Jump to content

kur'anda şöyle der !

Recommended Posts

• İleti 66
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Düşünsenize şöyle bir şey

allah cebrail azrail yanyana oturuyor

Bira içip fıstık yiyorlar

Dünyayı izliyorlar ne oluyor ne bitiyor diye

Bakıyorlar karı koca seks yapıyor herşey iyi güzel falan

Başka yere bi bakıyorlar iki gay var

Hep bir agızdan aşşağlık domuzlar ve maymunlar olun

diye bağırıyorlar

Tabi gülüşmeler falan hep bir agızdan söylediler ya

allah takılıyor vay sen benden uzun yaşıcan azrail gibisinden

Sonra bu olay çok hoşlarına gidiyor

allah diyorki cebraile cebrail bizim muhammede gönder bunu güzel oldu

Cebrail geliyor muhammede anlatıyor dün akşam böyle böyle oldu

biz onlardan bir kısmına aşşağlık domuzlar ve maymunlar olun dedik

falan diye muhammedle cebrail gülüşüyor falan

Muhammed diyor iyiymiş bu bunu yazalım kurana

Kurana yazdırıyor aradan 1400 sene geçiyor

sadeceta açıyor bakıyor böyle bir ayet var

Vay be diyor şu allahın hikmetine bak

Bunu ateist forumda paylaşmalıyım...

Tamamen hayal ürünüdür.

allahın biz şöyle dedik demesine çok gocundum doğrusu.

bizde allah ve saz arkadaşları (cebrail , azrail)

için aynısını diyoruz.

aşagılık domuzlar ve maymunlar olun hepiniz

Gidere gider anasını satim !

Sitelerde Paylaş

Kuranda muhammedin mümin kadınlardan istediğini kendisine karı yapabileceğini de söyler.

Aç istersen oku, kendisini sana sunan kadınları istersen alabilirsin der.

Şimdi gelelim bu argümanın ucuna.

Resmi olarak bir insan kelime-i Şehadet getirmediği sürece müslüman olmuş ve kuranı kabul etmiş sayılmaz değil mi?

Kelime-i şehadet getiren kişi de kendisini Allah dediği sanal karaktere ve de muhammed dediği o adama adar. Onlıırn insiyatifinde bir hayat süreceğini, onlar herşeyin doğrusunu bilir der (bunlar dolaylı anlamlarıdır)

O zaman sevgili kardeşim Ananı, Bacını, Karını, Kızını Muhammed istediği an çatır çatır becerir.

Çünkü onlar Kelime-i şehadet getirdiği andan itibaren Allahın ve Muhammedin malıdır.

Haliyle çok sevgili kardeşim SEZARIN HAKKI SEZARA

İşte kuran böyle de der :)

Ayrıca Aşağılık Maymun ve Domuz kelimesinin misillemesini yolluyorum yakala "Sen Eşşeğin ve Öküzün önde gidenisin"

Bir daha ayet yolu ile hakarete yeltenme!

En azından senin etrafında bulunan kadınları gerçek sahibine teslim tmeyi becerene kadar.

tarihinde Ateist Bakış tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bu bahsedilen olay, M.Ö. 2000 yılından sonra olmuş olmak zorunda. Çünkü bunlar yahudi. Yahudilik ise Musa ile başladı ve musa firavunlar zamanında yaşamış olmak zorunda. Mısır'ın başlangıcı da Milattan önce 1800'lü yıllara gider.

Velakin, biz maymunların bir kaç milyon yıldır dünyada var olduğunu biliyoruz.

Bu kadar basit bir hesabı bile yapamayan sadeceta, sana salak dediğimizde, aptal dediğimizde bir de nedne kızıyorsun? Bu kadar ahmaklıkla gelip burada böyle laf edecek kadar salak olduğunu kendin görmüyor musun?

Sitelerde Paylaş

İslamiyetin mantığı katolikler gibi değildir. Kurandan bir ayet verip bu böyle diyemezsiniz. Şu ayette X yazıyor buna göre Y denilemez. Fizik kitabı okumuyoruz. Bütününde belki sure de ne ana tema ona bakıp ona göre eleştirmek gerekli.

