Jump to content

rüyalar

Recommended Posts

sık rüya görmeyen birisiyimdir ayda bi kere anca rüyaların tamamen bilimsel izahı olduğunu düşünüyorum tabiki bu kadar kolay kestirip atmamakda lazım sonuçda çok sıradışı bir olay

burada herkesin görüşünü almak isterim rüyalar hakkında

bir açıklamada bilinç altındaki olaylar sebeb olduğu söylenmişti bir bilim adamı tarafından bu gerçek mesela saatlerce kağıt oyunu oynayın gece rüyada kağıt oynamaznız çok yüksek ihtimal fakat hiç düşünmediğiniz konulardada rüyalar görebiliyoruz

komik durumuna düşmeyi göze alıp {nedense rüyasını anlatan kişiler komik görünüyor bana} ve her rüya gören burda yazsa işimiz iş görüşlerinide hesaba katıp gördüğüm rüyayı anlatacağım

rüyam rüyanın tabiatı gereği karışık tek mekanda geçmiyor ana mekan hastane ve hastenede kötülük saçan çıkarları için insanlara kötülük yapan doktor var bu doktor melih gökçek rüyamda ki kendisini hiç düşünmem haberlerdede görmedim uzun zamandır tabi bu tek başına değil yandaşları var arkası sağlam çıkarları doğrultusunda kendine karşı gördüklerini bu hastanede daha hasta yapıyor sonrada neredeyse bilimsel deney olarak kullanıp kobay haline getiriyor insanları organlarını parçalıyor hastasına{kurbanına niyetini açıkca anlatan ve hiç bir şey yapamayacağını söyleyen bir sapık} ve bunun yaptıklarını karşıkimse bişey yapamıyor polis hakim devlet bunun arkasında hastanede diğer hastalar bana ne olursa olsun git evinde öl diyor çünkü bu seni parçalayacak yaptığı müdahalelerle artık iyileşme umutlarım azalmış halbuki sağlıklı insanmışım bu noktada diğer hastalardan uyarı alıyorum bunun elinde ölme diyorlar biraz bunu açık ediyorum 3 5 tanıdığım sayesine ama onlarında başına işler geliyor birde bu kişi bir çok cinayet işlemiş bir insan ama bunlardan kendisine bişey olmayacağını sırıtarak anlatıyor arkası kuvvetli çünkü

rüyam kısaca bu kabus daha doğrusu ben bunları hiç bi zaman düşünmedim çok nadir rüya gören biriyimdir ayrıca geneldede rüyamda ikötü insanı iyi olarak görmem kötüse gerçekdende kötüdür bunu deneyimlerimle sabitledim kabusun baş kötü karakteri melih gökçek gibi bi yamyam oluncada anlatmak istedim :D kendisi gerçekden müzelik bir insan pişkinlik ve üste çıkma bakımından.

sorum şu bu olayı beynim nasıl kurguladı?

buna kendim çabucak bir açıklama getiriyorum kabus zaten görecektim burda rollerede beynimde kayıtlı olan kişilerden bazıları oturdu.

tarihinde AteistLight tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Doğuştan kör birisi rüyasında görüntü göremez.

Doğuştan sagır biriside rüyasında ses duyamaz , görüntü duyabilir.

Rüyalar bilinçle ve yaşanılan dünya ile alakalıdır.

İngilizce bilen birisi ingilizce rüya görür , türkçe bilen türkçe görür.

Daha önce yüzünü görmedigimiz kimseyi rüyamızda göremeyiz.

Bunları nedenmi anlatıyorum , rüyayı bize yollayan allah degildir.Beynimizdir , saçma sapan şeyleri kendi kendine kurgular bazen... Sen farkında olmadan hayatında olan bazı şeylere beyin imgeler yükleyebilir. Mesela 60 yaşında birisinin cebinde 60 tane altın para var giderken paralar düşüyor. Beyin burada giden yılları para olarak kurgulamıştır.

Seninde yaşadıgın bazı şeyleri , beynin imgelemiş olabilir.Yada saçma ve boş şeyler. Rüyalara fazla takılma...

