Jump to content

"TANRI ZAR ATMAZ"

Recommended Posts

"Uluslararası olarak tanınmayan bir soykırım söylentisinden ibaret" demişsin;

"Holodomor'u soykırım olarak kabul eden ülkeler : Ukrayna, Avrupa Birliği, Amerika Birleşik Devletleri, Arjantin, Avusturalya, Azerbaycan, Belçika, Brezilya, Ekvador, Estonya, Gürcistan, İspanya, İtalya, Kanada, Letonya, Litvanya, Macaristan, Moldova, Paraguay, Peru, Polonya ve Vatikan ve birçok ülkede çok sayıda eyalet aldıkları kararlarla Holodomor'u soykırım olarak kabul etmektedir.."

Uluslararası olarak tanınması BM'den geçer.

Mesela Ermeni soykırımı olayı.

BM onaylayana kadar isterse 100 ülke kabul etsin, mağdurlar hak arayamaz.

Tazminatı var bunun bedeli var. Bunlar öyle tamam kabul ettim demeyle olmuyor.

stalin sözünü dinlemeyen köylüleri resmen açlığa mahkum etmiş..böyle bir adalet nasıl olabiliyor arkadaşım..

Hayır.

Köylüler Stalin'e meydan okumuştur.

Ayrıca Stalin Komünist Parti Konseyini memnun etmek zorunda olan bir adamdı.

Bu kadar üstüne gitmeyin bu adamların.

Adam Parti Meclisinin direktiflerini uygulamak zorundaydı.

Komünist sistemlerin tamamı böyledir.

Aşağıdan yukarı doğru gelen halk kongreleri vardır.

O kongrelerin tepesindeki konseydir devleti yöneten.

O konsey de mahalledeki kongre ile bağlantıdadır.

Aynen bir siyasi partinin her köy, her ilçe, her il ve her bölgedeki şubeleri ve parti meclisleri gibi.

Stalin Komünist Partinin çorap kuklasından başka bir şey değildir.

Zaten zıt giderse ya kendi canından olur, ya da görevden gider.

Çünkü devleti yöneten Komünist Partidir.

İnsanları böyle bodoslama yargılayamazsın.

Sistemi bilmeden olmaz bu.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 58
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Holodomor deniyor dediğin olaya.

Uluslararası olarak tanınmayan bir soykırım söylentisinden ibaret.

Arkadaş da cevap vermiş ama şu haritayı da paylaşayım, soykırım olarak tanıyan ve tanımayan ülkeler:

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/2/2b/World_recognized-Turkce.png

Daha bu yaz Ukrayna'daydım, ailesinden kurban veren bir sürü Ukraynalı ile tanıştım, Kiev'deki Holodomor Müzesi'ni de ziyaret etme imkânım oldu. Bu olayın 20. yüzyılda yaşanan en büyük insanlık suçlarından biri olduğuna zaten şüphem yoktu, daha önce bu konuda biraz araştırma yapmıştım, ama travmanın boyutunu bizzat gördüğümde bu konuda takınılacak tutumun ne olduğu benim için iyice netleşti. Senin yazdığın tarz şeyleri görünce insanlığımdan utanıyorum mesela.

Sitelerde Paylaş

Alt tarafı koca bir ülkenin nüfusunun 4'te 1 civarının ölmesine sebebiyet veren kararlar vermiş, o kadarı kadı kızında da olur değil mi?

Sitelerde Paylaş

Arkadaş da cevap vermiş ama şu haritayı da paylaşayım, soykırım olarak tanıyan ve tanımayan ülkeler:

http://upload.wikime...ized-Turkce.png

Daha bu yaz Ukrayna'daydım, ailesinden kurban veren bir sürü Ukraynalı ile tanıştım, Kiev'deki Holodomor Müzesi'ni de ziyaret etme imkânım oldu. Bu olayın 20. yüzyılda yaşanan en büyük insanlık suçlarından biri olduğuna zaten şüphem yoktu, daha önce bu konuda biraz araştırma yapmıştım, ama travmanın boyutunu bizzat gördüğümde bu konuda takınılacak tutumun ne olduğu benim için iyice netleşti. Senin yazdığın tarz şeyleri görünce insanlığımdan utanıyorum mesela.

