Jump to content

! HERSEYi YARATAN TANRI TABiKi VAR !

Recommended Posts

Yüce Zeus yarattı bizi.

Sadece bizi değil sizi de.

Siz müslümanlar herkesi "Allah yarattı" diyerek Zeus'u inkar ediyorsunuz. Nankörsünüz.

Zeus yakında belanızı verecek haberiniz yok.

Zeusun kitabı peygamberleri nerde insab uydurması olduğunu anlamak zor olmasagerek.Amadursizin kafalar mühürlüydüyaanlamzsınızsiz.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 351
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Zeusun kitabı peygamberleri nerde insab uydurması olduğunu anlamak zor olmasagerek.Amadursizin kafalar mühürlüydüyaanlamzsınızsiz.

İlyada'yı hiç duymadın herhalde. Zeus'un kitabından bile bihabersin. Şüphesiz ki sen inkar edensin. İnkar edenler görmemekte ısrar ederler. Tanrı Zeus onlar için cehennemdeki en azgın zebanileri tayin eylemiştir.

Zeus'u inkardan dönersen belki cennete kabul edilebilirsin.

Hemen tövbe de ey münkir!

tarihinde DİRİLİŞ tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

İlyada'yı hiç duymadın herhalde. Zeus'un kitabından bile bihabersin. Şüphesiz ki sen inkar edensin. İnkar edenler görmemekte ısrar ederler. Tanrı Zeus onlar için cehennemdeki en azgın zebanileri tayin eylemiştir.

Zeus'u inkardan dönersen belki cennete kabul edilebilirsin.

Hemen tövbe de ey münkir!

Okudunmu kitabını neler yazıyor?Zeusu tanrı olsaydı şimdiye yerle bir ederdi ortalığı hani kaç kişi ona inanıyor?

Sitelerde Paylaş

Brokoli, sende bir mantar kadar bile beyin yok.

Adam gibi bir tanrı kitaba filan ihtiyça duymaz. Allah denen şey öyle salak, öyle aciz bir tanrıdır ki, salak salak peygamber filan gönderip derdini anlatmaya çalışır. Sonra da denizi yarmaya, asayı yılan etmeye, ayı ortadan yarmaya filan çıkar ki, bir tanrı kendini ancak bu kadar ufaltabilir, rezil rüsva edebilir. Ulan angut şapşal allah, böyle aptal aptal kasacağına, kabenin tepesine bir plazma tv filan yollayıverseydin ya? Bu kadar anguttur allah denen sibop tanrı. Şimdi böyle salak tanrının siz gibi şapşal kulu olacaktır ki, çıkıp amanda "imtahan" filan diye boş boş sayıklayacaktır. Madem imtihan, mucize, kitap, peygamber filan yollamanın anlamı ne ola ki? Bu ne salaklıktır ki, "imtahan" olsun diye kendini saklayan bu avanak, kendine tapılsın diye naciz ve aciz bir halde gidip asayı yılana çevirmek gibi soytarılıklar yapmaya çalışmaktadır.

Zeus ise böyle allah gibi aciz bir soytarı değildir. Kitapla filan işi olmaz. Aha ortada, inanırsın yada inanmazsın, inanmazsan o sana yapacağını bilir. Sen gibi alelade bir faniyi, bir böcekten ötesi olmayan ölümlü bir mahlukatı inandıracam diye bir de kitapmış, mucizeymiş filan kasacak? Senin dömelmene, eğilmene, secdene ihtiyacı mı var ki zeusun gidip seni ikna edecem diye bir de öyle peygamber bulmaya, kitap indirmeye, mucizeye filan kassın?

Sitelerde Paylaş

eger, (tek bir) insan bile ölümsüz olsaydı, belki haklı olabilirdiniz tesadüf demekle!

ama ölümden nereye kaçabileceksin? ölüm anı geldinde, hangi delige girebilirsin ÖLMEMEK için?

(zamanı geldinde) sende 'eninde sonunda' ölecegini biliyorsun!!!

ve bunun sonucundada 'YOK' olacagına inanıyorsun.

bu durumda bende sana SADECE su soruyu soruyorum!

***** o zaman simdi neden yasıyorsun,suanda yasamanın anlamı ne? madem 'YOK' olacaksın,ne diye 'VAR' olasın? *****

!!! bu ayetleri iyi okumanızı istiyorum,kafanıza yer etsin!

yer etsin,ki iflah olun. !!!

EN'AM 6/94

(Ve Allah söyle diyecektir): iste simdi bize yapayanlız geldiniz,tıpkı sizi ilk yarattıgımız gibi; ve (hayatta iken) size bahşettigimiz her seyi arkanızda bıraktınız. kendinizle ilgili olarak allaha ortak kostugunuz o sefaatçilerinizi yanınızda görmüyoruz! gerçek su ki, sizin (dünyadaki hayatınız ile) aranızdaki bütün baglar artık kesilmistir ve bütün eski dostlarınız sizi terk etmistir!

