Jump to content

Ateistin Cenazesi Nasıl Olmalı?

Recommended Posts

• İleti 69
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

mazur görün ama nasıl fostor kayboluyor ?

element transı mı oluyor yoksa 'P'(fosfor)'un katıldığı bileşik mi değişiyor ?

Zerdüşt cesedin yakılması hatta yakılmadan gömülmesi durumunda doğal sürecin işleyişini ayrıntılı olarak bilemem ben.

Ama Mete Tunçay'ın Zaman Gazetesine verdiği bir röportajda okumuştum bunu.Kendisini agnostik olarak tanımlayan mete Tuncay'ın islami usullere göre defnedilmesinde bir sakınca görmediği üzerine yöneltilen diğer soruya verdiği cevap şu şekilde:

Bunu herhangi bir alternatifinden daha iyi ya da daha kötü değil diyorsunuz...?

Aynen. Bulgaristana gitmiştim komünist dönemde. Orada Bulgar yetiştirmesi bir Türk, bana Babam ölünce onu insan gibi gömdüm. dedi. Anladım ki, babasını Ortodoks usulü giydirip, makyaj yaptırıp, açık tabutla cenazesini kaldırmış. Bu neden ileri olsun, yıkayıp, kefenleyip defnetmekten? İsyan ettim. Kalkıp da, bir görenek yerine, başka bir göreneği daha ileriymiş gibi sunmak deli saçması. Hindistana gittik, ölülerin yakılmasını gördük. Neden olmasın? Tek sakıncası, bedeni yakınca fosforu yok etmiş oluyorsunuz ve fosfor yeniden dünyaya gelmediği için, o gübre işlevinden yoksun bırakıyorsunuz. Bir mezarlığa da gömseniz, uzun dönemde o fosfor özelliğini muhafaza ediyor.

Gene de bu soruyu hacı,anibal,drekinci ya da konuyla ilgili bilgi sahibi diğer arkadaşlara sorarsan daha net bir cevap alabilirsin herhalde.

Sitelerde Paylaş

Yahu yiyecek tandlandiricisi olmaktan korkuyormusunuz?

Benim kemik tozlarimdan yapilacak tadlandiriciyi yiyen müslüman iflah olmaz heee...

...bir gün sonra ateist olur.

:)

Ulan ne sansli bu müslümanlar hep dört ayak üzerine düsüyorlar.

Sitelerde Paylaş
  • 3 months later...

''..onlardan ölen birinin namazını hiç bir zaman kılma,mezarı başında durma.Çünkü onlar Allah'a ve Elçisine (karşı) inkara saptılar ve fasık kimseler olarak öldüler.'

-Tevbe,84

çok elzem bi mevzu,sizler içinde bizler içinde..

Sizinle mücadele etmekten bıktım... usandım... yeter artık...

Dört gözünle bak, iyice oku!!!

Ve la tüsalli ala ehadim minhüm mate ebedev ve la tekum ala kabrih innehüm keferu billahi ve rasulihi ve matu ve hüm fasikun

LA TÜSALLİ!!!! Salat etme diyor...

Ölene salat edilmez!

Namazı nerden uyduruyorsunuz???

Mate diyor, bir beldenin ölüp dirilmesi gibi... verimsizleşmek, artık hayır getirmez hale gelmek...

İşte bunlara salat edilmez diyor, bunların eserlerine de bıraktıklarına da salat edilmez, revize ol bırak diyor...

Ve kopyala yapıştır yapma sakın, aksine gerilemene sebep olur...

Sitelerde Paylaş

Ateistin cenazesini nasıl olacağı önemli değildir hatta olmasa da olur... Ben öldükten sonra akrabalarım benim cesedimi ne yaparlarsa yapsınlar banane ?..

Ne olacak yani, islami usullere göre gömülünce kemikleriniz mi sızlayacak? :)

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...