Sitelerde Paylaş

Benim öğrencilik hayatım biraz sıkıntılı geçti. Okulum Ankara'da, ben İstanbul'daydım. İstanbul-Ankara arasını mekik dokuyarak, ders notlarının peşinde koşarak, ders çalışmaya zaman ayırmaya uğraşarak zorlu bir dönemden geçtim ve mezun oldum. Özellikle son iki senemde çok çileli günler geçirdim. Üniversiteyi bitireli yirmi yılı aşkın bir süre geçmesine rağmen, hala rüyamda sınav heyecanları yaşadığım kabuslar görürürüm. Hatta rüyamda kendi kendime "ulan sen mezun olalı yıllar oluyor, neden hala panik yapıyorsun" diye telkinde bulunsam da, bu rüyanın benzerlerini sık sık görüyorum.

Şimdi kendimden verdiğim bu örneğe bakarak kendin için bir netice çıkartmaya çalış...

Sitelerde Paylaş

Benim öğrencilik hayatım biraz sıkıntılı geçti. Okulum Ankara'da, ben İstanbul'daydım. İstanbul-Ankara arasını mekik dokuyarak, ders notlarının peşinde koşarak, ders çalışmaya zaman ayırmaya uğraşarak zorlu bir dönemden geçtim ve mezun oldum. Özellikle son iki senemde çok çileli günler geçirdim. Üniversiteyi bitireli yirmi yılı aşkın bir süre geçmesine rağmen, hala rüyamda sınav heyecanları yaşadığım kabuslar görürürüm. Hatta rüyamda kendi kendime "ulan sen mezun olalı yıllar oluyor, neden hala panik yapıyorsun" diye telkinde bulunsam da, bu rüyanın benzerlerini sık sık görüyorum.

Şimdi kendimden verdiğim bu örneğe bakarak kendin için bir netice çıkartmaya çalış...

seni okurken aklıma geldi ben hiç güzel rüya görmüyorum bu normalmidir örnekleri varmıdır küçüklüğümde güzel rüya gördümmü hatırlamıyorum ama kendimi bildiğimden beri rüyalarım hep kabus cinsinden kabus derken asmalı kesmeli değil bir sevdiğimi kaybetmek bir şeye ulaşamamak kalbimin kırılması incitilmek ayrılık vesaire yukarda anlattığım türdün kabuslarıda pek görmem aslında saçma rüya olarak düşünüyorum böyle rüyaları ama diğer gördüğüm rüyalar hep acı üzüntü temelli oluyor malesef güzel rüya nedir açıkcası bilmiyorum! çünkü deneyimim olmadı.

Sitelerde Paylaş

Rüyaların kesin doğası bilinmiyor ama bence onları bilimsel olarak açıklamak mümkün olmalı.

Beyin aralıksız düşün üreten bir organdır.

Düşünmeden bir an bile geçirmeyiz.

Böbrekler idrar, karaciğer safra üretmeden nasıl yaşayamazsa, beyin de düşün üretmeden yaşayamaz.

Bütün organların aralıksız çalışması gereklidir. Bir an bile çalışmadan duramazlar. Dururlarsa ölürler.

Bu bağlamda beyin bir istisna değildir.

Uykuda da çalışır. Hatta bazı yerleri daha da aktiftir.

Rüyalar bu çalışmanın ürünü olarak ortaya çıkan düşünlerdir.

Bilinçli veya bilinçsiz olabilirler. Yani bazıları hatırlanır, diğerleri hatırlanmayabilir.

Ama hepsinin nedeninin nöral devreler olduğuna ben şahsen eminim.

Beyinde sürekli işleyen nöral devreler vardır.

Daha doğrusu beyin sürekli olarak işleyen nöral devrelerden oluşmuştur.

Rüyalar onların uykuda gerçekleşen şeklidir.

Uykuda düşünme rüyadır yani..

Sitelerde Paylaş

Bu konuda forumda uzmanlar vardır, onlar daha ayrıntılı konuşabilirler, ama benim bildiğim herkes rüya görür. Hatta bir gece boyunca peşpeşe onlarca rüya görürüz. Görürüz, ama hatırlayamayız ve o nedenden dolayı rüya görmediğimizi sanırız (söyleriz). Rüyalarımız içinde hatırladıklarımız ise genelde en son gördüklerimiz veya durmaksızın benzerini gördüklerimizdir. Senin gördüğün de, benim sınav rüyalarım da durmaksızın benzerini gördüğümüz (ve hatırladığımız) rüyalara örnektir.