Mu'minun Suresi 99.ayet

(ölümden sonraki hayata inanmamakta direnip de kendi kendilerini aldatanlar)

herhangi birine sonunda ölüm gelip çatınca: ''Ey Rabbim!'' der, '' beni (hayata) geri döndür,izin ver döneyim.

Mu'minun Suresi 100.ayet

Hayır! onun söyledigi bu söz (bos) laftan ibarettir.

Onların gerisinde ise yeniden dirilecekleri güne kadar (süren) bir berzah vardır.

gerçekleri görmeye gayret etmelisiniz. aslında sadece ''birazcık'' anlamak isteyerek baksanız, çoktan anlardınız yemin ederim!

a.m.a k.i.m.e.l.a.f.a.n.l.a.t.i.y.o.r.u.m.a.c.a.b.a? .... O.Ö.N.E.M.L.i.K.A.R.D.E.ş.

dikkat etmelisin!

ölüm oyun degil, gerçek! sakaya gelmez. tesadüflere kanacak kadar cahil olmak 'inanılmaz' bir duygu ve 'düsünce' olsa gerek!? TUHAF. çok tuhaf!..

!BÜTÜN BUNLARI NASIL DÜSÜNEMiYORSUNUZ, HAYRET DOGRUSU!.. gerçekten ibretliklisiniz!

!!! DiKKAT DiKKAT !!!

sizler dünyadaki kötülükler yüzünden isyan ediyorsunuz ve bunun sonucundada allah neden bunlara izin veriyor, bu kötülükleri önlemiyor diyorsunuz!

bu bir gerçek tamam.. ama sunuda unutmamalısınızki, eger SIRF iyilik olan hiç bir kötülük olmayan bir yer olsaydı dünyamız,cennetten ne farkı kalırdı? yada SIRF kötülük olsaydı cehennemden ne farkı olurdu?

bizler özgür oldugumuz için kararı kendimiz vermek zorundayız! iyiyimi yoksa kötüyümü seçececeksin TÜM MESELE BU! (tüm bu kötülükler,insanlar kötülügü seçtikleri için var)

zaten kısacık bu dünya hayatından göçüp gidiyorsun! sonsuza kadar burada kalamassın! eninde sonunda öleceksin kaçıs kesinlikle YOK!

..........VERDiGiN KARARIN KARSILIGINI ALMAK iÇiN ÖLÜYORSUN!..........

ANLAMAK iSTEYEN ANLADI..

Sitelerde Paylaş

>>> o zaman simdi neden yasıyorsun,suanda yasamanın anlamı ne? madem 'YOK' olacaksın,ne diye 'VAR' olasın?

Ne yapalım peki, ölüm var diye yaşamı inkar mı edelim? Yoksa şu senin bedevi yalanlarına he diyerek, şerefsiz aşşağılık insanlar mı olalım?

Ölümün var olması ,senin o yalandan ibaret olan allah denen put bozmasını ve islam denen şeyin rezil bir b.k çukuru olduğunu değiştirmiyor ki?

Sitelerde Paylaş

Keskin denilen soytarı,

Yaratılmaya mı ihtiyacımız var? Ne demek yaratılma? Yoktan mı var olduk ki? Doğada yoktan var olan hiçbir şey görülmemiştir. Gördüğünü söyleyen yalancıdır. Doğada sadece şekil değiştirme vardır. Sen de ananın yumurtasından, babanın sperminden tek bir hücre olarak başladın. Ananın yedikleri şekil değiştirip senin vücudunu oluşturdu. Bunca yıl yediğin canlılar şekil değiştirip senin maddene eklendi. Ölünce de sen aynen şekil değiştirip onlara döneceksin.

Dünya tarihinde bir tek insan bile yoktan var olmayı yani yaratılmayı gözlemlememiştir gözlemleyemez. Sadece şekil değiştirme vardır ve bu şekil değiştirme olayı tamamen doğanın kanunlarına göre olur. Bu kanunları bilmemen ise senin cehaletindir.

Sitelerde Paylaş

Keskin denilen soytarı,

Yaratılmaya mı ihtiyacımız var? Ne demek yaratılma? Yoktan mı var olduk ki? Doğada yoktan var olan hiçbir şey görülmemiştir. Gördüğünü söyleyen yalancıdır. Doğada sadece şekil değiştirme vardır. Sen de ananın yumurtasından, babanın sperminden tek bir hücre olarak başladın. Ananın yedikleri şekil değiştirip senin vücudunu oluşturdu. Bunca yıl yediğin canlılar şekil değiştirip senin maddene eklendi. Ölünce de sen aynen şekil değiştirip onlara döneceksin.

