Jump to content

! HERSEYi YARATAN TANRI TABiKi VAR !

Recommended Posts

İyiliği kötülüğü yaratmışdır sınav aleti olarak.Cüzi irade ve akıl eklemişdir insana insan kötülüğü seçdiyse Allah kötümü olmuş oluyor.Sen sınavda yanlış şıkkı işaretlemeni öğretmene mal etmen gibi bir şey bu.

Bu da tam olarak doğru değil. Sınavdan muaf olanlar var. Onları özel olarak yaratmış.

Amacı da kötü:

A'RÂF 179 / Diyanet İşleri

Andolsun biz, cinler ve insanlardan, kalpleri olup da bunlarla anlamayan, gözleri olup da bunlarla görmeyen, kulakları olup da bunlarla işitmeyen birçoklarını cehennem için var ettik. İşte bunlar hayvanlar gibi, hatta daha da aşağıdadırlar. İşte bunlar gafillerin ta kendileridir.

Âlim-i mutlak özelliğine sığınamazsınız. Yani cehennem için yaratılanların kötü olduğunu ve cehennemi hakettiklerini önceden bildiği için böye konuştuğunu söyleyemezsiniz.

Çünkü adam planlamış, cehennem için var ettiğini kendisi söylemiş. Üstüne bir de küfür etmiş... Amaçlı, planlı yarattığına.. Yoksa kendine mi küfür etmiş oluyor? Belki oyunu eline yüzüne bulaştırdığı için etmiştir.

İslam'ın Allah'ını savunmamak lazım. Çok defolu.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 351
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Seni çok becermiş kanırtarak anlaşılan bu zenci ondan itaat ediyorsun ona. :D

Bunlar neden böyle anlamıyorum. Müslümanlarken de böyleler miydi acaba? Bir insanın karakteri bu kadar değişemez ki. Hani derler ya, yedisinde neyse yetmişinde de odur diye insan için, o misal.

Bunları görünce korkuyorum. Değmez diye düşünüyorum çok şey için. İşte ortada.

Ne için çalışıyorlar anlamıyorum, burada bu kadar vakit öldürüyorlar... Kendilerine baktıklarında nasıl diğer insanların da kendileri gibi olmalarını isteyebiliyorlar. Hele insana nasıl güvenebildikleri ayrı bir konu.

İnsan denilen varlık zaten yeterince korkunç, bir de böylesi olursa...

Sitelerde Paylaş

--- CHAFTERMAN --- DEMiSKi!

Biliyorsa niye yaratıyor ? O zaman imtihanın sırrı aşikar olup tanrının kötü olduğu ortaya çıkmıyor mu ?

Kendi ağzınla Rabbini yalancı çıkarıyorsun farkında değilsin kardeşim .

........................................................................................................

BROKOLI KARDESiMDEN - alıntı -

Ne yaparsa yapsın cehennemlikmi diyor kulları için?Geleceği gördüğü için böyle diyor.SENİN GİBİ ZAVALLILARIN HERŞEYE BAHANE BULACAĞINI VE BİR TÜRLÜ ALLAHA İMAN ETMEYECEĞİNİ BİLİYOR ÇÜNKÜ.

(Bildiği halde yaratıyor) çünkü herşeyin sahibi o./Ona kimse hesap soramaz./

bildigi halde yaratıyor.. itiraz edemeyesiniz diye..

tanrı sizin cehennemlik oldugunuzu bildigi halde cehenemme gönderse,sen demezmisinki, ey tanrım beni neden cennete koymuyorsunda cehenneme koyuyorsun! ben sana ne yaptım demezmisin? tabiki dersin!

o yüzden,SEN VARSINKi,iTiRAZ EDEMEYESiN..

(sen öldügünde tanrı sana bunların hesabını sorsa,ve sinemada film izlermis gibi kendini izlesen..! diyebilirmisin, BU BEN DEGiLiM DiYE? bunları ben yapmadım diyebilirmisin?)

diyemessin çünkü bizzat yaptın! (özgür iraden ve aklınla)

KANITI VAR YANi TANRININ ELiNDE... GARANTi ALTINDA HERSEY! kapis?

bunu yapmasının sebebide; siz gibi, KÖTÜ KALPLi,SIRF NEFSiNi (dünya zevklerini) DÜSÜNEN,TANRIYA LAYiK OLMAYAN (insancıkları),

iYi KALPLi,KÜFRETMEYEN, 'AKILLI VE DÜSÜNEN',YALAN SÖYLERKEN,TANRIDAN KORKAN insanları (((((!AYIRMAK iÇiN!)))))

sakın bana bu kötülükleri,yalanları bana söyleten TANRI demeyin!

