Jump to content

Ateistler! Çok az vaktiniz kaldı!

Recommended Posts

Rutin yolculuklarımın birinde her zaman olduğu gibi radyo dinliyordum.

Yalova sınırlarına girdiğimde bir frekans, daha doğrusu o frekansta söylenenler ilgimi çekti.

Frekans: 89.6 Radyo:Aile Radyosu

Radyo, bir Hristiyan radyosu, faaliyet misyonerlik, köken Amerika..

Kıyamet denilen şeyin 2011 Şubatta başlayacağını 21 Ekim 2011 de bu sürecin tamamlanacağını söylüyordu radyodaki konuşmacı.

Tabi bütün bunlar Kutsal Kitaba dayanılarak, ayetler eşliğinde söyleniyor.

Merak edenler için daha fazlası:

http://www.ebiblefellowship.com/tr/

Başlığa aldanmayın; zira belirtilen tarihte kıyamet kopmazsa Hristiyanlığın, daha doğrusu bu Hristiyanlık yorumunun az vakti kaldı demektir.

Gerçi ebcedle, cifirle kıyamet saatini belirleyen müslümanların! yanılmalarına rağmen kutsiyetleri devam ediyor ama..

Söylenecek çok söz olmasına karşın, neyse deyip bekleyelim-görelim safhına katılıyorum..

Sitelerde Paylaş

Hastalıklı kafalara bak sen

Bekledikleri şeye bak.

"Dünyanın Sonu"

Sanki müslümanlar onlardan aşağı kalıyor da

Bir de arkadaş hristiyanlara yönlendirmiş.

-Dünyanın sonunu bekleyen hastadır. Akıl hastasıdır. İntihara, ölüme, öldürmeye meyillidir.

tarihinde Ateist Bakış tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

999 Avrupalılar 1000 yılında kıyametin kopacağını bekliyorlar.

1000 Beklenen kıyamet kopmadı. Avrupalılar kitlesel buhran içinde.

bişi olmaz bak en fazla kitlesel buhrana girerler :D

kaynak: http://www.bilimvegelecek.com.tr/?goster=1277

Ben meselenin bu kadar basit olduğunu düşünmüyorum ama düşüncelerimi geniş geniş açmaya gerek de görmüyorm.

Zira hazırı var:

Anlayan anlar; bize de buna inanıp ruhsal gözlerimizi açmak düşer. Mekânı Cennet olacağı anlaşılan eski ABD Başkanı Bushun (bize armağan ettiği borçlar, çevremizde akıttığı oluk gibi kanlar, ülkemiz yapısına verdiği yeni düzen, çizdirdiği yeni Orta Doğu haritaları, ılımlı İslâm dediği kavrama arka çıkışı gibi -kendi sözleriyle- Tanrıyla konuşup anlaşarak yaptığı katkılarına ek olarak) gücüne güç kattığı bu yeni rüzgâr ülkemize de çoktan ulaşmış. Hayırlı olsun! dememiz mi gerekiyor? Ama bunları toprağımıza ulaştıranlar, çevirenler, dağıtanlar, yerli ve yabancı görevliler kimler? Tüm harcamalar nereden geliyor? Amaçları ne? Bizi de kurtarmak mı, Anadoluyu kiliselerle doldurmak, sonra onların içine doluşacak Hıristiyanlara ülke kapılarını ardında dek açtırmak mı?

Burada biter bu kelâm; her şey ayân-beyân, vesselâm...

Kaynak : http://www.turksolu.org/303/ataov303.htm

Sitelerde Paylaş

-Dünyanın sonunu bekleyen hastadır. Akıl hastasıdır. İntihara, ölüme, öldürmeye meyillidir.

Bu arkadaş sanırım;

Gerçi ebcedle, cifirle kıyamet saatini belirleyen müslümanların! yanılmalarına rağmen kutsiyetleri devam ediyor ama..

cümlemi okumamış, bir ateist olarak gereksiz hassasiyet göstermiş..

Sadece Hristiyanlara bir gönderme yaptığımı zan ederek savunma posizyonu almış..

Neyse bir ateistinde Hristiyanlık konusunda hassas olmak için hakkı vardır, dilediğinde ve genellikle çoğu zaman bunu kullanabilir..

Banane.. :)

Sitelerde Paylaş

Bu arkadaş sanırım;

cümlemi okumamış, bir ateist olarak gereksiz hassasiyet göstermiş..

Sadece Hristiyanlara bir gönderme yaptığımı zan ederek savunma posizyonu almış..

Neyse bir ateistinde Hristiyanlık konusunda hassas olmak için hakkı vardır, dilediğinde ve genellikle çoğu zaman bunu kullanabilir..

Banane.. :)

Benim sözüm dünyanın sonunu bekleyenlere.

İlahi bir sistemle.

Öyle veya böyle, bir tanrıya inanıyorsan, yaşamın varlığını da yokluğunu da onun isteğine bağlıyorsundur.

Bu da sende aynen böyle olmasa bile, buna benzer yokoluş beklentilerinin olduğunu gösterir.

