Jump to content

Kemalistler Neye Neden Nasıl Karşı

Recommended Posts

Gerçek Kemalistler antiemperyalist, antifaşist nitelikte olan ilerici yurtsever Atatürkçülerdir.

Faşist İtalyan ceza yasalarını getiren kimdi?

Uğur Mumcu, Muammer Aksoy, Ahmet Taner Kışlalı, Bahriye Üçok, Necip Hablemitoğlu ve diğer devrim şehitleri gerçek Kemalistlerdi. Onların izinde olanlarda bu niteliktedir.

Varsa öyle gerçek kemalistler gelir sosyalistlerin saflarına katılırlar. Sosyalistler niye gitsin kemalistlerin saflarını katılıp, ideolojik çizgilerini revize etsinler?

Gerçek sözcüğünü dejenere olmuş ucube akımlar için kullanıldığı şeklinde bir yanıt da ancak böyle saçma zihniyetin ürünü olabilir. Çakmaların bol miktarda olduğu yerde tabi ki gerçek olanları ayırdetmeye çalışırsın. Bu solcular için de böyledir, İslamcılar ve milliyetçiler için de.

Bu şerhinde haklılık payı var da, "gerçek olmayan" kemalistlerin kurmak istediğin siyasi hattı sabote etmelerinin nasıl önüne geçeceksin? Ayrıca sosyalistlerin bazı talepleri var ki, kemalistler buna zinhar yaklaşmayacaklardır. (Sosyalist sol demokrasi alanını genişletmek istiyor, kemalistler İslamcılar sızıntı yapar diye buna karşılar misal)

Kürt sorunu elbette Kemalistlerin de gündemindedir, savundukların 89 raporuna yaklaşamadılar bile.

Sanki Kemalistler 89 raporunun yakınında bir yerdeler. Tayyip bile Kürt açılımı lafları ortada dolaştığında CHP'ye kendi sitesinde yer alan Kürt raporunu anımsattı be. Hem unutmadan o Kürt raporundan sonra sosyal demokrat harekette ideolojik kırılma yaşandı. Kemalistler sosyal demokrat hareketi Kürtlere, Alevilere taviz vermekle suçlayıp hareketi o çizgiden alıp bambaşka bir noktaya götürdü. Bunları göre göre Kemalistler Kürt sorununu gündeme alıyor demek komik, adamların son 15-20 senedeki performansları ortada.

Nato'dan çıkılmasını anladık da ordunun etkinliğinin azaltılması, uluslararası sistemde izolasyoncu olmamak, özelleştirmeden yana olmak ne zamandan beri solculuk oldu?

Yanlış okumuşsun, Kemalistler özelleştirmeye karşı değiller dedim ben. Özelleştirilen kurumlar yabancılara satılmadıkça hayır demiyorlar pek. Ordunun etkinliğinin azaltılması da elbette solcuların hedeflerinden. İzolasyoncu olmamak da şu bağlamda önemli, enternasyonelisttir sosyalistler. Filistin'de İsrail katliam yapıyorsa, karşı olacaksın di mi? Kemalistler İslamcıları güçlendirir diye buna da ses etmiyorlar.

Çıkart şu maskeni de liberalliğinle tartış Astur gibi Üyecik. Solculuk taslamayı beceremiyorsun. :lol:

Liberal değilim, ama siyasi liberalizmle pek sorunum yok. O değil de, sen çıkart şu sosyalist maskeni, Kemalistim de olsun bitsin ya da demokrasi özgürlük güzel de, İslamcılar sızıntı yapmasın diye şimdilik demokrasi olmasın de anlayalım :) 1970'te kemalist askerlerle el ele verip sol darbe yapacağıdınız, adamlar sizi ektiler ve bir de ziverbey'e çektiler, hala mı akıllanmadınız? :D Tey!

tarihinde Uyecik tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 229
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Şaibe sözcüğü son KPSS olayı için de basında sıkça kullanıldı, sence oradaki olay kanıtlanmadı mı? O iki sözcük arasında senin sandığın gibi bir fark yok. Kanıtlanmadan önce de şaibe deniyor du, iddialar ispatlandıktan sonra da şaibe ispatlandı dendi. şekilde hile de kanıtlanmadan isnat edilebilir.

KPSS örneğini bile yanlış kullanıyorsun.

"Sana soralım şimdi "hile büyür mü?" hile hiledir, büyür mü hiç. Peki "şaibe büyüyor" denince ne anlaşılır. Hile olduğu yolundaki şüphelerin, kuvvetli bulguların arttığını ifade eder.

