Jump to content

! HERSEYi YARATAN TANRI TABiKi VAR !

Recommended Posts

• İleti 351
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Mantıkla ölçüşüyormu şimdi bu senin dediğin?Bir balonun genişlemesi için sönük halinden hatta şişirlmiş halinden daha çok alan gerekmezmi?Felsefe yapmayı bırakın.

Balon örneğini anlaman için veriyorum beyninde hafiften bir kıpırdanma oluşsun diye.

Ama sen anlamamakta ısrarcısın.

Cahil insanlarla tartışmayı bu yüzden sevmiyorum.

Sen daha big bangı okumamışsın gelip bize maval anlatıyorsun big bangı savunuyorsun.

Ben sana bilimden bahsediyorum burada.

Senin mantığınla bakarsak evrenin bir merkezide olmak zorunda.

Evrenin merkezi yoktur, çünkü evrenin kenarı yoktur. Sınırlı bir evrende uzay kavislidir; öyle ki, düz bir çizgi boyunca milyarlarca ışıkyılı ilerleyebilseydiniz sonunda başladığınız noktaya geri dönecektiniz. Evrenimizin sonsuz olması da mümkün. Her iki durumda da, gökada grupları evreni tamamen doldurur ve her yönde birbirlerinden uzaklaşarak evreni genişletir.

Bu genişleme bu şekilde oluyor.

Ben sana bu yüzden birşeyler anlatmıyorum , çünkü zaten anlamıcaksın.

Evreninin yaratılma hikayesinde evren yokken hiçbirşey yoktur durumu ortaya konur.

Hiçbirşey yoksa zamanda yoktur.

Zamanın olmaması durumunda bir tanrının olmasıda mümkün olmaz.

Muhammed kitaplarında neden bundan bahsetmemiş.

Bu oluşum sistemi sadece senin değil diger dogmalarında tanrılarını yok eder.

"Büyük Patlama nerede oldu?" sorusunun tek cevabı, onun evrenin her yerinde meydana geldiğidir.

Evrenin başlangıcında uzay tamamen madde ile doluydu. Madde, başlangıçta çok sıcak ve çok yoğundu. Daha sonra, sonunda bugün evrende gördüğümüz yıldız ve gökadaları oluşturacak şekilde genişledi ve soğudu.

Uzay, Büyük Patlama sırasında tek bir noktaya toplanmış olabilirse de, Büyük Patlama sırasında sonsuz olabilmesi de eşit oranda olasıdır. Her iki senaryoda da, uzay tamamen genişlemeye başlayan madde ile doluydu.

Sen bunlardan habersizce gelip bana tanrı var hobelophop uzay büyük tanrı var dersen gömerler seni.

Zaman, Büyük Patlama'da oluşmuştur.

Dolayısı ile zamansız bir tanrının olma ihtimali yoktur.

Ha o kadar kaşındın vaktimi ayırdım yazdım anladın mı birşey ? - yok.

Beyinsizsin olm niye insanların vaktini alıyorsun yat uyu.

Sitelerde Paylaş

Balon örneğini anlaman için veriyorum beyninde hafiften bir kıpırdanma oluşsun diye.

Ama sen anlamamakta ısrarcısın.

Cahil insanlarla tartışmayı bu yüzden sevmiyorum.

Sen daha big bangı okumamışsın gelip bize maval anlatıyorsun big bangı savunuyorsun.

Ben sana bilimden bahsediyorum burada.

Senin mantığınla bakarsak evrenin bir merkezide olmak zorunda.

Evrenin merkezi yoktur, çünkü evrenin kenarı yoktur. Sınırlı bir evrende uzay kavislidir; öyle ki, düz bir çizgi boyunca milyarlarca ışıkyılı ilerleyebilseydiniz sonunda başladığınız noktaya geri dönecektiniz. Evrenimizin sonsuz olması da mümkün. Her iki durumda da, gökada grupları evreni tamamen doldurur ve her yönde birbirlerinden uzaklaşarak evreni genişletir.

Bu genişleme bu şekilde oluyor.