Evrim teorisinin İslam dinene uygun olmayışı gibi bir savda kabul edilemez. Bence evrim teorisi islamada uygundur.

Ancak, bir ateist eğer determinist mantıkla diyorsaki pisagor hesabına inanabilir kesin çünkü evet inanabilir. bir ataist oturupta ispatlanmamış bir teoreme yani darwin teorisine inanıyorsa bu mantıksızdır. Çünkü ateist nedensellik teoremleri kabul etmez ama islam kabul eder.

Sitelerde Paylaş

İslamiyetin mantığı katolikler gibi değildir. Kurandan bir ayet verip bu böyle diyemezsiniz. Şu ayette X yazıyor buna göre Y denilemez. Fizik kitabı okumuyoruz. Bütününde belki sure de ne ana tema ona bakıp ona göre eleştirmek gerekli.

Evrim teorisinin İslam dinene uygun olmayışı gibi bir savda kabul edilemez. Bence evrim teorisi islamada uygundur.

Ancak, bir ateist eğer determinist mantıkla diyorsaki pisagor hesabına inanabilir kesin çünkü evet inanabilir. bir ataist oturupta ispatlanmamış bir teoreme yani darwin teorisine inanıyorsa bu mantıksızdır. Çünkü ateist nedensellik teoremleri kabul etmez ama islam kabul eder.

İnanmak kelimesi bilgi eksikliğini ifade eder.

Yani yetersiz bilginin üzerini kafana göre tamamlamaktır. ( ya da tamamlama uzmanlarının tamamladıklarını kabul etme)

Böyle bir nüansın akıllı başlı insanların hayatlarında işi olmaz.

kaldı ki ateizmde böyle bir saçmalığa yer yoktur.

İnanmak kelimesinin dünyada bulunmadığı tek gruptur ateistler.

Ateist bilir ya da bilmez.

Az bilgiyle sonuç uydurma ateistin işi değil :)

Sitelerde Paylaş

Haklısın şöyle değiştirelim o zaman;

Ancak, bir ateist eğer determinist mantıkla diyorsaki pisagor hesabını bilir kesin çünkü evet bilir. bir ataist oturupta ispatlanmamış bir teoreme yani darwin teorisini biliyorsa bu mantıksızdır. Çünkü ateist nedensellik teoremleri kabul eder ama islam kabul etmez.

İnanmak kelimesi bilgi eksikliğini ifade eder.

Yani yetersiz bilginin üzerini kafana göre tamamlamaktır. ( ya da tamamlama uzmanlarının tamamladıklarını kabul etme)

Böyle bir nüansın akıllı başlı insanların hayatlarında işi olmaz.

kaldı ki ateizmde böyle bir saçmalığa yer yoktur.

İnanmak kelimesinin dünyada bulunmadığı tek gruptur ateistler.

Ateist bilir ya da bilmez.

Az bilgiyle sonuç uydurma ateistin işi değil :)

Sitelerde Paylaş

Haklısın şöyle değiştirelim o zaman;

Ancak, bir ateist eğer determinist mantıkla diyorsaki pisagor hesabını bilir kesin çünkü evet bilir. bir ataist oturupta ispatlanmamış bir teoreme yani darwin teorisini biliyorsa bu mantıksızdır. Çünkü ateist nedensellik teoremleri kabul eder ama islam kabul etmez.

Evrim teorisini ateist bilir.

Çünkü evrim teorisi (abiyogenezi de katarak söylüyorum) bu dünyada oluşan herşeyin enerji veya hammadde olarak tüm temel unsurlarını bu dünya içerisinden almıştır, bu dünya içerisinden birbirleriyle etkileşime girerek çeşitlenmiştir, bu canlı gruplarından hiçbirisi tüm sistemden hiçbir özelliği ile izole değildir der.

Bu kesin bir bilgidir. Eğer bu süreçten şüphe eden bir insan varsa açık söylüyorum normal değildir.