Örnek verelim: KPSS'de Şaibe Büyüyor

Bu semantik geyikleri bir yana bırakalım, 46 seçiminin de 12 seçiminin de adil olmadığını ikimiz de biliyoruz, gerizi lâf-ü güzaf.

Bence de bırakalım, çünkü görüldüğü gibi şaibe ile hile bir türlü eşitlenmiyor. 12 seçimleri de, 46 seçimleri de, 82 anayasa seçimi de hileli değil. Antidemokratik seçimler. Bugünküler de öyle. %10 barajın olduğu bir seçimde yüzbinlerce insanın verdiği oylar bir başka partinin hanesine yazılıyorsa bu da yasayla sopa atmaktır.

Senin kanıttan yanlış bir şeyler anlıyorsun Pante, sen hangi iddianı desteklerken seçim zabıtı veya muadili kanıt getirdin? İslam tarihi hakkında yazarken belli kaynaklara başvurmuyor musun sen de? Elyazmalarını vs. doğrudan mı getiriyorsun? Hadislerin özgün kopyalarını müzeden şuradan buradan bulup foruma mı asıyorsun? Asmıyorsun elbette, zaten böyle bir şeyi beklemek de abes olur.

Yine yanlış örnekleme.

Ben kanıt olarak hadis ya da ayet belirttiğimde, muhataplarım bu hadis ve ayetleri zaten kabul ediyorlar. Ben sadece numarasını vererek adres göstermiş oluyorum, kontrol etmeleri için.

Orijinali ne alaka? Kaldı ki kimseden bir itiraz gelmiş değil, gelemez.

Sitelerde Paylaş

Ludwig,

Yazdığım basit yazıyı okuyarak yanıt vermek için üye olacağını bileydim yazmazdım.:) Kurtulamayacak mıyız biz senden? Hem sana giderken "iyi düşün, gidip gidip geliyorsun, bize iş çıkarıyorsun" demiş, bir kere daha düşünmeni istemiştim. Atatürk adını görünce dayanamıyorsun...

Bizim saplantılı paranoyak Ludwig’in ne yazacağı biliniyor zaten:

- Ermeni soykırımını tanıyalım, milyarlarca dolar tazminat ödeyelim, hazır elimiz değmişken onlara toprak da verelim.

- Kürtlere devlet kurma imkanı verelim. Memleketi bölelim. Babam Kürt olabilir ama anam Türk. Ben bu durumda ne oluyorum; Türk mü, Kürt mü? Ben Türkleri aslında çok severim. ( Yakup'un Notu: Katil Öcalan da böyle derdi. Ne ilginç benzerlik. ) Babamın Güneydoğu’da geniş arazileri var. Hazır elimiz değmişken diğer etnik kimliklere de devlet kurma hakkı verelim.

- Ben Kürtçülük, Kürt milliyetçiliği yapabilirim, bu benim hakkım. Ama siz Türk lafını bile ağzınıza alamazsınız. Niye? Çünkü sizler ırkçı, faşistsiniz.

- Atatürk’ü her yerden silelim. Cahil adamın tekiydi zaten.

- Ülkeyi liberallere ve AKP’ye teslim edelim. Ayrıca onlara liboş demeyiniz, yoksa çok kırılır, gerekirse başlık bile açarım.

''Ayının üç türküsü varmış üçü de armut üzerineymiş'' hesabı bellemiş böylesi üç beş lakırdı, konuşur durur artık.

Bizim bu bölücü Kürtçü liboşu yeni gelenlere şu başlıkta biraz deşifre ettim zaten.

http://forum.ateizm2.org/index.php?showtopic=42805&st=60

Kendi aklınca tedbirli davranarak Yakup’a psikolojik baskı yapıp susturayım demiş üstteki başlıkta ama, bomba garibimin elinde patladı.

Ne yapalım, bölücü destekçilerinin başına arasıra böyle şeyler gelebilir.

Sitelerde Paylaş
Faşist İtalyan ceza yasalarını getiren kimdi?

Daldan dala atlama üyecik. Şimdi kalkıp o konuya mı dalacağız. Sadece İtalyan ceza yasası mı? Öğrenmek istiyorsan Uğur Mumcu'yu dinleyeceksin:

Varsa öyle gerçek kemalistler gelir sosyalistlerin saflarına katılırlar. Sosyalistler niye gitsin kemalistlerin saflarını katılıp, ideolojik çizgilerini revize etsinler?

