Jump to content

Bir Ateist,Müslümana Aşık olabilir mi?

Recommended Posts

• İleti 125
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

komiksiniz ya çocuk gibi (:

İşin şakası bir tarafa sen biliyorsun değil mi zamanlı nikah uygulaması var islamda?

Hatta şeriatle yönetilen ülkelerde güya kadının özgür tercih hakkını garanti altına almak için 2, 3, 5 yılda bir biten nikahlar kıyıyorlar.

İranda da var.

Hatta sömestr nikahı bile deniyor.

Üniversite öğrencileri birlikte rahat aşk yaşamak için dönemsel nikahlar kıyıyorlar :) Karneden karneye :)

Sitelerde Paylaş

o dediğin islamda değil iranda! niyetleri Rahman biliyor.

İslamda kadının boşanma hakkı olmadığından özgürlüğünü teminat altına almak için nikah akitlerine süre koyarlar.

Bu süreyi kadın seçebilir

:)

Mechule,

Burada milletin cehennemde nasıl yanacağını ballandıra ballandıra anlatmadan önce git dinini iyice öğren.

Seni rahatsız etmiyor mu yahu hemen hemen her ateistin dininin teknik ve felsefi kısımlarını senden iyi bilmesi?

Bu ne geniş bir meşreptir böyle?

Sitelerde Paylaş

ve ateist kişiliklerini görmüş oldunuz !!

siz kim aşk kim be küfürbazlar!

Bak halen aynı hatayı yapıyorsun. Ateist kişiliği diye genelleme yapmamanı öneriyorum.

Malum bir müslümanda bizi hayvan olarak görüp değer vermeyebiliyor. Hatta tüm müslümanlar öyle diyebilirim.

Durum böyleyken sen gelip de ateist kimliği diye birşey diyemezsin. Tercihlerine de saygı duyacaksın.

Ben aşk ile ilgili başlık açmıştım. Bir materyalist için aşk diye birşey yoktur . Daha doğrusu aşka büyük anlam yüklemez.

Ama sorunun cevabını zaten biz verdik halen ne diye uzatıyorsun ki . İnsan olan herkes sevilebilir ama beni insan olarak

görmeyen müslümanla evlenmem yahut birliktelik yaşamam ise çok zordur.

tarihinde Crafterman tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

başka bi kelamınız yokmu sizlerin dinini öğrende gel,mübarek senin sizlerinde irandan öğrendiğiniz belli,iranla niye bir tutuyorsun diyorum bin kez,islamda kadının boşanma özgürlüğü vardır,şöyledir,hakim ve hakem vardır,hakim yargıdaki boşanma aşaması,hakem ise iki taraftan güvenilir kişi demektir,kadın istemiyorsa eşini durumunu arz eder hakemler karara bağlamda yardımcı olur,oda olmuyorsa hakime başvurur kadın,bunları yaptıktan sonra eşiyle boşanmış durumuna girer haramdır eşi ona,belli müddet (3ay) kadar sonra tamamen boşanmış sayılır,karşılıklı mehirde anlaşır dilerse vs.

irandaki çirkin durumları helal dairesine çevirme yöntemi kendini kandırmadır ve bu yoktur,niyetini düşünceni çok iyi bilir Rahman,helal sandığında harama dahil olur evlilik kutsaldır,flölrtü meşrulaştırmak için yapılmaz,ve sen bunu islama atfediyosun gelmiş sonra dinini öğren diyorsun,yapma..

Sitelerde Paylaş

başka bi kelamınız yokmu sizlerin dinini öğrende gel,mübarek senin sizlerinde irandan öğrendiğiniz belli,iranla niye bir tutuyorsun diyorum bin kez,islamda kadının boşanma özgürlüğü vardır,şöyledir,hakim ve hakem vardır,hakim yargıdaki boşanma aşaması,hakem ise iki taraftan güvenilir kişi demektir,kadın istemiyorsa eşini durumunu arz eder hakemler karara bağlamda yardımcı olur,oda olmuyorsa hakime başvurur kadın,bunları yaptıktan sonra eşiyle boşanmış durumuna girer haramdır eşi ona,belli müddet (3ay) kadar sonra tamamen boşanmış sayılır,karşılıklı mehirde anlaşır dilerse vs.

irandaki çirkin durumları helal dairesine çevirme yöntemi kendini kandırmadır ve bu yoktur,niyetini düşünceni çok iyi bilir Rahman,helal sandığında harama dahil olur evlilik kutsaldır,flölrtü meşrulaştırmak için yapılmaz,ve sen bunu islama atfediyosun gelmiş sonra dinini öğren diyorsun,yapma..