Moleküllerin birbirleirne tutunma enerjileri de moleküllerin hammaddesi de, dönüştükleri varlıkların hammaddeleri de bu dünyadandır. Burada bu dünyadan olmayan hiçbir şey yoktur.

E siz şimdi ne diyorsunuz? :)

Dünyadaki yaşamın hem çeşitlenirken hem de gelişirken tüm gerekli hammaddeyi dünyadan kullandıkları kesin değildir mi diyorsunuz? :)

Bu ne saçma bir mentalite böyle

Sitelerde Paylaş

Evrim teorisini ateist bilir.

Çünkü evrim teorisi (abiyogenezi de katarak söylüyorum) bu dünyada oluşan herşeyin enerji veya hammadde olarak tüm temel unsurlarını bu dünya içerisinden almıştır, bu dünya içerisinden birbirleriyle etkileşime girerek çeşitlenmiştir, bu canlı gruplarından hiçbirisi tüm sistemden hiçbir özelliği ile izole değildir der.

Bu kesin bir bilgidir. Eğer bu süreçten şüphe eden bir insan varsa açık söylüyorum normal değildir.

Moleküllerin birbirleirne tutunma enerjileri de moleküllerin hammaddesi de, dönüştükleri varlıkların hammaddeleri de bu dünyadandır. Burada bu dünyadan olmayan hiçbir şey yoktur.

E siz şimdi ne diyorsunuz? :)

Dünyadaki yaşamın hem çeşitlenirken hem de gelişirken tüm gerekli hammaddeyi dünyadan kullandıkları kesin değildir mi diyorsunuz? :)

Bu ne saçma bir mentalite böyle

Hayır ben öyle demiyorum ama şöyle soruyorum.

bu dünyada oluşan herşeyin enerji veya hammadde olarak tüm temel unsurlarını bu dünya içerisinden almıştır, bu dünya içerisinden birbirleriyle etkileşime girerek çeşitlenmiştir.

Neden?

Sitelerde Paylaş

>>> bir ataist oturupta ispatlanmamış bir teoreme yani darwin teorisine inanıyorsa bu mantıksızdır. Çünkü ateist nedensellik teoremleri kabul etmez ama islam kabul eder.

İyi de, evrim teorisi zaten ispatlanmış bir teoridir, kesindir. Neden inanmayalım ki? Sizin dinler için geliştirdiğiniz saçma ve zırva argümanlarla güya bu teoriyi aklınız sıra ispatlanmamış olarak göstermeniz yüzünden mi?

Sitelerde Paylaş

bu dünyada oluşan herşeyin enerji veya hammadde olarak tüm temel unsurlarını bu dünya içerisinden almıştır, bu dünya içerisinden birbirleriyle etkileşime girerek çeşitlenmiştir.

Neden?

Zira enerji denen, enerji dengesi denen bir halt varda ondan.

Sitelerde Paylaş

Neden?

Bergüzar, incelemek için kullanılan teknolojiler bunları veriyor.

Hatta bak sana daha güncel bir örnek vereyim.

Arseniği kendine ortam edinen bakteriyle ilgili.

Bunla ilgili neden açıklama yapıldı biliyor musun?

Çünkü maddeden canlılığa giden süreç çok iyi biliniyor. Malzemeler iyi biliniyor. Ve şu ana kadar edinilen deneyimle de yaşamın ortaya çıkabileceği yerler iyi biliniyordu.

Ancak bilim adamları yaşamın ortaya çıkacağı yerler arasında mevcut canlı sistemlerine öyle odaklanmışlar ki, yaşamın alanını daraltmışlar.

Yani bulunan arseniği ortam belleyen bakteri, aksine materyalizmin boyutlarını genişletiyor (daraltılmış alternatifleri öyle bir genişletiyor ki, geleckete güneş kadar sıcak yerlerde canlı aramaya ömrünü adayanlar bile çıkar :) )

Bilimin arsenikle görüşünü ve bakış açısını genişletmesi, yaşamın hammaddesini ve ortamını çok iyi bilmesindendir.

Çok iyi biliyorlar ki belirli bir alana daraltmışlar.