Benim yazdıklarım olmadan da utanabilirsin insanlığından.

Buna çarpıtma deniyor.

Yazımın sonuyla senin yazdıkların birbiriyle tezat oluşturuyor.

Yani sen bana iftira ve çamur atıyorsun.

Ondan sonra da hakaret yiyince çocuk gibi ağlıyorsun.

Yazımda hiçbir şekilde bu olayın iyi bir olay olduğunu savunmadım.

Ben böyle yaptığım halde senin iftira ve çamur ile bana yapıştırdığın pozisyon .......

Bu kelimeler senin bana yaptığın iftirayı ve çamuru karşılamakta hafif kalır ama şimdilik yeterli sanırım.

Özetle, bana iftira ve çamur atarak yapıştırdığın konumun popülizmini bilinçli olarak yaptığın eylem ........ olarak nitelenir. (bu haklı bir nitelemedir)

-------------------

Bilmeyenler için söylüyorum.

Holodomor resmen kabul edilmiş bir iddia değildir.

Resmen kabul gören iddialar BM onaylı olur ve mağdurların bunu yapanların temsilcilerinden hesap sormasını sağlayacak yollar da açılır.

Şu anda dünya üzerine bu olayın iddia edildiği gibi faillerini yargılayacak hiçbir dayanak yoktur.

Durumun böyle olması söz konusu olayın bir iddiadan öteye gidememesi anlamına gelir.

Gerçekler ile görmek istediklerinizi karıştırmayın.

tarihinde IFeelGood tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Öncelikle hakaretlerini raporladım, onu belirteyim. Kendini sakin bir biçimde ifade edemiyorsan bir forum senin için ideal ortam olmayabilir.

Holodomor resmen kabul edilmiş bir iddia değildir.

Dünyanın önde gelen ülkelerinden pek çoğu kabul etmiş bu iddiaları.

Şu anda dünya üzerine bu olayın iddia edildiği gibi faillerini yargılayacak hiçbir dayanak yoktur.

Rusya BM'nin daimi üyelerinden, Rusya'nın veto yetkisi var, BM'de böyle bir karar çıkması imkansız denebilir. Olayın failleri ise öleli onlarca yıl oldu.

Durumun böyle olması söz konusu olayın bir iddiadan öteye gidememesi anlamına gelir.

Gerçekler ile görmek istediklerinizi karıştırmayın.

1300 yılında Dünya düzdü mesela, zira otoriteler(?) aksi yöndeki görüşleri benimsememişlerdi.

Gerçekler ve bunlara ilişkin kabuller birbirinden bağımsızdır. Japonların iki dünya savaşı arasında Asya'da yaptıkları da uluslararası arenada yaygın olarak tanınmıyor ama yaşananlar ortada.

Senin yaptığının adı bu:

http://en.wikipedia.org/wiki/Denialism

Sitelerde Paylaş

Öncelikle hakaretlerini raporladım, onu belirteyim. Kendini sakin bir biçimde ifade edemiyorsan bir forum senin için ideal ortam olmayabilir.

Kendi hakaretlerini de raporla o zaman.

Ben o kadar adamın ölümüne kına yakıyor bu adam diyerek bu adama bana söylediği hakaretlerin en ağırının ağırını yaptım de.

Dünyanın önde gelen ülkelerinden pek çoğu kabul etmiş bu iddiaları.

Dava aç bakalım.

Eğer bunu kabul ettilerse hukuk sistemi dava açanın hakkını temsil etmesi lazım.

Dava açmaya kalkıştığında görürsün iddia kabul edilmiş mi edilmemiş mi

Bak Sırbistan halen devam eden davalarda bile çatır çatır mahkum ediliyor.

Almanya mahkumiyetini ödüyor.

Dünyanın en insancıl mahkemesi İnsan Hakları Mahkemesine neden başvuramıyorlar sence?

