Jump to content

EY İNSAN! GÖZÜNAYDIN.

Recommended Posts

İsviçre, ensest ilişki konusundaki yasaları demode olduğu gerekçesiyle iptal etmeye hazırlanıyor. İsviçre Senatosu'nun hazırladığı yasa taslağına göre, aynı aile üyelerinin kendi rızalarıyla cinsel ilişkiye girmesi artık suç sayılmayacak.

İsviçreli yetkililer, söz konusu yasanın yürürlüğe girmesi halinde, aile içindeki çocukların cinsel taciz ve pedofiliyle ilgili yasalar çerçevesinde korunmaya devam edeceğini söyledi.

Yeşiller partisi milletvekillerinden Daniel Vischer, iki yetişkin insanın, akraba olsalar dahi, kendi rızalarıyla cinsel ilişkiye girmesinde bir sakınca görmediğini söyledi.

Hırıstiyan Halk Partisi'nden Barbara Schmid Federer ise Senato'dan yapılan teklifin "tamamen iğrenç" olduğunu ifade etti.

İsviçre'de 1984'den bu yana sadece 3 ensest ilişki vakası görüldü.

http://www.hurriyet.com.tr/dunya/16531742.asp?gid=373

Sitelerde Paylaş
  • İleti 152
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Eh otuz yıldan bu yana sadece 3 tane ensest vakası görüldüyse fazlaca kafaya takacak bir durum değil demekki. Bu kadar yaygara yapacak bir şey olduğunu sanmıyorum. Kendi rızasıyla ilişkiye giren anne-oğul, baba-kız, iki kardeş gibi vakalar oldukça seyrektir. Ayrıca zaten bunu kendi arzularıyla yapıyorlarsa kimse tarafından yakalanma ihtimalleri olacağını sanmam. Nasıl nerede baskın yapıp yakalayacaksın ki, zaten aynı aile üyeleri olarak aynı evde yaşıyorlar

Sitelerde Paylaş

Kimine göre iğrenç . Peki neden ? Toplumda çok az görülen sıradışı bir olay olduğu için mi ? Normalde sizin gerçek hayatta dolaylı olarak tanık olmadığınız bir durum olduğu için mi ?

Neden sıralayın enseste karşı çıkanlar . Neden iğrenç bir durum ?? Öznel değil nesnel olun . Tek şartım budur .

Sitelerde Paylaş

Kimine göre iğrenç . Peki neden ? Toplumda çok az görülen sıradışı bir olay olduğu için mi ? Normalde sizin gerçek hayatta dolaylı olarak tanık olmadığınız bir durum olduğu için mi ?

Neden sıralayın enseste karşı çıkanlar . Neden iğrenç bir durum ?? Öznel değil nesnel olun . Tek şartım budur .

Geçenlerde bir yerde okumuştum

Eskimolar kendilerine gelen misafirlere kadınlarını verirlermiş

Hemde bunu ahlaki olduğu için yaparlarmış

Bizde olsa hemen yaftayı yapıştırırız

Vay sapık vay;)))))))))

Sitelerde Paylaş

Tam emin değilim ama Avrupa'da ensestin en yaygın olduğu ülke fransa diye biliyorum.Fransa hukuk sistemi,yetişkinler arasında yaşanan ensest ilişkilerin ceza yaptırımını 1800 lü yıllarda kaldırmış zaten.

Benzer pek çok Avrupa ülkesinde de yetişkinler arası ensest ilişkinin cezai bir yaptırımı yok.

İsviçre bu konuda bir ilk değil yani..

Sadece ensest ilişki yaşayan bireylerin evlilik başvuruları kabul edilmiyor.

Türkiye'de de raporlanmamış,her ne kadar doğaya,fıtrata aykırı da olsa karşılıklı rıza bile söz konusu olmadan suça dönüşmüş pek çok ensest vakası olduğunu düşünüyorum malesef.

mide bulandırıcı!

