Jump to content

Bir Ateist,Müslümana Aşık olabilir mi?

Recommended Posts

Bir ateist, müslümana aşık olabilir mi? Ya da tam tersi…

Bence olabilir, neden olmasın. Pekala da bir ateist, müslüman birisine veyahut da müslüman birisi bir ateiste aşık olabilir. Aşk bir perdedir, indi mi göze kendine gelemezsin.

..velev ki aşık oldular ne olur akıbetleri??

Bak işte, asıl burası çok önemli. Birbirlerine aşık olduktan sonra ne olacak? Akibetleri büyük bir ihtimalle pek iyi olmaz diye düşünüyorum. Kısa sürede çatışma başlar.

En çok çatışma da şu hallerde ortaya çıkar: Eğer ki ateist kişi ateizme henüz yeni geçmiş birisiyse dinsel konularda çok heyecanlı ve sabırsız olacaktır. Müslüman kişi de bildiğimiz anlayışsız yobaz takımındaysa yandı gülüm keten helva. Mahalledeki dedikoducu kadınlara öyle bir malzeme çıkarırlar ki yani bu kadar olur:

- Kız Haççe Bacı duydun mu, hani şu bizim türbanlı Şaziye’ye asılan bir oğlan vardı ya, meğersem dinsiz Allahsızın tekiymiş anaaam.

- Kız da zaten oynağın teki. Bakma sen onun örtündüğüne. Benim oğlana da çok sulandı da ‘’olm dedim kendine gel, kala kala şu şıllığa mı kaldın, biz sana helal süt emmiş bir kız buluruk. Sana dayının kızını alacağız, babannan ö’öle karar verdik.’’ Gözleri fıldır fıldır dönüyo ocağı batasıcanın.

- He valla Haççe Bacı, geçenlerde de tuz isteme bahanesiyle bize geldiydi. Ben tuz getirirkene sen nasıl hemen de benim herifle muhabbeti koyulaştırırsın. İyiyim Ahmet ağbi de sen nasılsın da felan da… Oynak bu, valla oynak.

- Ah ah sorma, dersaneye gidiyom diye akşamlara kadar eve gelmezmiş. Ben milletin yalancısıyım. Kimbilir daha kimlerle fingirdeşiyodur kahpe.

Dedikoducu komşu boyutu neyse ne de bu türden işlerin bir de aile boyutu var ki hiç kimse değinmemiş. Yahu siz nerede yaşıyorsunuz arkadaşlar? Diyelim ki ateistle müslüman evlenip yuva kurmaya kalkıştılar. Aileler boş mu duracak sanırsınız? Bence bu evlilik gerçekleşmesin diye var güçleriyle çalışacaklardır.

Aksi de mümkün tabii. Burada belirleyici unsur bana göre ateist ve müslümanın nasıl insanlar olduğudur. Mesela müslüman kişi olgun ( dolgun olup olmaması burada pek önem arzetmiyor ) birisiyse partnerine karşı anlayışlı olacaktır. Hakeza ateist partneri de ılımlı birisiyse karşılıklı anlayış çerçevesinde birlikteliklerini yürütürler diye düşünüyorum.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 125
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

gözlerim seni arıyordu sayın yakup cemil(:

hiç yokmu ya aranızda müslümanla evli?

Babamla annem var.Babam gençliğinde komunizmin peşinden koşmuş.Daha sonra din,iman ne varsa çıkarmış hayatından.Şuan komunizm falan yok ama dinlere sürekli saydırır.Allah kitap tanımaz.Hayatı boyunca bir kere bile camiye gitmemiş.Annemde hristiyan kökenli bir müslüman.Türkiye'ye gelince müslüman olmuş.Ama öyle baş örtüsü takmaz, namaz kılmaz, oruç tutmaz.Öyle arada bir Allah razı olsun diyerek dinini yaşar.Gel gelelim hiç problem çıkmıyor.Çünkü evde din konusu neredeyse hiç açılmıyor.Bazen tv lerde çıkınca öyle hacca giden hocalar, babam saydırır annemde ayıp ayıp deme öyle der. Bütün konu o. :)

