Jump to content

İnkarcılar Kur'an'dan size Mesaj Var !

Recommended Posts

Ben imanlıyken çok mutsuzdum.

İman etmek saçmalıktır.

Ateistler adına değil ama kendi adıma kovuyorum.

Böyle ezik ruhlu insanlara gerek yok düşüncesindeyim , gözümde bit kadar değeri yok.

Olmayan bi tanrıya inanarak kendisini teskin edebilir.

Bu arada yazdıklarında hoş bi davranış değil mechule.

Senin yaptıgın su kurnazlıgı.

Böyle anne şefkati ile yaklaşma falan tarzı.

Kötü oynuyorsun bu oyunu , duygusal ergenlere nasıl yaklaşıcagını iyi biliyorsun , buna ancak ruhu zayıf insanlar kanar. Ve ben ateizmde ruhu zayıf insanlar görmek istemiyorum...

Turan dursun şiiri yazmak istedim bi tane...

Zaman olur bakarsın sevgi dolu,

İnsancıl olur, acımalı bakar.

Sever, okşar,

Ama aldanma.

Mutlaka vardır bir çıkar,

Yürekten sever, acır sanma.

Aldanma sakın aldanma,

Duygusu-düşüncesi karadır onun.

aynı ruh sömürüsünü yapmadığı adam kalmadı ki ? tehlike arzediyor kendisi , truva atı :)

Sitelerde Paylaş
  • İleti 74
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

El cevap:

Oradaki ''kimbilir''e dikkat et Shayetet!

Cevap orada gizli.

Bir de şu ''hikmet'' kelimesini sizin mahalledeki Hikmet dayıyla karıştırmayacan.

bizim burda bir tanıdık var hikmet , babasıyla beraber hikmetin adı sahtekara çıktı , adam tüm işyerini dolandırdı işten atıldı .

ne hikmet isimliler var bu iman zırvalığında ve kuranın hazırlanması derlenmesinde .. :)

Sitelerde Paylaş

Geçenlerde bir rüya görmüştüm.

Ahiret günündeydim. Ahiret günü buranın pazar alanına kurulmuş ve girişe de Allah sandalyesini atmış insanları sıradan sorguya çekiyordu. Kıllı iri yarı bir Allahtı. Ona görünmemek için ara yollara girdim. Garibim beni göremedi.

Derler ya rüyanda Muhammedi görürsen o gerçekten muhammedin kendisidir diye. Allahı görürsek o da Allahın kendisi mi oluyor. O kıllı adama tapamam eğer öyle ise.

rüya tabircisi , artist yusufa mı anlatsak , yorumlayamazsa ve tutmazsa şerefsizim :)

Kral rüyayı yusufa böyle anlatıyor ;

Kral dedi ki: Ben (rüyada) yedi arık ineğin yediği yedi semiz inek gördüm. Ayrıca, yedi yeşil başak ve diğerlerini de kuru gördüm. Ey ileri gelenler! Eğer rüya yorumluyorsanız, benim rüyamı da bana yorumlayınız.(Yusuf 43)

(Yorumcular) dediler ki: Bunlar karmakarışık düşlerdir. Biz böyle düşlerin yorumunu bilenlerden değiliz.(Yusuf 44)

(Yusuf'un yanına gelerek dedi ki:) Ey Yusuf, ey doğru sözlü kişi! (Rüyada görülen) yedi arık ineğin yediği yedi semiz inek ile yedi yeşil başak ve diğerleri de kuru olan (başaklar) hakkında bize yorum yap. Ümit ederim ki, insanlara (isabetli yorumunla) dönerim de belki onlar da doğruyu öğrenirler.(Yusuf 46)

yusuf şöyle yorumlar kralın rüyasını ;

Yusuf dedi ki: Yedi sene âdetiniz üzere ekin ekersiniz. Sonra da yiyeceklerinizden az bir miktar hariç, biçtiklerinizi başağında (stok edip) bırakınız.(Yusuf 47)

Sonra bunun ardından, saklayacaklarınızdan az bir miktar (tohumluk) hariç, o yıllar için biriktirdiklerinizi yeyip bitirecek yedi kıtlık yılı gelecektir.(Yusuf 48)

Sonra bunun ardından da bir yıl gelecek ki, o yılda insanlara (Allah tarafından) yardım olunacak ve o yılda (meyvesuyu ve yağ) sıkacaklar.(Yusuf 49)

uzman rüya yorumcuları , hayatlarını bu işe veren kahin büyücülerin havasını yusuf birkaç cümleyle altüst etti :) bu arada bu yedi rakamının saçmalığı nedir ? bazen ondalık değer olarak da sayıya on bindiriliyor , 7 70 700 7000 70 000 ... 7 gibi 19 da aynı şekilde , asal sayılara takmış kafayı muhammed :)

tarihinde Zerdüşt tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Sizleri once "Ibret Ureticileri Odasi"na sikayet ediyorum, "son ibret alma tarihi" gecmis urun satmaya calistiginiz icin, sonrada yuce Turk psikiyatristlerine emanet ediyorum, bu cehennem paranoyasi ile bozulmus "ruh" larinizi tamir etsin diye.