Dünya tarihinde bir tek insan bile yoktan var olmayı yani yaratılmayı gözlemlememiştir gözlemleyemez. Sadece şekil değiştirme vardır ve bu şekil değiştirme olayı tamamen doğanın kanunlarına göre olur. Bu kanunları bilmemen ise senin cehaletindir.

temel ile dursun mezarlıktan geçerken dursun temele demişki:

"ula temel,sen şimdi öleceksun,sonra toprak olacaksun,sonra o topraktan çiçek çıkacak,o çiçekten arılar bal yapacak ben de alup yiyeceğum."

temel de der ki:

"ula tursun,sen şimdi öleceksun,sonra toprak olacaksun,sonra o topraktan otlar çıkacak,o otlaru inek yiyecek ve sonra s...çacak ve ben de gelup diyeceğum ki ula tursun hiç değişmemişsun...."

sen de galiba öyle olacaksun..ne de olsa hal değiştiriyorsun..sonuçta bence sen yoktan değil de b..ktan varolmişsun...bilmem anlatabildimmi.

tarihinde endorfin tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Hakaret etmekten başka birşey gelmiyor elinden galiba.

söylyecek sözün olmdığı yerde bu tür şeylerin başlaması normaldir.

Sana daha güzel bir fıkra.

Çocuğun biri bir heykel yapmış ve senin gibi bir gerzek müslüman yanından geçerken onu görmüş. Bu ne diye sormuş. Müslümn demiş çocuk. Nasıl yapıyorsun diye sormuş müslüman. Topraktan şekil veriyorum üstüne sıçıyorum müslüman oluyor demiş çocuk.

Adam kızmış. Bir hafta sonra çocuğu tekrar görmüş ve aynı heykeli görmüş. Ne yaptın diye sormuş. Ateist yaptım demiş çocuk. Nasıl yaptın demiş. Çamurdan yaptım demiş. Müslüman sormuş neden üstüne sıçmadın? Çocuk "o zaman müslüman oluyor" demiş.

Bu da sana girsin...

Sitelerde Paylaş

Çocuğun biri bir heykel yapmış ve senin gibi bir gerzek müslüman yanından geçerken onu görmüş. Bu ne diye sormuş. Müslümn demiş çocuk. Nasıl yapıyorsun diye sormuş müslüman. Topraktan şekil veriyorum üstüne sıçıyorum müslüman oluyor demiş çocuk.

Adam kızmış. Bir hafta sonra çocuğu tekrar görmüş ve aynı heykeli görmüş. Ne yaptın diye sormuş. Ateist yaptım demiş çocuk. Nasıl yaptın demiş. Çamurdan yaptım demiş. Müslüman sormuş neden üstüne sıçmadın? Çocuk "o zaman müslüman oluyor" demiş.

Bu da sana girsin...

çok komik! zavallısınız

Sitelerde Paylaş
  • 3 weeks later...

öncelikle, bu forum'da TANRI hakkında yazılan mantıksız,küfür içeren birçok konuyu görünce DAYANAMADIM ve sırf sadece bu konuyu açmak için üye oldum.

bu bilinçsizlige artık bir SON vermenin zamanı gelmistir!

TANRI'nın varlıgını inkar eden insan'lar! sizlere çok kızıyorum, üzülüyorum, !HAYRET EDiYORUM! , ibret alıyorum ve tabiki dogruları göstererek yardım etmek istiyorum!

hersey AP-AÇIK ortadayken nasıl göremiyorsunuz? inanın sasıyorum.

BUYRUN herkesin kolayca anlayabilecegi tarzda olan (birkaç önemli örnekle) gerçekleri kolay bir sekilde !ANLAYALIM!

- yazım (birazcık) uzun oldugu için,tamamını (dikkatli) okunamınızı istiyorum! ''' inanın pisman olmayacaksınız! '''

*** EVET BASLAYALIM ***

TANRI ne kadar 'GÜÇLÜ' 'YÜCE' (kúdretli) oldugunu insanlara ÖZGÜR iRADE ve AKIL vererek gösteriyor!

ama insan, TANRI'yı 'maddesel olarak' göremedigi için, TANRI yoktur diyor.

oysa, !TANRI HERYERDEDiR!

bizler,TANRI'nın seklini,vücudunu bilemeyiz! 'hayal dahi edemeyiz' akıl tıkanıp kalır!

ÇÜNKÜ:onu hayal edecek kapasitemiz yoktur!

nasılki sevgi,nefret,ask vs..gibi duyguların sekli semali ve vücuda gelmis maddi tarafı yoksa,TANRI'nında seklini semalini DÜSÜNEMEYiZ ve BiLEMEYiZ!