Sen misin akıllı? :)

Rusya BM'nin daimi üyelerinden, Rusya'nın veto yetkisi var, BM'de böyle bir karar çıkması imkansız denebilir. Olayın failleri ise öleli onlarca yıl oldu.

Olayın faili Rusya.

Rusya mirasçısı o gücün.

Veto sistemini de Holodomor kabul edilmesin diye kurmadılar.

1300 yılında Dünya düzdü mesela, zira otoriteler(?) aksi yöndeki görüşleri benimsememişlerdi.

1300 yılındaki dünya düzdür ifadesi bir bilgi (gerçek) değil bir varsayım ve inançtan ibaretti.

İkisi arasındaki farkı anlatmaya çalıştığım inanmak kelimesiyle ilgili başlığı oku.

Gerçekler ve bunlara ilişkin kabuller birbirinden bağımsızdır. Japonların iki dünya savaşı arasında Asya'da yaptıkları da uluslararası arenada yaygın olarak tanınmıyor ama yaşananlar ortada.

Japonlar mahkum olmuşlardır.

Halen daha kendilerini bağlayıcı kurallar altında yaşamaktadırlar.

Senin yaptığının adı bu:

http://en.wikipedia.org/wiki/Denialism

Senin iddian.

tarihinde Ateist Bakış tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Adam Parti Meclisinin direktiflerini uygulamak zorundaydı.

Komünist sistemlerin tamamı böyledir.

Aşağıdan yukarı doğru gelen halk kongreleri vardır.

O kongrelerin tepesindeki konseydir devleti yöneten.

O konsey de mahalledeki kongre ile bağlantıdadır.

Aynen bir siyasi partinin her köy, her ilçe, her il ve her bölgedeki şubeleri ve parti meclisleri gibi.

Stalin Komünist Partinin çorap kuklasından başka bir şey değildir.

Stalin dönemi hakkında beş paralık bilgin yok.

Stalin kendi halkına karşı en ufak bir sorumluluk duygusu hissetmediği gibi parti içi demokrasiyi de düşünebileceğin en vahşi metotlarla yıkıp paramparça etmiş, kendi ihtirasları haricinde hiçbir sınır tanımamış kan içici bir diktatördür. Yaptırdığı kitle katliamları bir yana yakın arkadaşlarını bile hunharca yok etmesi ile istisnasız herkesin lanetini ve nefretini üzerine çekmiştir. Lenin'in vasiyetini değiştirip kendisini tek otorite kılmak için her türlü antidemokratik ve insanlık dışı eylemin faili olarak tarihin en korkunç yapraklarına gömülen bu ruh hastasını aklamaya kimsenin gücü yetmez.

Marksizm mikrobuna bağışık çağdaş Rus halkına karşı Stalin'i övmeye kalkın bakalım. Yüzünüze tüküreceklerdir.

Sitelerde Paylaş

Kendi hakaretlerini de raporla o zaman.

Ben o kadar adamın ölümüne kına yakıyor bu adam diyerek bu adama bana söylediği hakaretlerin en ağırının ağırını yaptım de.

Hakaret falan etmedim Ateist Bakış, soykırım inkarcıları hakkında ne hissettiğimi belirttim sadece.

Dava aç bakalım.

Eğer bunu kabul ettilerse hukuk sistemi dava açanın hakkını temsil etmesi lazım.

Dava açmaya kalkıştığında görürsün iddia kabul edilmiş mi edilmemiş mi

Bak Sırbistan halen devam eden davalarda bile çatır çatır mahkum ediliyor.

Almanya mahkumiyetini ödüyor.

Dünyanın en insancıl mahkemesi İnsan Hakları Mahkemesine neden başvuramıyorlar sence?

Sen misin akıllı? :)

Sırbistan ve Almanya savaşlarda yenildiler de bunlar mümkün oldu. Yeterince kuvvetli devletler bunlara izin vermiyor. Bu işlerin politik boyutunu göremiyorsun. Nazi Almanyası sayısız Roman'ın da ölümüne sebebiyet verdi, ama onların durumu Yahudilerden daha farklı oldu, düşün bakalım neden.

