Jump to content

Sen bedenin içinde değilsin, beden senin içinde...

Recommended Posts

Dünyada değilim, dünya benim içimde.
İçime döndükçe; beden,zihin, dünya meydana geliyor ve ben yeniden, yeniden ve yeniden oluşturuyorum.

Fiziksel dünyanın esas yapısı fiziksel olmayandır, evrenin esas maddesi madde olmayandır.

Madde olarak adlandırdığımız herşey moleküllerden oluşmuştur onlarda atomlardan...
Atomlar muazzam boşluklarda ışık hızıyla hareket eden atomaltı parçacıklardırlar ve bu atom altı parçacıklar ''şey'' değildir.

Bilime göre onlar muazzam boşlıuktaki olasılık bulutlarıdırlar.
Ve aslına baklırsa bilimadamlarının katıldıkları söyledikleri bir terminoloji eğer varsa, o da; fiziksel dünyanın esas yapısı süreksizliktir.

Bu nedenle şeyleri duyu organlarının yapay olgusuyla değil eğer gerçekten oldukları gibi görebilseydiniz düzensiz olarak devam eden muazzam bir elektromanyetik fırtına görürdünüz.
Fakat organlarımız bilgiyi o hızda işlemden geçiremez bu nedenle devamlılığı deneyimleriz.

Yani süreklilik deneyimimiz süreksizliğe dayanmaktadır.
Bilinç(ruh) olmadan radikal olarak belirsiz ve durmaksızın dalgalana kuantum çorba dururdu.
Eğer evrene bakmazsanız, o bir titreşim olarak kalır.

Bu sebeple boşluksuz, zamansız, boyutsuz olan bilinciniz uzay zaman boyutsallığına sebebiyet verir.
Onunla adlandırdığınız herşey bedeninizde dahil.

Dinci sitelerde sıklıkla bu adamın videolarıyla karşılaşıyorum, ruhun varlığını bilim sosuyla yedirmeye çalışanların işine yarıyor heralde. Var mı böyle birşey, kuantum fiziğinden dincilere ekmek çıkar mı?
Sitelerde Paylaş

Ne anlattığını anlayabilsek birşeyler söyleyebiliriz.

Madde deyip maddeyi inkar ediyor.

Hareket deyip hareketi.

Ne varsa insan beyninde ve düşüncesinde var demeye getiriyor. Subjektif idealizm denir buna.

Gerçek evren yok. Madde yok, sen ben yokuz. Düşünce var.

Tamam da maddeden, bedenden bağımsız bir düşünce, düşünülebilir. Her düşünülebilen var olsa idi metafizik diye bir şey olmazdı.

Her şeyi düşüne bağlamak, düş olur.

Mesele, düş ile gerçeği ayırabilmektir.

Sevgiler.

Sitelerde Paylaş

Kim demişti şunları yaw...

Bende bir ben vardır benden içerü.........

Ne palavralarla uğraşıyoruz..

80'li yıllarda Deepak Chopra ile birkaç yıl aynı binada çalıştık..

İnanç tüccarlığı yapmanın çok karlı olduğunu reelize ettikten sonra doktorluktan ayrıldı Deepak.

Önce ayurveda ile uğraşmaya başladı.. Klinik falan açtı sahtekar..

Hala vaiz veriyor..

Sitelerde Paylaş

Ne anlattığını anlayabilsek birşeyler söyleyebiliriz.

Madde deyip maddeyi inkar ediyor.

Hareket deyip hareketi.

Ne varsa insan beyninde ve düşüncesinde var demeye getiriyor. Subjektif idealizm denir buna.

Gerçek evren yok. Madde yok, sen ben yokuz. Düşünce var.

Tamam da maddeden, bedenden bağımsız bir düşünce, düşünülebilir. Her düşünülebilen var olsa idi metafizik diye bir şey olmazdı.

Her şeyi düşüne bağlamak, düş olur.

Mesele, düş ile gerçeği ayırabilmektir.

Sevgiler.

Deepak Chopra Türkiye'ye de gelmiş galiba.. Orada da tanınıyor.

Ayurvede alternatif tıbbı savunan, açtığı kliniklerle milyonlar vuran bir endokrinolog kendisi.

İyi bir insan ama akıllı ve kurnaz tarafı iyi tarafına ağır basıyor.

Bir ara Hawkig'i desteklemek üzere burada TV'ye çıktı.

Maddede ruh arıyor ve inanç bezirganlığı yaparak hayatını kazanıyor. Tıbbı 20 yıl önce terketti.

Aslı endokrinolog.. Aynı binada ofislerimiz vardı.

Gerçekten düş ve gerçeği ayıramayan, daha doğrusu ayırmamayı yeğleyen biri oldu..

Yoksa maddenin ne olduğun domuz gibi bilir. Çok maddecidir.. Ayurveda onu epeyi zengin etti.

Sitelerde Paylaş

Deepak Chopra Türkiye'ye de gelmiş galiba.. Orada da tanınıyor.

Ayurvede alternatif tıbbı savunan, açtığı kliniklerle milyonlar vuran bir endokrinolog kendisi.

İyi bir insan ama akıllı ve kurnaz tarafı iyi tarafına ağır basıyor.

Bir ara Hawkig'i desteklemek üzere burada TV'ye çıktı.

Maddede ruh arıyor ve inanç bezirganlığı yaparak hayatını kazanıyor. Tıbbı 20 yıl önce terketti.

Aslı endokrinolog.. Aynı binada ofislerimiz vardı.

Gerçekten düş ve gerçeği ayıramayan, daha doğrusu ayırmamayı yeğleyen biri oldu..