Katılmak değil, müttefik olmak, aynı düşmana karşı omuz omuza olmak. 80 öncesi bu yapıldı, şimdi de yapılıyor. Adını Liberal solcu koyanlar hariç.

Liberal değilim, ama siyasi liberalizmle pek sorunum yok. O değil de, sen çıkart şu sosyalist maskeni, Kemalistim de olsun bitsin ya da demokrasi özgürlük güzel de, İslamcılar sızıntı yapmasın diye şimdilik demokrasi olmasın de anlayalım smile.gif 1970'te kemalist askerlerle el ele verip sol darbe yapacağıdınız, adamlar sizi ektiler ve bir de ziverbey'e çektiler, hala mı akıllanmadınız? biggrin.gif Tey!

Siyasi liberalizmle sorunu olmayan biri sosyalist olamaz. Liberalizmin özgürlükçülüğü yalandır, sahtedir.

Liberalizmle ancak gericiliğe-feodalizme karşı ittifak oleabilir. Ama bugün liberal geçinenler tersini yapıyor.

Bana gelince ben demokratik sosyalizm düşüncesindeyim. Ulusal Demokratik Devrimin şart olduğu görüşündeyim. Bunu yapacak olanlarda toplumun devrimci ve ilerici yurtsever nitelikteki katmanlarıdır. Yurtsever devrimci Kemalistler de bu katmanlar içinde geniş yer kaplar ve devrimin vazgeçilmez unsurlarıdır, hatta öncüleridir.

Aklınca laf arasında beni darbecilikle suçlayacaksın, bu da sapkın zihniyetinizin ne olduğunu gösteriyor. Başedemedin mi Ergenekoncu de, darbeci de bitir işi. Sizi gidi RTE kuyrukçuları sizi... :lol:

Sitelerde Paylaş

Siyasi liberalizmle sorunu olmayan biri sosyalist olamaz. Liberalizmin özgürlükçülüğü yalandır, sahtedir. Ulusal Demokratik Devrimin şart olduğu görüşündeyim. Bunu yapacak olanlarda toplumun devrimci ve ilerici yurtsever nitelikteki katmanlarıdır

Eee kemalistlerin özgürlükçülüğü, demokratlığı da yerine göre kısıtlı ve yetersiz hatta sahte değil mi? Adamlar orduya ilericilik atfediyorlar. Bugün darbe olsa

alkışlayacaklar.

Ulusal demokratik devrim dediğin şey de, zaten Liberal devrimdir bu arada. Burjuva siyasi hakların (basın özgürlüğü, parti kurma özgürlüğü, örgütlenme özgürlüğü, din ve vicdan özgürlüğü, emeğin toprağa bağımlılığına son versilmesi vs) tanınmasıdır. Liberalleri dışlayarak nasıl burjuva demokratik devrim yapacaksın?:)

Sitelerde Paylaş

Bizim saplantılı paranoyak Ludwig’in ne yazacağı biliniyor zaten:

- Ermeni soykırımını tanıyalım, milyarlarca dolar tazminat ödeyelim, hazır elimiz değmişken onlara toprak da verelim.

- Kürtlere devlet kurma imkanı verelim. Memleketi bölelim. Babam Kürt olabilir ama anam Türk. Ben bu durumda ne oluyorum; Türk mü, Kürt mü? Ben Türkleri aslında çok severim. ( Yakup'un Notu: Katil Öcalan da böyle derdi. Ne ilginç benzerlik. ) Babamın Güneydoğu’da geniş arazileri var. Hazır elimiz değmişken diğer etnik kimliklere de devlet kurma hakkı verelim.

- Ben Kürtçülük, Kürt milliyetçiliği yapabilirim, bu benim hakkım. Ama siz Türk lafını bile ağzınıza alamazsınız. Niye? Çünkü sizler ırkçı, faşistsiniz.

- Atatürk’ü her yerden silelim. Cahil adamın tekiydi zaten.

- Ülkeyi liberallere ve AKP’ye teslim edelim. Ayrıca onlara liboş demeyiniz, yoksa çok kırılır, gerekirse başlık bile açarım.

''Ayının üç türküsü varmış üçü de armut üzerineymiş'' hesabı bellemiş böylesi üç beş lakırdı, konuşur durur artık.

Bizim bu bölücü Kürtçü liboşu yeni gelenlere şu başlıkta biraz deşifre ettim zaten.

http://forum.ateizm2.org/index.php?showtopic=42805&st=60

Kendi aklınca tedbirli davranarak Yakup’a psikolojik baskı yapıp susturayım demiş üstteki başlıkta ama, bomba garibimin elinde patladı.