Olayın faili Rusya.

Rusya mirasçısı o gücün.

Veto sistemini de Holodomor kabul edilmesin diye kurmadılar.

Elbette, savaşı kazananlar daimi üye oldu, ama sonuçta o veto yetkisi var ve bu yönde karar çıkmasının önünde engel.

1300 yılındaki dünya düzdür ifadesi bir bilgi (gerçek) değil bir varsayım ve inançtan ibaretti.

İkisi arasındaki farkı anlatmaya çalıştığım inanmak kelimesiyle ilgili başlığı oku.

İmzalık!

Japonlar mahkum olmuşlardır.

Halen daha kendilerini bağlayıcı kurallar altında yaşamaktadırlar.

Savaşı kaybettiklerinden çeşitli yaptırımlara maruz kaldılar, Çin'de, Kore'de falan yaptıklarından değil. Hani bazı savaş suçluları savaş sonrasında çeşitli mahkemelerde yargılandılar ve mahkum edildiler, ama Almanya örneğindeki gibi bir şey kesinlikle yaşanmadı, çok sınırlı kaldı. Mücadeleler devam ediyor bu alanda, sanırım G. Kore'ye tazminat falan ödediler mesela 2000'lerde, ama Çin vb. diğer yerler açısından benzer şeyler yaşanmadı.

Senin iddian.

Elbette, neticede BM falan onaylamadı bunu.

tarihinde -Astur- tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Stalin dönemi hakkında beş paralık bilgin yok.

Stalin kendi halkına karşı en ufak bir sorumluluk duygusu hissetmediği gibi parti içi demokrasiyi de düşünebileceğin en vahşi metotlarla yıkıp paramparça etmiş, kendi ihtirasları haricinde hiçbir sınır tanımamış kan içici bir diktatördür. Yaptırdığı kitle katliamları bir yana yakın arkadaşlarını bile hunharca yok etmesi ile istisnasız herkesin lanetini ve nefretini üzerine çekmiştir. Lenin'in vasiyetini değiştirip kendisini tek otorite kılmak için her türlü antidemokratik ve insanlık dışı eylemin faili olarak tarihin en korkunç yapraklarına gömülen bu ruh hastasını aklamaya kimsenin gücü yetmez.

Marksizm mikrobuna bağışık çağdaş Rus halkına karşı Stalin'i övmeye kalkın bakalım. Yüzünüze tüküreceklerdir.

Bence sen daha ekmeğini yemediğin, suyunu içmediğin topraklar hakkında bu kadar konuşma.

Stalini ne tuhafsa içeriden kimse yargılamaz.

Hep dışarıdan insanlar yargılar.

Yahu kaç yıl oldu bu adamlar dağılalı neden dava açmıyorlar bu adama?

Neden Gürcistanda her 5 dükkandan birinde adamın resmi geziyor hala?

Neden o kadar ayrılan azınlık halkla bu adama karşı ağızları köpürmüş bir şekilde hak arama savaşına girişmiyor?

Öyle dışarıdan konuşun.

Bağımsız Devletler Topluluğu halklarının hiçbirisinde Stalin'e karşı antipati mevcut değildir.

Ayrıca kraldan çok kralcı olman da şüphe uyandırıyor.

Hadi bunu bir Azeri, bir Ahıska Türkü, bir Polonyalı, bir Kazak, Kırgız, Türkmen ateşli ateşli söylese anlayacağım.

Ama bunu söyleyen tavuğun suyunun suyu olunca şüphe uyandırıyor.

Ben Sovyetler dağıldığında oradaydım.

Dışarıdan sloganlarla olmuyor bu işler.

Adam kendi Hukukunu Uyguladı.

Sen şimdi Türk Adalet Sisteminde bunca yıldır var olan idam cezası uygulandı diye cani mi ilan edeceksin Türkiyeyi kurnaları ve yönetenleri?

Bu nasıl bir mentalite?