Ben sana bu yüzden birşeyler anlatmıyorum , çünkü zaten anlamıcaksın.

Evreninin yaratılma hikayesinde evren yokken hiçbirşey yoktur durumu ortaya konur.

Hiçbirşey yoksa zamanda yoktur.

Zamanın olmaması durumunda bir tanrının olmasıda mümkün olmaz.

Muhammed kitaplarında neden bundan bahsetmemiş.

Bu oluşum sistemi sadece senin değil diger dogmalarında tanrılarını yok eder.

"Büyük Patlama nerede oldu?" sorusunun tek cevabı, onun evrenin her yerinde meydana geldiğidir.

Evrenin başlangıcında uzay tamamen madde ile doluydu. Madde, başlangıçta çok sıcak ve çok yoğundu. Daha sonra, sonunda bugün evrende gördüğümüz yıldız ve gökadaları oluşturacak şekilde genişledi ve soğudu.

Uzay, Büyük Patlama sırasında tek bir noktaya toplanmış olabilirse de, Büyük Patlama sırasında sonsuz olabilmesi de eşit oranda olasıdır. Her iki senaryoda da, uzay tamamen genişlemeye başlayan madde ile doluydu.

Sen bunlardan habersizce gelip bana tanrı var hobelophop uzay büyük tanrı var dersen gömerler seni.

Zaman, Büyük Patlama'da oluşmuştur.

Dolayısı ile zamansız bir tanrının olma ihtimali yoktur.

Ha o kadar kaşındın vaktimi ayırdım yazdım anladın mı birşey ? - yok.

Beyinsizsin olm niye insanların vaktini alıyorsun yat uyu.

Zamanı Allah yaratmışdır.Allahın kendisi zamandan ve mekandan münezzehdir.

Sitelerde Paylaş

Zamanı Allah yaratmışdır.Allahın kendisi zamandan ve mekandan münezzehdir.

Bum :)

İşte patlamaya başlıyorsun :)

Birşey nasıl zamandan münezzeh olabiliyor ?

Zamandan münezzeh olmak ne demektir ?

Birşeyin zamandan münezzeh olması için hiç olmaması gerekir.

Var olan birşeyin zamandan münezzih olması nasıl oluyor ?

Sitelerde Paylaş

Sorulara verilemeyen yanıtlar sonucu internette araştırma yapıyorsun ve islamcıların sitesinden bana büyük patlamanın nasıl oluştugunu açıklayan bir yazı veriyorsun öylemi ?

Birisi hızını kaybediyor.

Hadi buda sana ders olsun koçum bilmediğin konularda abilerinle atışma.

Şimdi sen git oradaki eğilip bükülen big bang bilgilerini oku.

Sen zaten Hiç Stephan Hawkings falan okuma.

Dünyanın en zeki bilim adamlarını okuma.

İslamcı hacı hocayı oku bide gel bize sizin bilgileriniz yanlış benimkiler doğru de.

Daha demin allah zamandan münezzihdir diyordun.

"Gökten yere kadar bütün işleri Allah yürütür. Sonra bu işler, süresi sizin hesabınızla bin yıl olan bir günde O’na yükselir."

SECDE - 5

Yani , allah içinde zaman varmış dimi ?

Zamansızlıkta allah olamıyormuş.

Hadi koçum yat uyu , bilmediğin bilimsel tartışmalara girme.

Kalk islamcıların sitelerinde dolaş bilimi oradan öğren sen.

Evrimide yanlış tanı big bangıda çokta umrumda.

Senin gibi aptal bir insanın ateist olmasını istemem bu bana hakarettir sen müslüman kal aman birşeyler öğrenme o küçük hayatına devam et dua falan et.

Sitelerde Paylaş

Öhö öhö öhöö...

Dünyadaki kum tanelerinin sayisini rica etsek.

Yahya 10 trilyon yazinca millet ucmaya basladi, pazarliga baslasak iyi olacak.