Sitelerde Paylaş

Babamla annem var.Babam gençliğinde komunizmin peşinden koşmuş.Daha sonra din,iman ne varsa çıkarmış hayatından.Şuan komunizm falan yok ama dinlere sürekli saydırır.Allah kitap tanımaz.Hayatı boyunca bir kere bile camiye gitmemiş.Annemde hristiyan kökenli bir müslüman.Türkiye'ye gelince müslüman olmuş.Ama öyle baş örtüsü takmaz, namaz kılmaz, oruç tutmaz.Öyle arada bir Allah razı olsun diyerek dinini yaşar.Gel gelelim hiç problem çıkmıyor.Çünkü evde din konusu neredeyse hiç açılmıyor.Bazen tv lerde çıkınca öyle hacca giden hocalar, babam saydırır annemde ayıp ayıp deme öyle der. Bütün konu o. :)

Annen müslüman sayılmazki.

Müslüman olmanın kıstası olmalıdır.

Bu kıstası koymazsan babanda müslüman sayılır yani.

Sonuçta bi kıstası yok :)

Ama dinin kıstası , imanın şartları , islamın şartları falan.Annen tam anlamıyla uymuyor. Sanırım deist sayabiliriz anneni :)

Sende biliyorsun yapma şimdi müslümanlar bu kadar hoş görülü insanlar degildir.

Sitelerde Paylaş

Annen müslüman sayılmazki.

Müslüman olmanın kıstası olmalıdır.

Bu kıstası koymazsan babanda müslüman sayılır yani.

Sonuçta bi kıstası yok :)

Ama dinin kıstası , imanın şartları , islamın şartları falan.Annen tam anlamıyla uymuyor. Sanırım deist sayabiliriz anneni :)

Sende biliyorsun yapma şimdi müslümanlar bu kadar hoş görülü insanlar degildir.

Orası öyle tabi ama o kendini müslüman olarak görüyor.Bende hee diyip geçiyorum.Bu yaştan sonra ona Kuranı anlatsam bakarsın dinden çıkmaz militan müslüman oluverir.O yüzden hiç karışmıyorum böyle olması benimde işime geliyor. :)

Sitelerde Paylaş

Bu forumda çok cahil müslümanlar da gördüm, ama inanın ateistim diyerek, bunca hava atarak tüm müslümanların katline salık veren onları sabun yapmak isteyen bir ateistin gerçekten ateist olduğuna inanamam... O da bir teist, kendine tapan bir teist...

Ateizm bir duruştur, bir hayat tercihidir, Tanrı inancı olmadan evrensel insani ortak değerlere göre yaşam tercih edilmiş, din boyunduruğu çıkarılıp atımıştır... Dini dayatmaları karşı dik durabilen kaliteli insanlar ateist olabilr, zorla ateist olunmaz...

Ama bakıyorum da bazıları içindeki insanı da çıkarıp atmış...

Müslümanları sabun yapmak isteyen onları topluca katletmeyi hayal eden bir cahil ateist asla din için insan öldüren müslümanları eleştiremez... Çünkü kendisi de o katil müslümandan farklı değildir...

Dünya ayaktaysa hala, orta yolu bulan merhametli insanlar sayesinde ayaktadır...

Bunlar gibi saldırgan ateistler ve zehir gibi cahil ve katil müslümanların aklı başına gelinceye kadar biz mücadele edeceğiz... hem de kimseyi kesmeden, kimseyi sabun yapmadan...

Sizlerle aynı ortamı paylaşmaktan utanıyorum...

Sitelerde Paylaş

Bir de artık numara yapmayı kesin, bunca evli ateist var, eşleriniz müslüman....

Aileleriniz müslüman, müslümanları eleştirirken aslında eleştiri değil ÖZELEŞTİRİ yaptığınızı farkedin.

Ateistler müslüman öldürmeye başlayacaksa, lütfen ilk önce kendi sağına soluna baksın...

