Jump to content

Değişik bir dünya...

Recommended Posts

... Yumi Yumi Dini - Diğer Adıyla Salatalık Dini

Evrenin Salatalık adı verilen bir tanrı tarafından yaratıldığını savunan din.

Bu dine mensup olanlar günde 5 öğün salatalık yerler.

Salatalık şeklinde inşa edilen ve gökyüzüne doğru cinsel organ gibi uzanan tapınakları vardır

Bu tapınaklarında kafasında salatalık şeklinde şapkası olan Hıyar Başı adı verilen din adamları tarafından gruplar halinde tapınma yaparlar.

Dinin en zor ve özgürlüğü kısıtlayıcı ve devlet kurumlarıyla sorun oluşturan emirlerinin başında kıça salatalık sokma emri gelir.

Din mensupları kıça salatalık sokulmuş bir şekilde dolaşmanın kamusal alanlarda serbest olmasını sert bir şekilde talep etmektedir.

Devlet organları ise bu şekilde bir uygulamanın hem laiklik ilkesine aykırı olduğu dolayısıyla, hem de izin verilmesi durumunda eğitim esnasında oturacak kişilerin içine kaçabileceği tehlikesinden dolayı bu uygulamanın kamusal alanda yasaklanmasına karar vermişlerdir.

Uygulamaya izin verilmemesinin insan hakları ihlali olduğunu savunan Yumi Yumi Dini mensupları her fırsatta bu uygulamanın serbest bırakılması için eylemler yapmaktadır.

Sitelerde Paylaş

Çok kötüsünüz arkadaşlar. Bu nasıl bir hiciv böyle. Sizi saygıya davet ediyorum.

Kaynağını söylemlerden alan tüm tercihler aynı derecede değerlidirler.

Tarihte her hangi bir şekilsel dogma ile bu hikayede bahsedilen şekilsel kurgunun temelde hiçbir farkı yoktur.

Kıça salatalık sokma fikri kitlelerce popüler kabul edilmediği için yoktur.

Popüler kabul edildiğinde bu uygulamanın da diğer dinlerdeki taleplerle aynı derecede saygınlığı olacaktır.

Yumi Yumi Dini Müridleri bizi yaradan Yüce Salatalığın bu emrinin tüm insanlarca uygulanması için tebliğ çalışmalarına son nefeslerine kadar devam etmeye kararlıdırlar.

Aslında teorik olarak sen bu sözlerinle insan haklarını ihlal ediyorsun.

Dininden inancından dolayı Yumi Yumi dini mensuplarını aşağılıyorsun.

Yumi Yumi dini mensuplarının varlığının diğer inançları aşağılayan bir hiciv içerdiğini iddia ediyorsun.

Bu tür bir yaklaşım senin bilinç altında doğru sayılabilecek ibadetler ve saçma sayılabilecek ibadetler diye bir sınıflandırma yeteneğin olduğunu kanıtlar.

Bu da halen daha içinde bir yerlerde dogmaya sahip olduğunu gösterir

Sitelerde Paylaş

Yumi yumi dinine sıcak bakmaktayım , fakat bu dine inanmayanlar için mevcut hakaretler varmı kutsal kitapta ?

Ayrıca dünyadayken kıça salata sokmak hoş hoş bi fikir.

Bu dünyada acı çekersek diger dünyada ödülünü alırız.

Bizim sınavımızda bu şekilde...

... Salatalık , insanı hıyardan yarattı. Şeytanı domatesten yarattı. Şeytana insanın önünde domal dediginde. Ben domatesim o hıyardan dedi. Bana mühlet ver onların cacık oldugunu kanıtlıcam sana...

Sitelerde Paylaş

Yumi yumi dinine sıcak bakmaktayım , fakat bu dine inanmayanlar için mevcut hakaretler varmı kutsal kitapta ?

Ayrıca dünyadayken kıça salata sokmak hoş hoş bi fikir.

Bu dünyada acı çekersek diger dünyada ödülünü alırız.

Bizim sınavımızda bu şekilde...

... Salatalık , insanı hıyardan yarattı. Şeytanı domatesten yarattı. Şeytana insanın önünde domal dediginde. Ben domatesim o hıyardan dedi. Bana mühlet ver onların cacık oldugunu kanıtlıcam sana...

Ben bu dine mensup değilim.

Mensup olanlara saygı duyuyorum. :)

Sitelerde Paylaş

Kafirin eb büyük nişanı kibir ve alay mış gerçekten. İnsanlık başka bir şey

sizin müslümanlarda kibirli . bir kaç fiziksel hareketlerle cennete gideceğinizi zannediyorsunuz . kendinizi üstün kılan şey nedir ? bir insanı diğer türdeşlerinden üstün kılan inancı mıdır sence ? bunu aklın alıyor mu senin ?

(Ey müminler!) Yoksa siz, sizden önce gelip geçenlerin başına gelenler size de gelmeden cennete gireceğinizi mi sandınız? Yoksulluk ve sıkıntı onlara öylesine dokunmuş ve öyle sarsılmışlardı ki, nihayet Peygamber ve beraberindeki müminler: Allah'ın yardımı ne zaman! dediler. Bilesiniz ki Allah'ın yardımı yakındır. (Bakara 214)

bak sıcacık evinde oturuyorsun , evde internetin de var ? senin cennet işi yaş bence :)

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...