Ne yapalım, bölücü destekçilerinin başına arasıra böyle şeyler gelebilir.

Sadece kendini deşifre ediyorsun. Kaliteni ve çapını ortaya koyuyorsun. Herkes Kemalistlerin ne tarz yaratıklar olduğunu görsün.

Sitelerde Paylaş

Sadece kendini deşifre ediyorsun. Kaliteni ve çapını ortaya koyuyorsun. Herkes Kemalistlerin ne tarz yaratıklar olduğunu görsün.

Heh heh.

Haklısın Ludwig!

Millet asıl senin gibi liberal kisveli liboşları daha iyi görüyor.

Medyadaki ağabeylerinizden tek farkınız bu işi henüz profesyonelliğe ( paraya ) dökmemiş olmanız.

Dinci yaltakçılığı yapar mısınız? Yaparsınız.

AKP kuyrukçuluğu yapar mısınız? Yaparsınız.

Bölücülük yapar mısınız? Yaparsınız.

Atatürk ve devrim düşmanlığı yapar mısınız? Yaparsınız.

Çok bilmiş entel ağızlarıyla çıkıntılık yapar mısınız? Yaparsınız.

Müstemleke aydınlığı yapar mısınız? Yaparsınız.

Liberal faşistlik yapar mısınız? Yaparsınız.

Sayayım mı daha?

Biraz da biz size ayna tutalım Ludwig, ne kızıyon ki ne?!

Sitelerde Paylaş
Ulusal demokratik devrim dediğin şey de, zaten Liberal devrimdir bu arada. Burjuva siyasi hakların (basın özgürlüğü, parti kurma özgürlüğü, örgütlenme özgürlüğü, din ve vicdan özgürlüğü, emeğin toprağa bağımlılığına son versilmesi vs) tanınmasıdır. Liberalleri dışlayarak nasıl burjuva demokratik devrim yapacaksın?smile.gif

Ben liberalleri dışlamıyorum ki, dedim ya "liberallerle sadece gericiliğe ve feodalizme karşı ittifak yapılabilir" diye.

Tabi liberallerle, liboşlarla değil. :lol:

Yurtsever liberaller de çok. Kemalistlerin içinde de var, diğer kesimlerde de.

Örneğin Cindoruk, Yılmaz, Ülsever vs.

Sitelerde Paylaş

Ben liberalleri dışlamıyorum ki, dedim ya "liberallerle sadece gericiliğe ve feodalizme karşı ittifak yapılabilir" diye.

Tabi liberallerle, liboşlarla değil. :lol:

Yurtsever liberaller de çok. Kemalistlerin içinde de var, diğer kesimlerde de.

Örneğin Cindoruk, Yılmaz, Ülsever vs.

Ya Pante rica ederim. Hadin Ülsever tamam da, Cindoruk ile Yılmaz nereden liberal oluyorlar? Başka isim mi kalmadı Demirel'i de sayacak mısın? Bu iki isim de "liboş" dediğin adamlarla aynı tıynetteler. Anti-AKP'cilik iyi hoş güzel de, işi şirazesinden de saptırmayalım yahu :) AKP'ye karşı çıkan herkesi aynı saflara çağırmak, senin kurmak istediğin siyasi hattı sulandırıyor.

(Yurtsever dediğin Ülsever de Amerikancıdır bu arada :) )

Sitelerde Paylaş
Yeni Osmanlılar demokrattılar, ama Batılılaşmacı değildiler, İslam vurgusu çok yoğundu onlarda. İttihatçılar ise demokrat falan değillerdi, zaten 1908 sonrası süreçte bu açık bir biçimde görüldü. Önce "Sopalı Seçim", sonra darbe...

Kemalistler de İttihatçıların devamı tabii, o anlamda bir miras devralma durumu kesinlikle var.

Demokratik Devrim kavramı ne demektir Astur?

Gericilere, saltanat yanlılarına, emperyalizm uşaklarına karşı sopayla da savunulur elbet. Bunda şaşıracak bir şey yok.

Tüm demokrasi mücadelesi tarihine bakarsan bunu net bir şekilde görürsün.

Ama bu kadar büyük bir aşkla Abdülhamitçi olunca görülemeyebilir. O yüzden sizi de anlayabiliyorum.

Sitelerde Paylaş

Bak güzelim.