Senelerdir katil köhne cahil müslümanlarla uğraştık, şimdi de ateizmin ayak takımıyla mı savaşacağız???

Kendinize gelin, gitgide düşmanınıza benzediniz....

Sitelerde Paylaş

Inanan insanlar sanki birer otorite birinci sinif insan gibi burunlari bes karis havada olmayacaklar...

...ulu orta allah kuran din konusulmazsa, kimin neye inandigi bir ateisti ilgilendermez, umurunda olmaz.

Acmayacaksin agzini, actirmayacaksin agzimi...

...rahatsiz etmiyeceksin beni, rahatsiz etmiyecegim seni.

Ite, ota, ata, olmayan kadin tüccari allaha tapacaklar inanclarini icinde yasayacaklar.

Bunun adina esit yasam sartlarinin uygulanmasi deniliyor.

Sitelerde Paylaş

Ateizm bir duruştur, bir hayat tercihidir, Tanrı inancı olmadan evrensel insani ortak değerlere göre yaşam tercih edilmiş, din boyunduruğu çıkarılıp atımıştır... Dini dayatmaları karşı dik durabilen kaliteli insanlar ateist olabilr, zorla ateist olunmaz...

Ateizm bir bok değildir.

Ateizm herhangi bir tanrıya inanmamaktır, bu kadar. Ateizmin tanımı bu!

Ne evrensel ortak değerleri benimseme gibi bir zorunluluğu vardır ne de ateist insanın kaliteli olma zorunluluğu.

Ateizme değişik anlamlar yüklemeye kimse çalışmasın. Daha sonra ateizm o kadar şekilci bir şekilde pazarlanıyor ki en ufak bir aksilikte tüm ateistler yaftalanıyor.

Sizin yaptığınız ile müslümanların yaptığı -ateizm: allahsızlık, kitapsızlık, anasını bacısını düzen adamdır ateist- genelleme arasında teorik olarak hiçbir fark yok.

tarihinde Yağmur Getiren tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ateizm bir bok değildir.

Ateizm herhangi bir tanrıya inanmamaktır, bu kadar. Ateizmin tanımı bu!

Ne evrensel ortak değerleri benimseme gibi bir zorunluluğu vardır ne de ateist insanın kaliteli olma zorunluluğu.

Ateizme değişik anlamlar yüklemeye kimse çalışmasın. Daha sonra ateizm o kadar şekilci bir şekilde pazarlanıyor ki en ufak bir aksilikte tüm ateistler yaftalanıyor.

Sizin yaptığınız ile müslümanların yaptığı -ateizm: allahsızlık, kitapsızlık, anasını bacısını düzen adamdır ateist- genelleme arasında teorik olarak hiçbir fark yok.

Yormayın beni...

Ateizm nedir biliyor musun? Tüm inanç tabularını yıkmaktır, dünyanın en zor duruşudur... Çünkü bizlerin ailesinin neredeyse tamamı müslümandır... Ateistim diyen adam düşünebilen cesaretli adamdır... Aksine müslüman hele de salak sünni ezbercileri işin en rahatına konanlardır... düşünmeden sorgulamadan yalaka gibi anadan babadan geçinirler... Sonra da asarlar keserler insanları...

O b.ktan müslümanlardan hiç bir farkı kalmamak üzere ateistlerin... Az bi çeki düzen verin kendinize...

Ateizmin misyonu yok madem, oturun oturduğunuz yerde... çekilin kenara, bizim yolumuzu da tıkamayın...

İlmek ilmek dokuyoruz bu kara cahilleri, ağır ağır yavaş yavaş uyandırıyoruz, siz geçmiş karşımıza bunları asalım keselim sabun yapalım diyorsunuz...

Kusura bakmayın ama o zaman sizi de karşıma alırım.

Tüm yollar denendi, tüm tespitler masaya yatırıldı, yol budur, one by one, step by step, face to face...

Ne katil müslümanlar dünyayı keserek bitirebilecek, ne de bazı ukala ateistler sabun köpüğünde şampanya patlatabilecek...