ÇÜNKÜ BUNLARI TANRIDAN BAGIMSIZ BiR SEKiLDE (KENDiN) YAPIYORSUN! ...özgür irade ve aklınla.... ///// !!!!! hesabını vermek sartıyla !!!!! /////

(kötüyü seçersen,kötü olursun! iyiyi seçersen iyi olursun!) ANLADIN SEN ONU..

~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~

--- PANTE --- DEMiSKi!

Keskin, bu sitede senden çok daha bilgili ve donanımlı İslamcılar var.

Senin bu yazdıklarından çok daha fazlasını ve daha iyisini yazdılar, yazmaktalar. Geçmiş başlıklarda bunu görebilirsin.

Senin sunduğun yeni ve olumlu birşey yok. Tersine tezatlar içinde olduğunu görüyorum.

Örneğin, hem tanrının insanlara özgür irade verdiğini hem de inanmayanların kalplerinin mühürlenmiş olduğunu söylüyorsun.

Yanılıyorsun, tanrı insanların kalplerini mühürlemez. Bunu iddia eden tanrıya iftira ediyor demektir.

Çünkü gerçekten tanrıya inanan bir insan, tanrının dünya yaşamını bir sınav yaptığını öne sürüyorsa; bu sınavda tanrının insanlar arasında taraf tuttuğunu, kimilerine yardım edip kimilerini yanıltarak, kimilerini doğruyu-yanlışı ayırdedemez duruma düşürerek ayrımcı, itimasçı davrandığını söyleyemez. Dünya bir sınavsa tanrı bu sınava müdahale edip hidayet veren, çelmeleyen, tuzak kuran olmaz.

Gördüğüm kadarıyla sen gerçek anlamda bir tanrıya inanmıyorsun. Sen bir insanın, toplumunun inandığı çok ilahlar arasında tekleştirdiği ilaha ve uydurduğu dine inanıyorsun, hem de hiç araştırıp-sorgulamadan...

..........................................................................................................

_______________________________________________________________________________________________________________________________

PANTE: Örneğin, hem tanrının insanlara özgür irade verdiğini hem de inanmayanların kalplerinin mühürlenmiş olduğunu söylüyorsun

_______________________________________________________________________________________________________________________________

yukarıyı oku,neden tanrı seni mühürlemis! ama, tanrı bizlere '''''özgür irade ve akıl''''' verdi!

BUNU (ÖLMEDEN) YASADIGIN SÜRECE DEGiSTiREBiLiRSiN!

(öldükten sonra,çok yalvaracaksın,çok 'KESKE' diyeceksin! ama is isten geçmis olacak.)

...ölmeden mührü kaldırabilirsin! (istersen) !bunu sakın unutma!

__________________________________________________________________________________________________________

PANTE: Yanılyorsun, tanrı insanların kalplerini mühürlemez. Bunu iddia eden tanrıya iftira ediyor demektir.

__________________________________________________________________________________________________________

bak burada haklısın, insan ne yaparsa KENDi(ne) yapar!

~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~

--- IFEELGOOD --- DEMiSKi!

Hem ayrıca bu oyunu neden oynuyor? İnsanı yaratıyor, onu yoldan çıkarmaya uğraşsın diye şeytanı musallat ediyor, sonra da oturup izliyor. En sonun da "bunlar cennete, bunlar da cehenneme" deyip şeytanın kurbanı yaptıklarını diğerlerinden ayırıyor.

Bütün bu şeyleri neden yapıyor? Bu kadar karmaşa, korku, tehdit, kölelik neden? Manyak mı bu Tanrı? Nasıl garip bir zevk anlayışıdır bu? Böyle Tanrı olur mu?

Bu sorular beni/bizi ilgilendirmiyor aslında. Başlık yazısında ve devamında öne sürülen delillere bakarak ortaya çıkan sorular. Dindeki Tanrı'nın birtakım iddiaları olmasa ve dönderdiğini söylediği kitaplar da o iddiaların devamı sayılmasa; ondan iyi, mantıklı ve düzgün bir Tanrı olmasını beklemek zorunluğumuz olmaz. Ama dinlerdeki Tanrı insanı çok sever, çok iyidir, sevgiye layıktır ve insanın daha iyi ahlaklı ve düzgün yaşaması ideali vardır.