Görevini yapan celladın anasına küfretmek meziyet değildir.

Aksine boş konuşmaktır.

Sistem ne ise onun gereğini yapan adamdı Stalin.

Her uygulamasını eleştirenler hiç iyi uygulamadan bahsetmez.

Demografik yapıyla oynamasaydı Azerbaycan Ermenistan, Dağıstan civarındaki küçük çaplı savaşların aynıları daha büyük bir halde Kazakistan'dan, Kırgızistana, Azerbaycana kadar olurdu.

Orta Asya'nın tamamı halen daha bir Afganistan gibi olurdu.

Bunları senin gibilerin kafası yerinden yurdundan etti diye algılar.

Böyle sokak sloganı tarzı kaynaklar okuyarak içeride neler olduğuna dair tek bir fikri dahi olmayanlar, yani senin gibiler: Azerbaycan Ermenistan savaşında Türkiye neden yardım etmiyor diye çığırtkanlık yaparlar, ama bilmezler ki içeride Türk milislerin savaşla alınmasına yardım ettiği köyleri Azeriler para karşılığı geri satarlar, veya Türkler bu bölgelere Azeri nüfusu nakledin derken Azerilere onlar tutar pılı pırtıyı toplayıp Rusyaya veya çevre ülkelere kaçar, Çeçen Rusyadan silah alır Ruslarla savaşır ve bu denklemi göremeyen öküzler bunun bir kurtuluş savaşı olduğunu sanır.

Sen bir bok bilmiyorsun.

Sen daha bir Azerinin, bir Rusun sofrasına nasıl oturulur yemeğe nasıl başlanır bile bilmiyorsun.

Sen Rus'un hangi konuları dostça hangi konuları düşmanca algılayacağı denklemine bile sahip değilsin.

O zaman söylesene bana iki kitap okumayla Sovyetlerin omurgasını ören adamı yargılama cüretini nereden alıyorsun?

Ne biliyorsun?

Rus bebeği ne yer onu bile bilmiyorsun be.

Slogan söylemlerle konuşmayın.

Müslümanlar gibi yapmayın.

Olayın iç yüzü belli.

İnanmayan anket yapsın.

Tüm Sovyet ülkelerinde Stalin için bir anket yapılsa Türkiyede İsmet İnönü için çıkacak sonuç ne olursa onların tamamında da aynısı çıkar. %60 olur, %55 olur ama iyi yönü ağır basar bu adamın.

Sitelerde Paylaş

Bağımsız Devletler Topluluğu halklarının hiçbirisinde Stalin'e karşı antipati mevcut değildir.

Gürcüler ve Rusların bir bölümü Staline hayranlık duyar, doğru, ama geri kalan devletlerde sevilmiyor Stalin. Ben bulundum oralarda, Ukraynalılarla, Ermenilerle, Tatarlarla falan konuştum bu konuları, antipati demek hafif kalır duydukları hisleri nitelemeye...

Sitelerde Paylaş

Gürcüler ve Rusların bir bölümü Staline hayranlık duyar, doğru, ama geri kalan devletlerde sevilmiyor Stalin. Ben bulundum oralarda, Ukraynalılarla, Ermenilerle, Tatarlarla falan konuştum bu konuları, antipati demek hafif kalır duydukları hisleri nitelemeye...

Tüm Sovyet ülkelerinde Stalin için bir anket yapılsa Türkiyede İsmet İnönü için çıkacak sonuç ne olursa onların tamamında da aynısı çıkar. %60 olur, %55 olur ama iyi yönü ağır basar bu adamın.

Bu senin soruna cevap oluşturur.

Hatta gel sana çoğu insanın bilmediği başka bir hususu da söyleyeyim.

Sovyet Ülkelerinde 40 yaş ve üzerindekilere Sovyetler Birliği yeniden kurulsun mu diye bir anket yapılsa (tüm Bağımsız ülkelere) o anketten çıkan sonuç Türkiye Cumhuriyetinin Anayasasından daha fazla bir oyla Evet olur.