Sitelerde Paylaş

rüyam rüyanın tabiatı gereği karışık tek mekanda geçmiyor ana mekan hastane ve hastenede kötülük saçan çıkarları için insanlara kötülük yapan doktor var bu doktor melih gökçek rüyamda ki kendisini hiç düşünmem haberlerdede görmedim uzun zamandır tabi bu tek başına değil yandaşları var arkası sağlam çıkarları doğrultusunda kendine karşı gördüklerini bu hastanede daha hasta yapıyor sonrada neredeyse bilimsel deney olarak kullanıp kobay haline getiriyor insanları organlarını parçalıyor hastasına{kurbanına niyetini açıkca anlatan ve hiç bir şey yapamayacağını söyleyen bir sapık} ve bunun yaptıklarını karşıkimse bişey yapamıyor polis hakim devlet bunun arkasında hastanede diğer hastalar bana ne olursa olsun git evinde öl diyor çünkü bu seni parçalayacak yaptığı müdahalelerle artık iyileşme umutlarım azalmış halbuki sağlıklı insanmışım bu noktada diğer hastalardan uyarı alıyorum bunun elinde ölme diyorlar...

Doğan Taşdelen ile hatlar karışmış , onun rüyalarını görüyorsun.

Sitelerde Paylaş

Döneme ait negatif kayıtlarla beynin aşırı yüklenmiş .Bu kabusları ömür boyu görürsün kurtulamazsın.

Sitelerde Paylaş

Öğlen uykusu uyursam ve de uykum alarm vs. ile bölününce hatırlıyorum rüyalarımı ben de. Myndos'un dediği gibi sık sık tekrar eden çeşitli temalar oluyor ve bunlar da hayatınla ilgilidir, onun dışındakiler ise çok alakasız, rastgele olabiliyor.

Sitelerde Paylaş

rüyaların gelecekten haber vermesi gerçektir ve ben bunu defalarca yaşadım

rüyaların mesaj olabileceği gerçeğini göz ardı etmek gelen mesajı okumadan silmeye benzer

kimilerininde mesaj merkez numarası mesajlara kapalıdır :)

mesajın nerden geldiğini tartışmayada gerek yoktur

rüyaların kimileri anlamsız olsada bazıları gerçeği yansıtıyor

rüyamda bir anlık gördüğüm portre bile önümdeki 3 günün özeti olduğunu yaşayınca anladım

tarihinde Sektör tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

rüyaların gelecekten haber vermesi gerçektir ve ben bunu defalarca yaşadım

rüyaların mesaj olabileceği gerçeğini göz ardı etmek gelen mesajı okumadan silmeye benzer

kimilerininde mesaj merkez numarası mesajlara kapalıdır :)

mesajın nerden geldiğini tartışmayada gerek yoktur

rüyaların kimileri anlamsız olsada bazıları gerçeği yansıtıyor

rüyamda bir anlık gördüğüm portre bile önümdeki 3 günün özeti olduğunu yaşayınca anladım

Rüyaları gördüren beyinse , günlük yaşadıgımız dünyadan izler taşıması kaçınılmazdır.

Fakat bu gelecegi gösterme gücü değil.

Ayrıca portre görmenin , ilk mesajımda anlattıgım para olayı gibi birşeyle alakası olmasın ?

Sitelerde Paylaş

Bundan o kadar emin olma. Hayatım boyunca hiç görmediğim insanları ara sıra görüyorum.

Sen bundan o kadar emin olma.

Sen hayatın boyunca gördügün bütün insanların yüzünü hafızanda birebir tutabiliyormusun ? Birini iki kere görsen anlayabilirmisin.

Bilinç altına atılıyor ama.

Yani şu şekildedir bu olay beyin kendiliginden yüz tasarlamaz rüyasında mevcut hafızaya attıklarından çeker...

Anladınmı ?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...