Jump to content

Allah bizleri cehennem için yarattı.

Recommended Posts

Bak yukarıdaki ayetleri oku.

Sen onu bunu bırakta niye bir veya bir kaç ayeti bir diğerleriyle örtme - süsleme ihtiyacı duyuyorsun ? Allahın sözleri gayet açık ve net olması lazım . Sizi gibi yobazların açıklamalarına gerek duymaması lazım değil mi ? Şöyle bir okuyuşta benim gibi ateistlerin ve senin gibi yobazların aynı şeyi anlatması lazım gelir . Boru değil arkadaş allahın sözleri bunlar . Gerekirse edebiyatta çığır açmalı ki herkese aynı mesajı açık ve net verebilmeli .

Sitelerde Paylaş
  • İleti 104
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Sen onu bunu bırakta niye bir veya bir kaç ayeti bir diğerleriyle örtme - süsleme ihtiyacı duyuyorsun ? Allahın sözleri gayet açık ve net olması lazım . Sizi gibi yobazların açıklamalarına gerek duymaması lazım değil mi ? Şöyle bir okuyuşta benim gibi ateistlerin ve senin gibi yobazların aynı şeyi anlatması lazım gelir . Boru değil arkadaş allahın sözleri bunlar . Gerekirse edebiyatta çığır açmalı ki herkese aynı mesajı açık ve net verebilmeli .

Nedenlerini niçinlerini anlatıyor altta ve üstteki ayetlerde siz sadece bir cümleyi cımbızlayıp geliyorsunuz.Çokmu uyanık sanıyorsunuz kendinizi.

Sitelerde Paylaş

tahminim allahın kızgınlık anında söylediği bir söz bu...

hepinizi cehenneme atacağım görecekssiniz makamında bir şey...

olabilir yani...

ama kızgınlığı geçince böyle demek istemediğini anlarsınız...

sen müslüman mısın ?

sakinleştirici falan almış olabilir belki :lol: imzalık gerçekten :D

Sitelerde Paylaş

yahu allah insanları hiç cehennem için yaratır mı allah aşkına...

olur mu hiç öyle şey...

cennet için yartmıştır herkesi...

ama anlaşılan çok kimse cehenneme gidecek şekilde kötülükler yapınca...

biz bu insanları cehennem için yarattık herhal baksana doğru durun dedikçe sapıtıp cehenneme doğru koşuyorlar...

makamında da söylenmiş olabilir...

Sitelerde Paylaş

yahu allah insanları hiç cehennem için yaratır mı allah aşkına...

olur mu hiç öyle şey...

cennet için yartmıştır herkesi...

ama anlaşılan çok kimse cehenneme gidecek şekilde kötülükler yapınca...

biz bu insanları cehennem için yarattık herhal baksana doğru durun dedikçe sapıtıp cehenneme doğru koşuyorlar...

makamında da söylenmiş olabilir...

Allah baba yalan mı söyleyecek kirec?

Araf 179 : Andolsun, biz cinler ve insanlardan birçoğunu cehennem için yaratmışızdır. Onların kalpleri vardır, onlarla kavramazlar; gözleri vardır, onlarla görmezler; kulakları vardır, onlarla işitmezler. İşte onlar hayvanlar gibidir; hatta daha da şaşkındırlar. İşte asıl gafiller onlardır.

Sitelerde Paylaş

Allah baba yalan mı söyleyecek kirec?

Araf 179 : Andolsun, biz cinler ve insanlardan birçoğunu cehennem için yaratmışızdır. Onların kalpleri vardır, onlarla kavramazlar; gözleri vardır, onlarla görmezler; kulakları vardır, onlarla işitmezler. İşte onlar hayvanlar gibidir; hatta daha da şaşkındırlar. İşte asıl gafiller onlardır.

yalan söylemez de...

bazen böyle sitemkar söyleyişleri oluyor...

hani evladı askerde şehit olan bir ananın evladına yaptığı ağıt gibi...

ben seni kurşunlara gelesin diye doğurmuşum ah benim yavrucuğum der ve dövünür ya ana...

işte o ananın makamında söylenen söze benzer bu ayetteki ifade...