Bu tür iddiaları da sorulan soruları "yerinde" kılıyor.

*** BROKOLi: Allah iradesi olmayan melekleri yaratmış kendi emrine zaten.İradeli olan insanı sınamayacaksa niye yaratsınki?

...............................................................................................................

BROKOLI SANA GEREKLi CEVABI VERMiS!

~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~

--- EVEREST --- DEMiSKi!

Arkadaş cahil olmak ayrı şeydir akıllı olmak ayrı şey . Evet ben akıllıyım . VE inanmayacaksın ama sen de akıllısın . Hatta ve hatta ruh ve sinir hastalıkları hastanesinde hali hazırda yatmakta olan vatandaşlarında akılları vardır .

Gel görki akıllı olmak tek başına bir işe yaramıyor . Akılı bir hammadde olarak düşün . Asıl önemli olan bu hammaddeyi işlemek ve şekil alabilir hale getirmektir .

Doğanın herkese lütfu olan akıl sende henüz hammadde halinde . Umut ediyorum ki onu zamanla işleyeceksin .

Gelelim mhürlenme meselesine .

Söylemek isterim ki biz anamızın karnından ateist doğduk . Doğduk doğmasına ama daha bir kaç gün geçmeden kulağa gelen ezan sesiyle müslümanlık denen şu ilkel dinle karşılaştık .

Tabiki ateist olduğumuz o ilk anları hiç hatırlayamadık . Ve kendimizi oldum olası müslüman bildik . Yeri geldi olmayan bir şeyin önünde eğildik , o olmayan şeye dua ettik , o olmayan şeyin söylediğini zannettiğimiz kuran denen paçavranın belirrtiğini sandığımız bazı ibadetleri ( Yalakalıkları ) yaptık .

Yani şu an senin kadar olmasa da bir müslümandık . ( senin kadardan bahsettiğim senin kadar cahil değildik ) . Gel gelelim bir sabah kalktığımızda ateist olmadık . İki arada bir derede kaldık çoğu zaman . Bi cesaret din denen saçmalıktan sıyrılıp deist olduk . Ya olm daha çok az şey biliyoz ne olduğuna kanıt var ne yokluğuna deyip agnostik olduk . Sonra yok arkadaş bunlar toptan saçmalık . Aciz kafa yapısı tesellisi dedik . Araştırmaya tam yol devam dedik . Bu hale geldik .

Eeee . Şimdi biz Hangi ara mühürlendik söyle bakalım ?

.................................................................................................................

================================

inanmayacaksın ama..sen hiç akıllı degilsin everest!

ZATEN senin ateist dogman senin bu halde oldugunu kanıtlıyor! o yüzden, sadece siz düsünemiyorsunuz gerçekleri! (ÇOK GARiP BiR SEKiLDE)

(inanmayacaksın ama.. o saçmalıklara verilecek tek cevap bu!)

--- JOEY --- DEMiSKi!

Ortaokul 7.sınıfta biraz fen dersi dinleseydin zaten güneşin dünyaya 150 değil 149 milyon km uzakta oldugunu biliyor olurdun ve burda böle mal gibi rezil olmazdın.

..................................................................................................................

=========================

o zaman sende 148 milyon km yakın oldugunu düsün!

eger 'TAM' 149 km uzaklıkta oldugunu hesaplayabildiysen, yazın hava 40 derece oldugunda,bayılmak yerine,kavrulacagınıda hesap etmissindir umarım!?

rezil olanın,rezillik yapanın, benmi sizmi oldugunu düsünemeyecek kadar cahil olduguna, 'inanmak bile istemiyorum!'.

~ ~ ~ ~ ~

BENiST kardesim, bunları anlamak MÜMKÜN DEGiLKi! inan bende sen gibi, SASTIKÇA SASIYORUM!

o insanlar,tanrıyı bizzat görseler bile iNANMAZLAR!

BEN iBRET ALIYORUM.. ya sen kardesim?

sen öldükten sonra yok olacagına inanabilirmisin? ... inanamam diyorsun biliyorum!