Her iki tarafın da adam gibi adamları bunların arasında durmasa bunlar birbirini yokederdi...

Yani inanın nicedir bu forumdayım, o kadar sevdiğim insan var, ama karşılarında durduğum katil müslümanlardan beter kelle isteyen ateistleri görünce iyice gerildim...

Lütfen kendinize gelin, lütfen... Onlar da böyle böyle taraf bulup yüz buldular azdılar... Beğenmediğiniz ağacın tohumundan üremek üzeresiniz...

Ki bu sözlerimi alınması gereken kişi/kişiler alınsın...

tarihinde Afrodit tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Inanan insanlar sanki birer otorite birinci sinif insan gibi burunlari bes karis havada olmayacaklar...

...ulu orta allah kuran din konusulmazsa, kimin neye inandigi bir ateisti ilgilendermez, umurunda olmaz.

Acmayacaksin agzini, actirmayacaksin agzimi...

...rahatsiz etmiyeceksin beni, rahatsiz etmiyecegim seni.

Ite, ota, ata, olmayan kadin tüccari allaha tapacaklar inanclarini icinde yasayacaklar.

Bunun adina esit yasam sartlarinin uygulanmasi deniliyor.

Sizlerin her müslümanı aynı sandığınız kadar ben her ateistin aksine tamamen farklı olduğunu biliyorum.

O nedenle organize olamazsınız... Ateizm malesef mutlu kutlu bir misyonda birleşemez ve korkum bazı kendini bilmezlerin yapmaya çalıştığı gibi nifakta örgütlenmeleridir...

Lütfen üstünüze alınmayınız... Kişi kendini bilir...

Güvendiğiniz dağlara kar yağmasının ne demek olduğunu tahmin edersiniz sanırım...

Sitelerde Paylaş

bir ateist müslümana aşık olabilir mi?

evet..

örnek : ben

insan aşık oldu mu aşığının her şeyine hasta olur...

onun düşüncesi inancı gülüşü gözleri hepsi beğenilir...

müslümana aşık olduysan nasıl olupta müslümanlığı böyle kötü görebiliyorsun...

demek ki aşık olmamışsın...

Sitelerde Paylaş
  • 1 month later...

ateistim ve herhangi bir dine inanan birine,aşık olacağımı düşünmüyorum,takıntılıyım bu konuda.aşık olsam bile kısa sürer.

Yok yaa. Dindarlarda sıraya girdiler zaten, sana aşık olmak için.

tarihinde Yolcu_34 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ateistler müslüman öldürmeye başlayacaksa,

Ya sen bunları ciddiyemi aldın, Afrodit. Burda, cigi ve yanındaki bir kaç şakşakcıyı ciddiye alanlara şaşarım. Bu arkadaşlar, kendileri senaryo yazıp, kendileri oynuyolar. Bu ayak takımı, forumda adam öldürüyorlar, toplanıp dernek kuruyolar, silahlanıyolar filan. Senaristleri ve hayalperestleri, yeşilçama alalım lütfen.

tarihinde Yolcu_34 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Sizlerin her müslümanı aynı sandığınız kadar ben her ateistin aksine tamamen farklı olduğunu biliyorum.

O nedenle organize olamazsınız... Ateizm malesef mutlu kutlu bir misyonda birleşemez ve korkum bazı kendini bilmezlerin yapmaya çalıştığı gibi nifakta örgütlenmeleridir...

Lütfen üstünüze alınmayınız... Kişi kendini bilir...

Güvendiğiniz dağlara kar yağmasının ne demek olduğunu tahmin edersiniz sanırım...

Anadolu müslümanlari gercek müslüman degildirler devamli takiye yaparak kendilerini aldatmalarini cok iyi beceririrler...

...keza Anadolu ateistlerinin geneli de aynidir ve birbirlerinden pek farklari yoktur.

Birlikte el ele yuvarlanip gidiyorlar ama nereye gittiklerini bilmiyorlar. :lol:

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...