İslamda kadının boşanma özgürlüğü yoktur.

Bahsettiğin sistem herhalde nurcuların şeriat planları olsa gerek.

Hakemdir odur budur.

Ne diyon sen ya? :)

Bak sen nurculara. Aile hukukunu bile planlamışlar.

Sitelerde Paylaş

aa hakem ve hakimi duymadınız mı bakın bi müslüman sizden önce biliyor(:

islamda evlilik güzel araştır ama lütfen irandan esintilerle değil(:

kişilik olarak burada yansıttıklarından çok daha iyiler/iyisiniz biliyorum craft..

Sitelerde Paylaş

mechule böyle yazılara nasıl katlanıyorsun anlamıyorum

Burdaki ateisler zaten islamla tanışmışlar ve ayrılmışlar

boşa kürek çekiyorsun

Katlanmak mı?

Oyun oynadıklarını anlamadınız mı? Forumda müslüman olmadığından kendilerinden birini müslüman yapıp tatmin oluyorlar.

Yoksa o kişinin hali ne olduğunu göstermiyor mu?

Ne demiş Mevlana;

''Sözle anlatılan şey, yalan bile olsa, kokusu, gerçek olduğunu da haber verir, yalan olduğunu da.''

Sevgiler.

Sitelerde Paylaş

Mechule böyle şeylere takılmamanı öneriyorum sana. Aynı duyguları paylaşmayan kimse birbirine saygı duyamaz . Ama aynı duygularda müşterek olan kişiler birbirlerinin hassas noktalarınında idrakını yaparaktan dikkati elden bırakmazlar.Hiç bir ilahi güç böyle cüzi şeylere de takılmaz.Ayetleride iyi araştırmanı öneriyorum.Cübbeli gibi şarlatanları da şeyhin olarak görmemeni tavsiye ediyorum.Gerçekten bir tanrı , dini böyle basit kalıplar içerisine sokup saçma sapan şeyleri ihtiva eden paçavra yollamayacağına göre bunda daha farklı sebepler aramak gerekir.Eğer İslam dininin gerçekten '' Allah '' tarafından gönderildiğine inanıyorsan da zaten koskoca Allah'ın mantıksız şeyleri barındırmaktan uzak ve yüce bir din yollamayacağını da bilmelisin. O yüzden sen sen ol böyle şeylere takılma.

Bir tanrı eğer kitap yolluyorsa saçmalıktan da arınmalı ve insanın duygularına hitap edip onların masumane duygularını da sınırlamamalıdır.Zaten bir insan bile bunu farkediyor ve aslında bunların masumane ve beis teşkil etmeyen arzular ve duygular olduğunu biliyorsa zaten tanrının da böyle düşündüğünün farkında olacaktır.Eğer bir çelişkide varsa sorunu kendisinde değil inandığı tanrısında aramalıdır diye düşünüyorum.Bir ateist , bir müslümana aşık olabilir.Bir müslüman da bir ateiste aşık olabilir.Bunun da gözümüzün önünde bile birçok örneği var. Akibetleri dinen azapsa afedersin ama tüküreyim o dinin içine . Din böyle demiyorsa da bunları düşünmek mantıksızcadır.Yani kafan rahat olsun .

tarihinde Crafterman tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

ortak karar aşık olunabilir ama ilerisi sağlıklı ilişki olmaz yönünde,alacakaranlık gibi (:

sonra ne oldu jadı ^_^

Olan bir şey yok. Kavuşamadık elbette ama cübbeli ahirette beni yanına isteyeceğini söylüyor

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...