'ask - nefret' gibi duyguların vücudunu veya semalini bana tarif edebilirmisiniz???

!!!!! TANRI 'YÜCELiK' GÖSTERGESi OLARAK iNSANA * AKIL VE ÖZGÜR iRADE * VERDi !!!!!

(kendisine muhattap kıldı)

bunu kısaca söyle anlayabiliriz: TANRI o kadar güçlüki insanı >>> (robot gibi) <<< yaratmadı. mesela,melekler! melekler özgür iradeleri olmadıgı için SADECE tanrıya 'secde' ediyorlar.

bütün hayvanlardada 'AKIL' (mantık) olmadıgı için onlarda 'ROBOT GiBi' yasıyorlar.

> (robot kelimesi yanlıs anlasılmasın! SADECE,özgür irade sahibi olmak; farklı oldugun, varlıgını sorgulayabildigin ve TANRI'yla 'muhattap' olabildigin anlamına geliyor) <

iste o yüzden hayvanlarda akıl ve özgür irade olmadıgı için !HAYVANLAR!

TANRI, herseyi (hepsinden) yaratabildigini açıkça gösteriyor bizlere!

AKLIN, EN BÜYÜGÜ! EN GÜZELi! EN YÜCESi! (((SADECE))) TANRI'DADIR.

biz insanlara, (ölçüsü belli bir oranda olan) kendi SONSUZ aklından ve özgür iradesinden veriyor!

bu yüzden, herkez kendisini 'ruhsal (BEN)lik' olarak biliyor.

biraz düsünürseniz burada ne demek istedigimi anlarsınız:

(SEN TANRIYI SORGULAYABiLDiGiN iÇiN TANRI ÇOK YÜCE VE ÇOK GÜÇLÜDÜR)

'beyin,tanrının insanlara bahşettigi en büyük enerji kaynagıdır'

(bu kaynagı kullanmak,insanların (irade)lerine bırakılmıstır)

ÖZGÜR iRADE DEMEK:kimse tarafından baskı görmeden, özgür iradenle, ne istersen yapabilirsin demek! ÖZGÜRSÜN DEMEK! düsünebiliyorsun (akıllısın) demek! aklın oldugu için seçim yapabiliyorsun demek! iyiyle kötüyü ayırt edebilecek 'GÜCE' sahipsin demek!!!

iste tam bu yüzden, burada TANRI hakkında çok bilinçsiz, hakaret ve küfür içeren konular olabiliyor!

TANRI'yı sorgulayabildigimiz için bu mümkün olabiliyor.

TANRI O KADAR GÜÇLÜKi SANA (BENLiK DUYGUSU) VEREBiLiYOR! lütfen biraz düsünün ve (demek istedigimi anlayın)

sen kimsinki seni yaratan tanrı'ya karsı geliyorsun,küfrediyorsun?

sen kimsinki tanrı'ya insan tüccarı,köle tüccarı diyebiliyorsun?

TANRI iNSAN GiBi DÜSÜNMEZ!

SEN SENi YARATAN TANRIDAN DAHAMI iYi BiLECEKSiN??? (süphesiz o kimsenin bilmediklerini bilir!)

sen sadece aciz bir insansın!

agız,burun,kas,göz,kulak vs.. vs.. vücudunun HER BiR YERiNi ve ÖZELLiGiNi saymaya kalksam,imkanı yok saymakla bitmez! ne siz okuyacak sabrı gösterebilirsiniz,ne ben bitirebilirim bu yazımı.

bütün bu üstün akıl gerektiren seyleri nasıl tesadüf olarak yorumlayabilirsiniz!

TESADÜFEN varolması hiç MÜMKÜNMÜ???

Bu aynen suna benzer: arabalar kendiliginden meydana gelmistir! arabaları yapan insan degildir. DESEM NE DERSiNiZ???

tabikide bunun mümkün olmadıgını, arabanın 'HER BiR' aletine kadar insanın yerlestirmesi gerektigini,kendiliginden bir parçanın arabaya gidip yerlesmesinin imkansız oldugunu söyleceksiniz degilmi?

Küçücük bir vidanın bile 'tesadüfen' arabaya kendisini vidalayamayacına göre! nasıl EVRENiN (bu müthis düzenin) tesadüfen oldugunu düsünürsünüz? AKLA MANTIGA SIGARMI BU?

BU, (sayısız örnekten sadece 1 tanesi).

!!! (gökyüzünden, TAS yerine KAR yagıyor, ATES yerine YAGMUR yagıyor) !!!

NEDEN SENCE?