Sitelerde Paylaş

Şimdi bu yasa değişince insanlar, özellikle dinsiz olanlar, içlerinde tuttukları ensest arzunu serbest bırakıp doya doya ilişkiye girecekler herhalde. Başlığı açan şahıs insanları ensestten alı koyan şeyin dini kurallar olduğunu idda ettiği için habere hemen mal bulmuş gibi atlamış

Sitelerde Paylaş

Yasağın kalkması 'ensest'i ahlaki davranışlar sınıfına soktukları anlamına gelmiyor.. Sonuçta 'yalan söylemek' de ahlaki bir davranış değil, ama bu davranışın devlet tarafından 'yasak'lanması gibi bir durum İsviçre'de söz konusu değil.

Sadece 'özgür iradeye sahip bireylerin, istedikleri gibi ilişki yaşayabileceklerine' yönelik, bir yasağın kalkması durumu mevcut.. Ki bence verilen karar doğrudur.. Özgür iradeye ket vuran bu tür bir yasak doğru değildir (Tabii ki çocuk yaştakilerin istismar edilmemesi, devlet tarafından korunması şartıyla bu geçerli.. Zaten İsviçre hükümeti de bunu belirtmiş)

Burada garibime giden Türkiye'deki arkadaşların bu duruma şaşırması oldu.. Çünkü Türkiye'de ensestin yasal olduğunu bilmiyor bu arkadaşlar sanırım.. Ortak amcalara veya halalara sahip insanların birbirleyle evlenlemeleri de ensesttir.. Avrupa'da en çok ensestin olduğu ülke de Türkiye'dir.. Sizin bundan haberiniz var mı?

tarihinde -Sangre- tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

medeni fransa'da da yagygındır..

http://arsiv.kazete.com.tr/sayilar/2007/60/?bolum=haberler&sayfa=politika06

ransa�da Cinsel Taciz Çetesi

Sylvie Stephan-Fransa�nın batısında bulunan Angers şehrinde 66 sanığın yargılandığı cinsel taciz ve ensest davası başladı. H?kim karşısına çıkan 39 erkek ve 27 kadın sanık, 1999 � 2002 yılları arasında 45 çocuğa cinsel tacizde bulunmakla suçlanıyordu.

Fransa�da görülen davada, 39�u tutuklu 66 sanık, yaşları 6 ay ve 12 arasında değişen 45 çocuğa cinsel tacizde bulunmakla suçlanıyor, henüz altı aylık bebeklere bile tacizde bulunan sanıklar hakkında ağır hapis cezası isteniyordu. Cinsel taciz olayları, 2002 yılı başlarında sanıklardan birinin yeğeni sessizliğini bozup ihbarda bulununca ortaya çıkmış, şikayette bulunan çocuk, üç yıl boyunca tacize uğradığını anlatmıştı.

Soruşturma yargıcı ve çocukların avukatı Laurence Couvreux ise ortada korkunç bir durum olduğunu söylüyordu. Couvreux, çocuklardan birinin, anne ve babasını elektrikli sandalyede görmekten mutlu olacağını dile getirdiğini belirtiyordu.

Tacize uğrayan ve şiddete maruz kalan çocuklar, genelde anne-babaları veya büyükanne ve büyükbabaları tarafından, tanıdıkları ve komşularına bazen para karşılığında bazen de yemek ve hatta bir paket sigara karşılığında satılmışlardı. İddianamede olay yerinin ise Angers civarında 30 çiftin yaşadığı sosyal konutlar olduğu belirtiliyordu. Yüksek duvarların arkasındaki açık renge boyanmış dört katlı evlerde, tanımlanması zor olaylar yaşanmıştı. Tam olarak ne oldu, kim suça iştirak etti ve kim sadece izlemekle yetindi, gelecek aylarda ortaya çıkacaktı.

İddialar, daha önce cinsel suç nedeniyle hapis cezası alan iki kişinin 1999�da serbest kalmasından sonra izlenmeleri üzerine ortaya çıktı. İki eski mahkumun bir pedofili ağı kurdukları anlaşıldı.

Davaya konu olan olaylar, Ocak 1999 ve Şubat 2002 arasında Saint-Leonard, Angers�de yaşandı. Yargıçlar, sanıkların hemen hemen yarısının suçlarını itiraf ettiğini açıkladı. Savcılık, atfedilen suçların çoğunun eski bir cinsel suç mahkumunun evinde gerçekleştiğini söyledi.

