Jump to content

nasıl deist oldum ...

Recommended Posts

• İleti 129
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

"Size Yemen ahalisi gelmiş bulunuyor. Onlar kalpleri pek zayıf, yürekleri pek yufkadır. Fıkıh (derinliğine din bilgisi) Ye­menlidir, hikmet de Yemenlidir."(Müslim, I, 72; Buhâri, IV, 1594, 195; Tirmizi, V, 726; Müsned, II, 252, 267, 380.)

"Allahu ekber! Allah'ın yardımı ve fetih geldi! Yemen ehli geldi. Kalbi mütehassıs bir kavim. İman, Yemenlidir; fıkıh, Yemenlidir; hikmet, Yemenlidir." Sözüne devamla da şöyle dedi: "Rabbimizin nefesinin Yemen cihetinden (geldiğini) duyuyorum!" (Fahruddin Er-Râzi, Tefsir-i Kebir Mefâtihu’l-Gayb, Akçağ Yayınları: 23/519).

bu hadisi aktaran 7 den fazla sahabe var.

Sitelerde Paylaş

dostum , ben sana herhangi bir teoriyi diretmiyorum .

ben sana birşey diretmeden sen bana islamı diretmeye başladın, sen muhammedin gerçekten tanrıyla konuştuğuna mı inanıyorsun ?

dalgıçların şeytanlık yaptığına mı inanıyorsun , karıncaların birbirleriyle konuşup (fabl gibi) anlaştıklarına mı inanıyorsun?

bir adamı balığın yutupta hiçbir değişime uğramadan geri içinden çıkabileceğine mi inanıyorsun?

sen yıldızların atmosferin içinde olduğuna mı inanıyorsun?

sen allahın durmadan muhammede salat ettiğine mi inanıyorsun?

sen gökyüzünü görünmez kolonların tuttuğuna mı inanıyorsun?

sen allahın yerleri 4 gün gökleri 2 günde mi yarattığına inanıyorsun?

250 milyar galaksiyi ve bunlardan sadece biri olan samanyolundaki 200 milyar yıldız ve gezegeni ve bunlardan sadece biri olan dünyayı ve içinde türlü canlıları yaratmak yukarda saydıklarından daha kolay şeylermi?Tabiki hepsine inanıyorum.Allahın gücüne akıl ermez.

tarihinde brokoli tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

250 milyar galaksiyi ve bunlardan sadece biri olan samanyolundaki 200 milyar yıldız ve gezegeni ve bunlardan sadece biri olan dünyayı ve içinde türlü canlıları yaratmak yukarda saydıklarından daha kola şeylermi?Tabiki hepsine inanıyorum.Allahın gücüne akıl ermez.

dostum senin aklın dünyalık bilgilere ermiyor ki aklın allahın işi dediklerine ersin , hadi sen tesbihata git rahatla .

kolay gelsin.

Sitelerde Paylaş

Evet dünya müslümanın cehennemidir çekeceğiz ne yapalım.

az sabır , hayat dediğin nedir , edebi hayatta bol mükafat var katlanıcaksınız ne yapalım :)

allahla ticaret yapmak kolay mı zannediyorsun sen :)

Allah müminlerden, mallarını ve canlarını, kendilerine (verilecek) cennet karşılığında satın almıştır. Çünkü onlar Allah yolunda savaşırlar, öldürürler, ölürler. (Bu), Tevrat'ta, İncil'de ve Kur'an'da Allah üzerine hak bir vaaddir. Allah'tan daha çok sözünü yerine getiren kim vardır! O halde O'nunla yapmış olduğunuz bu alışverişinizden dolayı sevinin. İşte bu, (gerçekten) büyük kazançtır.(Tevbe 111)

tarihinde Zerdüşt tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

az sabır , hayat dediğin nedir , edebi hayatta bol mükafat var katlanıcaksınız ne yapalım :)

allahla ticaret yapmak kolay mı zannediyorsun sen :)

Allah müminlerden, mallarını ve canlarını, kendilerine (verilecek) cennet karşılığında satın almıştır. Çünkü onlar Allah yolunda savaşırlar, öldürürler, ölürler. (Bu), Tevrat'ta, İncil'de ve Kur'an'da Allah üzerine hak bir vaaddir. Allah'tan daha çok sözünü yerine getiren kim vardır! O halde O'nunla yapmış olduğunuz bu alışverişinizden dolayı sevinin. İşte bu, (gerçekten) büyük kazançtır.(Tevbe 111)

Evet.

Sitelerde Paylaş

Çekmeyip de hep birlikte terketmeye karar verseniz de kurtulsak. Ağrısız sancısız..

Ben senin yerinde olsam hiç çekmezdim, giderken de bir sürü insanı götürürdüm. Valla..

Ne çekeceğim cehnnem olduğuna inandığım şeyi?....

Sitelerde Paylaş

tam da bu dünyanın kaymağını yiyenlerin çok hoşuna giden insan modeli karşımızda sayın seyirciler..

din ile kandır, öküz gibi çalıştır, parasını hakkını ye, işin bitince çöpe at..

sonrada ölünce brokoli desin ki..

-çok çalıştım ama hakettim cenneti..

xöyle bir şey yok kardeş, seni kandırmışlar, öldün sen bitti her şey..

-yapma yaw, tüh allah kahretsin..

Sitelerde Paylaş

ben yendıen musluman oldum ama heralde bes dakıka sonra gene ateıst olurum neyse acıklamam su tanrı varsa neden kendını tanıtmak ıcın baskasını secmıs olmasınkı bızden ne sıtedıgını neden söylemesınkı? bır tanrı var dunyayı yarattı ve herkes onun dısında baskasına ınanıyo oda cehennemde yargılıyo ben sıze kendımı tanıtmadım ama sen nıye atese taptın :/ fılanmı saçmalamayalım lutfen hz muhammet peygamberdır (galıba bırazdan dınden uzaklasırım..)

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...