ÇÜNKÜ:eger eninde sonunda yok olacaksam,yasamamın anlamı ne o zaman? SUANDA BEN NEDEN YASIYORUM? diyorsun. 'MADEM YOK OLACAKSIN! (NE DiYE) VAR OLASINKi'???

diyede bir soru bırakıyorsun ortaya!

onlar tesadüf diyecekler!.. BOSVER BE KARDESiM, TAKMA KAFANA.. biz 'ibret alabilelim' o bize yeter!..

saygılarımla,

KESKiN.

Sitelerde Paylaş

Keskin kime ne söylediğin belli olmuyor yoksa bunu kimse anlamasın, ama ben yazmış olayım demek içinmi yapıyorsun?

Bu arada burada konuşman için baya bir gelişmen gerekiyor. Burada kimse bu boş vaaz gibi sözlere itibar etmez.

Senin söylediklerini buradaki ateistler unutalı çok oldu.

Sen önce git birkere inandığın, tapındığın o kuran denen kitabı oku islamı öğren sonra gel konuş yoksa seninle kafa yaparlar.

Sitelerde Paylaş

Tanrı vardır ve her şeye kadirdir dolayısı ile mükemmel insanı yaratmıştır!

Bu mükemmel insanlardan biri olan başlık sahibinin 3. cümlesinden sonra eziyete dönüşen ifadeleri bence alıntılanmalı ve saklanmalı:

öncelikle, bu forum'da TANRI hakkında yazılan mantıksız,küfür içeren birçok konuyu görünce DAYANAMADIM ve sırf sadece bu konuyu açmak için üye oldum.

bu bilinçsizlige artık bir SON vermenin zamanı gelmistir!

TANRI'nın varlıgını inkar eden insan'lar! sizlere çok kızıyorum, üzülüyorum, !HAYRET EDiYORUM! , ibret alıyorum ve tabiki dogruları göstererek yardım etmek istiyorum!

hersey AP-AÇIK ortadayken nasıl göremiyorsunuz? inanın sasıyorum.

BUYRUN herkesin kolayca anlayabilecegi tarzda olan (birkaç önemli örnekle) gerçekleri kolay bir sekilde !ANLAYALIM!

- yazım (birazcık) uzun oldugu için,tamamını (dikkatli) okunamınızı istiyorum! ''' inanın pisman olmayacaksınız! '''

*** EVET BASLAYALIM ***

TANRI ne kadar 'GÜÇLÜ' 'YÜCE' (kúdretli) oldugunu insanlara ÖZGÜR iRADE ve AKIL vererek gösteriyor!

ama insan, TANRI'yı 'maddesel olarak' göremedigi için, TANRI yoktur diyor.

oysa, !TANRI HERYERDEDiR!

bizler,TANRI'nın seklini,vücudunu bilemeyiz! 'hayal dahi edemeyiz' akıl tıkanıp kalır!

ÇÜNKÜ:onu hayal edecek kapasitemiz yoktur!

nasılki sevgi,nefret,ask vs..gibi duyguların sekli semali ve vücuda gelmis maddi tarafı yoksa,TANRI'nında seklini semalini DÜSÜNEMEYiZ ve BiLEMEYiZ!

'ask - nefret' gibi duyguların vücudunu veya semalini bana tarif edebilirmisiniz???

!!!!! TANRI 'YÜCELiK' GÖSTERGESi OLARAK iNSANA * AKIL VE ÖZGÜR iRADE * VERDi !!!!!

(kendisine muhattap kıldı)

bunu kısaca söyle anlayabiliriz: TANRI o kadar güçlüki insanı >>> (robot gibi) <<< yaratmadı. mesela,melekler! melekler özgür iradeleri olmadıgı için SADECE tanrıya 'secde' ediyorlar.

bütün hayvanlardada 'AKIL' (mantık) olmadıgı için onlarda 'ROBOT GiBi' yasıyorlar.

> (robot kelimesi yanlıs anlasılmasın! SADECE,özgür irade sahibi olmak; farklı oldugun, varlıgını sorgulayabildigin ve TANRI'yla 'muhattap' olabildigin anlamına geliyor) <

iste o yüzden hayvanlarda akıl ve özgür irade olmadıgı için !HAYVANLAR!

TANRI, herseyi (hepsinden) yaratabildigini açıkça gösteriyor bizlere!