Kardesim sifirlardan birazini silsek nasil olur?

teklif gerçekse ben bi abdest alıp geliim. malum kelime-i şahadet falan :)

Sitelerde Paylaş

Evrendeki düzene bakıp da bunu bir yaratan ve de düzenli durumda tutan çok büyük bir gücün (veya güçlerin) olduğuna inanmak, işin kolay tarafıdır.

Tek ve çok tanrılı dinlerin tümü bunu lanse eder.

Tanrıya (veya Tanrılara) inan; gerisini merak etme sen!

Onun içindir ki felsefe ile dinler, bilim ile dinler daima çatışma içinde olmuşlardır. Bir tarafta 'Araştır, dene, sına, uygula' diyen disiplinler var; öbür tarafta 'Bütün bunlara ne gerek var? Tanrı var ya işte' diyen inanç sistemleri..

Seçim sizin.

Sitelerde Paylaş

>>> Zamanı Allah yaratmışdır.Allahın kendisi zamandan ve mekandan münezzehdir.

Denir ki, kainat yoktu, allah sıkıldı ve yaratıverdi. O zaman kainatın olmadığı bir öncesi ve kainatın var olduğu bir sonrası vardır ki, işte bu zamanın ta kendisidir. Bu durumda allahın zamandan münezzeh olduğunu söylemek saçmalıktan ibaret olur.

Sitelerde Paylaş

>>> Zamanı Allah yaratmışdır.Allahın kendisi zamandan ve mekandan münezzehdir.

Denir ki, kainat yoktu, allah sıkıldı ve yaratıverdi. O zaman kainatın olmadığı bir öncesi ve kainatın var olduğu bir sonrası vardır ki, işte bu zamanın ta kendisidir. Bu durumda allahın zamandan münezzeh olduğunu söylemek saçmalıktan ibaret olur.

Allahın kendisi için zaman kavramı ve mekan kavramı yokdur yarattıkları için vardır.Allahı şu zamanda şurda diye niteleyemeyiz.O bildiğimiz hiç bir şeye benzemez.Aklımızdan her geçirdiğimiz şey Allah hakkında yanıltıcı olacakdır.Çünkü hiç bilmediğiniz bir şeyikafanızda tasarlayamazsınız ve bu yaratıcı olan Allahsa ve hiç bir yarattığı şeye benzemiyorsa hiç tasarlayamazsınız.
Sitelerde Paylaş

>>> Allahın kendisi için zaman kavramı ve mekan kavramı yokdur yarattıkları için vardır.

O zaman allah yoktur zaten. O halde tartışacak bir şey yok.

Ötesi için muhatabın süper zenci olacaktır, kabul ediyorsan devam edebilirsin.

Sitelerde Paylaş

KeskiN arkadaşımız şu cümleyide kullanmış .

TANRI ne kadar 'GÜÇLÜ' 'YÜCE' (kúdretli) oldugunu insanlara ÖZGÜR iRADE ve AKIL vererek gösteriyor!

Şu cümleyi soru - cevap Şeklinde çürütelim ?

Tanrı Var mıdır ? Cevabın evet olacaktır (Konudan dolayı bu kanıya vardım)

Tanrı herşeyi bilir görür mü ? Cevabın evet olacaktır (Tanrı ' ya inanabildiğine göre.)

En önemli soruya gelelim ;

O zaman Tanrı geleceği görüyorsa vereceği 2 karar seçeneğinden her zaman doğru olani verecektir.O zaman Tanrı 'nın seçme hakkının olmadığını görüyoruz (Yani özel iradesi yok)

Yani Özel iradesi olmayan bir varligin insana özel irade vermesi bence Mantıksız .

Sizce?