Bu senin bana yönelttiğin soruda tereddüt bile yok.

Kesin biliniyor. Kesin bilinmesi Arseniği hesap edememelerine yol açtı.

Ama şimdi dünyadaki yaşamın, evrende yaşam tahmin etmekte baz alınamayacağını anladılar.

Yani illaki bu maddelere ihtiyaç yok.

Meteorda bile yaşama rastlanabilir artık. Ve benim fikrimce güneş kadar sıcak yerlerde de yaşayabilen canlı birimleri olabilir.

Bu yüzden bu sorduğun soru garip kaçıyor.

Dalga geçiyormuşsun gibi algılanıyor.

Sitelerde Paylaş

Bergüzar, incelemek için kullanılan teknolojiler bunları veriyor.

Hatta bak sana daha güncel bir örnek vereyim.

Arseniği kendine ortam edinen bakteriyle ilgili.

Bunla ilgili neden açıklama yapıldı biliyor musun?

Çünkü maddeden canlılığa giden süreç çok iyi biliniyor. Malzemeler iyi biliniyor. Ve şu ana kadar edinilen deneyimle de yaşamın ortaya çıkabileceği yerler iyi biliniyordu.

Ancak bilim adamları yaşamın ortaya çıkacağı yerler arasında mevcut canlı sistemlerine öyle odaklanmışlar ki, yaşamın alanını daraltmışlar.

Yani bulunan arseniği ortam belleyen bakteri, aksine materyalizmin boyutlarını genişletiyor (daraltılmış alternatifleri öyle bir genişletiyor ki, geleckete güneş kadar sıcak yerlerde canlı aramaya ömrünü adayanlar bile çıkar :) )

Bilimin arsenikle görüşünü ve bakış açısını genişletmesi, yaşamın hammaddesini ve ortamını çok iyi bilmesindendir.

Çok iyi biliyorlar ki belirli bir alana daraltmışlar.

Bu senin bana yönelttiğin soruda tereddüt bile yok.

Kesin biliniyor. Kesin bilinmesi Arseniği hesap edememelerine yol açtı.

Ama şimdi dünyadaki yaşamın, evrende yaşam tahmin etmekte baz alınamayacağını anladılar.

Yani illaki bu maddelere ihtiyaç yok.

Meteorda bile yaşama rastlanabilir artık. Ve benim fikrimce güneş kadar sıcak yerlerde de yaşayabilen canlı birimleri olabilir.

Bu yüzden bu sorduğun soru garip kaçıyor.

Dalga geçiyormuşsun gibi algılanıyor.

Hayır, asla dalga geçmek değil bu.

Ama benim sorduğum soru tam anlamıyla anlaşılmıyor diye düşünüyorum.

İzah etmeye çalışayım.

Yaşamın nasıl oluştuğunu evet biliyoruz artık. Hatta senin dediğin gibi bilindik formül içinde bir madde yerini arsenik diye adlandırılmış ve bilinen canlı için ölüm denen bir maddeye bırakarak yaşam bile bulundu. Bunlar aslında müthiş bilgiler ve ben bunları okudukça cidden büyük bir keyif alıyorum. Bu işin bu boyutu.

Ama benim sorduğum soru neden?

Neden canlılık oluşuyor?

Evrenin başka bir yerinde olası canlılar bile bana garip gelmiyor, hatta onların olması daha mantıklı geliyor bana. Bunlar benim için sorun teşkil etmiyor ve inancım açısından ise hiç ama hiç sıkıntı doğurmuyor.

Ortada bu kadar malzeme var, kabul.

Ama ortada bu kadar malzeme var diye canlılık çıkmak zorunda mı?

İşte asıl sorum bu. :)

Çıktıysa neden çıktı?

Selam.

Sitelerde Paylaş

Ama benim sorduğum soru neden?

Neden canlılık oluşuyor?

Evrenin başka bir yerinde olası canlılar bile bana garip gelmiyor, hatta onların olması daha mantıklı geliyor bana. Bunlar benim için sorun teşkil etmiyor ve inancım açısından ise hiç ama hiç sıkıntı doğurmuyor.