CHP de Kürt açılımı yapsın, özelleştirmeci olsun, AB'ci olsun, biz de AKP yerine ona oy atalım. Ama partiniz adam değil ki. Aha işte Atsızcıların oy attığı bir parti. MHP ile taban akışında olan bir parti. Ne işe yarıyorsunuz?

Sitelerde Paylaş

Gericilere, saltanat yanlılarına, emperyalizm uşaklarına karşı sopayla da savunulur elbet. Bunda şaşıracak bir şey yok.

Ama bu kadar büyük bir aşkla Abdülhamitçi olunca görülemeyebilir. O yüzden sizi de anlayabiliyorum.

Emperyalizm uşağı derken? O devirde Osmanlı da bir imparatorluk değil miydi? "Avrupa imparatorlukları" diyerek ayırsan daha doğru olmaz mı?

Sitelerde Paylaş

Bak güzelim.

CHP de Kürt açılımı yapsın, özelleştirmeci olsun, AB'ci olsun, biz de AKP yerine ona oy atalım. Ama partiniz adam değil ki. Aha işte Atsızcıların oy attığı bir parti. MHP ile taban akışında olan bir parti. Ne işe yarıyorsunuz?

Ne çabuk okudun üç linki de, valla pes yani.

Ne oldu, işine mi gelmedi yoksa?

Ben parti tutmuyorum.

Sen oyunu AKP'ye vermeye devam et.

Yakışıyor ateist Ludwig abime!

Sitelerde Paylaş

Bak güzelim.

Baykal döneminde söyleseydin bunlar geçerli olurdu.Ama şimdi değişti.Kürtlere karşı hiç olunmadığı kadar sağduyu var Chp'de.Parti neredeyse komple değişti zaten.Şuan parti içine liberal düşüncelisinden sosyalistine her kesimden insan girdi.AB'ye de tam destek var.AB ülkeleri bakanlarıyla bizzat gidip görüştü Kılıçdaroğlu.Kurultayda yaptığı konuşmada 41 madde vardı vaad ettiği.İlk bakıştı Tansu Çiller, Süleyman Demirel tarzı bir konuşma gibiydi ama hiç biri yapılmıcak şeyler değil.

Faşist Kemalist dönemi bitti.Artık o tipler ne Chp'de ne Chp çevresinde barınamıyor.Bir iki tane kaldı onlarda gidince herşey daha iyi olucaktır.En azından T.C tarihi boyunca en çok yolsuzluk dosyası olan bir parti olmaz dimi?

Sitelerde Paylaş

batılıların yüzlerce yıl verdikleri o kanlı mücadeleleri görmüyorlar bunlar.kaç kişinin kafası kellesi gitti bilmiyorlar sanırım.

osmanlıcılık yeni liberal kesimde pek moda oldu

müslo ate farketmez hemen nerde o günler deyip anarlar..

bu arada yakup ludvig bir ara forumda akpye oy verdiği için hata ettiğini anladığını söylemişti ..ben de onun yalancısıyım :huh:

tarihinde queenofhearts tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Ya Pante rica ederim. Hadin Ülsever tamam da, Cindoruk ile Yılmaz nereden liberal oluyorlar? Başka isim mi kalmadı Demirel'i de sayacak mısın? Bu iki isim de "liboş" dediğin adamlarla aynı tıynetteler. Anti-AKP'cilik iyi hoş güzel de, işi şirazesinden de saptırmayalım yahu smile.gif AKP'ye karşı çıkan herkesi aynı saflara çağırmak, senin kurmak istediğin siyasi hattı sulandırıyor.

(Yurtsever dediğin Ülsever de Amerikancıdır bu arada smile.gif )

Sen liberalleri sütten çıkmış ak kaşık zannediyorsun galiba.

Bana Türkiye siyasetinde göstersene nitelikli, takdir edilebilir bir liberal. Bulamazsın. Hepsinin bir yamuğu vardır.

Ayrıca demokratik devrime sıra gelince AKP içinden bile katılan olabilir, ben demokratik devrimi AKP karşıtlığı olarak ortaya koymadım.

Ülsever'e gelince, beni dünkü konumu değil, bugünkü umut veren duruşu ilgilendiriyor.

