Jump to content

İnkarcılar Kur'an'dan size Mesaj Var !

Recommended Posts

Allah niye yemin eder Meçhule, de hele!

Yalan söylemeyen birisinin ayrıca yemin etmesine ne gerek vardır?

Allah yemin etmeseydi daha az mı inandırıcı olacaktı?

Şimdilik sadece bu sorularıma cevap verirsen çok memnun olurum Meçhule.

Valla billa.

müslüman için yemin mühimdir,Rahman'ın kelamıdır çünkü,sözünde duracağından şüphe yok,inanılması biraz daha güç kısımlarda özellikle yemini kullanmıştır güneşi ayı geceyi gündüzü şahit ederek,koskoca Rahman sırf sen inan diye sözünü pekiştiriyor

Sitelerde Paylaş
  • İleti 74
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

yahya sizden umudumu kesmediğimin kanıtıdır bu ayet,Rahman'ın merhametine işaret..cehennemle korkutacak kadar hadsiz değilim,

benim yerim belli değilken bunu yapmam nekadar akıllıca olur ki,saçma..

Sitelerde Paylaş

Ne dünyevi azabı tattıracakmış? Yıldırım mı yollayacak tepeme? Kaç senedir ateistim, bir numarasını göremedim, o açıdan soruyorum.

Bu başlıkları ne diye açarsınız onu da anlamam, çocuk mu korkutuyorsunuz aklınızca?

Sitelerde Paylaş

Bektaşiye "niye namaz kılmıyorsun?" demişler.

O da "Allah Kuran'da namaza durmayın diyor" demiş.

Açıp bakmışlar Kuran'a harbiden de var böyle bişey.

Ama başında "sarhoşken" yazıyormuş.

Bektaşiye göstermişler, bak başında bu da var onu niye dikkate almıyorsun diye

O da "Tüm Kuran'ı bilmiyorum, benim ilmim bu kadarına yetiyor" diye kıvırmış :)

Seninki de o hesap. Dediğin ayetin devamında: "Sonra Allah’a karşı gelmekten sakınanları kurtarırız da zalimleri orada diz üstü çökmüş hâlde bırakırız." ifadesi var. Orayı niye yazmadın, işine mi geldi ey Bektaşi :lol:

Sevgili Muhafazakar Demokrat

Tamamda, ben de üstteki yorumumda diyorum ki ; Şeytanda böyle diyor.O zaman ne farkı kaldı allahın şeytan dan (yanlışmıyım?)

Teistik satanizmi araştır, islamdan pek farkı yok

Sitelerde Paylaş

Ne dünyevi azabı tattıracakmış? Yıldırım mı yollayacak tepeme? Kaç senedir ateistim, bir numarasını göremedim, o açıdan soruyorum.

Bu başlıkları ne diye açarsınız onu da anlamam, çocuk mu korkutuyorsunuz aklınızca?

yav korkutma amacı yok mübarekler Rahman şahit,bu tarz konuşmam bilen bilir!

en yakının kaybedersin,ölümcül hastalanırsın,trafik kazası geçirirsin,afetler yaşarsın,merdivenden düşersin,yolda giderken kafana

saksı düşer,düşerde bişiler dank eder hani,hayatını gözden geçirirsin,ışığa kavuşur ama gözlerin belki,belki..

Sitelerde Paylaş

müslüman için yemin mühimdir,Rahman'ın kelamıdır çünkü,sözünde duracağından şüphe yok,inanılması biraz daha güç kısımlarda özellikle yemini kullanmıştır güneşi ayı geceyi gündüzü şahit ederek,koskoca Rahman sırf sen inan diye sözünü pekiştiriyor

Benim bildiğim, çok yalan söyleyenlerin çok yemin ettiğidir Meçhule.

Ayetlerde aslında yemin eden Allah değil. Yok ki yemin etsin. O yüzden boşuna Allah’ın günahını almayalım.

O yeminleri eden bizzat senin peygamberin Muhammed. Evet evet o.

İçinden çıktığı Arap toplumunun bir yansıması bu çünkü.

Bilirsin belki, özellikle Araplar ve Arap kültürünün etkisinde kalan ülke insanları çok yemin ederler.

Andolsun ki böyle Meçhule.

Valla billa, iki gözüm çıksın, şurdan şuraya varmak nasip olmasın.

