Jump to content

Müslümanın kibiri

Recommended Posts

Biz bir şey demiyoruz . Yıllar süren deney ve gözlemler diyor . Konuda bir sapma yok ayrıca . Sen ben aslanlardan üstünüm çünkü onları eğitebiliyorum demedin mi ?

E tamam işte . Bende onların neden senin onları eğitmene izin verdiklerini açıklamaya çalıştım . Neresini anlamadın , istediğin konudan başlayabilirsin .

Bırak kardeşim kime ne anlatıyorsun ya.

Müslümanlarda o aslanlar gibi koşullandırılan insanlar.

Adamları cennetle koşullamışlar , düşünemiyorlar.

Ondan sonra gelip artislik yapıyorlar biz insan düşünüyor dedik insan hayvandan yukarıdır dedik diye.

Müslümanlar hayvandan daha aşagıdır.

Hayvan en azından evrimsel süreçte gelişkin beyin üretememiş.Müslümanlara evrim bunu vermiş adamlar kullanamıyor.

Sitelerde Paylaş

Dur OffSpring , kaz bulduk yoluyoruz işte :)

hayvanları eğitmeden örnek verdim sadece,elbet dediğin gibi eğitiliyor da bunun ne ilgisi var dediklerimle?niye seni yiyecekle yada başka bi materyalle kandırmıyorlar,burada kanan ve kandıran olarak bi ayırım zaten varhyvanları böyle görmek kibir değildir yok mu ya hu dediklerimi anlayan,insanlar arasında olduğunda kibirdir bu

Sen ben hayvanlardan üstünüm dedin . Değil mi ? Ben de senin bir hayvan türü olduğunu ve diğer hayvan türlerinden üstün olmadığını anlatmaya çalışıyorum . Ayrıca bunlarıda hakaret veya küfür algılama diye baştan uyarmıştı ama sen yine bildiğin gibi algılamışsın :(

Beni de kandırıyolar mechule . Bana para veriyolar . Önümede bir kaç seçenek sunuyolar . Al bu parayı bu seçeneklerden istediğin birinde değerlendir diyolar .

Bak mesela seni de kandıryolar . Önüne birkaç ileti koyuyolar . Sende cevap yazmak zorunda kalıyosun . İstersen yazmayabilirsin ama yinede yazma ihtiyacı hissediyorsun .

Neyse konumuza dönelim . Bana hayvanlardan üstün olduğunu kanıtla . Öyle ben zekiyim ben şunu yaparım bunu yaparım teranelerini bırak .

Bana şartlarını say. Ve şu şu şartlarda şu şu hayvan da daha üstünüm de . Yapabilir misin ?

Sitelerde Paylaş
İki farlı tür insan var.

Akabinde birine insan denmemeli gibi bir şey demişsin.

Peki sevgili kardeşim sen de insan olmayı zeka üzerinden tanımlamadın mı?

Sen de 10.000 insana minnet duymamız gerektiğini bize empoze ettin ve zekayı kutsallaştırdın.

Sen bile bunu yapıyorsan, müslüman birinin yapması pek abes durmuyor.

Sitelerde Paylaş

dikkate almama var orada,dikkate alıp aynı tarzda cevap vermem ne olurdu,en güzeli küfürleri yok saymak,insan ilişkilerinde bu mühimdir.

hayvanları eğitmeden örnek verdim sadece,elbet dediğin gibi eğitiliyor da bunun ne ilgisi var dediklerimle?niye seni yiyecekle yada başka bi materyalle kandırmıyorlar,burada kanan ve kandıran olarak bi ayırım zaten varhyvanları böyle görmek kibir değildir yok mu ya hu dediklerimi anlayan,insanlar arasında olduğunda kibirdir bu

Orada dikkate almama yok. Tam da tersi, yüzde yüz dikkat kesildiğini anlatıyorsun. Öyle ki, kendinden geçmiş, kendini yok sayacak kadar dinini anlamış, çözmüş, hiçliğe yaklaşmış (varmış değil), egoyu megoyu devirmiş, "ol"maya ramak kalmış biri...

Cümlen şu:

"dine sövmedikten sonra bana edilen küfürlere kızmıyorum bile ben umurum değil"

Bunda tam da kibirin en üst mertebesine yaklaşmışlık var işte. En üst mertebede dinine küfür edilse de aldırmazsın çünkü. Dinin zaten sapasağlamdır, onu korumaya kalkmak bile ona küfürdür. O yolunu bulacaktır falan filan..

Böyle insanlar ateistlerle din tartışmazlar zaten. Gerek duymazlar.

Onlar emindir.

Sitelerde Paylaş

Eskilerde bir gün nasıl olduysa, bir Musevi, bir Hıristiyan ve bir Müslüman arkadaşla biraraya gelmiş, oturuyorduk.

Konu döndü dolaştı, Cennet'e kimlerin gireceğinde takılıp kaldı.

1) Üçü de kendilerinin Cennete gireceği konusunda emindiler.

2) Üçü de, Cennetin sadece kendi dindaşları için hak olduğunda ısrarlıydılar

3) Üçü de, diğer dinlerden olup da, sağlığında çok sayıda iyilik yapmış olanların Cennete gireceği konusunda kuşkuluydular.

Kısacası, herkesin kibri kendineydi. Sanırım hala öyledir...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...