Nefret edilecek adam arıyorsan Gorbachev, Stalin'i her alanda geçer.

Sitelerde Paylaş

Diyelim yüzde 80 seviyor, ee? Adamın korkunç bir kitle katliamcısı olduğu gerçeği değişiyor mu? Hitler'in de zamanında Alman kamuoyu nezdinde epeyce desteği yok muydu?

Bir lideri değerlendirme hakkına sahip olanlar kendi halkıdır.

Sen Sovyetlere vergi vermiş, atan deden onlar için askerlik yapmış bir adam mısın?

Yo.

O zaman sen ne bilirsin ki?

Aynı mentaliteyle bakarsan, dünyada Türkiye Cumhuriyeti'nin Doğu Bölgelerinde insanlık suçu işlediğini söyleyen insanlar da var.

Ne yapacaksın şimdi?

"Tamam yahu. Kabul. İnsanlık suçu işliyor" mu diyeceksin?

Sen bilemezsin ki ne şartlar yaşandığını...

Hem bilmek sana mı düştü?

Sitelerde Paylaş

Bir lideri değerlendirme hakkına sahip olanlar kendi halkıdır.

Sen Sovyetlere vergi vermiş, atan deden onlar için askerlik yapmış bir adam mısın?

Yo.

O zaman sen ne bilirsin ki?

Uluslararası mahkemeler Almanları, Sırpları falan ne hakla yargılıyor o zaman? O mahkemeleri kuran ve işletenler Sovyetler'e vergi mi vermişler? Atalarımdan orada yaşamış, vergi vermiş, askerlik yapmış insanlar da var. Ama alaka?!

Aynı mentaliteyle bakarsan, dünyada Türkiye Cumhuriyeti'nin Doğu Bölgelerinde insanlık suçu işlediğini söyleyen insanlar da var.

Ne yapacaksın şimdi?

"Tamam yahu. Kabul. İnsanlık suçu işliyor" mu diyeceksin?

Evet, insanlık suçlarının işlendiğini zaten kabul ediyorum.

Sen bilemezsin ki ne şartlar yaşandığını...

Bilirim.

Hem bilmek sana mı düştü?

Evet.

Sitelerde Paylaş

Uluslararası mahkemeler Almanları, Sırpları falan ne hakla yargılıyor o zaman? O mahkemeleri kuran ve işletenler Sovyetler'e vergi mi vermişler? Atalarımdan orada yaşamış, vergi vermiş, askerlik yapmış insanlar da var. Ama alaka?!

Evet, insanlık suçlarının işlendiğini zaten kabul ediyorum.

Bilirim.

Evet.

Aferin!

Sitelerde Paylaş

Bence sen daha ekmeğini yemediğin, suyunu içmediğin topraklar hakkında bu kadar konuşma.

Stalini ne tuhafsa içeriden kimse yargılamaz.

Hep dışarıdan insanlar yargılar.

Yahu kaç yıl oldu bu adamlar dağılalı neden dava açmıyorlar bu adama?

Neden Gürcistanda her 5 dükkandan birinde adamın resmi geziyor hala?

Neden o kadar ayrılan azınlık halkla bu adama karşı ağızları köpürmüş bir şekilde hak arama savaşına girişmiyor?

Öyle dışarıdan konuşun.

Ayrıca kraldan çok kralcı olman da şüphe uyandırıyor.

Hadi bunu bir Azeri, bir Ahıska Türkü, bir Polonyalı, bir Kazak, Kırgız, Türkmen ateşli ateşli söylese anlayacağım.

Ama bunu söyleyen tavuğun suyunun suyu olunca şüphe uyandırıyor.

Ben Sovyetler dağıldığında oradaydım.

Dışarıdan sloganlarla olmuyor bu işler.

Adam kendi Hukukunu Uyguladı.

Sen şimdi Türk Adalet Sisteminde bunca yıldır var olan idam cezası uygulandı diye cani mi ilan edeceksin Türkiyeyi kurnaları ve yönetenleri?

Bu nasıl bir mentalite?

Görevini yapan celladın anasına küfretmek meziyet değildir.