Sitelerde Paylaş

Tabi canımmmm ..

Allah cenneti yaratmış . Demiş ki " Yaw cebo ( cebrail ) , Şurayı dayadık döşedik ama ne için ?

Cebo cevap vermiş ; Bilmiyorum efendimiz . Siz mi yerleşeceksiniz ?

Allah : Yok ulan cebo Ben oraya sığarmıyım . Sığmam . Oraya yarattığım insanları yerleştireceğim .

Cebo : İyi de efendimiz kıymetlimiz . Siz birde cehennem yarattınız o nölücak ?

Allah : Yaw cebo hiç kafan çalışmıyor . Onu da aradan pırtlayan olursa alternatif olarak yaptım . Ama Dur bakalım . Duruma göre genişletme ve restorasyon işlemleri yapabiliriz cehennem için .

7000 yıl sonra....

Allah : Olm cebo bu cehennem yetmeyecek gibi . Bu azo ( azrail ) Nerden getirdi lan bu çamuru . Hay onun beynini ....

Sitelerde Paylaş

Tabi canımmmm ..

Allah cenneti yaratmış . Demiş ki " Yaw cebo ( cebrail ) , Şurayı dayadık döşedik ama ne için ?

Cebo cevap vermiş ; Bilmiyorum efendimiz . Siz mi yerleşeceksiniz ?

Allah : Yok ulan cebo Ben oraya sığarmıyım . Sığmam . Oraya yarattığım insanları yerleştireceğim .

Cebo : İyi de efendimiz kıymetlimiz . Siz birde cehennem yarattınız o nölücak ?

Allah : Yaw cebo hiç kafan çalışmıyor . Onu da aradan pırtlayan olursa alternatif olarak yaptım . Ama Dur bakalım . Duruma göre genişletme ve restorasyon işlemleri yapabiliriz cehennem için .

7000 yıl sonra....

Allah : Olm cebo bu cehennem yetmeyecek gibi . Bu azo ( azrail ) Nerden getirdi lan bu çamuru . Hay onun beynini ....

kibirinden çatlayacaksın nerdeyse..yalanlayıp durduğun gerçekler çok yakında seni yakalayacak hiç merak etme...cehennem senin gibileri bekliyor...ayrıca bizim inancımızla kutsal değerlerimizle dalga geçme küstahlığında bulunma hakkını nereden buluyorsun..haddini bil..inanmıyorsan o senin sorunun bizi ilgilendirmez ama saygılı olmak zorundasın.

Sitelerde Paylaş

yalan söylemez de...

bazen böyle sitemkar söyleyişleri oluyor...

hani evladı askerde şehit olan bir ananın evladına yaptığı ağıt gibi...

ben seni kurşunlara gelesin diye doğurmuşum ah benim yavrucuğum der ve dövünür ya ana...

işte o ananın makamında söylenen söze benzer bu ayetteki ifade...

sen sus bakayım :lol:

o mesajına hala hayret ediyorum :D

ya dostum sizi , dünyaya soytarı olasınız diye mi doğuruyor analar ?

şaka bir yana , sen bile o tanrının kızma işini söyledin ya . pes artık kalan zincirin halkaları tamamiyle gelecektir :)

Sitelerde Paylaş

Nedenlerini niçinlerini anlatıyor altta ve üstteki ayetlerde siz sadece bir cümleyi cımbızlayıp geliyorsunuz.Çokmu uyanık sanıyorsunuz kendinizi.

ya biz kendimizi uyanık zannetmiyoruz ama sen böyle uyanıklık ayaklarına devam edersen seni keçilere yem edeceğim haberin olsun yeşillik .