Avukat Philippe Cosnard,�Bir çocuğun anne babası, onu yeni bir araba lastiği karşılığında satmış,� dedi. Diğer çocukların da sigara, yiyecek karşılığında satıldığı iddia ediliyor. 10 yaşındaki bir kızın 30�dan fazla kişinin tecavüzüne uğradığı iddia ediliyor.

Fransa�da ilk kez bu kadar çok sanığın yargılandığı bir ağır ceza davası görülüyordu. Bu noktayı eleştiren savunma avukatı Pascal Rouille, bu büyüklükte bir davanın uzmanlar için de çok zor bir durum olduğunu söylüyordu. Çocuk koruma örgütü �L�enfant Bleu�nün avukatı Yves Crespin ise bunun temelsiz bir endişe olduğunu belirterek Ceza Yasası�nın h?kimlere kim hangi suçu işlerse, hangi cezanın verilebileceği konusunda iyi bir çerçeve sunduğunu belirtiyordu.

Buna göre sanıklardan üçü, daha önce cinsel suç işlemekten hüküm giydikleri için ömür boyu ceza alabilirlerdi. Diğerleri ise işledikleri suçun şiddetine oranla cezaya çarptırılacaktı. 20 sanık ise mahkemenin suçlamalarını reddediyordu.

Diğer yandan, Fransa�nın Outreau kentinde geçen yıl benzer bir cinsel taciz davası görülmüş, ancak 16 sanıktan 13�ü beraat etmişti. Savunma avukatı Rouille�ye göre sanıkların bazıları Outreau davasındaki sanıklarla benzer durumda bulunmuş, ancak iddia makamı bunu reddetmişti.

..........

marie clare dergisindeki yazıya göre de fransa ensest cenneti

http://www.marieclaire.com.tr/haberler/detay/42720/Bu-Ay-Iki-Dergi-Birden

Sitelerde Paylaş

Şimdi bu yasa değişince insanlar, özellikle dinsiz olanlar, içlerinde tuttukları ensest arzunu serbest bırakıp doya doya ilişkiye girecekler herhalde. Başlığı açan şahıs insanları ensestten alı koyan şeyin ...

Bir şey sormak istiyorum sizin iletinizi baz alarak forumdaki tüm ateistleredir sorum, cevap verirken dürüst olun;

Domuz eti yiyor musunuz?

(Ne alaka demeyin; insanları alıkoyan şeylere geleceğim)

tarihinde Benist tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bu liboşluk bulaşıcı herhalde, İsviçre senatosuna bile sıçramış. Hani bu kadar bireysel özgürlük yandaşı olmak olsa olsa liboşluk olur. Tabi bu liboş kelimesini katolik ateistleri baz alarak söylüyorum. Türk ateist tanımlamasındaki Türk kelimesi ile belki bir aşağılama yapılıyor ancak ben katolik kelimesi ile bir aşağılama yapmıyorum, muhafazakar ateist demek istiyorum..

Sitelerde Paylaş

Bir şey sormak istiyorum sizin iletinizi baz alarak forumdaki tüm ateistleredir sorum, cevap verirken dürüst olun;

Domuz eti yiyor musunuz?

(Ne alaka demeyin; insanları alıkoyan şeylere geleceğim)

Ne alaka? Nereye gelecekseniz gelin, oyunmu oynuyoruz burada...

Sitelerde Paylaş

Ne alaka? Nereye gelecekseniz gelin, oyunmu oynuyoruz burada...

Oynamıyor muyuz?

Var olan, her şeyi belli bir düzene karşı çıkarak, daha iyi olacağını iddia ederek o düzeni tümden yıkmaya çalışmak oyun değildir de nedir?

Sonunda kaybetmek de var bunun, bu kadar büyük oynamak akılla bağdaştırılabilir mi?

Aslında oyunu bana değil sonunun nereye varacağını bilmeden, biliyormuş gibi büyük oynayanlara, varını yoğunu umursamadan yatıranlara sorun.

Ben bir adım atmadan önce üç adım sonrasını hesap edenlerdenim, bir daha geri kazanılamayacak değerleri bu oyun uğruna yatıracak kadar kendimi kaybetmedim.

Nereye gelmek istediğime gelince aslında çok basit. Siz her ne iseniz, içinde yaşadığınız toplum ve o toplumun kültürü tarafından var edildiniz. İnsanı yapan içinde yaşadığı toplumdur.