Sitelerde Paylaş

müslümanlar sunu söyler. allah kullarına herzaman en dogru olanı verir. dogru ve yanlısı ortaya serer ve onun secımıne bırakır. yanı bızım özgur ıademıze izin vermiştir. Yaşam surecımızde bıze hep dogruyu önumuze koymus ama gerısını bıze bırakmıstır der.. kendı secımıne gelınce o en adaletlıdır o terazıdır sadece kendı ınsıyatıfını ortaya koyar derler allahın ıradesı buymus... tabı vucud özellıklerı kötuluge yatkın olanları eger varsa buyuye karsı gunahsız ınsanları korumazken korumamakta kendı özgur ıradesı ouyor

Sitelerde Paylaş

bu arada facede hz muhammete kufur eden sayfayı kapatın dıye bır baslık var ve bugun sunu yayınlamışlar bı erkekle dans ettıgı ıcın öldurulen kız diye ve 76 kişi begenmıs ... dusunun artık adaletlı muslumanlıgı

Sitelerde Paylaş

keskin arkadşım...yazın gerçekten çok yararlı...güzel paylaşımlarda bulunmuşsun ellerine sağlık...verdiğin bilgi birikiminde tabiki çok kanıtlar var...

ateist bakış arkadaş yine copy paste yapmış aynı şeyleri...senin baban anneni becermeseydi vs.. demiş ama bişeyin farkında olmamış :).... kendisinin anne rahmine düşmesi baba ve annenin birlikte olmasıyla ancak mümkün olduğunu yani iki insanın birlikte olmadan bir insanın doğmayacağını kabul ederek aslında savunduğu tesadüf mekanizmasını farkında olmadan çürütmüş...

yani bir insanın üremesi için illaki kadın ve erkek birlikte olmalı öyle değil mi ?...neden peki insan kendi kendi bazı calılar gibi tesadüfen çoğalmıyoda yumurta ve sperme gerek oluyo ???...hadi bunu tesadüf yollarla açıklada göreyim seni....çocuğun dünyaya gelmesi bile bir sebebe bağlıyken dünya neden sebepsiz yaratılsın ?...işte senin çözemediğin nokta !

Sitelerde Paylaş

En önemli soruya gelelim ;

O zaman Tanrı geleceği görüyorsa vereceği 2 karar seçeneğinden her zaman doğru olani verecektir.O zaman Tanrı 'nın seçme hakkının olmadığını görüyoruz (Yani özel iradesi yok)

Yani Özel iradesi olmayan bir varligin insana özel irade vermesi bence Mantıksız .

Sizce?

Evet Allah her zaman gerçeği görür..seçme hakkı tabikide yok...seçme hakkını yaratan o dur zaten :)...ama bu dünyadaki kavramları Allah' a uyarlamaya çalışırsan işin içinden hiç çıkamazsın...çünkü o kavramları zaten Allah yaratmıştır...zamandan münezzehtir...bunu anlamak aslında çokta zor değil...siz zamandan nasıl münezzehtir diye bir çıkmaza giriyosunuz..misal rüyalar...yarım saatliğine uyuduğumuzda birbirinden karışık ve çok uzun rüyalar görebiliyoruz...yani o zaman dilimi dünyadaki gibi işlemiyor..bu da zaman kavramının değişken olabileceğinin en büyük kanıtı..

Allahın bize özel irade vermesini mantıksız bulmuşsun...ben vermeseydi mantıksız daha doğrusu acımasız bulurdum doğrusu...senin zaten bu dünyada Allah doğru yola mı gideceğini yok sa yanlış yolamı gideceğini o zaten biliyor...ve seni direk sana irade vermeden senin seçme hakkın olmadan onun bilgisiyle cehenneme gitsen şöyle demezmiydin..."ben daha hiç bir şey yaşamadım ne malum benim yanlış yoldan gideceğim diye bir savunmada bulunurdun"...öyle değil mi...işte o sebebi sana irade ve seçme hakkı vererek kaderini sana yaşatıyor...sende hiç bir zorlama olmadan seçimlerini yapıyosun...bu kadar basit

Sitelerde Paylaş

Delilsiz ispata kalkışmak salaklıktan başka bir şey değildir.

Tanrı yoktur diyebilirsiniz...

Tanrı vardır da diyebilirsiniz...

Hangisi denirse densin, "ispatla bakalım" demek salaklık..."ispatlamaya kalkmak" ise salaklık ötesidir...hatta ahmaklıktır.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...