Jump to content

Lanet olsun sana Ebu cehil ellerin kurusun

Recommended Posts

Lanet olsun sana Ebu cehil ellerin kurusun Lanet olsun sana Ebu Süfyan Lanet olsun sana Ebu Leheb hepinize lanet olsun Mekke’nin ileri gelenleri ve putperestleri neden kabul etmediniz Muhammed in dinini henüz Mekke de iken. Muhammed yalvarmadı mı size?

Yukarıdaki bu satırların yazarı olan ben Unbeliever bir agnostic’im.yaklaşık yirmi beş yıldır dini inancım yoktur.Dinlerden Ama özellikle militanist bir kimliğe sahip olan İSLAM dan nefret ediyorum. :ph34r:

Çünkü mensubu olarak bulunduğumuz İslam coğrafyasının geri kalmasının tek sorumlusudur. Atatürk ün kurduğu Laik Türkiye cumhuriyeti bizi kısmen de olsa gerici yobazların baskılarından uzak tutarak çağdaş uluslar arasında yer alma yolunda çok büyük adımlar atmıştır.

Bugün petrol kaynakları olamayan bir İslam ülkesi gösterebilir misiniz ki Türkiye den daha zengin ve daha çağdaş olsun. Laik cumhuriyetimizin biz lazı, çerkezi, arnavutu, kürdü hepsine birden “türk halkı”olarak bize kazandırdıkları sadece ve sadece laik bir sistemden dolayıdır.

Şimdi haklı olarak soracaksınız ,öyleyse birinci paragraftaki yazıyı niçin yazdınız diye.

Benim naçiz fikrime göre eğer Mekke’nin ileri gelenleri henüz peygamberlik iddiasının ilk yıllarında Muhammed e inansalardı bugün karşımızda böylesine kötü bir din olmayacaktı, Muhammed kurduğu çeteler vasıtasıyla sınırsız ganimetlere sahip olarak hedefini büyütemeyecekti. Çünkü Muhammed mazlum ve mağdur rolü ile bu kadar çok taraftar bulamayacaktı.

Dikkat edilirse kuranda ilk yıllarda ki ayetler sonraki Medine dönemi ayetleri kadar cüretkar değildi.İlk yıllarda Muhammed sadece Mekke ve çevresi ne peygamber olarak gönderildiğini söylüyordu ve evrensellik iddiası yoktu.Eğer dediğim gibi o zaman Mekke’nin ileri gelenleri tarafından kabul edilse idi, İslamiyet orada yerel bir din olarak kalacak ve muhtemelen günümüze dahi ulaşamayan binlerce dinden biri olacak ve geçmiş dinlere ait birkaç satırdan oluşacaktı.

Sitelerde Paylaş

Uzayda her şey ama her şey dönüyor.Bendemi dönüyorum diyorsan evet sende.Ellerini,beynini,taşları bile oluşturan her şey atomlardan oluşur.Her atomun etrafında hiç yorulmayan enerjisi bitmeden deli gibi dönen elektronları vardır.Bu arada dünya ve içindeki ufacık sen saatte 1670 km hızla dönerken aynı zamanda 110 bin kilometre hızlada güneş etrafında dönüyorsun.Güneşde yerinde durmuyor.Oda bizim içinde bulunduğumuz yıldız topluluğu olan samanyolu galaksisi içinde saatte 69 bin kilometre hızla dönüyor.Samanyoluda 200 milyardan fazla yıldızı gezegenleri ve onların uydusuyla beraber saniyede 250 km hızla kendi etrafında dönüyor.Fakat sadece samanyolu galaksisi yok.Onun gibi 250 milyar galakside içindeki yıldızlarla beraber saatte 2.100.000 km hızla uzayda dönüyor.Dönmekte olduğu uzayda ışık hızına yakın bir hızda genişliyor.Ve siz saatte 90 km hızı kesince trafik polsi size ceza kesiyor.Saatte 100-150 km hızla giderken bir çok kaza yaparken yeryüzünde insanlar bu muhteşem trafiği idare den Allah(c.c.),e takdir etmek gerekmezmi?

Şüphesiz Allah,gökleri ve yeri,yok olup gitmesinler diye (kurduğu düzende) tutuyor.Andolsun,eğer onlar (yörüngelerinden sapıp) yok olup giderlerse,Ondan başka hiç kimse onları tutamaz.Şüphesiz O halimdir.(Hemen cezalandırmaz,mühlet verir),çok bağışlayandır.(Fatır.41)

Bakmazlarmı onlar üstlerindeki gökyüzüne onu nasıl bina edip süslemişizki hiç bir gediği yoktur(Kaf.6)

Sitelerde Paylaş

Aslında benim bu ironiyi yapmaktan maksadım kuranın tamamen Muhammed’in uydurması olduğunu saptamaktı.