Sitelerde Paylaş

en yakının kaybedersin,ölümcül hastalanırsın,trafik kazası geçirirsin,afetler yaşarsın,merdivenden düşersin,yolda giderken kafana

saksı düşer,düşerde bişiler dank eder hani,hayatını gözden geçirirsin,ışığa kavuşur ama gözlerin belki,belki..

Sabah kalkıyorsun telefonuna bakıyorsun.

Bir mesaj alındı.

Gönderen allah.

xx öldü ya biz bu dünyada sana azap olsun diye yaptık.Ona göre imana gel...

Adam hemen imana geliyor.

Saçmalık bence bu dine dönme olayı.

Eğer birisi ateistken müslüman oldugunu söylüyorsa beyninde sorun vardır.

Edit: Başlıktaki inkarcılar ne yahu ?

Sanki allah varda inkar ediyoruz olaya bak. Saçmalıgın daniskası. Gelde sinirlenme.

tarihinde OffSpring tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Tamamda, ben de üstteki yorumumda diyorum ki ; Şeytanda böyle diyor.O zaman ne farkı kaldı allahın şeytan dan (yanlışmıyım?)

yahudilerde böyle inanır,sayılı gün dıışnda ateşte yanmayacaklarını sanarlar,ama Rahman cevabı çoktan vermiş buyur ;

Bu, onların: "Ateş bize sayılı günler dışında kesinlikle dokunmayacak" demelerindendir. Onların bu iftiraları, dinleri konusunda kendilerini yanılgıya düşürmüştür.(Al-i İmran Suresi – 24)

bi kaç yerde daha geçer onlar gaybtan haber mi aldılar,öyleyse ölümün gelmesini hemen istesinler diye..

Sitelerde Paylaş

Satanizm zaten bağımsız bir yapı değil. Semavi dinlerin kitaplarında şeytani deformasyonlar yapılarak oluşturulmuş bir yapı.

Bir benzerlik görüyorsan belki bundandır. Deformasyona uğramış sapkın haliyle değil, orjinalleriyle ilgilen.

tarihinde muhafazakar demokrat tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

yahudilerde böyle inanır,sayılı gün dıışnda ateşte yanmayacaklarını sanarlar,ama Rahman cevabı çoktan vermiş buyur ;

Bu, onların: "Ateş bize sayılı günler dışında kesinlikle dokunmayacak" demelerindendir. Onların bu iftiraları, dinleri konusunda kendilerini yanılgıya düşürmüştür.(Al-i İmran Suresi – 24)

bi kaç yerde daha geçer onlar gaybtan haber mi aldılar,öyleyse ölümün gelmesini hemen istesinler diye..

Soruma, cevabın bu mu? meçhule

bütün önyargılarımı kırdım ve geldim diyecek olursan, seni bile dininden edebilirim.

tarihinde agnostik bilinç tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Satanizm zaten bağımsız bir yapı değil. Semavi dinlerin kitaplarında şeytani deformasyonlar yapılarak oluşturulmuş bir yapı.

Bir benzerlik görüyorsan belki bundandır. Deformasyona uğramış sapkın haliyle değil, orjinalleriyle ilgilen.

Satanizminde mezhepleri vardır.

İçlerinden bir tanesi tehlikelidir.

Onlarında hiç ritiüelleri yoktur.

Normal insan gibi giyinir yaşarlar. Şeytanın dünyanın lideri oldugunu ve onu öldürüp yerine geçmeyi hedeflerler.

Senin bildiginle benim bildigim farklı.

Bence sen satanizmi bilmeden konuşuyorsun.

Sitelerde Paylaş

Loto çıksa, işler rast gitse, aşık olsan karşılık bulsan falan ne sonuca varman lazım peki? Allah olmuyor mu o zaman? :D

Sitelerde Paylaş

Hımm... o halde kuranı deforeme etmeye ihtiyaç duymamışlar, şeytan ayetlerini yazarken, direk kopyala-yapıştır.

tarihinde agnostik bilinç tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

anlamadığım,benim ateist olmamın faturasını niye en yakınımdaki ödüyo

Sitelerde Paylaş

ne yönde etki?

ne yön olursa olsun,buna sevindim..

sen 16 yaşındamısın sahiden?

Böyle bir duygusallık felan çoküyor, hani votkayı sek içince ilk yudumda titrersin ya onun gibi işte :)

Evet, hatta galiba 15

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...