Jump to content

Allah bizleri cehennem için yarattı.

Recommended Posts

onceki kabileler gulluk gulistanlık multi-god tapınımı yapıyorlardı , onlar muafmışbu allah denilen şeyden .

bize konan kondu . allah son noktayı musanın da ısrarıyla 5 vakite kadar indirdi namazı . oruç da cabası . ne guzel :)

Sen kazanabilirsin kardeş. Adaletsizlik yokk

Sitelerde Paylaş
  • İleti 104
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Bu arada yazdıklarımın bazısı havaya gidiyor gibi geldi Onlara bir şey demiyor musunuz ?

Bıçak örneğinden bahsediyorsun sanırım.Ama çok alakasız çok gereksiz bir örnek.Bıçağı yapan adam hiç bir ilahi gücü olduğunu söylemiyor.Ya da üzerine bu bıçakla adam öldürülmez yazmıyor.Bıçağı kullanan kişinin iradesine kalmış.İster ekmek keser, ister adam doğrar.Bıçağı satan adam o bıçağın ne şekilde kullanılcağını bilemez.

Sitelerde Paylaş

Bıçak örneğinden bahsediyorsun sanırım.Ama çok alakasız çok gereksiz bir örnek.Bıçağı yapan adam hiç bir ilahi gücü olduğunu söylemiyor.Ya da üzerine bu bıçakla adam öldürülmez yazmıyor.Bıçağı kullanan kişinin iradesine kalmış.İster ekmek keser, ister adam doğrar.Bıçağı satan adam o bıçağın ne şekilde kullanılcağını bilemez.

İcad etmek ilahi bir sıfattır ( tekvin sıfatı )

Üzerinde yazsa öldürmeyecek mi ?

Senin de iradene kalmış işte. İstersen küfür cinayetini işleyebilirsin. Bıçağı satan ( zannedersem icad eden yaratan diyecektin ) bal gibi de bilir onunla insan da doğranacağını

Sitelerde Paylaş

allahı görürsem yüzüne tüküreceğim , tiksiniyorum . böyle psikomanyak bir tanrı nasıl olur -.-

Kardeşim inanmadığına göre bu öfke ne ? Takma o kadar ? Şeytan da kibir ve öfkesinden saptı, insanı nasıl benden üstün tutar diye ? siz de nasıl beni müminden üstün tutar mı demeye getiriyorsunuz ?

Sitelerde Paylaş

Senin de iradene kalmış işte. İstersen küfür cinayetini işleyebilirsin. Bıçağı satan ( zannedersem icad eden yaratan diyecektin ) bal gibi de bilir onunla insan da doğranacağını

Frekanslarımız farklı.Yakalayamıyoruz birbirimizi.Şimdi, bir adam gidip bir bıçak alsa ve o bıçakla adam doğruyacağını söylese, sende satıcı olsan o bıçağı satarmısın?

Sitelerde Paylaş

kendi ağzınla kendini yalanlıyorsun. bıçağı yapan/yaratan/icad eden/bulan/keşfeden her neyse niyetini bilemezsin. aynı allahın niyetini bilemeyeceğin gibi. allah gönderdiği kuranla insanlığı test ediyor olamazmı? acaba bu saçma kitaba inanacaklar mı? diye bir sınav hazırlamış olamaz mı?

bu da demek oluyor ki tanrının (varsa) niyetini tam olarak bilemezsin ve eğer bu kitaplarla beni kendine ibadet ettirecekse ben almıyayım. gitsin başkasının tanrısı olsun.

Sitelerde Paylaş

Frekanslarımız farklı.Yakalayamıyoruz birbirimizi.Şimdi, bir adam gidip bir bıçak alsa ve o bıçakla adam doğruyacağını söylese, sende satıcı olsan o bıçağı satarmısın?

Ferkansların farklı olması çok normal.

Benim söylediklerime bir cevap vermedin ki ?

İşi satıcıya getirdin alemsin valla ?

Neyse kurnazlığını görmezden geleyim

SAtıcı ( yaratıcı ) bıçakla adam öldür diye sana bıçağı vermiyor ?

tarihinde sahi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

kendi ağzınla kendini yalanlıyorsun. bıçağı yapan/yaratan/icad eden/bulan/keşfeden her neyse niyetini bilemezsin. aynı allahın niyetini bilemeyeceğin gibi. allah gönderdiği kuranla insanlığı test ediyor olamazmı? acaba bu saçma kitaba inanacaklar mı? diye bir sınav hazırlamış olamaz mı?

bu da demek oluyor ki tanrının (varsa) niyetini tam olarak bilemezsin ve eğer bu kitaplarla beni kendine ibadet ettirecekse ben almıyayım. gitsin başkasının tanrısı olsun.