AKLIN, EN BÜYÜGÜ! EN GÜZELi! EN YÜCESi! (((SADECE))) TANRI'DADIR.

biz insanlara, (ölçüsü belli bir oranda olan) kendi SONSUZ aklından ve özgür iradesinden veriyor!

bu yüzden, herkez kendisini 'ruhsal (BEN)lik' olarak biliyor.

biraz düsünürseniz burada ne demek istedigimi anlarsınız:

(SEN TANRIYI SORGULAYABiLDiGiN iÇiN TANRI ÇOK YÜCE VE ÇOK GÜÇLÜDÜR)

'beyin,tanrının insanlara bahşettigi en büyük enerji kaynagıdır'

(bu kaynagı kullanmak,insanların (irade)lerine bırakılmıstır)

ÖZGÜR iRADE DEMEK:kimse tarafından baskı görmeden, özgür iradenle, ne istersen yapabilirsin demek! ÖZGÜRSÜN DEMEK! düsünebiliyorsun (akıllısın) demek! aklın oldugu için seçim yapabiliyorsun demek! iyiyle kötüyü ayırt edebilecek 'GÜCE' sahipsin demek!!!

iste tam bu yüzden, burada TANRI hakkında çok bilinçsiz, hakaret ve küfür içeren konular olabiliyor!

TANRI'yı sorgulayabildigimiz için bu mümkün olabiliyor.

TANRI O KADAR GÜÇLÜKi SANA (BENLiK DUYGUSU) VEREBiLiYOR! lütfen biraz düsünün ve (demek istedigimi anlayın)

sen kimsinki seni yaratan tanrı'ya karsı geliyorsun,küfrediyorsun?

sen kimsinki tanrı'ya insan tüccarı,köle tüccarı diyebiliyorsun?

TANRI iNSAN GiBi DÜSÜNMEZ!

SEN SENi YARATAN TANRIDAN DAHAMI iYi BiLECEKSiN??? (süphesiz o kimsenin bilmediklerini bilir!)

sen sadece aciz bir insansın!

agız,burun,kas,göz,kulak vs.. vs.. vücudunun HER BiR YERiNi ve ÖZELLiGiNi saymaya kalksam,imkanı yok saymakla bitmez! ne siz okuyacak sabrı gösterebilirsiniz,ne ben bitirebilirim bu yazımı.

bütün bu üstün akıl gerektiren seyleri nasıl tesadüf olarak yorumlayabilirsiniz!

TESADÜFEN varolması hiç MÜMKÜNMÜ???

Bu aynen suna benzer: arabalar kendiliginden meydana gelmistir! arabaları yapan insan degildir. DESEM NE DERSiNiZ???

tabikide bunun mümkün olmadıgını, arabanın 'HER BiR' aletine kadar insanın yerlestirmesi gerektigini,kendiliginden bir parçanın arabaya gidip yerlesmesinin imkansız oldugunu söyleceksiniz degilmi?

Küçücük bir vidanın bile 'tesadüfen' arabaya kendisini vidalayamayacına göre! nasıl EVRENiN (bu müthis düzenin) tesadüfen oldugunu düsünürsünüz? AKLA MANTIGA SIGARMI BU?

BU, (sayısız örnekten sadece 1 tanesi).

!!! (gökyüzünden, TAS yerine KAR yagıyor, ATES yerine YAGMUR yagıyor) !!!

NEDEN SENCE?

~ GÜNES ~

hiç yolunu sasırmadan, hiç bir sekilde rotasından çıkmayan günes,hergün aynı yerden tekrar doguyor! bunu nasıl 'EVRiM' olarak nitelendirebilirsiniz?

dünyanın içindeki canlılara evrim geçirerek var oluyor diyorsunuz! peki ya dünya dısındakiler? gezegenler..yıldızlar?

galaksimizde 200 milyar civarında yıldız var.(tahminen)

peki ya evrendeki diger sayısız galaksilerdeki yıldız sayısı???

BÜTÜN BU YILDIZLAR,EVRiM GEÇiREREKMi ÇOGALIYORLAR ACABA?

Günes Dünyaya 150 Milyon km! uzaklıkta diyelim. (tahminen)

hava 40 derece oldugunda (yazın) insan bunalıyor hatta bayılanlar oluyor degilmi?

simdi,günesin dünyaya 149 milyon km! uzaklıkta oldugunu DÜSÜNELiMMi?

kaç derece olur dünya sıcaklıgı sence?

yada 151 milyon km! uzaklıkta oldugunu düsünelim.

ne kadar soguk olur?

