. Öyle ki parti yayınları satılır ya da dağıtılırken göz bile gezdirmeden yürüyüp giden insanlar seçim zamanı partilerin siyasetlerini takip etmeye başlıyor. Kimisi parti programını bile okumaya üşeniyor ama yine de "şunlar ve bunlar" ayrımını yapacak kadar tanıyor. TKP'nin amacı da böyle siyasallaşma evrelerinde işçi sınıfına taşıyabildiği kadar bilinç taşımak.

Diğer yandan Türkiye siyasetinde %1 lik zahiri bir baraj vardır ki bu Türkiye'de gerçek sol siyasetlerin aşması gereken psikolojik bir sınırdır. Sendikal faliyet yürüttü diye konteynırlara hapsedilen, tersanelerde ölümüne çalıştırılan, grev yaptı diye hakkında müebbet istenen işçi sınıfının güvenini tazeleyecek bir şeydir bir işçi sınıfı partisinin seçimlerde %1 in üzerine çıkması. Sonuçta örgütlülükten güç alan bir hareket bu ve kimse padişahın karşısında yalnız başına duran Nasreddin Hoca olmak istemez.

Sitelerde Paylaş

dtpyı mıllıyetcılıkle sucluyan kohne zıhnıyet bız cıkardıgımız adayların yanlıs hatırlşamıyorsam 8 zı turktu bunun ıkısını kale olan dıyarbkırrda cıkardı

asıl tkp sıyasallasmak nedır bılmez kendıne guvenı olmayan secımlerı kaybedecegı kesın olan bır partıydı artı dtp tkp gıbı bır partının adaylarını ıstemedı :D cunku herseyı ekonomık goren bır zıhnıyet

kürt halkının dıl hakkınını vermıyen bır komunıst partısımı olur

Sitelerde Paylaş

TKP programı hakkında hiç bir bilgin yok sanırım. Kürt halkının hiç bir kültürel özgürlüğünü kısıtlayıcı hedefi yok.

Amerikan güdümlü halk partisini gördük. Kürt halkı Türk burjuvazisinin değil de Kürt burjuvazisinin ayakları altında ezilsin ama yeter ki dilini konuşsun... Vay be...

Ulusalcılık meselesine takmışsın kafayı ama alemin en ulusçu solcuları yine dtplilerdir nedense. Daha kader birliğinizin olduğu Türk halkı ile kendinizi yan yana koyamadan kafanızda Kürt ulusu sınırları çiziyorsunuz. Pabucumun enternasyonalistleri. :lol:

Sitelerde Paylaş
TKP programı hakkında hiç bir bilgin yok sanırım. Kürt halkının hiç bir kültürel özgürlüğünü kısıtlayıcı hedefi yok.

Amerikan güdümlü halk partisini gördük. Kürt halkı Türk burjuvazisinin değil de Kürt burjuvazisinin ayakları altında ezilsin ama yeter ki dilini konuşsun... Vay be...

Ulusalcılık meselesine takmışsın kafayı ama alemin en ulusçu solcuları yine dtplilerdir nedense. Daha kader birliğinizin olduğu Türk halkı ile kendinizi yan yana koyamadan kafanızda Kürt ulusu sınırları çiziyorsunuz. Pabucumun enternasyonalistleri. :lol:

bız ılk dılımızı kazanalımda bakalım sonrasına

su sosyalıstlere bak hele hem sol dıyolar sonrada turk solu dıyorlar sosyal fasıstler sız degılmısınız baskın orala laf soyleyen sız degılmısınız ufuk babaya laf yetıstıren gelmısler burda solculuk oynuyorlar tkpyle ıs olmaz tkp=chp=mhp ucusu aynı degılmı

sız degılmıydınız yursever cephe olarak ıstambul unıde kürt ogrencılere saldıran haa sonra nerenız solcu sızın

Sitelerde Paylaş

Aslında bu tartışma uzar gider fakat bizim bir arkadaşın bir lafı vardı .

Türkiyede Kürt sorunu çözülmeden Türkiye de sınıf bilinci yükselmez. Bende bu görüşe katılıyorum.

Tabi burda iki görüş vardır.

Birinci görüş derki

İlk önce sosyalizm sonra kürt sorunu

ikincisi derki İlk önce Kürt sorunu sonra sosyalizm.

Bunlar birbirleini yer ikin Sorun ortada öylece durur.

Türkiye sol hareket yerlerde sürünür.

Saygılar..

tarihinde Kıtipiyoz tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Yahu dtp lilerin aptallığını, şaşkınlığını, cehaletini bilirdim de iftira atacak kadar da düştüklerini şimdi öğreniyorum.

1. Sen hangi dille söylersen söyle, sefaletin anlamı bütün dillerde aynıdır.

2. Türk solu ile TKP arasında yakından uzaktan bir bağlantı yok. Önce Türk Solu denen ucubenin kaynağını öğren.

3. Ufuk Baban adam mı da adam gibi muamele görsün. ABD'nin kuklası AKP, B planı MHP, C planı da DTP ve diğer bağımsızlardır.

4. Yurtsever cephe'nin değil İstanbul Üniversitesinde, Hiç bir yerde Kürt halkına karşı böyle bir yaklaşımı olmadı. Kaldı ki Yurtsever Cephe'de örgütlü Kürt sayısını azımsanacak gibi değildir. Senin hatlar iyice karışmış. Git elini yüzünü yıka sonra tartışalım.

Sitelerde Paylaş
Aslında bu tartışma uzar gider fakat bizim bir arkadaşın bir lafı vardı .

Türkiyede Kürt sorunu çözülmeden Türkiye de sınıf bilinci yükselmez. Bende bu görüşe katılıyorum.