~ GÜNES ~

hiç yolunu sasırmadan, hiç bir sekilde rotasından çıkmayan günes,hergün aynı yerden tekrar doguyor! bunu nasıl 'EVRiM' olarak nitelendirebilirsiniz?

dünyanın içindeki canlılara evrim geçirerek var oluyor diyorsunuz! peki ya dünya dısındakiler? gezegenler..yıldızlar?

galaksimizde 200 milyar civarında yıldız var.(tahminen)

peki ya evrendeki diger sayısız galaksilerdeki yıldız sayısı???

BÜTÜN BU YILDIZLAR,EVRiM GEÇiREREKMi ÇOGALIYORLAR ACABA?

Günes Dünyaya 150 Milyon km! uzaklıkta diyelim. (tahminen)

hava 40 derece oldugunda (yazın) insan bunalıyor hatta bayılanlar oluyor degilmi?

simdi,günesin dünyaya 149 milyon km! uzaklıkta oldugunu DÜSÜNELiMMi?

kaç derece olur dünya sıcaklıgı sence?

yada 151 milyon km! uzaklıkta oldugunu düsünelim.

ne kadar soguk olur?

AMA BUNLAR OLMAZ! günes 'TAMAMEN' olması gereken uzaklıktadır!

150 milyon km uzaklıkta olan günes bize fazla yakın yada fazla uzak oldugunda bizim yanacagımızı yada donacagımızı NEREDEN BiLiR?

TESADÜFEN OLAN BiR SEY, BU KADAR MÜKEMMEL BiR DÜZEN NASIL YAPABiLiR?(YARATABiLiR)???

ben elime bir top alıyorum,havada DURDURAMIYORUM!küçücük bir top havada kendi kendine durmuyor.HEMEN YERE DÜSÜYOR!

Dünya kaç kilodur sence? hesaplayabilirmisin?

MiLYON TON agırlıgında olan gezegenler,nasıl oluyorda boslukta durabiliyorlar?

altında onu tutacak birsey yok!

ne bir yere ASILI nede bir yere BAGLI..

ne balon gibi uçup gidiyor,nede asagıya (bosluga) düsüyor!

onları orada tutan sey ne olabilir sence?

BUNLAR,HiÇ BiR SEKiLDE TESADÜFEN OLMUS OLAMAZ! DÜSÜNMÜYORMUSUNUZ?

bunların hepsinin tesadüf bir sekilde meydana geldigine NASIL iNANABiLiR iNSAN???

o insan ya hiç DÜSÜNMÜYOR'dur. yada TAMAMEN akılsızdır! (bunun baska bir açıklaması olamaz)

hangi sebepten dolayı,agaç'lar SAGLIKLI ve ViTAMiNLi binbir çesit meyve/sebze verir.

binbir çesit meyvelerin ve sebzelerin arasından,insanın hosuna gitmeyecek,tat vermeyen,vitaminsiz ve saglıga zararlı kaç tane meyve/sebze sayabilirsin bana???

mesela mandalinaya bir bak. sanki fabrikadan çıkmıscasına nasıl tek tek birbirine yapısmayacak sekilde yapılmis!aralarına ince bez yerlestirilmiski,tek tek yiyebilelim diye!

PORTAKALDA öyle bir özellik varmı?

HANGi TESADÜF BUNU DÜSÜNÜP YAPABiLiR?

bunlar,sadece anlayabileceginiz bir kaç BASiT örnek!

ama bu kadarı bile (AKILLI) ve (DÜSÜNEN) birisi için FAZLASIYLA YETERLiDiR!

/// hala anlamayan,inkar eden varmı? ///

*** gerçekten anlamak isteyen,bu yazdıklarımın hiçbirisine ihtiyaç bile duymaz! çünkü o gördügü HERSEYiN tesadüfen olamayacagını bilir. ***

*** anlamak istemeyen ise,TANRI karsısına çıkıp seni ben yarattım dese bile inkar edecektir! ***

inanmak yada inanmamak,buna tabiki siz karar vereceksiniz! (özgür iradenizle) ve benim umrumda degil sizin neye inandıgınız!

BEN, BU YAZDIKLARIMDA VE SAYISIZ GERÇEKLERDE TANRI'NIN VAR OLDUGU GÖRDÜM,AKLIMLA KAVRADIM!

BEN, GÖZÜMÜ NEREYE ÇEViRSEM TANRI'NIN YARATTIKLARINDA TANRI'yı GÖRÜYORUM!

tesadüf oldugunu düsünmek,AKIL ALMAZ BiR SAÇMALIK,CAHiLLiK ve KÖRLÜKTÜR!

