Jump to content

anlatmak istiyorum , haykırmak istiyorum yüreğimin ateşini susturmak pahasına !

Recommended Posts

Bir arkadaşım vardı , müslümandı ... Beraber ders çalışırdık ve çocukluğumdan beri kaynaşmışlığımız vardır , aşağı yukarı dinden uzaklaştığımı anladı ve bana sadece selam veriyor artık gördüğü yerde ve bundan öte hiçbirşey yaklaşımda bulunmuyor ... Kardeşim benimle dinim için arkadaş olan da olmasın. ben açılmak istiyorum yeni ufuklara , aslında bir kasabada yaşamak istiyorum hep kar yağan fırtınalı bir yerde ki karlar bir örtü olsun kalbimdeki kabuk bağlamış burukluğumun yarasına adeta merhem olurcasına acıyı bastıran soğukluğuyla ... Yalnızlığı yeğlerim ben koyunlarla beraber pisleşmek yerine ki şu anda yalnızım ben sadece bana arka çıkan kitaplarımla beraber, ihtiyacım yok benim size yobaz itler .

Böyle buyurdum ben , zerdüşt değil beni ben yapan şey ....

tarihinde Zerdüşt tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 41
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Dostum kendi sözlerinle konuşup derdini anlatsan daha iyi olurdu.

Konu arkadaşlarının sana artık ancak selam vermesiye bana da bir zamanlar öyle olmuştu. En yakın arkadaş grubum beni sallamaz hale gelmişti. Ben bir türlü geri adım atmadım ve ilişkilerimiz gene normale döndü. Beni böyle kabullendiler. Seni de bir zaman sonra böyle kabullenirlerse ne ala. Kabullenmezlerse senin de kişisel tercihlerine saygı duymayan insanlara ihtiyacın olmamalı zaten

Yalnız şu Zerdüşt'e öykünmen son derece itici, belirtmek istedim.

Sitelerde Paylaş

Dostum kendi sözlerinle konuşup derdini anlatsan daha iyi olurdu.

Konu arkadaşlarının sana artık ancak selam vermesiye bana da bir zamanlar öyle olmuştu. En yakın arkadaş grubum beni sallamaz hale gelmişti. Ben bir türlü geri adım atmadım ve ilişkilerimiz gene normale döndü. Beni böyle kabullendiler. Seni de bir zaman sonra böyle kabullenirlerse ne ala. Kabullenmezlerse senin de kişisel tercihlerine saygı duymayan insanlara ihtiyacın olmamalı zaten

Yalnız şu Zerdüşt'e öykünmen son derece itici, belirtmek istedim.

tamam dostum bana söyle çekici olan şey nedir ?

başka birşeye öykünsek o da senin için olmasa da başkaları için itici olurdu .

Sitelerde Paylaş

ateistlik zor iştir vesselam..

kimbilir ne kadar üzülüyordur arkadaşın haline,sen kalmış küfür ediyorsun ona..o sana selam verirken içinden neler geçiyor biliyormusun?

o arkadaş dediğin adama sordum ben , sen zina yapar mısın müslüman olmasan .

bana evet beni tutan şey islam dedi .

kaybol şimdi cadı.

Sitelerde Paylaş

Daha çok gençsin Zerdüşt.. Daha çok insanla tanışacak, arkadaşlık yapacak, onlara ısınacak, ardından onlardan soğuyacaksın..

Sevecek ve aşık olacaksın.. Neden sevdiğini ve aşık olduğunu hatırlamayacaksın.

Arkadaşlarınla aranızdaki ortak paydalar zamanla azalacak ve siz birbirinizden uzaklaşacaksınız.

Din kaybolan ve azalan ortak paydalardan sadece biri.. Onlardan o kadar çok var ki..

Bence üzülmelisin. Bu normal bir tepki.. Ama hayatını da kendi uygun bulduğun şekilde yaşamayı sürdürmelisin.

Hayatta her hissin kendine göre bir yeri var. Bazılarını belki yalnız bir kere tadacaksın.

Her düş kırıklığı, her buruk his, her umutsuz aşk seni daha olgun bir insan yapacaktır.

Sana ilerde onları tatdıranlara aslında şükran borcun olduğunu anlayacağın bir zaman gelecek.. Umarım.........

Sitelerde Paylaş

Daha çok gençsin Zerdüşt.. Daha çok insanla tanışacak, arkadaşlık yapacak, onlara ısınacak, ardından onlardan soğuyacaksın..

Arkadaşlarınla aranızdaki ortak paydalar zamanla azalacak ve siz birbirinizden uzaklaşacaksınız.

Din kaybolan ve azalan ortak paydalardan sadece biri.. Onlardan o kadar çok var ki..

Bence üzülmelisin. Bu normal bir tepki.. Ama hayatını da kendi uygun bulduğun şekilde yaşamayı sürdürmelisin.

Hayatta her hissin kendine göre bir yeri var. Bazılarını belki yalnız bir kere tadacaksın.

Her düş kırıklığı, her buruk his, her umutsuz aşk seni daha olgun bir insan yapacaktır.

Sana ilerde onları tatdıranlara aslında şükran borcun olduğunu anlayacağın bir zaman gelecek.. Umarım.........

teşekkür ederim sayın doktor tecrübelerinizle bana ışık tuttuğunuz için :)

Sitelerde Paylaş

Hacı , gözyaşlarıma hakim olamıyorum :)

Zerdüşt , seni seven birisi olarak şunları söyleyebilirim.

Bunlar geçer.

Kendinden ödün vermedigin zaman seni sen oldugun için seven insanlar bulucaksın.

Sitelerde Paylaş

onaylamıyorum,çaba göstermeli,sebeplerini sorup aydınlatmalı halen inkara devamsa ilişkisini elbette değiştirmeli,yollar ayrılmıştır artık,sevsede arkadaşını hak yolunda ana baba bile gözetilmez,

Dost Olarak Allah Yeter!

Sitelerde Paylaş

Zerdüşt , sen hala mechulenin yazdıklarını okuyup cevap veriyormusun :)

Değerli aklını bunun için harcamamanı öneririm.

Reel hayattada sürekli gelip sana bu tip şeyler anlatanlarla sağlıklı bir ilişki kuramazsın.Kendisi duruma örnek olmuş.

Sonuç olarak algısı bozuk insanların ikide bir gelip bu şekilde sana "inkar ediyorsun" demesi hiç çekilmez dimi ?

Yani sanki vardı , gördükte inkar ediyoruz.

İnkar etmek ne demek yahu ?

Birşeyin var oldugunu bile bile inkar edersiniz.Ateistler bu durumda olan kişiler degil.

Müslümanlar bu durumda , gelip burada tanrının olmadıgı gerçegini inkar ediyorlar.

Sitelerde Paylaş

Hacı , gözyaşlarıma hakim olamıyorum :)

Zerdüşt , seni seven birisi olarak şunları söyleyebilirim.

Bunlar geçer.

Kendinden ödün vermedigin zaman seni sen oldugun için seven insanlar bulucaksın.

ben de seni seviyorum dost :) geçti bile , arkadaşa kütüğü dayadım , dallama çalışıyor o kadar bi puan bile yükselemiyor , ben bir kaç ufak çalışmayla 50 puan yükseliyorum :)

bu müsloların hepsi mi aptal olur bea :D

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...