Jump to content

Bir Ateist,Müslümana Aşık olabilir mi?

Recommended Posts

• İleti 125
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

aslında bu soruyu daha çok size sordum ateistbakış,ateistlere yani,kıstasınız arasında varmıdır müslüman olmaması,yada namaz kılan birine aşık oldunuz mu,merak işte(:

size sordum çünkü müslümanlıkta yoktur inkar edenle bi ilişki..

tarihinde mechule tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

bir insan bir başka insana aşık olabilir(cinsiyet farkı gözetmeksizin)

bir insan kendi türünden olmayan bir canlıya da aşık olabilir(çiçek, böcek, eşek misal)

bir insan cansız bir objeye de aşık olabilir.

insan aşık olabilir, davalının aşık olmasına karar verilmiştir.

edit: bir insan birden çok insana, objeye, canlıya da aşık olabilir. konu kapasiteyse bu da olabilir.

tarihinde Spud tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Askin kimyasi bozulana kadar sorun olmaz ondan sonra biri baslar "senin gözünde biraz sasi mi ne?" demeye.

Yinede atesit olan biraz daha anlayisli olacagi icin inancli esinin ilkel rituellerini hosgörecektir, karismayacaktir ama ne zaman ki inancli olan allah ya da peygamber rolune burunup esini guya sapkin yolundan döndurmeye calisacaktir o zaman mahalleye seyir cikabilir muhtemelen, hayirdir mechule :p

Sitelerde Paylaş

..velev ki aşık oldular ne olur akıbetleri??

Çok kıllandım bu sorundan mechule..Yoksa sitede müslümanlığın faydalarından atıp tutarken,bir ateiste mi gönül verdin he??

Aman dikkat et..Onlar asla müslüman olmazlar.Çok çekersin çoookk...Namaz kılarken arkandan eşek şakası yapabilir mesela bir ateist koca,sen secdeye varmışken birdirbir oynayası tutabilir...Ezan dinlerken o müzik dinleyip şarkıya eşlik edebilir Allah muhafaza ..

Çarpılmak var işin ucunda mechule...

Sitelerde Paylaş

Çok kıllandım bu sorundan mechule..Yoksa sitede müslümanlığın faydalarından atıp tutarken,bir ateiste mi gönül verdin he??

Aman dikkat et..Onlar asla müslüman olmazlar.Çok çekersin çoookk...Namaz kılarken arkandan eşek şakası yapabilir mesela bir ateist koca,sen secdeye varmışken birdirbir oynayası tutabilir...Ezan dinlerken o müzik dinleyip şarkıya eşlik edebilir Allah muhafaza ..

Hiç alakası yok ..

Müslüman kadınlara tavsiyem ateist erkeklerle birlikte olun..

Hiç değilse gerçekliği olmayan şartlarla sizleri zorlamazlar.

Sitelerde Paylaş

hehe(:

sen içini ferah tut electra ben yaşlıyım (:

Sitelerde Paylaş

sana pm atarım,yalan olmasın şimdi (:

hem kendini katıp düşün müslüman bi adama aşık oldun,yada olurmusun olursan ne olur vs.

bunlara cevap ver sen(:

tarihinde mechule tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

sana pm atarım,yalan olmasın şimdi (:

hem kendini katıp düşün müslüman bi adama aşık oldun,yada olurmusun olursan ne olur vs.

bunlara cevap ver sen(:

At peki..

Devamlı Allah Muhammed'den bahseden bir tipse aşık olamam tabii.İçim bayılır..Tip itibariyle badem bıyık tiplerden de olmaması gerekiyor..

Light müslüman,reformist olabilir:D...

Ama yine de taştan olsun ateist olsun mechule...

Sitelerde Paylaş

bence ateist-müslüman evliliğinde iki yıkıcı olabilecek kadar ciddi problem olur birincisi müslüman tarafın ailesi,ikincisi çocuğun nasıl yetiştiriliceğine dair problemler.

şahsen ben çocuğumun bu tarz saçmalıklara inanan biri olarak yetişmesini istemem,sanmıyorum ama,olurda müslüman biriyle evlenir karımda illede müslüman yetiştirmek isterse ortada bir uzlaşı olabileceğini sanmıyorum

müslüman tarafın ailesi ise başka bir problem,müslümanlar özü gereği farklı dinlere ve ateistliğe düşmandır.bir ateistin,kardeşinin yada kızının eşini müslüman olduğu için öldürdüğü görülmüş şet değildir ama tam tersi oldukça sıktır.evleneceğim kişinin ailesi tosun kıvamındaysa direk kalbime gömerim,kafama kurşun yemek istemiyorum :)

Sitelerde Paylaş

islama atıfta bulunamazsın bu mevzuda çünkü evlenmemek vardır,öldürme değil bunu ayır lütfen o vandal dediğin vahşetler şahşidir.

mutlu yaşar demişsin ,nasıl mutlu yaşar ikiside inanç ve inançsızlıklarından taviz vererek ve bu hiç sağlıklı değil,müslüman için bu durum zaten vahim olması gerek,benim sormak istediğim aslında şu aşık oldunuz mu müslümanlara (:

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...