Jump to content

müslüman kadınlar ikinci sınıf olmaktan mutluu

Recommended Posts

ben kefilim kendisine , inan bana okumuştur .

sadece ayetlerdeki saçmalıkları mizahi bir söyleyişle anlatıyor :)

kefil olmana gerek yok yukarda söyledik zaten okuduk diye.boşamı konuşuyoruz biz.

İslam dini kadının boşanmasını engellememiştir.erkeğin boşanma yetkisinin ismi talaktır.kadının boşanma yetkisinin ismi iftidadır.İnanmamanız benim umrumda bile değil.burada yarım dini bilginizle mileltin kafasını bulandırmayın.bizlerede hakaret etmeyin.sana saçma gelen bize mantıklı gelmiş.fazla motoru zorlarsanız böylede yakarsınız.ben size demedimmi zorlamayın diye.

Sitelerde Paylaş

kefil olmana gerek yok yukarda söyledik zaten okuduk diye.boşamı konuşuyoruz biz.

İslam dini kadının boşanmasını engellememiştir.erkeğin boşanma yetkisinin ismi talaktır.kadının boşanma yetkisinin ismi iftidadır.İnanmamanız benim umrumda bile değil.burada yarım dini bilginizle mileltin kafasını bulandırmayın.bizlerede hakaret etmeyin.sana saçma gelen bize mantıklı gelmiş.fazla motoru zorlarsanız böylede yakarsınız.ben size demedimmi zorlamayın diye.

ancak bir moron , zihnini zorlayarak bu kadarını söyleyebilir .

biraz daha uyduraydın . tüm yapabileceğin bu mu ? müslüman.

Sitelerde Paylaş

ancak bir moron , zihnini zorlayarak bu kadarını söyleyebilir .

biraz daha uyduraydın . tüm yapabileceğin bu mu ? müslüman.

önceden çakırcalı diye biri vardı burda.onla iyi vakit geçiyordu.sen kesmiyorsun.kusura bakma.sen işi polemiğe döküyorsun.

Not:ben uydurmuyorum filozof.

Sitelerde Paylaş

önceden çakırcalı diye biri vardı burda.onla iyi vakit geçiyordu.sen kesmiyorsun.kusura bakma.sen işi polemiğe döküyorsun.

Not:ben uydurmuyorum filozof.

senin gibilerle ne polemiğe gireceğim ya , başka adam mı kalmadı. :)

dini oyuncak etmişsiniz zaten , kesmece oynuyorsunuz din üzerinden ..

Sitelerde Paylaş

Arkadaşım,

İslam'da kadın boşayamaz. Araya sıkışmış, kimsenin haberdar bile olmadığı, uygulanmayan, üstelik kendisi de hayli tartışılır bir şeyle gelip bizi suçluyorsun.

İslam dinin her yönüyle kadını köle yapmıştır. Kitabın bütünü kadına tecavüz eder, ona fiyat biçer sürekli. Erkeğin malıdır kadın. Erkek kadın üzerinde yüzde yüz hak sahibidir, her şeye o karar verir. Boşanmaya da. Hatta isterse boşamaz ama kocalık görevlerinden de feragat eder, o kadını da evde tutup hizmetçi olarak kullanmaya devam eder.

Kadın ayrıca tam olarak seks kölesidir bu dinde.

İslam kadını birazcık insan yerine koymuş, ona ufacık alan tanısaydı, İslam alemindeki kadınların yüzde 98'i o öküzleri bırakır, kendilerine kendi istedikleri gibi hayatlar kurabilirlerdi. Her şey bambaşka olurdu zaten. Toplumun dinamiklerini değiştirebilecek en büyük güçtür kadın. İslam en sert, en acımasız biçimde bu gücü ondan almış, onu her şeyiyle köle yapmıştır.

Dünya üzerinde hiçbir kadın yoktur ki sevdiği kocasını başkalarıyla paylaşmaya razı olsun, ona fiziken kölelik etsin. Özgürlüğü olan kadın boşar o adamı. Ama sizin sefil din bu çok eşliliği bile Allah emri yaparak kadını kafadan baskılamış, sesini çıkarmasını engellemiş.

Hikaye anlatma.

Sitelerde Paylaş

İslamda kadın erkeği boşayamaz. Erkek ise dilediği herhangi bir zamanda karıyı boşayabilir. Yada güzelce dövebilir.

İslamda kadının çalışması, ancak evinde el işi yapmak suretiyle mümkündür. Ayrıca, kadının zaruri haller (çalışmak zaruri hal olarak kabul edilmez) dışında evden çıkması yasaktır.

Sitelerde Paylaş

Bu konuşulan konularda ikinci sınıflığa dair pek bir uygulama yok.

Bunu ilk önce belirtmek lazım.

Yiğidi öldürüp hakkını vermek lazım.

Şimdi sebebine gelelim.

Sırf aile içinde eşitlik yaratacağım diye erkeğe kadın görevlerini verip onun erkek özelliklerinin veya karakterinin öyle ya da böyle değiştirilmesi adaletsizliktir.

Bir erkek nasıl evde bir musluk veya lamba bozulduğunda ya da aşağıdan bir eşya taşınacağı zaman kadının varlığını bile aklına getirmezken, kadın da acil durumlar olmadığı sürece mutfak ve temizlik işlerinde erkeğin varlığını unutmalı. Bu işler detaylara önem veren tarafın yani kadının yapacağı işlerdir.

Kadının bunda ısrar etmesi erkeği değiştirir, detaylarla uğraşan erkeğin karakteri değişir. Bu da ailede çocuklara yönelik baba farkındalığını azaltır ve sonuçta verimsiz çocuklar ortaya çıkabilir.

Nasıl müslümanlar inanç özgürlüğü kisvesi altında etrafa baskı yapıyorsa, kadınlar da bu cinsiyet eşitliği kavramını kullanarak erkek cinsiyetine hem biyolojik hem psikolojik baskı yapmaya başladı.

Kadın erkek eşitliği aynı şartlarda değerlendirilmez.

Kaldı ki, yukarıda anlatılan başka bir husus var.

Yukarıda erkeğini kendinden fazla düşünen bir kadın imajı çizilmiş.

Bu imaj eğer kadınını kendinden bile fazla düşünen erkek imajıyla birleşirse mutlu bir aile ortaya çıkar.

Ben bu durumun kendini ikinci sınıf algılamayla alakalı olduğunu sanmıyorum.

Aksine bu durum, iyi bir eş nasıl olur kriterlerine göre değerlendirilirse en tepeye bile yerleşebilir.

Bu değerlendirmemde sadece yukarıda verilen 2 örneği baz aldım.

Bence adil olmak lazım. Hak sahibine hakkı her zaman verilmeli.

yok dahasıda var ama ben yazmadım :)

bana göre ikinci sınıf olmasına yeterde artar bile

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...