Sen de değiş, seni de geçmişinle yargılamam. :)

Sitelerde Paylaş

Baykal döneminde söyleseydin bunlar geçerli olurdu.Ama şimdi değişti.Kürtlere karşı hiç olunmadığı kadar sağduyu var Chp'de.Parti neredeyse komple değişti zaten.Şuan parti içine liberal düşüncelisinden sosyalistine her kesimden insan girdi.AB'ye de tam destek var.AB ülkeleri bakanlarıyla bizzat gidip görüştü Kılıçdaroğlu.Kurultayda yaptığı konuşmada 41 madde vardı vaad ettiği.İlk bakıştı Tansu Çiller, Süleyman Demirel tarzı bir konuşma gibiydi ama hiç biri yapılmıcak şeyler değil.

Faşist Kemalist dönemi bitti.Artık o tipler ne Chp'de ne Chp çevresinde barınamıyor.Bir iki tane kaldı onlarda gidince herşey daha iyi olucaktır.En azından T.C tarihi boyunca en çok yolsuzluk dosyası olan bir parti olmaz dimi?

CHP değişsin ben de oyumu atayım kardeşim. Biz de rahatsızız heralde AKP'nin dış politikasından falan. Davutoğlu'nun yeni-Osmanlıcılığından falan. Tayyip "Hamas terörist değildir, özgürlük savaşçısıdır" der. Sudan'ın soykırımcı Arap liderini konuk ederler. İran ambargo olayında BM'de hayır oyu verirler. Bir sürü gerizekalılık. Ama bizi bu gerzeklere mecbur ediyor CHP. Değişsin biz de oy verelim. Ama adam olur mu bu parti bilmiyorum.

Kılıçdaroğlu dünkü konuşmasında bir "Kürt" lafını kullanamadı. Cesaret edemiyor çünkü. Taban acaip insanlardan oluşuyor. Aha işte gördün yukarda IfeelGood gibi eğitimli bir insan bile "Kürt sorunu olduğunu sanmıyorum, Kürtlerin kendisi asıl sorun" diyor. İşte taban bu. Yani bu yüzden CHP'den fazla birşey bekleyemiyoruz.

Ayrıca Kılıçdaroğlu'nun Silivri'ye selam gönderip durması da rahatsızlık verici. Hukuksuzluk varsa bunlar senin tarafında dahi olsa karşı durmalısın. "Benim çetem iyi, seninki kötü" olmaz. Kepazelik ya. Daha dün Poyrazköy'de gene mühimmat çıkardılar. Hala mı "komplo bunlar". İnsanları kimse gerizekalı yerine koymasın.

Sitelerde Paylaş

CHP değişsin ben de oyumu atayım kardeşim. Biz de rahatsızız heralde AKP'nin dış politikasından falan. Davutoğlu'nun yeni-Osmanlıcılığından falan. Tayyip "Hamas terörist değildir, özgürlük savaşçısıdır" der. Sudan'ın soykırımcı Arap liderini konuk ederler. İran ambargo olayında BM'de hayır oyu verirler. Bir sürü gerizekalılık. Ama bizi bu gerzeklere mecbur ediyor CHP. Değişsin biz de oy verelim. Ama adam olur mu bu parti bilmiyorum.

Neden mecbursun kardeşim? Eğer memnun değilsen hiç oy kullanmazsın.Öyle bir hakkın da var.

Kılıçdaroğlu dünkü konuşmasında bir "Kürt" lafını kullanamadı. Cesaret edemiyor çünkü. Taban acaip insanlardan oluşuyor. Aha işte gördün yukarda IfeelGood gibi eğitimli bir insan bile "Kürt sorunu olduğunu sanmıyorum, Kürtlerin kendisi asıl sorun" diyor. İşte taban bu. Yani bu yüzden CHP'den fazla birşey bekleyemiyoruz.

Diyarbakır'da kullanmıştı en son.Bazen nabza görede şerbet dökmek gerekir.Bir anda Kürtler için alışılmışın dışında şeyler yapmaya kalkarsa tabanıda kaybeder bu sefer.O yüzden sabırla beklemek lazım bazı şeyleri.

Ayrıca Kılıçdaroğlu'nun Silivri'ye selam gönderip durması da rahatsızlık verici. Hukuksuzluk varsa bunlar senin tarafında dahi olsa karşı durmalısın. "Benim çetem iyi, seninki kötü" olmaz. Kepazelik ya. Daha dün Poyrazköy'de gene mühimmat çıkardılar. Hala mı "komplo bunlar". İnsanları kimse gerizekalı yerine koymasın.

Bundan bende rahatsızım.Devlet içinde ki çeteleri yok edicez dedikten sonra Silivri'ye falan selam göndermesi hoş olmuyor.Selam gönderme işini kesip yargılama süreci bittikten sonra istediğini söylesin.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...