Jump to content

nasıl deist oldum ...

Recommended Posts

Ne salak adamlarsınız.

Laf cambazlığı diyor dallama.

Aklen, zeka olarak ve eğitim olarak senden üstünüm.

Sen gelmiş mağara adamlarıyla aynı tarz düşünceyle bulduğun tanrı saçmalığını ciddi ciddi adam gibi benle tartışmayı mı planlıyorsun?

Gerzeklik diye buna deniliyor.

Benle onu tartışmaya girişmeden önce varlığını bana anlatman lazım.

Belki senin etrafında herkes tanrı denen zımbırtıyı biliyordur. ne de olsa hepiniz delisiniz.

Ancak ben bu zımbırtıyı bilmiyorum.

O zımbırtıyı neye göre VAR olarak tanımladığını bana anlatana kadar sen benim için akıl sağlığı bozuk bir adam olarak kalacaksın.

Senin gibi akıllı zeki eğitimli ( ahlak ? yok )üstün bir adama bırak Alah ı insan olmayı anlatmaya bile lüzum yok.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 129
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Senin gibi akıllı zeki eğitimli ( ahlak ? yok )üstün bir adama bırak Alah ı insan olmayı anlatmaya bile lüzum yok.

neden böyle dedi biliyor musun ?

adama durmadan diretiyorsunuz , aynı dolambaçlı lafları bıraksan sizi kaale alıp konuşacak ama herkes böyle davranıyor bize . İşler çığırından çıktı , ayrıca kimse sabır taşı değil.

ayrıca adam senin bir akraban falan da değil , neden sana durmadan dil dökmeye çalışsın .

son olarak da ahlakı dinle bağdaştırıp yorumluyorsunuz . bu da işleri çığırından çıkarıyor . çok güzel alay edercesine yazıyorsunuz resmen bize , bizim yerimizde olsaydınız neler yazardınız sabrınız kaldıramadan böyle şeylere karşılık ..

Sitelerde Paylaş

ahlakın dınle alakası vardır tabıkı ama vıcdan tum ınsanların ıcınde oldugundan ateıst musluman hrıstıyan farketmez. Vicdanı olan bır ateist benım gıbı yuz muslumana degerdır :D

vicdan ahlakında dininde hem kaynağı hem ta kendisidir...

vicdanını dinleyip ona uygun yaşayan herkes cennete gidecektir...

hatta bu dünyadayken bile cenneti yaşamaya başlarlar...

kim ki vicdanına aykırı işler yapar cehenneme bu dünyadayken girer...

eğer düzeltmezsse işini vicdana göre ilellebed cehennemde kalır...

Sitelerde Paylaş

ben bugun kalptekı yazının dogrulugu kanıtlanırsa cıdden musluman olmak ıstıyorum cunku bu tek rab anlamına gelen bır yazıdır bunu ınkar edemezsınız. Tanrı kendıyle ılgılı yapılanlara göz yummaz sakın ola deist kalmayın derım ben peygamberler kendının kul oldugunu söylerler zaten sorun tanrının onları elçi olarak seçmış olmasıdır evet ınanması ımkansız ben asla ınanamam gibi geliyor ama dogruya dogru orda Allah yazıyor

Sitelerde Paylaş

ben bugun kalptekı yazının dogrulugu kanıtlanırsa cıdden musluman olmak ıstıyorum cunku bu tek rab anlamına gelen bır yazıdır bunu ınkar edemezsınız. Tanrı kendıyle ılgılı yapılanlara göz yummaz sakın ola deist kalmayın derım ben peygamberler kendının kul oldugunu söylerler zaten sorun tanrının onları elçi olarak seçmış olmasıdır evet ınanması ımkansız ben asla ınanamam gibi geliyor ama dogruya dogru orda Allah yazıyor

ateistforumda kelime-i şehadet getirerek müslüman olan adam ! :D

manşet olacaksın devam et dostum :)

tarihinde Zerdüşt tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

peki kanıtlanmadan inananlar enayi mi ki??yani cidden kanıtlansa inanacak mısın??bence tanrıyı kanıtlarda falan aramayın kanıt işi değil bu..

Sitelerde Paylaş
  • 1 year later...

gerçekten çok sıkıldım düşüncelerimi açıkça açıklayamamktan kimseye söylememekten ve bende buraya yazmaya karar verdim çünkü en rahat olduğum yer burası

aslında ailemin durumna baktğmızda solcudur babam deist annemse müslümanlığa dair tek oruç tutar. birkaç yıl öncesine kadar abimle ben müslümanlığa çok bağlıydık ( abim hala öyle ) her zaman oruç tutar kandillerde de namaz kılardık .Babamada çok kızardım müslümanlığı benimsemediği kuran hakkında atıp tuttuğu için . Bu yüzden bizim evde hiç din konuları açılmaz herkes kendi alemindedir .

feminist olduğumu babam bildiği için birgün bana kuranda erkeklerin kadınlar gerektiğinde dövebileceğini , kuranda erkelerin kadınlardan daha üstün olduğunun yazdığını vs.vs şeyler söyledi. SAÇMALIKtı resmen nasıl olurda benim dinim kadınlar hakkında böyle şeyler söylebilir , annnemle ben inanmadık güldük geçtik

tabi biraz aklımda soru işaretleri kaldı .Daha sonra babam İlhan ARSEL'in Şeriat ve Kadın adlı kitabını aldı . bende öylesine karıştırdm daha sonra neler göreyim

inanamadım okuduklarıma. O adamı, babamı rezil etmek istiyordm .ilhan arselin dediklerinin birebir kuranda yazdıklarrınıı gördüm Lanet OLSUN doğruyduu. neyse bu konuyu bi kenara attım o ara çok sınav oluyorduk ama yazın oturup iyice araştıracaktım.. Bu yaz gerek netten gerekse kitaplardan iyice araştırdım islami sitelerde bu yazanları farklı bir şekilde yorumlarmışlar .( Okurken güldüm gerçekten : ) . Bu kadar açık bir şekilde yazanları nasıl oluyorlarda çarpıtıyorlar hala anlamıyorum. )

sonra Ateist olmaya karar verdim ama inandığım tam bu değildi hala bu dünyanı bir yaratıcısının olduğnu düşünüyordum ve gördümki benim inancım deizmle uğuşuyor .

yalnız bir sorun var kimseye anlatamıyorum anneme .. babama ( babama anlatsam anneme abime söyler biliyorum ) . abim duysa AKLINI BAŞINA AL . SAÇMALAMA.. gibi şeyler söylecek . Arkadaşlarımda da durum aynı . ....

Ailelerinden , arkadaşlarından ateist/deist olanlar kıymetini bilin :) en azından rahat rahat düşüncelerinizi söylediğiniz birileri varr .

Forumda hiç feminist Müslüman var mı? Ya da bunun mümkün olabileceğini savunan var mı?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...