+++ bunları yazarak sizlerde görün, hissedin ve düsünün istedim. +++

iNANMAYANLAR:bunlara TESADÜF demekten baska bir cevap(ispat)sunamazlar! SUNAMAMISLARDIRDA!!!

sadece,tanrının yarattıklarını sorgulayarak,BU NEDEN BÖYLE OLDU? tanrı BUNU NEDEN BÖYLE YARATTI? gibi saçma sapan sorularla kendilerini kandırırlar! onlar 'GERÇEK' KÖRDÜRLER.

sifre:DÜSÜNMEKTiR.DÜSÜNEN ÇOK KOLAY GÖRÜR VE ANLAR!

son olarak: TANRI'NIN VAR OLDUGUNU BiLMEK,('mecbur olarak') iSLAMI VE KURANI KABULLENMEK DEGiLDiR. !!! (MESELE, HERSEYiN TESADÜF ESERi OLAMAYACAGINI BiLMEKTiR) !!!

TANRI'nın varlıgı, dinlerle ve o dinlerin kurallarıyla kıyaslanmamalıdır!

.....bunu bilen ZATEN neyi seçecegini (ne yapması gerektigini) BiLiR!.....

Saygılarımla,

KeskiN.

kendi adıma teşekkür ederim gerçekten çok güzel açıklamışsın gözüne de soksan gerçekleri görmeyen insanlar yine de devam eder teori olarak kalmaya devam eden inançlarına.Allah senden razı olsun...

Sitelerde Paylaş

Bu da sana girsin...

ya artık size acımak bile içimden gelmiyor ne cekecekseniz ahirette zerresine kadar hakediyorsunuz Vallaha.

De ki: "Davranış (ameller) bakımından en çok hüsrana uğrayacak olanları size haber vereyim mi?" "Onların, dünya hayatındaki bütün çabaları boşa gitmişken, kendilerini gerçekte güzel iş yapmakta sanıyorlar." İşte onlar, Rablerinin ayetlerini ve O'na kavuşmayı inkar edenlerdir. Artık onların yapıp-ettikleri boşa çıkmıştır, kıyamet gününde onlar için bir tartı tutmayacağız. (Kehf Suresi, 103-105)

Der ki: "Keşke hayatım için, (önceden bir şeyler) takdim edebilseydim." (Fecr Suresi, 24)

"... Keşke Rabbime hiç kimseyi ortak koşmasaydım." (Kehf Suresi, 42)

"... Ah keşke, elçiyle birlikte bir yol edinmiş olsaydım," (Furkan Suresi, 27)

Ancak tevbe eden, iman eden ve salih amellerde bulunup davranan başka; işte onların günahlarını Allah iyiliklere çevirir. Allah, çok bağışlayandır, çok esirgeyendir. Kim tevbe eder ve salih amellerde bulunursa, gerçekten o, tevbesi (ve kendisi) kabul edilmiş olarak Allah'a döner. (Furkan Suresi, 70-71)

Kötülük işleyip bunun ardından tevbe edenler ve iman edenler; hiç şüphesiz Rabbin, bundan (tevbeden) sonra elbette bağışlayandır, esirgeyendir. (A'raf Suresi, 153)

Gerçekten Ben, tevbe eden, inanan, salih amellerde bulunup da sonra doğru yola erişen kimseyi şüphesiz bağışlayıcıyım. (Taha Suresi, 82)

bu pişmanlık ayetlerini unutmayın doğru yola girmediğiniz müddetçe yemin ederim cehennemde yanarken bu sözleri söyleyeceksiniz ve biz uyaranları da hatırlayacaksınız.....

Sitelerde Paylaş

Mesela nerede?

Tam koordinat vermen gerekir

Dünyada her yerde mi?

Evrende her yerde mi?

Nerede?

Eğer evrende her yerde ise Tanrının vücudundan dünyaya ve insanlara düşen kısmı neresi? (ayakları mı bu tarafa düşüyor? başı mı, sırtı mı? neresi?)

O zaman varlığını ne ile BİLDİN?

Kendin bile itiraf ediyorsun yukarıda.

Bizler bilemeyiz diyorsun altına da varlığını kesinleştiren ifade koyuyorsun?

Bu ne aptallık böyle?

Bu muhabbetler eskidi.

Artık tüm duygular beynin kimyasal haritalarıyla gösteriliyor.

Kafana bağlanan cihazla yüzünü görmeden dahi hangi duyguyu yaşadığın tespit edilebiliyor.

Bu yüzden geç bu muhabbetleri.

Sen bilişsel yeteneklerin evriminden de bir habersin yahu :)

Ulan beynin yapısıyla farkındalık ve bilinç doğrudan bağlantılı

Bu yapının da zamanla nasıl geliştiği ve bu gelişimle beraber hangi yetilerin kazanıldığı kesin olarak biliniyor

Sen ne konuşuyorsun behey orta çağ adamı?

Yine iddia.

Neyi nasıl gösteriyor?

Hadi buyur tanrı tarafından gösterildiğini iddia ettiğin bir durumu aşama aşama tanrıya bağla.

Teknik yapısını anlat.

Gösterme eyleminin nasıl yapıldığını modelle.