AMA BUNLAR OLMAZ! günes 'TAMAMEN' olması gereken uzaklıktadır!

150 milyon km uzaklıkta olan günes bize fazla yakın yada fazla uzak oldugunda bizim yanacagımızı yada donacagımızı NEREDEN BiLiR?

TESADÜFEN OLAN BiR SEY, BU KADAR MÜKEMMEL BiR DÜZEN NASIL YAPABiLiR?(YARATABiLiR)???

ben elime bir top alıyorum,havada DURDURAMIYORUM!küçücük bir top havada kendi kendine durmuyor.HEMEN YERE DÜSÜYOR!

Dünya kaç kilodur sence? hesaplayabilirmisin?

MiLYON TON agırlıgında olan gezegenler,nasıl oluyorda boslukta durabiliyorlar?

altında onu tutacak birsey yok!

ne bir yere ASILI nede bir yere BAGLI..

ne balon gibi uçup gidiyor,nede asagıya (bosluga) düsüyor!

onları orada tutan sey ne olabilir sence?

BUNLAR,HiÇ BiR SEKiLDE TESADÜFEN OLMUS OLAMAZ! DÜSÜNMÜYORMUSUNUZ?

bunların hepsinin tesadüf bir sekilde meydana geldigine NASIL iNANABiLiR iNSAN???

o insan ya hiç DÜSÜNMÜYOR'dur. yada TAMAMEN akılsızdır! (bunun baska bir açıklaması olamaz)

hangi sebepten dolayı,agaç'lar SAGLIKLI ve ViTAMiNLi binbir çesit meyve/sebze verir.

binbir çesit meyvelerin ve sebzelerin arasından,insanın hosuna gitmeyecek,tat vermeyen,vitaminsiz ve saglıga zararlı kaç tane meyve/sebze sayabilirsin bana???

mesela mandalinaya bir bak. sanki fabrikadan çıkmıscasına nasıl tek tek birbirine yapısmayacak sekilde yapılmis!aralarına ince bez yerlestirilmiski,tek tek yiyebilelim diye!

PORTAKALDA öyle bir özellik varmı?

HANGi TESADÜF BUNU DÜSÜNÜP YAPABiLiR?

bunlar,sadece anlayabileceginiz bir kaç BASiT örnek!

ama bu kadarı bile (AKILLI) ve (DÜSÜNEN) birisi için FAZLASIYLA YETERLiDiR!

/// hala anlamayan,inkar eden varmı? ///

*** gerçekten anlamak isteyen,bu yazdıklarımın hiçbirisine ihtiyaç bile duymaz! çünkü o gördügü HERSEYiN tesadüfen olamayacagını bilir. ***

*** anlamak istemeyen ise,TANRI karsısına çıkıp seni ben yarattım dese bile inkar edecektir! ***

inanmak yada inanmamak,buna tabiki siz karar vereceksiniz! (özgür iradenizle) ve benim umrumda degil sizin neye inandıgınız!

BEN, BU YAZDIKLARIMDA VE SAYISIZ GERÇEKLERDE TANRI'NIN VAR OLDUGU GÖRDÜM,AKLIMLA KAVRADIM!

BEN, GÖZÜMÜ NEREYE ÇEViRSEM TANRI'NIN YARATTIKLARINDA TANRI'yı GÖRÜYORUM!

tesadüf oldugunu düsünmek,AKIL ALMAZ BiR SAÇMALIK,CAHiLLiK ve KÖRLÜKTÜR!

+++ bunları yazarak sizlerde görün, hissedin ve düsünün istedim. +++

iNANMAYANLAR:bunlara TESADÜF demekten baska bir cevap(ispat)sunamazlar! SUNAMAMISLARDIRDA!!!

sadece,tanrının yarattıklarını sorgulayarak,BU NEDEN BÖYLE OLDU? tanrı BUNU NEDEN BÖYLE YARATTI? gibi saçma sapan sorularla kendilerini kandırırlar! onlar 'GERÇEK' KÖRDÜRLER.

sifre:DÜSÜNMEKTiR.DÜSÜNEN ÇOK KOLAY GÖRÜR VE ANLAR!

son olarak: TANRI'NIN VAR OLDUGUNU BiLMEK,('mecbur olarak') iSLAMI VE KURANI KABULLENMEK DEGiLDiR. !!! (MESELE, HERSEYiN TESADÜF ESERi OLAMAYACAGINI BiLMEKTiR) !!!