Sitelerde Paylaş

Orgone milletin ölmüş annesine küfrediyordu.

Eyvahcübbeli son dönemlerde oldukça sakin bir izlenim veriyor.

Mechule iyi niyetli gibi. İnandıgı değerler için çaba sarfediyor. Ama inandıkları yalan.

Ama senin bu etkilenme olayı var ya.

Bana çok sahte geliyor söyliyim.

Gelip ateistim diyip 3-5 post atıp ben müslüman oldum müsümanlık şöyle iyiymiş böyle iyiymiş dicekmişin gibi geliyor. Hani hep müslümandında aklın sıra çakallık yapıyorsun...

Yanlış düşünüyorsun! gizli troll'üm yani.Dostum senin için çürümüş...

Bu işin ham olması yoktur.

Hala şüphedeysen ergenlik problemlerinin geçmesini bekle.

Salak ateist olcagına salak müslüman ol daha iyi bence.

Bu konuşma tarzı falan utanmasan yakında huzur geldi moduna giriceksin.

An itibari ile gözümde müslümanların değerine düştün.

Bir bitden değersiz.

İnsanlık için zararlı küçük bitler toplulugu.

Git ergenlik problemini aş gel.

okey istediğin gibi düşün, hala şüphedeysen diyorsun, şüphelerim olduğu agnostik olduğumu belirtmemden de belli değil mi? İslam'a gelince, ister inan ister inanma BENİM İSLAMLA İLGİLİ HİÇBİR ŞÜPHEM YOK.

Keşke insanlarla daha esnek diyaloglar kurabilseydin.

Sitelerde Paylaş

Orgone milletin ailesine falan lâf ediyordu, terbiyesiz bir adamdı. Eyvahcubbeli son dönemde şeker gibi bir adam oldu, bir sorunu yok. Mechule de saçmalasa da çok rahatsız edici bir iletisini görmedim. Saygılı yazıyor gördüğüm kadarıyla, hakaret vs. etmiyor, iyi niyetli gibi bir izlenim de aldım ondan.

Etkilendiğin imza şimdiki imzası mı? Zor kullanmak falan?

Evet eyvahcubbeli'ye bir şeyler olmuştu gerçekten, hemde çok kısa sürede belki de planlıydı.mechuleye gelince her ortamda saygı duyulması gereken bir insan olduğunu düşünüyorum.

İmza mevzusuna gelince, diğer arkadaş gibi düşünmüyorsundur umarım...şimdiki değildi -bilselerdi yapmazlardı- gibi bişi yazıyordu.

Sitelerde Paylaş

Ben imanlıyken çok mutsuzdum.

İman etmek saçmalıktır.

Ateistler adına değil ama kendi adıma kovuyorum.

Böyle ezik ruhlu insanlara gerek yok düşüncesindeyim , gözümde bit kadar değeri yok.

Olmayan bi tanrıya inanarak kendisini teskin edebilir.

Bu arada yazdıklarında hoş bi davranış değil mechule.

Senin yaptıgın su kurnazlıgı.

Böyle anne şefkati ile yaklaşma falan tarzı.

Kötü oynuyorsun bu oyunu , duygusal ergenlere nasıl yaklaşıcagını iyi biliyorsun , buna ancak ruhu zayıf insanlar kanar. Ve ben ateizmde ruhu zayıf insanlar görmek istemiyorum...

Turan dursun şiiri yazmak istedim bi tane...

Zaman olur bakarsın sevgi dolu,

İnsancıl olur, acımalı bakar.

Sever, okşar,

Ama aldanma.

Mutlaka vardır bir çıkar,

Yürekten sever, acır sanma.

Aldanma sakın aldanma,

Duygusu-düşüncesi karadır onun.

Benim hiçbir zaman seninki gibi bir iman'ım olmadı zaten, ben imanlıyken bile senin gibilerin imansız dediklerindendim.hakkımdaki düşüncelerinin yanlış olduğunu zaman gösterecek.

pek birşey demeye gerek yok.ne gözündeki değerim nede sen umrumda değilsin.