Sahip olduğunuz değerleri biraz da o topluma borçlu olduğunuzu hiçbir zaman aklınızdan çıkarmayın.

Sevgiler.

Sitelerde Paylaş

Birşeyin kötü olması yasak olması anlamına gelmez.

Kötü diye devlet birşeyi yasaklayamaz.

Kötü diye birşeyi devletin yasaklaması mantığı faşizme gider.

Sanırım burdan yola çıkarak isveç böyle bir yasağı kaldırmıştır.

Nasıl yani biraz daha açarmısın söylediklerini? Ne demek birşeyin kötü olması yasak olması anlamına gelmez? Bu mantıkla bakarsak uyuşturucuda serbest bırakılmalı.Neticede içen kendi vücuduna zarar veriyor.Devlete ne benim vücudumdan, istediğim gibi kullanırım.

Bu arada bu yasağın kaldırılmasını bende olumlu buluyorum.Her ne kadar benim için iğrenç birşey olsada iki yetişkin insan arasında olan şeyler kimseyi ilgilendirmez.

Sitelerde Paylaş

İşte böyleee,

Bir Türk ata sözü vardır.

ACAMI ördek kıçtan dalmah istermiş.

Sen baştan ENSEST ilişkiyi hahlı görüp,göster, millete ögret,ondan sonrada,dönüp ensest ilişkiyi yasakla.Inançların tutarsızlıklarına bahın hele.

HEM KELLER

HEMİDE FODULLAR:

Görüyorsunuz ,cahallıh ınsana neler yaptırıyor.

Gerçeklerden kaçmah uğruna ne sapkınlıklara saplanıyorlar.

Ahıllarınca İsviçrelileri ahılsızlıhla saplınlıhla sucluyorlar.

Sen önce Adam babana suç bul.

Kızlarıyla oğullarını evlendirdi.

Ondada gabayat yoh.

Bu durumu yaratan Allahda ,gotta,diyoda gabahat.

Neden iki adam vede iki havva yaratıpda ensest ilişkiyi önlemedi?.

Aslında SAPIKLIK burdan başlıyor.

Halbukı insan adamdan havvadan falan degil,evrimleşmeyle belkide yüzbinlercesi birden oluşmuştur,dünyenin çeşitli yerlerinde.Ama kafası buna basmayanlar bazı adamlar bir Adam, havva masalı uydurup bu ensesciligide insan ogluna öğretmişlerdir.

Sonrada dönüp TUUUUUUUU kAKAAAAAAAA demişlerdir.

Ahhhhhhh siz yohmu siz.

Bu din ÇİPSLERİ sizlerin gerçekleri ögrenmenize izin vermeyecektir.

Takiiiii bu çipsleri kafanızdan cıharıp atasınız.

Tanrı Çipsleri insanların dışındaki canlılara beyin yerine koymuştur.

Diger canlılar çipslerinde ne yazılıysa onu yapar.

İnsanların kellesine US koymuştur.

İnsan bu USUN gösterdigi yola gitmesi gerek.

Ama bazı SİVRİ AHILLILAR CIHIP Tanrının hayvanlara koyduğu ÇİPSLERE benzer ÇİPSLER uydurmuş ınsanların elıne tutuşturmüş.Bu buyruhlar Allahdan ,gottan,Diyodan bıze geldi,bizde size veriyoruz bu çipsleri,bundan kelli bü çipslerde( kiteplerde) ne yazıyorsa bunlara göre harakat edecek O YANILTICI USUDA (ahlıda)götürüp çöplüge atacanız.Çünkü US (ahıl)ınsanı yanıltır demişlerdir.

Şimdi bu ÇİPSLERLE harakat eden nekadar

Zeburcu

Tevretcı

İncilci

Kur,enci varsa sürüm sürüm sürünmekte

USLARINI kullananlarsa mutlu,varlıhlı bir eli çig köftede öteki eliyyse daha yenı gabarmış 16 lıh hörüsünün memesinde yaşamını sürdürmektedir.

Emme çipsciler ınatcı,illede USLA degül bu NAHILLARLA hedefe gedecegiz deyolar.

Bir 1500 yılı daha harcamah istiysiz demek,hadi uğurlar ola.

tolonbeg

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...