Tanrı varsa (size göre yani, yanlış anlaşılmasın) yokoluşu da var oluşla beraber ondan beklemek sizin hastalığınız.

tarihinde Ateist Bakış tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Benim sözüm dünyanın sonunu bekleyenlere.

İlahi bir sistemle.

Öyle veya böyle, bir tanrıya inanıyorsan, yaşamın varlığını da yokluğunu da onun isteğine bağlıyorsundur.

Bu da sende aynen böyle olmasa bile, buna benzer yokoluş beklentilerinin olduğunu gösterir.

Tanrı varsa (size göre yani, yanlış anlaşılmasın) yokoluşu da var oluşla beraber ondan beklemek sizin hastalığınız.

Ben diyorum Ankara sen diyorsun Çanakkale de bir hararet var ki sorma..

Bu başlık Hristiyan inanışının veya bir Hristiyan topluluğunun güncel bir çağrısını eleştirmek için açıldı.

Ha bunun müslümanlar içinde de olduğunu söyledim zaten.

Sen çıkıyorsun, -sanki müslümanlar çok düzgün- ,-Hristiyanlara yönlendirmiş- gibi cümlelerle gardını alıp, bir nevi savunma posizyonu alıyorsun..

Ne alaka? Neden? Ateismisiniz Hristiyan mısınız anlamadım ki?

Ha evet evren yok olacaktır..İster inan ister inanma..

Dinlerin de bunu söylemesi neden bu kadar garip ve hastalık olsun?

Bence sizin hastalığınız da bu..

Sitelerde Paylaş

kıyamet 1400yıl evvelindede Efendime(asm) sorulduğunda iki parmağını göstermiş ve bukadar yakındır demiş..

hristiyanlar ve müslümanları hatta diğer tüm inanışlardan islamı ayıran teknik bi özellik,gaybı bilmeyiz bilemeyiz izin yok O dilerse var,ol derse olacak,vaktini tayin etmiş,alametler konusunda bilgi verilmiştir,alametlere göre henüz değildir 2012 vs.ama dilerse alametleri iki günde verir,fikir beyan etmek ysnlıştır o sebeple ve başlık bencilce olmuş tüm insanlıığn çok az vakti var ..

(:

tarihinde mechule tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Meraklısı için not edelim:

'Kutsal' kitaplarda sözü edildiği anlamda bir kıyamet hiçbir zaman olmayacaktır. Öyle 'göklerin dürülmesi', 'güneş sağ elde yıldızlar sol elde' falan, bütün bunlar, insanların yüreğine salınan ölüm korkusuna paralel bir 'kainat ölümü' blöfüdür.

Evren o kadar büyüktür ki o kitapları yazanların aklına havsalasına sığmayacak hacim ve boyutlara sahiptir. Bu ölçekteki bir madde topluluğunun nasıl 'yok olacağı', buharlaşsa bile nereye gideceği asla bilinemez.

(Ama 'Allah yarattı, Allah yok edecek' kolaycılığı insanı rahatlatmıyor da değil. Elbette, düşük zekalar için mükemmel bir çözüm..)

Sitelerde Paylaş

Hastalıklı kafalara bak sen

Bekledikleri şeye bak.

"Dünyanın Sonu"

Dünyanın sonunu en çok bekleyen genelde hristiyanlar ve özelde onların içindeki evangelist oluşumdur. Ve bu yeni bilinen birşey değildir. Zaten küresel savaşlarda bu yüzden çıkarılır büyük güçler tarafından. Amaç kıyamet.

Çünkü İsa Mesih gelecek, hristiyan olan herkesin günahını yüklenecek ve hristiyanların hepsi ne yapıp ettiklerine bakılmadan cumburlop cennet. :)

Niye beklemesinki zavallılar? :D

Sitelerde Paylaş

Dünyanın sonunu en çok bekleyen genelde hristiyanlar ve özelde onların içindeki evangelist oluşumdur. Ve bu yeni bilinen birşey değildir. Zaten küresel savaşlarda bu yüzden çıkarılır büyük güçler tarafından. Amaç kıyamet.

:D :D

Sitelerde Paylaş

Çünkü İsa Mesih gelecek, hristiyan olan herkesin günahını yüklenecek ve hristiyanların hepsi ne yapıp ettiklerine bakılmadan cumburlop cennet. :)

Niye beklemesinki zavallılar? :D

O sizin altını ,üstünü çizdiginiz islam alimleri onlarki hemen hemen bütün müslümanların referans verdigi isimlerdir.

Hepsinin ortak görüşü kıyametin her an kopacagı şeklindedir.

Hiristiyanlar kadar altını ,üstünü çizdiginiz müslümanlarda kıyameti bekliyor.

Sitelerde Paylaş

Bu herifler haklıysa zaten kopsun kıyamet, bu tiplerin haklı olduğu bir dünyada yaşamak istemezdim.

valla seve seve yaşıyacaksın. :D

ne zaman bilinmez ama ahir zaman denilen bir çağdayız

keşke bizim isteğimizle olsa diycem ama zaten insan mahvetti dünyayı..

tarihinde queenofhearts tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...