Aksine boş konuşmaktır.

Sistem ne ise onun gereğini yapan adamdı Stalin.

Her uygulamasını eleştirenler hiç iyi uygulamadan bahsetmez.

Demografik yapıyla oynamasaydı Azerbaycan Ermenistan, Dağıstan civarındaki küçük çaplı savaşların aynıları daha büyük bir halde Kazakistan'dan, Kırgızistana, Azerbaycana kadar olurdu.

Orta Asya'nın tamamı halen daha bir Afganistan gibi olurdu.

Bunları senin gibilerin kafası yerinden yurdundan etti diye algılar.

Böyle sokak sloganı tarzı kaynaklar okuyarak içeride neler olduğuna dair tek bir fikri dahi olmayanlar, yani senin gibiler: Azerbaycan Ermenistan savaşında Türkiye neden yardım etmiyor diye çığırtkanlık yaparlar, ama bilmezler ki içeride Türk milislerin savaşla alınmasına yardım ettiği köyleri Azeriler para karşılığı geri satarlar, veya Türkler bu bölgelere Azeri nüfusu nakledin derken Azerilere onlar tutar pılı pırtıyı toplayıp Rusyaya veya çevre ülkelere kaçar, Çeçen Rusyadan silah alır Ruslarla savaşır ve bu denklemi göremeyen öküzler bunun bir kurtuluş savaşı olduğunu sanır.

Sen bir bok bilmiyorsun.

Sen daha bir Azerinin, bir Rusun sofrasına nasıl oturulur yemeğe nasıl başlanır bile bilmiyorsun.

Sen Rus'un hangi konuları dostça hangi konuları düşmanca algılayacağı denklemine bile sahip değilsin.

O zaman söylesene bana iki kitap okumayla Sovyetlerin omurgasını ören adamı yargılama cüretini nereden alıyorsun?

Ne biliyorsun?

Rus bebeği ne yer onu bile bilmiyorsun be.

Slogan söylemlerle konuşmayın.

Müslümanlar gibi yapmayın.

Olayın iç yüzü belli.

İnanmayan anket yapsın.

Gerçek bir müslüman ateist olduğunu her yazdığınla pekiştiriyorsun. Stalin'in heykellerini yıkıp geçen Rus halkının bu psikopat diktatörü sevdiğini iddia edebilecek kadar da bilgisiz ve çılgınsın ayrıca. Kısacası hiçbir boktan haberin yok. Git bir Finliye Stalin de bakalım. Sana nasıl bir tepki vereceğini kendi gözlerinle gör.

Stalin sadece kendi halkının yazgısını mahvetmekle kalmayıp komşu ülkelere tecavüz etmiş emperyalist, uluslarası bir zorbadır. Bu despot pisliği ancak senin gibi manyaklar savunabilir. Elbette bunda şaşılacak bir taraf da yoktur. Fikrin neyse zikrin de o...

Hiçbir şeye değil ama senin şu yukarıda karaladığın deli saçması kirli bilgilerin foruma ve okura vereceği zarara üzülüyorum.

O kadar kalitesiz ve küstahsınız ki sizinle yazışmak değil aynı ortamda yer almak bile bir zul!

Sitelerde Paylaş

Gerçek bir müslüman ateist olduğunu her yazdığınla pekiştiriyorsun. Stalin'in heykellerini yıkıp geçen Rus halkının bu psikopat diktatörü sevdiğini iddia edebilecek kadar da bilgisiz ve çılgınsın ayrıca. Kısacası hiçbir boktan haberin yok. Git bir Finliye Stalin de bakalım. Sana nasıl bir tepki vereceğini kendi gözlerinle gör.

Stalin sadece kendi halkının yazgısını mahvetmekle kalmayıp komşu ülkelere tecavüz etmiş emperyalist, uluslarası bir zorbadır. Bu despot pisliği ancak senin gibi manyaklar savunabilir. Elbette bunda şaşılacak bir taraf da yoktur. Fikrin neyse zikrin de o...