Sitelerde Paylaş

dincilerde yani beyninin fazla kullanmayan arkadaşlarda herkesin gördüğü şu ki;sürekli ölüm gerçeğini ortaya atmaları..oysa herkes ölecek zaten..bir arkadaşla konuşuyordum,o zamanlar inanmıyordum da ve bana dediği:'bir gün kaza geçirirsin sakat kalırsın görürsün gününü' :huh:

işte nurculuk böyle bir şey..virüs gibi yayıyorlar bu sapıklığı..

offspring,

o halde nazi kampları kur sen herkesi yak

tarihinde queenofhearts tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bektaşiye "niye namaz kılmıyorsun?" demişler.

O da "Allah Kuran'da namaza durmayın diyor" demiş.

Açıp bakmışlar Kuran'a harbiden de var böyle bişey.

Ama başında "sarhoşken" yazıyormuş.

Bektaşiye göstermişler, bak başında bu da var onu niye dikkate almıyorsun diye

O da "Tüm Kuran'ı bilmiyorum, benim ilmim bu kadarına yetiyor" diye kıvırmış :)

Seninki de o hesap. Dediğin ayetin devamında: "Sonra Allaha karşı gelmekten sakınanları kurtarırız da zalimleri orada diz üstü çökmüş hâlde bırakırız." ifadesi var. Orayı niye yazmadın, işine mi geldi ey Bektaşi :lol:

Yarıldım yahu :D açıkçası ben kuran okumus bi insan degilim,ayetin devamında da hakikaten bi anlam farkı cıkıyor da ondan istedin devamını sandım.Bektaşi muhabbetinden daha guzel fıkra çıkardın helal olsun :D

Sitelerde Paylaş

Evet eyvahcubbeli'ye bir şeyler olmuştu gerçekten, hemde çok kısa sürede belki de planlıydı.mechuleye gelince her ortamda saygı duyulması gereken bir insan olduğunu düşünüyorum.

İmza mevzusuna gelince, diğer arkadaş gibi düşünmüyorsundur umarım...şimdiki değildi -bilselerdi yapmazlardı- gibi bişi yazıyordu.

Planlı da olabilir tabii ama biz olumlu yaklaşalım, içten olduğunu varsayalım. Ben hep öyle yaklaşmaya çalışıyorum, sebepleri var tabii. Aynı şekilde de senin de içten olduğunu düşünüyorum, etkilenmeyip bizi kandırdığın konusunda komplo teorisi yazacak hâlim yok. :)

İmzada bir numara yok ama, nesinden etkilendin onu anlayamadım. Belki de ben kaç senedir forumda olup bin çeşit imana davet tadında imza gördüğümden bağışıklık kazandım bunlara, bilemiyorum.

Sitelerde Paylaş

Mesaj bize ise mesajın sende ne işi var?

Süper bir soru. Hatta 10 numara 5 yıldızlık bir soru bu.

Mechule bu soruya cevap vermemiş sanırım.

Konu bu sorunun cevabında kilitli.

Zira ateist deyince insanın aklına kafir getiriliyor bile bile.

Ama Tanrının ateistlere kafir dediğinin kanıtını kimse sunamaz. :)

Sorunun cevabını ise ben sabırsızlıkla bekliyor olacağım.

Sitelerde Paylaş

Süper bir soru. Hatta 10 numara 5 yıldızlık bir soru bu.

Mechule bu soruya cevap vermemiş sanırım.

Konu bu sorunun cevabında kilitli.

Zira ateist deyince insanın aklına kafir getiriliyor bile bile.

Ama Tanrının ateistlere kafir dediğinin kanıtını kimse sunamaz. :)

Sorunun cevabını ise ben sabırsızlıkla bekliyor olacağım.

soru neymiş onu görelim bi sayın ateistbakış; mesaj bizeyse mesajın sende ne işi var?

bergüzarcım sen bu sorudan başka anlamdada sormuşsun,kafirlerin ve ateistlerin farklı olduğunu imlemişin sanırım,ayette açıklayıcı olarak inkar edenlere diyor direk hitap bu,bi çok yerdede bahseder ateistler demesede inkarcılar,kafir ile anlamları biraz farklıdır evet,

mesajın bende bi işi yok,başlık biraz absürt kaçmış olabilir

sanada banada bişiler diyor bu Kur'an arada bi bak istersen,kimbilir daha neler demiştir..

Sitelerde Paylaş

İşte böyleee,

Uzun lafın kısası,ayatları tek tek deyil,toptan inceleyin.Bu kitep ,digerleri kimin gerçek dışı,şurdan burdan toparlanmış bir kitepdir,

Eccik Tevretten

Eccik incilden

Eccik Yahudi

Eccik ibreni

Çohcuhda Arap kültüründen oluşmahdadır.

Yalanı ve yemini bol bir kitepdir.

Aynan digerleri kimin.

Buyrun okuyun:

Kuran nasıl hazırlandı?

Kuran nasıl değişti?

İslamiyet Gerçekleri anasayfası

Töbe iftire degül,gerçeklerdir.

Tolonbeg

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...