Çünkü eğer kuranı Muhammed yazmasaydı halka ve olaylara göre değişen bir kuran olmazdı.Gerçekten tanrıdan gelen bir emirler kitabı olsaydı değişmez kuralları içeren ve her peygambere ayrı ayrı kurallar içermeyen bir kitap olurdu.

Sitelerde Paylaş

lanet olsun tüm dünyadaki zalimlere...

lanet olsun zayıfı ezip sömürüp bir de medeniyet satmaya kalkanlara...

lanet olsun adaleti ayakta tutmak için çalışması gerektiği halde zulme yandaş olanlara...

lanet olsun zulumle küfrün aynı şey olduğunu anlamayanlara...

Sitelerde Paylaş

İslamda bir yozlaşma vardır. Farklı farklı halk ideaları vardır. Buradaki durumun nedeni mekke değil, mezopotamyadır. Arap istilasından sonra bu bölgede türkler farslar ve araplar aynı anda Tarihin en büyük kültür savaşına sebep olmuşlardır. Bu gün esasen İslamda görülen çoğu gelenek bu kültür savaşının neticesidir.

Eğer bu algıladığın (ki bravo) yozlaşma olamasaydı (ki mekkede değil mezopotamyada) o zaman islam tarihe karışmayacak aksine bu gün hiristiyan nüfusu gibi Dünya üzerinde İslam dini gibi hakim olacaktı.

Ebu cehil vs için söylenecek tek söz hiç kimse eşit değildir.

Lanet olsun sana Ebu cehil ellerin kurusun Lanet olsun sana Ebu Süfyan Lanet olsun sana Ebu Leheb hepinize lanet olsun Mekke’nin ileri gelenleri ve putperestleri neden kabul etmediniz Muhammed in dinini henüz Mekke de iken. Muhammed yalvarmadı mı size?

Yukarıdaki bu satırların yazarı olan ben Unbeliever bir agnostic’im.yaklaşık yirmi beş yıldır dini inancım yoktur.Dinlerden Ama özellikle militanist bir kimliğe sahip olan İSLAM dan nefret ediyorum. :ph34r:

Çünkü mensubu olarak bulunduğumuz İslam coğrafyasının geri kalmasının tek sorumlusudur. Atatürk ün kurduğu Laik Türkiye cumhuriyeti bizi kısmen de olsa gerici yobazların baskılarından uzak tutarak çağdaş uluslar arasında yer alma yolunda çok büyük adımlar atmıştır.

Bugün petrol kaynakları olamayan bir İslam ülkesi gösterebilir misiniz ki Türkiye den daha zengin ve daha çağdaş olsun. Laik cumhuriyetimizin biz lazı, çerkezi, arnavutu, kürdü hepsine birden “türk halkı”olarak bize kazandırdıkları sadece ve sadece laik bir sistemden dolayıdır.

Şimdi haklı olarak soracaksınız ,öyleyse birinci paragraftaki yazıyı niçin yazdınız diye.

Benim naçiz fikrime göre eğer Mekke’nin ileri gelenleri henüz peygamberlik iddiasının ilk yıllarında Muhammed e inansalardı bugün karşımızda böylesine kötü bir din olmayacaktı, Muhammed kurduğu çeteler vasıtasıyla sınırsız ganimetlere sahip olarak hedefini büyütemeyecekti. Çünkü Muhammed mazlum ve mağdur rolü ile bu kadar çok taraftar bulamayacaktı.

Dikkat edilirse kuranda ilk yıllarda ki ayetler sonraki Medine dönemi ayetleri kadar cüretkar değildi.İlk yıllarda Muhammed sadece Mekke ve çevresi ne peygamber olarak gönderildiğini söylüyordu ve evrensellik iddiası yoktu.Eğer dediğim gibi o zaman Mekke’nin ileri gelenleri tarafından kabul edilse idi, İslamiyet orada yerel bir din olarak kalacak ve muhtemelen günümüze dahi ulaşamayan binlerce dinden biri olacak ve geçmiş dinlere ait birkaç satırdan oluşacaktı.

Sitelerde Paylaş

Aslında benim bu ironiyi yapmaktan maksadım kuranın tamamen Muhammed’in uydurması olduğunu saptamaktı.

Çünkü eğer kuranı Muhammed yazmasaydı halka ve olaylara göre değişen bir kuran olmazdı.Gerçekten tanrıdan gelen bir emirler kitabı olsaydı değişmez kuralları içeren ve her peygambere ayrı ayrı kurallar içermeyen bir kitap olurdu.

değişmez derken değişmeyecek iki kural gösterebilirmisin

mutlak anlamda değişmeyecek kural yoktur

o halde ilahi kural değişken olmalıdır

tarihinde caner tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...