Yapabilir misin_

Yapamazsın.

Boş konuşuyorsun.

Boş konuşmaya devam.

Bak sana bir ipucu vereyim

Ateistlerle konuşurken, NASIL sorusunu modellemen lazım.

Biz o senin sokakta şeyini sallayınca denk geldiğin koyun gibi aptallara benzemiyoruz.

Onlara yedirirsin bunu.

Ama burada her lafını sana YEDİRİRLER!!!!!!!!

Sahi mi?

Düşünme yetisinden dem vurana bak.

Kendisine nasıl düşüneceğini binlerce yıl önce dikte eden mağara adamlarından talimat alan algısı bozuk :)

Nasıl? :)

Cevap yok.

Nasıl?

Cevap yok.

Bak sen :)

Beyefendi tanrıyı sorgulamak günahtır ulan diyor bize.

Sorgulamadan ne diyorsam doğru kabul edin diyor.

Bana güvenin diyor :)

Aptala güven olur mu?

Nasıl?

:)

Senin atan da böyle konuşuyordu.

Hatta kuran diye bir kitap kalmış sana onlardan aç bak bu cümleler aynen var.

Sen aslında gereksiz bir mahluksun.

Nereden biliyorsun?

Cevap yok.

Boş konuşmaya devam.

Burada aciz bir insansın diye dem vurduğu yerin aynısını Kuran kitabı da yapıyor :)

Gücünüz yeter mi ulan tanrıya diyor kuran

Aciz adamlarsınız.

Tıpış tıpış denileni yapın diyor.

Bu angut insanlığın yüz karası!

Mümkün.

Senin tanrın nasıl tesadüfen piç gibi var olduysa bu da mümkün oluyor.

Ayrıca ağzın burnun kulağın yeri deyişinden senin gerçekten cahil olduğunu tescilleyebilirim.

Sende bilgiye dair zerre kadar kırıntı yok!

Senin aklın mantığın inan bana çok ilkel.

O yüzden olaylara ve varlığa bakışın da ilkel.

Senin akranlarının aynısı bundan 6-7 bin yıl önce yaşamışlardı.

Onlarla iyi anlaşırsın bu "Hiç kendi kendine olur mu yahu?" muhabbetinde.

Durum sandığımdan da vahimmiş.

Senin akranların 6-7 bin değil 20 bin yıl önce vardı.

Bilgin olsun

Evrimin güneşle alakası yok :)

Ona da fizikte açıklama getiriliyor.

Biraz mağara adamlığından sıyrılıp kitap yüzü açarsan hepsinin cevabını görürsün.

Hatta senin ataların ve sen bilmezsin ama günümüzde Kütüphane diye binalar var.

Bu binalar tam da senin bu sorduğun sorulara cevapları kitaplardan bulman için yapılmıştır.

Aklında bulunsun yani!

Sayım yapılıyor.

Yapılınca söylerim sen de "Allah evrende şu kadar yıldız yaratmış!" dersin.

Bunu mu istiyorsun sevgili cehalet?

Seni 50 bin yıl geri göndermeye karar verdim.

Böyle bir cehalet de görmedim ben.

gerçekten.

Halen yaşam olacak kadar :)

Evet Allah tutuyor onu orda.

Tasmayla.

Teker teker bu saçmalıkları cevaplamaktan bıktım.

Sen cahil angutun tekisin.

Yıldızlar ile evrimleşmenin alakası olmadığını öküzler bile bilir.

ya işte sizin saçmalığınızdan bir saçmalık daha var tamam canlı evrim teorisiyle saçma sapan bir tesadüfle oluştuuğuna İNANIYORSUNUZ güneş dünya gezegenler ay yıldızlar evren cansız varlıklar vs bunları HANGİ TEORİNİZLE AÇIKLAYACAKSINIZ sizin bu saçmalıklarınıza gülmekten ben yorumdum siz yorulmadınız UYDURMATASYON yapmaya.

Sitelerde Paylaş

Hepiniz anca saçmalıyorsunuz!

devamlı inkar.. devamlı inkar..!

kayda deger 'tek bir cümle' bile kuramıyorsunuz.

MADEM iNKAR EDiYORSUN, NEYE DAYANARAK? HANGi GEREKÇEYLE iNKAR EDEBiLiYORSUN?

sunabildiginiz 'TEK BiR KANIT' dahi (YOK)!

tek bildiginiz sey: TE-SA-DÜF! baska bisey kesinlikle YOK!

!!! aranızdan 1 tane ateist çıksın,desinki Şu, Şu, Şu.. sebeplerden dolayı tanrı kesinlikle yoktur deyip, ortaya ispat koysunda, bizde bilelim gerçeklerinizi! bizde ateist oluruz belki ha?