TANRI'nın varlıgı, dinlerle ve o dinlerin kurallarıyla kıyaslanmamalıdır!

.....bunu bilen ZATEN neyi seçecegini (ne yapması gerektigini) BiLiR!.....

Saygılarımla,

KeskiN.

Tanrının olmadığının kanıtıdır yahu başlık yazısı.(Bu arada "isbat" değil "ispat", "kitab" değil "kitap".)

Bu gibi yazıları ve içeriklerindeki düşünceleri gördüğüm zaman bu ve benzer akılların ortalıkta var olmasında etken unsurun IQ dan ziyade Euro olduğundan daha da emin oluyorum.

Sitelerde Paylaş

ben elime bir top alıyorum,havada DURDURAMIYORUM!küçücük bir top havada kendi kendine durmuyor.HEMEN YERE DÜSÜYOR!

Dünya kaç kilodur sence? hesaplayabilirmisin?

MiLYON TON agırlıgında olan gezegenler,nasıl oluyorda boslukta durabiliyorlar?

altında onu tutacak birsey yok!

ne bir yere ASILI nede bir yere BAGLI..

ne balon gibi uçup gidiyor,nede asagıya (bosluga) düsüyor!

Bunlar nedir böyle?

Bu nedir inanamıyorum, ilkokulu damı bitirmedin, yaşın kaç senin?

Biliyormusun senin bu haline buradaki cahil müslümanlar bile gülüyordur.

Neler görüyoruz ve görmeye devam edeceğiz, inanılmaz gerçektende.

Ben çok merak ettim kim tutuyormuş onları?

Allah tutuyorsa neden onları tutulması gereken şeyler olarak yaratıyor.

Şimdi senin herşeye gücün yetiyor birşeyler yaratıyorsun sonrada o yarattığını düşmesin diye tutuyorsun, kızma ama sen aptalmısın?

Acaba onları allahmı tutuyor yoksa meleklerinimi görevlendirmiş bunuda bir açıklarmısın?

Biliyorsun sizin allahınızın hem herşeye gücü yetiyor ama işlerini yaptırmak için melekler görevlendiriyor.

Onları melekler tutuyorsa melekleri ne tutuyor, onlar nasıl havada duruyorlar yoksa onlarıda allahmı tutuyor, peki allahı ne tutuyor nereye dayanıyor yoksa kanatlarımı var?

Bu bana Sevgili DEHA nın sözlerini hatırlattı:

Allah yeri , göğü ve ikisi arasındakileri 6 günde yaratmış ve yorulmamıştır, arşa egemenlik kurmuştur. (Kaf-38, Araf-54, Furkan-59, Yunus-3, Hud-7, Secde-4, Hadid-4)

Arşı su üzerindedir. (Hud-7)

Arşı taşıyan ve çevresinde tespih eden melekler vardır. (Zümer-75, Mümin-7)

Melekler 8 adettir. (Hakka-17)

Melekler iki üç ve dört kanatlıdır. (Fatır-1)

Bunlar Kuran Ayetleri. Şimdi benim anlamadığım yönler var; Allah'ın bir arşı var, bu arş su üzerinde ve bunu da taşıyan 8 adet Melek varsa, arşı taşıyan 8 adet Meleğin, arş su üzerinde olduğundan, suyun içinde olmaları gerekmez mi?

Peki bunlar suyun içinde ise neden 2,3 ve dört kanatlılar?

Hem koskoca Allah'ın arşını sadece 8 tanecik Melek nasıl taşıyabiliyor?

Bu kadar hafif veya küçük mü?

Peki Arş zaten su üzerinde ise, suyun kaldırma kuvveti zaten var, o halde neden Melekler suya girip arşı taşıyorlar?

Peki Arş, suyun üzerinde de, su neyin üzerinde?

Dökülmez mi?

Peki Allah hep Arş'ın üzerinde mi idi? Yoksa sonradan mı oraya geldi?

Eğer hep Arş'ın üzerindeydi ise, arş da suyun üzerinde olduğuna göre,

suyun da ezeliyetten beri var olması gerekmez mi?

Ya melekler? Onlar hep arşı taşıyordular ise, ezeliyetten beri hep var olmaları gerekmezmiydi?