Hiçbir şeye değil ama senin şu yukarıda karaladığın deli saçması kirli bilgilerin foruma ve okura vereceği zarara üzülüyorum.

O kadar kalitesiz ve küstahsınız ki sizinle yazışmak değil aynı ortamda yer almak bile bir zul!

Sen de gerçek bir İbiş Ateist olduğunu gösterdin.

Aynı ortamda bulunmaktan hoşlanacağın bir panda al ve bulun!

Mutlu eder seni.

Ayrıca kutup ayısı da önerebilirim.

Sitelerde Paylaş

Einstein, ‘‘tanrı zar atmaz'' cümlesini, bir atomun içindeki parçacıkların tesadüfi bir şekilde hareket ettiğine dair laboratuvar gözlemlere dayanan bilimsel tezlere karşı kullanmıştır. Kısaca, bir atomun içindeki parçacıklar düzensiz bir şekilde hareket ediyor olamaz demiştir. Burada Einstein'in deneysel sonuçlarına inanmayacak kadar derin bir imán sahibi olduğunu görüyoruz. Çünkü Einstein, doğayı gözlemledikçe bir şey keşfetmiştir. Bu evrende şaşmaz bir nizam ve intizam vardır. Bu düzen, tanrı tarafından tesis edilmiştir...

Neils Bohr'a karşı kullanılan bu söz bilimle uğraşan insanların bile gerçekleri göz ardı edemediğini gösterir..fakat var olan fakat henüz bilinmeyen bazı gerçekleri buldukları zaman bunu kendileri yaratmış gibi davranmaları bilim insanlarının en büyük zaafıdır..buluşları hayret uyandıran bilim insanları bir şeyin farkına varamıyorlar ya da işlerine gelmiyor; buldukları şey her neyse zaten hep vardı..sadece bilinmiyordu...

Sitelerde Paylaş

ki bu Allah sırf Kafirler ortaya çıksın diye insan-maymun DNA'sını %98 aynı yaptı.Çok zeki gerçekten.

Evet. Çok zeki ve çok üstün akıllı. İnsan aklı kavrayamaz.

İnsan tuzak kurunca bile tuzak kuranların en hayırlısı der kendisi için.

Bak hiç çelişmemiş kendisiyle gördün mü?

Üstelik çokta tutarlı bir Tanrı.

Aslında 100 yıl önce de hepimiz ve herşey evrendeydi ve buradaydı, 1000 yıl önce de..

Burada biz değişimi simgeliyoruz. Temel olarak evrim budur. Bir değişikliktir.

Biz oluşturacak atom ve moleküller dünyada dağınıktı. Ama hepsi de vardı.

Onlar bir araya gelince biz ortaya çıktık.. Ve bu forum ortaya çıktı.

10 bin yıl önce de biz vardır. Daha da ötesi, 4 milyar yıl önce de vardık.

Biz hep vardık. Aslında biz bir sonsuzdan gelip, diğer sonsuza doğru gidiyoruz.

Geçmiş ve gelecek sonsuzlar arasındaki kısa süreyiz.

Bunda anlaşılmayacak birşey yok.

Bu arada Einstein'ın reddettiği ve ölünceye kadar kabul etmediği ama yanlış olduğu kuantum yasalarına göre düzensizliğin olmadığından bahsettik.

Bize düzensiz gelen atomaltı parçacıkların davranışının bir düzen olduğuna değindik.

Onlar neden düzen.. Çünkü onlar her seferinde aynı davranışı sergiliyorlar.

Belirsizlik yasasının bir istisnası yok. Her zaman ve her koşulda belirsiz.

Kuantum davranışların düzensiz olması için, arada bir parçacıkların davranışlarının mevcut kurallara uymaması gerekir.

O kurallar çok garip de olsalar, büyük bir düzenle tekrarlıyorlar.

O halde kuantum davranışlarda düzensizlik yok.

Büyük bir düzen var.

Büyük bir düzen var. Ne güzel demişsiniz hacı.

Bu düzeni bir düren niye yok, ben onu hala anlayamadım?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...