Niyetini kuran da söylüyor !!

Sen bilmiyorsan bir şey diyemem.

İbadet etmemekte hürsün.

Sitelerde Paylaş

Ferkansların farklı olması çok normal.

Benim söylediklerime bir cevap vermedin ki ?

İşi satıcıya getirdin alemsin valla ?

Oyy oy.. Yani demek istiyorum ki, eğer sen bıçağı adam öldürülceğini bildiğin halde satarsan (ticari kaygın yoksa) vicdansızsındır, bile bile bir kişiye zarar gelmesine yol açmışsındır.Yani senin tanrında herşeyi önceden bildiği halde bazı insanları sırf cehenneme atmak için yaratmıştır.Arada ki bağlanıtıyı da bir zahmet kuruver..

Araf 179 : Andolsun, biz cinler ve insanlardan birçoğunu cehennem için yaratmışızdır. Onların kalpleri vardır, onlarla kavramazlar; gözleri vardır, onlarla görmezler; kulakları vardır, onlarla işitmezler. İşte onlar hayvanlar gibidir; hatta daha da şaşkındırlar. İşte asıl gafiller onlardır.

Sitelerde Paylaş

Oyy oy.. Yani demek istiyorum ki, eğer sen bıçağı adam öldürülceğini bildiğin halde satarsan (ticari kaygın yoksa) vicdansızsındır, bile bile bir kişiye zarar gelmesine yol açmışsındır.Yani senin tanrında herşeyi önceden bildiği halde bazı insanları sırf cehenneme atmak için yaratmıştır.Arada ki bağlanıtıyı da bir zahmet kuruver..

Araf 179 : Andolsun, biz cinler ve insanlardan birçoğunu cehennem için yaratmışızdır. Onların kalpleri vardır, onlarla kavramazlar; gözleri vardır, onlarla görmezler; kulakları vardır, onlarla işitmezler. İşte onlar hayvanlar gibidir; hatta daha da şaşkındırlar. İşte asıl gafiller onlardır.

Satıcı bıçakla adam öldür diye sana bıçağı vermiyor

Sitelerde Paylaş

Bıçağı adam öldürmek için kullanmakta ısrarlısınz anlaşılan

İlla cinayet yani

Bıçağı icad edene ( yaratana ) suç atarak kendinizi temize çıkarın bakalım

Allah insanların bir kısmının sapıtacağını bildiği halde yarattı. Bunda şaşıracak ne var ?

İlk defa mı duydunuz.

Kötülükleri yaratanın ( iyilikleri olduğu gibi ) Allah olduğu inancının imanın şartlarından olduğunu bilmiyor musunuz yoksa ?

Cennetlikleri de cehennemlikleri de yaratan Allah.

Sorununuz ne biliyor musunuz ? Alalhın isim ve sıfatlarını bilmiyorsunuz

Merhamet ismini görüyorsunuz kahahr ismini malikül mülk ismini görmüyorsunuz .

Ne diyeyim başka

Sitelerde Paylaş

Ama Allah sırf cehennemde yakmak için insan ve cin yaratıyor.

Alalh sadece kendisine kulluk için yarattığını söylüyor ( zariyat 56 )

Sırf cehhenemde yakmak için olduğunu nereden uyduruyorsun ??

Cehennemi isteyenler için ise tabiki vaadini yerine getirecek.

Tercih meselesi bir şey diyemeyeceğim artık

tarihinde sahi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Niyetini kuran da söylüyor !!

Sen bilmiyorsan bir şey diyemem.

İbadet etmemekte hürsün.

işte bizde o niyeti eleştiriyoruz. niyeti bizi cehenneme atmaksa bunun için kalbimizi mühürlemişse nasıl bir sınavdır bu? buna siz inanıyorsanız nasıl bir akıl fikirdir bu?

Sitelerde Paylaş

Öncelikle İslama göre insan sonsuzdur.

Sonsuz zaman dilimi içinde "sonlu zaman" her daim kısa zamandır.

İslama göre bir deistin, ortak koşanların, inanca yakın insanların hatta ateistlerin durumunun ne olacağı sadece Allahın bilebileceği durumdur.

Müslümanların bu buna gider demesi pek doğru gelmiyor bana.

Neden TC yasalarında hırsızsın araba çalmasıyla teroristin askeri araba çalması aynı derecede hapsi gerektirmiyor?

Çünkü Terorist TC varlığını kabul etmiyor yada TC ne karşı.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...