Sitelerde Paylaş

kibirinden çatlayacaksın nerdeyse..yalanlayıp durduğun gerçekler çok yakında seni yakalayacak hiç merak etme...cehennem senin gibileri bekliyor...ayrıca bizim inancımızla kutsal değerlerimizle dalga geçme küstahlığında bulunma hakkını nereden buluyorsun..haddini bil..inanmıyorsan o senin sorunun bizi ilgilendirmez ama saygılı olmak zorundasın.

Bu küstahlığımın kaynağını sizin gibilerden sağladığım ilham sağlıyor . Siz olmasanız inanın her şey çok daha b.ktan olabilirdi . İyi ki varsınız :)

Sitelerde Paylaş

gene aynı şeyler . başka birşeyler açıkla daha da gülelim. bunlar bayatladı artık. :)

:) bende senin şu söylemine gülmekten alamıyorum kendimi.Çünkü sen nasıl görmek istiyorsan öyle görürsün.Kur'an'ın hakikatleri birr güneş gibidir üflemekle söndürmeye çalışmak boş bir oyalanmacadır.Kur'anın güneşi altında gözünü kapayan ancak kendisine gece yapar.hakikat asla değişmez ve değişmeyecek..

Saygılarımla.

Sitelerde Paylaş

Rabbin dileseydi bütün insanları bir tek millet yapardı. (Fakat) onlar ihtilafa düşmeye devam edecekler. (Diyanet Hüd-118)

Ancak Rabbinin merhamet ettikleri müstesnadır. Zaten Rabbin onları bunun için yarattı. Rabbinin, «Andolsun ki cehennemi tümüyle insanlar ve cinlerle dolduracağım» sözü yerini buldu. (Diyanet Hüd - 119)

Buna da çarpıtıyorsun diyene artık ne derler bilmiyorum.

10. cehenneme : cehennem

11. min el cinneti : cinlerden

12. ve en nâsi :ve insanlar

13. ecmaîne : toplu olarak, hepsi, tamamı, tümü

Min: Den

el cinneti: cinler

yani cinler den

ve en nasi: ve İnsanlar dan

VE KİREÇ !

İblis Cinlerdendir

ayetin manası: "kasem ederim ki Ben cehennemi (adalet caddesinden ayrılmış) Şeyatin ve ona tabi olan Nas 'dan (müstehak olanlarla dolduracağım)

nas= Nisyandan türemiş

İnsan: Ünsten türemiştir

yani Nas: tüm insanlığı ifade eden bir kelime değildir KİREÇ !

Nas: Gaflette kalan insanlar topluğudur... tüm insanlık değil

ayette gaflette kalan insanlar topluluğun (dan)= yani müstehak olanlarla) doldurulacağı beyan ediliyor

tarihinde KomicalParadox tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Rabbin dileseydi bütün insanları bir tek millet yapardı. (Fakat) onlar ihtilafa düşmeye devam edecekler. (Diyanet Hüd-118)

Ancak Rabbinin merhamet ettikleri müstesnadır. Zaten Rabbin onları bunun için yarattı. Rabbinin, «Andolsun ki cehennemi tümüyle insanlar ve cinlerle dolduracağım» sözü yerini buldu. (Diyanet Hüd - 119)

Buna da çarpıtıyorsun diyene artık ne derler bilmiyorum.

peki cenneti kimler için yarattı

Sitelerde Paylaş

arkadaşlar müslümanda cehennemi görecek,buna yemin ediyor hatta Rahman hangi ayetti tam olarak hatırlamıyorum,kimine hz.İbrahim gibi ateş gül olacak tenine diye ekleniyor,kimi anlık,kimi duymayacak bile,ve bu Rahman'ın adaletine çok güzel örnek,yani o'na iman etmiş tek cennet sevdası yüzünden etmemeli,ediyorsada şayet derin sularda..

konuya gelelim,e kim için yaratıldı elbette cins ve ins için? nedir ki buradaki sorun,sınavın iki sonucu olacak iki yerde hazır ve nazır bekliyor olacak,cehennem olmamış olsa idi Rahman'ın hakem sıfatı tam manasını bulmazdı,dünya,cennet,cehennem hepsi senin için ey insan!seç beğen al !

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...