Jump to content

Allah bizleri cehennem için yarattı.

Recommended Posts

Rabbin dileseydi bütün insanları bir tek millet yapardı. (Fakat) onlar ihtilafa düşmeye devam edecekler. (Diyanet Hüd-118)

Ancak Rabbinin merhamet ettikleri müstesnadır. Zaten Rabbin onları bunun için yarattı. Rabbinin, «Andolsun ki cehennemi tümüyle insanlar ve cinlerle dolduracağım» sözü yerini buldu. (Diyanet Hüd - 119)

Buna da çarpıtıyorsun diyene artık ne derler bilmiyorum.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 104
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Allah kulluk için yarattı. İsyan etmek için değil.

İsyan etme özelliğini veren de itaat etme özelliğini veren de O .

İttati seçmeyip de İsyan ederek Allahı suçlamakla kendinizi temize çekin.

Yaratan, sonsuz nimet veren Allah isyan eden münkire takdirname verecek değil ya ?

Bıçakla ekmek de doğrarsın adam da. Adam doğrayan biri bıçağı icad edeni ( yaratanı ) suçlarsa siz o na ne dersiniz Hadi ordan değil mi ?

Sitelerde Paylaş

Yaratan, sonsuz nimet veren Allah isyan eden münkire takdirname verecek değil ya ?

Bıçakla ekmek de doğrarsın adam da. Adam doğrayan biri bıçağı icad edeni ( yaratanı ) suçlarsa siz o na ne dersiniz Hadi ordan değil mi ?

o çizdiğin inançsız portresi hep 'allah haklı' sloganlık olamıyor.

dostum inanmayan adam inanmayandır , muhammede inanmayan bile musluman zaten olamaz ,

adam hayatı sefaletle geçmiş , zaten millet ne yese nerden kıssa da ekmek alabilse bu fakirlik içinde ?

daha allah utanmadan ismini haykırtıyor. bana secde edin ona göre . sizi yarattım kıymetini bilin.

bu ne yüzsüzlüktür ?

Sitelerde Paylaş

İsyan edeceğimi bile bile neden yarattı? Derdi ne bunun, manyak mı?

Sitelerde Paylaş

Sorun benim özelliklerim değil ki.Sonuçta daha ben varolmadan benim nasıl bir insan olacağımı biliyordu.Onu tanımayacağımı da biliyordu.Bile bile neden yaratıyor?

Ee Allah bilmez mi kardeş.

Allah bildiği için mi sen isyan ediyorsun ?

Şeytan bile Allah'a isyan etmiş. Onu bilip gördüğü halde.

Allah adil ve kahhar isimlerini tecelli ettiriyor.

Mülk onun değil mi ? İmtihan etmesin denilebilir mi ?

İmtihan olmasa ( küfredenler olmasa ) insan olur muydu hiç .

Seni üstün kılmak istiyor.

Üstün kılınmak istemeyenler de cezaya müstehak oluyor.

Sitelerde Paylaş

bu yorum yanlış işte , allah bilyordu edeceğini , senin o anki alacağın kararı değişikleri de biliyor .

eee gel de çık işin içinden bu ne saçmalıktır ?

Sitelerde Paylaş

Adil mi? Neresi adil bu Allah'ın? Sen müslüman ülkede doğdun müslümansın.Hindistan'da doğmuş, hindu gelenekleriyle büyümüş bir insanın suçu ne? Ya da uzak doğunun ücra köşelerinde doğmuş garip garip şeylere tapanların suçu ne?

Üstün kılmak falan hikaye.Aksine sen benim kölemsin, bana itaat etmek zorundasın, hayatının her saniyesini benim ismimi anarak geçirmek zorundasın diyerek insanı aşağlıyor, köle yapıyor.

Sitelerde Paylaş

Adil mi? Neresi adil bu Allah'ın? Sen müslüman ülkede doğdun müslümansın.Hindistan'da doğmuş, hindu gelenekleriyle büyümüş bir insanın suçu ne? Ya da uzak doğunun ücra köşelerinde doğmuş garip garip şeylere tapanların suçu ne?

Üstün kılmak falan hikaye.Aksine sen benim kölemsin, bana itaat etmek zorundasın, hayatının her saniyesini benim ismimi anarak geçirmek zorundasın diyerek insanı aşağlıyor, köle yapıyor.

Cehalet mazerettir. Ancak her zaman ve her yerde değil. Allahı tevhidi tam bilerek hakkıyla tanımamış olanların bir suçu yok. türkiyede doğmak bir ayrıcalık değil o kadar kendini mümin zanneden var ki Allahı tanıyor ama ilahlıkta birlemiyor.

İtaat edeceksin ki üstünlüğe eresin. İtaat ( kabul etme ) ya çok mu zor. yoktan var eden sonsuz nimet veren Allahı ilah olmakta birlemeni istiyor. Şeytana tapma diyor bana tap diyor

tarihinde sahi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

yok biz sana anlatamyoruz , ortada fol yok yumurta yok ne insanoğlu ne ''alaka'' ne de tutunacağı karargah :D

allah biliyordu , isyan edecek bu çocuk ne yapsak . olsun etsin de yakayım şerefsizi puhahahah ?

Allah'ın bir isminin de ceza veren olduğunu biliyorsundur heralde.

Sitelerde Paylaş

Cehalet mazerettir. Ancak her zaman ve her yerde değil. Allahı tevhidi tam bilerek hakkıyla tanımamış olanların bir suçu yok. türkiyede doğmak bir ayrıcalık değil o kadar kendini mümin zanneden var ki Allahı tanıyor ama ilahlıkta birlemiyor.

Eee yine adaletsizlik var işte.Allah o adama islam dinin hiç ulaşmayacağını bildiği halde yarattı.Ona torpil yapıp sınavdan muaf tuttu.Benim suçum ne? Eşitsizlik yine var.

İtaat edeceksin ki üstünlüğe eresin. İtaat ( kabul etme ) ya çok mu zor. yoktan var eden sonsuz nimet veren Allahı ilah olmakta birlemeni istiyor.

İslamın tanrısına, peygamberine itaat edeceğime gider öküze itaat ederim.Bu sapıklıkları görüp, okuyupta itaat edenlerede bilmiyorum ne denir..

Sitelerde Paylaş

ya itaat edilecek şeyin kuralları saçmalıksa , üstünede olmadığı yerde hakimiyet istiyorsa çok bekler , lafla peynir gemisi yürümez .

itaat etmemiz için otoritesini koysun , fakiri kollasın .

oturup ense yapmasın arşında.

Neyi saçma Allahı tanıyıp ilah olmakta birlemen mi ?

Sen ona muhtaçsın O sana değil

Otoritesini bu dünyada kısmen ahirette açık seçik koyacak. Vaadi yerine gelecek

O merhametlilerin en merhametlisidir. Fakiri de zalimi de o görüyor.

He Alalhın bir ismi de hemen cezalandırmayıp süre verendir.

Kötülük bilinmeden iyilik bilinmez.

Sitelerde Paylaş

Eee yine adaletsizlik var işte.Allah o adama islam dinin hiç ulaşmayacağını bildiği halde yarattı.Ona torpil yapıp sınavdan muaf tuttu.Benim suçum ne? Eşitsizlik yine var.

İslamın tanrısına, peygamberine itaat edeceğime gider öküze itaat ederim.Bu sapıklıkları görüp, okuyupta itaat edenlerede bilmiyorum ne denir..

He evet o şekilde yarattı. Onlar ne cennet ne cehenneme.

Bak sen cenneti ( Alalhın cemalini görmeyi ) kazanabilirsin

Serbestsin

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...