Tabi burda iki görüş vardır.

Birinci görüş derki

İlk önce sosyalizm sonra kürt sorunu

ikincisi derki İlk önce Kürt sorunu sonra sosyalizm.

BUnlar birbirleini yer ikin Sorun ortada öylece durur. T

ürkiye sol hareket yerlerde sürünür.

Saygılar..

Kürt sorunu ile sınıf mücadelesini birbirinden ayırmak yapılacak en büyük hatadır. Zaten darbe sonrası geriye kalan devrimci siyasetlerin momentumunu kıran da Kürt sorununu ulus meselesine indirgemek olmuştur. Kürt halkı altında bulunduğu baskının kaynağının düzen olduğunu kavramalı. Bu düzen yıkılacaksa da Türk halkı ile ittifakla yıkılabileceğini anlayabilmeli. "Önce milliyetim" diyen birinin mhp den farkı yoktur. "Önce insaniyet" diyemeyenin değeri ise ondan bir kuruş fazla etmez...

Sitelerde Paylaş

4. İşçi sınıfımız, Türkler, Kürtler ve diğer ulusal, etnik öğelerden oluşan bir bütündür. TKP bu bütünlüğü esas alır ve her tür ayrımcılığa karşı işçi sınıfının siyasal ve örgütsel birliğini temsil eder.

5. Türkler ve Kürtler sosyalist Türkiye'nin eşit kurucu unsurlarıdır. Kapitalist Türkiye'nin baskın özelliği olan ayrımcı, şoven uygulama ve yaklaşımların bütünüyle tasfiye edilmesi için önlem alınır.

Bunlar TKP program taslağındaki iki madde. TKP Kürtlere, DTP'nin bile yapmadığı bir şey yapıyor. TKP Kürt'leri bir özne kabul ediyor. DTP ise MHP'nin yürüttüğü "SİZ ve BİZ" siyasetini birebir taklit ediyor. Türk ve Kürtler kendilerini işçi sınıfı çatısı altında "BİZ" olarak tanımlayamadan Kürdistanı kursanız bile Kürt meselesi bitmeyecektir.

Şimdi, iftiralarını da al git...

Sitelerde Paylaş
sayın tkp ve chpşışer kürt sorununu nasıl cozersınız cok merak ettım :D:D tuzukle cevap verıın :D:D bakalım ne cıkacak:D

kürt sorununu kökünden çözeceğiz merak etme sen

tarihinde Osiris tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
4. İşçi sınıfımız, Türkler, Kürtler ve diğer ulusal, etnik öğelerden oluşan bir bütündür. TKP bu bütünlüğü esas alır ve her tür ayrımcılığa karşı işçi sınıfının siyasal ve örgütsel birliğini temsil eder.

5. Türkler ve Kürtler sosyalist Türkiye'nin eşit kurucu unsurlarıdır. Kapitalist Türkiye'nin baskın özelliği olan ayrımcı, şoven uygulama ve yaklaşımların bütünüyle tasfiye edilmesi için önlem alınır.

Bunlar TKP program taslağındaki iki madde. TKP Kürtlere, DTP'nin bile yapmadığı bir şey yapıyor. TKP Kürt'leri bir özne kabul ediyor. DTP ise MHP'nin yürüttüğü "SİZ ve BİZ" siyasetini birebir taklit ediyor. Türk ve Kürtler kendilerini işçi sınıfı çatısı altında "BİZ" olarak tanımlayamadan Kürdistanı kursanız bile Kürt meselesi bitmeyecektir.

Şimdi, iftiralarını da al git...

dtpninde tkp nin ne düşündüğü önemli değil türkçü devrim olduğunda hepsi kaçacak delik arayacak ve türkiye bir kez daha sadce türklerin olacak

Sitelerde Paylaş

evet super yaklasımlar yaa sız bu sekılde konusmaya ve dusunmeye devam edın orta doguda sekıller guc dengelerı degısmeye baslıyor

eger kürtlere dıl hakkını adam gıbı temsıl hakkını vermezsenız bu yenı duzen en cok tcnın zararına olacaktır

Sitelerde Paylaş

hiçbir diyenler hayatta ve düşüncelerinde olduğu gibi kendielrini rüzgara salmış yaprak haline getiriyorlar.

ak parti zaten diyemezler.deseler müslüman olurlar :D

chp nin zaten ne mal olduğunu hatta mal bile olamadığını biliyoruz. ayak bağı adı üstünde herşeye muhalefet oluyor..

yani böyle zevksizbir durum

bu ateistin çoluk çocuğu olacak ilerde.

çocuk diyecek anne baba biz hangi partiye oy atıyoruz?

-yavrum tanrı olmadığı gibi parti diye birşey de yoktur. bunlar hurafedir. nasıl olsa bir parti seçilecek. bırak biz koyunuz zaten..

Sitelerde Paylaş
dtpninde tkp nin ne düşündüğü önemli değil türkçü devrim olduğunda hepsi kaçacak delik arayacak ve türkiye bir kez daha sadce türklerin olacak

Stalingradı kuyruklarını bacaklarının arasına alarak terkeden nazi köpekleri gibi dağılmayın da...

Sitelerde Paylaş

Özellikle bu platformdaki ateistlerin hemen hemen tümü, 'Araplaşıyoruz' diye hayıflanırken, aralarında MHP'ye oy vereceklerin bile çıkmasını, kendilerinin gözükapalı ateist olmalarına bağlıyorum. Alparslan Türkeş, ''Ezan Türkçe okunsun'' dediği için Nusret Demiral'ı MHP'den atmıştı!

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...