YAZDA GÖRELiM BAKALIM!

ben size ispatımla geldim! ( simdi bütün bu yazıların arasından hangi ispat diyerekten bunu çıkartıp alta yazmayacaksınız degilmi?)

'HEP' ÖYLE KONUYU DEGiSTiRiP KAÇIYORSUNUZ YA HANi! O BAKIMDAN YANi..

siz kabullenemezsiniz! çünkü kalpleriniz 'mühürlenmis'

SiZE DAMGA BASILMIS!

kendi halinize acıyacakken,halen gelip SASILACAK BiR SEKiLDE palavralar saçıyorsunuz!

herseyiinkar ediyorsunuzda, hiç düsünmüyormusunuzki:YAW ARKADAS, BEN BÜTÜN BUNLARI iNKAR EDiYORUM AMA..TESADÜFTEN BASKA BiR AÇIKLAMA GETiREMiYORUM! BiR CEVAP VEREMiYORUM! demiyormusunuz?

sizin cevap yazmanıza gerek yok! zaten cevabınızı biliyorum! BEN SiZiN ADINIZA yazarım,siz zahmet edip saçmalamayın!

iste sizinle olan diyaloglarımız:

keskin: neden hersey tesadüf?

ateist: ya tesadüf iste!

keskin: bir açıklama yapmayacakmısın?

ateist: açıklaması tesadüf!

keskin: nasıl tesadüf olabilirki 'hersey'?

ateist: tesadüf oldugu için tesadüf olabilir!

keskin: seni kim yarattı peki?

ateist: ben kendiligimden oldum (beni annem,babam) yaptı!tesadüfen çıktım geldim!

keskin: nereye geldin?

ateist: dünyaya nereye olacak baska!

keskin: dünya nereden geldi?

ateist: uhmm uzaydan!

keskin: uzaydanmıı? o zaman dünyayı birisi kucaklayıp,samanyolu galaksisine getirmis olmalı?

ateist: olabilir hersey TESADÜF sonuçta!

keskin: bu durumda sende uzaydan gelmis olmalısın?

ateist: yok ben zaten,dünyada dünyaya geldim!

keskin: ne yapacaksın dünyada?

ateist: bilmiyom kii

keskin: öldükten sonra ne olacak sana?

ateist: yok olacagım ben!

keskin: o zaman simdi neden yasıyorsun?

ateist: TESADÜFEN!

keskin: madem yok olacaksın! ne diye var olasinki?

ateist: bilmiyomm abi bilmiyomm TESADÜF!

keskin: ¿¿¿ !

KATILIYORUM ARKADAŞIM SANA SADECE TESADÜF DİYORLAR SORDUĞUN SORULARA CEVAP VEREMİYORLAR HEMEN BİZİM İNANIŞA SALDIRIŞA GEÇİYOR SIVIYAĞLAR.ÖNCE BİR CEVAPLASINLAR SONRA ÖTMEYE DEVAM ETSİNLER......

Sitelerde Paylaş

>>> KATILIYORUM ARKADAŞIM SANA SADECE TESADÜF DİYORLAR SORDUĞUN SORULARA CEVAP VEREMİYORLAR

Peki sen bir cevap verebiliyon mu, bizim sorduklarımıza? Mesela soruyoruz işte, allahı kim insafsızca becerdi ki, o da gidip insanı yarattı?

Sitelerde Paylaş

ya işte sizin saçmalığınızdan bir saçmalık daha var tamam canlı evrim teorisiyle saçma sapan bir tesadüfle oluştuuğuna İNANIYORSUNUZ güneş dünya gezegenler ay yıldızlar evren cansız varlıklar vs bunları HANGİ TEORİNİZLE AÇIKLAYACAKSINIZ sizin bu saçmalıklarınıza gülmekten ben yorumdum siz yorulmadınız UYDURMATASYON yapmaya.

Benim inanmakla işim olmaz.

Ya bilirim ya bilmem.

Bizlerin teorileri yok

Bilimsel gerçekler var.

Cami imamları, klise papazları ve şeyh şıh hahamların anlamadığı gerçekler.

Bundan 2 bin yıl önce senin gibi dangalaklara şimdi kıçıyla gülüyor millet.

Tarih seni de bundan 2 bin yıl sonra insanların kıçıyla güldüğü bir anguta çevirecek.

Burada bilimle ilgili konuşacaksan sunduğun iddianın kaynağını da vereceksin.

Veremiyorsan, ha köpek havlamış ha sen konuşmuşsun.

Dini iddiaların tamamı çürütüldü.

Eğer burada o iddiaları baz alıp konuşmaya devam etmekte ısrar edersen sen kendine olan saygını kaybedersin :)

Salak herif!

Senin dinini bile senden iyi biliyorum ben.

Gelmiş havlıyorsun!

Bir bak haline!

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...