Ortada bu kadar malzeme var, kabul.

Ama ortada bu kadar malzeme var diye canlılık çıkmak zorunda mı?

İşte asıl sorum bu. :)

Çıktıysa neden çıktı?

Selam.

Bu soruya benim cevabım süreklilik olur.

Sen canlılığı bilinç sahibisin diye evrendeki tüm olaylardan ve maddeden üstün görüyorsun.

Neden güneş yanıyor?

Neden yıldızlar patlıyor?

Neden cisimler çarpışıyor?

Nedne Satürnde insanın etini kemiğinden ayıracak derecede hızlı ve yoğun rüzgarlar esiyor?

Nedeni basit.

"Madde, madde ile karşılaşıyor"

Bu kaşrılaşma şekilleri ortaya ne çıkacağını, ne kadar süre devam edecğini, ikisinin etkileşiminden ortaya çıkan yeni madde veya ortamın şartlarını vs vs diye sonsuz bir yol duruyor önlerinde.

14 milyar yıllık bir ortamda 3.5 milyar yıl %25'dir.

Bu bildiğimiz yer canlılardan önce %75 oranında canlılar olmaksızın var olmuş. Cisimler uçuşmuş. Yıldızlar patlamış. Şu andakiyle aynı şeyler olup durmuş.

Hepsinde kahraman madde veya enerji (zaten kökenine inince ikisi de aynı şey, madde de gitsin yani)

Bu dünya soğurken ortaya çıktı işte hayat.

Tesadüfen çıktı. Ancak buradaki tesadüfü küçük iğne ucu kadar bir nokta algılama. Dünyanın her yerindeki şartlar hemen hemen aynıydı. yaşama giden yoldaki ilk anı tetikleyen nokta (örneğin şimdiki ekvatora denk gelsin, atıyorum yani) orası olmasaydı, dursaydı bile başka yerlerden yine aynı sonuca çıkacaktı. ama o başka yerden çıkmasıyla sonuçta oluşacak canlı çeşitleri şu yaşama kaynak verdiği yerdekilerle oluşturduklarındna farklı olacaktı. Bir şekilde herşey değişik olacaktı. Ama yine yaşam olacaktı.

Neden sorusunun yeri yok ki buralarda.

Sen kalabalık yerlerde insanlar biribirne sürtünürken Neden sorusu sorar mısın?

Sitelerde Paylaş

Sevgili Ateist Bakış,

Ateist determinist ve nedensellik ile tek doğruyu bilir. örneğin hem tanrı vardır hem yoktur dersek mantıklı olurmu? hayır olmaz.

Ateist bu açıdan matematiğin bulgusal kanıtlarına ihtiyaç duyar. örneğin F=m*a kabul etmeyeniniz varmı? ama desemki F=m*a ama ivme kütlenin yarısıdır bu size mantıklı gelir mi gelmez.

Dolayısıyla matematiksel olarak ispatlanmamış hiç bir bilgi kesin olmadıkça ateist tarafından kabul edilemez.

Evrim teorisi gazetelerde molekülden canlıya canlıdan canlıya geçişi henüz matematiksel olarak örneğin gravitasyon çekim sabiti gibi formüle edilmediğine göre var yada yok denilemez. Kesinleşmemiş bir hususunda determinst düşüncede yeri yoktur. E=em2 ewrim teroisinden çok daha fantastiktir ama formüle edilmiş kanıtlanmıştır. Ama henüz evrimin genetiksel bir formulü yoktur. Bu yüzden bakteriden olşacak X bir canlı için NŞA da bir Y süresi vb değerler veremeyiz.

Ancak İslam için ewrim terorisi mantığı tümdengelim olduğu için kabuledilebilir bir meseledir.

Eğer bir ateist diyorsaki ewrim vardır o zaman açıklanmamış bir çok gizemide içine alsın örneğin ruhlar, Tanrı, melek bunlarda Dinin teorileridir. Ancak Din ispata gerek duymaz.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...