Yoksa maddenin ne olduğun domuz gibi bilir. Çok maddecidir.. Ayurveda onu epeyi zengin etti.

Doktorlugu bırakması tam isabet olmuş.

Sitelerde Paylaş

Uzayda her şey ama her şey dönüyor.Bendemi dönüyorum diyorsan evet sende.Ellerini,beynini,taşları bile oluşturan her şey atomlardan oluşur.Her atomun etrafında hiç yorulmayan enerjisi bitmeden deli gibi dönen elektronları vardır.Bu arada dünya ve içindeki ufacık sen saatte 1670 km hızla dönerken aynı zamanda 110 bin kilometre hızlada güneş etrafında dönüyorsun.Güneşde yerinde durmuyor.Oda bizim içinde bulunduğumuz yıldız topluluğu olan samanyolu galaksisi içinde saatte 69 bin kilometre hızla dönüyor.Samanyoluda 200 milyardan fazla yıldızı gezegenleri ve onların uydusuyla beraber saniyede 250 km hızla kendi etrafında dönüyor.Fakat sadece samanyolu galaksisi yok.Onun gibi 250 milyar galakside içindeki yıldızlarla beraber saatte 2.100.000 km hızla uzayda dönüyor.Dönmekte olduğu uzayda ışık hızına yakın bir hızda genişliyor.Ve siz saatte 90 km hızı kesince trafik polsi size ceza kesiyor.Saatte 100-150 km hızla giderken bir çok kaza yaparken yeryüzünde insanlar bu muhteşem trafiği idare den Allah(c.c.),e takdir etmek gerekmezmi?

Şüphesiz Allah,gökleri ve yeri,yok olup gitmesinler diye (kurduğu düzende) tutuyor.Andolsun,eğer onlar (yörüngelerinden sapıp) yok olup giderlerse,Ondan başka hiç kimse onları tutamaz.Şüphesiz O halimdir.(Hemen cezalandırmaz,mühlet verir),çok bağışlayandır.(Fatır.41)

Bakmazlarmı onlar üstlerindeki gökyüzüne onu nasıl bina edip süslemişizki hiç bir gediği yoktur(Kaf.6)

Sitelerde Paylaş

Biri bu adamın söylediklerini özet geçebilir mi ?

Videonun altında özet olarak bir kaç cümlesini alıntılamıştım. Madde olarak adlandırdığımız gerçekliğin, zihnimizin bir yorumu olduğu söylüyor.. Atom dediklerimizin, soyut olasılık dalgalarının gözlemlendiğinde zihin tarafından algılanmış kararlı durumu olduğunu, bir parçacığın algılanmadığında somut bir gerçekliğe sahip olmadığını, atoma varlığını verenin zihin(ruh) olduğunu iddia ediyor.

Sitelerde Paylaş

Videonun altında özet olarak bir kaç cümlesini alıntılamıştım. Madde olarak adlandırdığımız gerçekliğin, zihnimizin bir yorumu olduğu söylüyor.. Atom dediklerimizin, soyut olasılık dalgalarının gözlemlendiğinde zihin tarafından algılanmış kararlı durumu olduğunu, bir parçacığın algılanmadığında somut bir gerçekliğe sahip olmadığını, atoma varlığını verenin zihin(ruh) olduğunu iddia ediyor.

İddialar saçmadır.

Bilimsel olarak her bir molekül parçasının x transiti ile korteks arasında oluşan dalgalanmada meydana gelen enerji ile kendi öz çekim kuvvetinin vektörel çapımının insan beynin sol lobunda oluşturdugu kritik nokta maddedir.

Desem mesele okuyan derki vay be adama bak birşey biliyorda konuşuyor halbuki alakası yok. Çünkü salladım yukardaki tüm cümleleri.

Bu vatandaşta aynısını yapıyor kuru laf kalabalıgı dinleyenlerde vay be diyor... Saçmalıyor adam sende ciddiye alıyorsun :)

Sitelerde Paylaş
  • 2 months later...

Çıkar. Ekmek derken "geçim kapısı"nı değil, her fesat olmayan insan gibi, ruh için bilimsel, rasyonel dayanak çıkar mı? demek istediğini biliyorum. Ama dincilere çıkmaz. Akıl yetisi olan insanlara çıkabilir.

Ruh için bilimsel dayanak nasıl çıkıyor bir de izahını alsak sizden!

Sitelerde Paylaş

Bu sayfada

Bu adamın dediklerini toplucana anlamadan, adam için şarlatan yargısında bulunmaları (hacı dışında o tanıyormuş en azından ama o da bu konuda önyargılı elbette), çok gücüme gitti. Birisinin "ne" dediği değil, (sitedeki) otoritelerin ne dediği önemli olmuş.

Evet sorun şu ki,

Böyle konular sömürüye meyilli, bu yüzden %90'ı safsata, abartı, şişirme, pazarlama.

Fakat..

Bunun böyle olması (dinde olduğu gibi), sağlıklı akıl ile bunun üzerinde düşünemezsin anlamına gelmez.

Kuantum fiziğinde, kozmolojide filan, bir yerinden doğru bir filiz yakalanmasa, böylesine şişirilip, çarpıtılıp da olsa pazarlanamaz.

Ruh için bilimsel dayanak nasıl çıkıyor bir de izahını alsak sizden!

Çıkar, çıkabilir.

Biz bunları kitaplarımızda yazdık :)

Yani önceden bu forum sayfalarında.

Tabi ki benim cılız öngörülerim,

resmi bilime ait değildir.

mevcut şartlarda bilimsel değeri yoktur. İnşallah gelecekte idealist akımların sulandırdığı konular resmi bilim kalıplarında anlaşılabilecek.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...