Arş'ı ve Melekleri sonradan yarattı ise, daha önce nerede duruyordu?

Sonra koskoca Allah, neden kendini Meleklere taşıtıyor ki? Kendi kendine duramıyor mu?

Yoksa yüzme mi bilmiyor?

Sitelerde Paylaş

keskin, yazdığın bütün cevaplarında; sizin kalbininiz mühürlenmiş ,inanamazsınız, damgalanmışsınız diye söylenip duruyorsun.. e madem buna inanıyorsun o zaman ne diye yırtınıp duruyorsun be adam.. olmayan tanrın bile rahat bırak şu adamları , kafalarını ütüleme, mühürledik biz zaten onları, asla inanmazlar diyor, sen ne diye çırpıyorsun be adam... burda gelip doğru düzgün mantıklı tutarlı kayda değebilecek kanıtlarınla gel görüşünü beyan et, ona sözüm yok... ama tutarsız, artık forumda klasikleşen, duymaktan bıktığım, müslümanların saçma sapan cevaplarıyla gelme, gına geldi yeter artık yahu..  

Sitelerde Paylaş

keskin arkadaşım cok dogru şeyler yazmışsın anlayana sivri sinek saz anlamayana davul zurna az derler

ateist arkadaşlara tesadüfü söyle acıklayabilirsin madem tesadüften geldik varoluş tesadüf peki derimki bu tesadüfte var olan atomlar ne kadar ZEKİKİ elma agcından incir cıkmıyorda sadece elma cıkıyor yada toprakta bulunan elementler bir birine karışık halde bulunmuyor bu atomlar ne kadar ZEKİKİ canlıların %99 bedensel fiziki baş gövde kol ayak bacak tarzında meydana geliyor bu atomlar ne kadar ZEKİKİ tüm yaradılan canlı ve cansızların bir birini ayıran özelliklere sahip peki asıl soru sudur BU ZEKİ ATOMU VAR EDEN KİMDİR.......?

eminimki ATEİST arkadaşlar bu soruyu keskin arkadaşın sundugu delilere karşılık verdiginiz cevaplara bu naciz ve tek bir sorudan oluşan sualime cevap verirler herhalde ..

Sitelerde Paylaş

keskin arkadaşım cok dogru şeyler yazmışsın anlayana sivri sinek saz anlamayana davul zurna az derler

ateist arkadaşlara tesadüfü söyle acıklayabilirsin madem tesadüften geldik varoluş tesadüf peki derimki bu tesadüfte var olan atomlar ne kadar ZEKİKİ elma agcından incir cıkmıyorda sadece elma cıkıyor yada toprakta bulunan elementler bir birine karışık halde bulunmuyor bu atomlar ne kadar ZEKİKİ canlıların %99 bedensel fiziki baş gövde kol ayak bacak tarzında meydana geliyor bu atomlar ne kadar ZEKİKİ tüm yaradılan canlı ve cansızların bir birini ayıran özelliklere sahip peki asıl soru sudur BU ZEKİ ATOMU VAR EDEN KİMDİR.......?

eminimki ATEİST arkadaşlar bu soruyu keskin arkadaşın sundugu delilere karşılık verdiginiz cevaplara bu naciz ve tek bir sorudan oluşan sualime cevap verirler herhalde ..

Kim olacak, o atomu ben var ettim elbette.

Buyur sende aksini gösterde görelim.

Sitelerde Paylaş

Afedersin, ama kimya, fizik, biyoloji konusunda ne biliyorsun? Ona gore cevap verelim, anlayacagindan pek emin degilim ZEKİKİ arkadasim.

Sitelerde Paylaş

Materyalizmin Kara Kutusu

Etrafımıza bakalım. Ne görüyoruz? Kendimizi, insanları, hayvanları, bitkileri, binaları, araçları, denizleri, dağları, ovaları… Bir düşünce tüm bunların bir kendiliğinden oluşla, evrim teorisinin öne sürdüğü gibi çok uzun yıllar sonucunda tesadüfen evrimleşerek meydana geldiğini ve bu sürecin devam etmekte olduğunu söyler. Materyalist görüşte de önce var olan maddedir. Ruh maddeden ortaya çıkar. Madde ve maddenin hareketleri ile değişimleri vardır. Bunun dışında doğaüstü hiçbir şey yoktur. İlk olarak antik Yunan’da ortaya çıkan bu düşünce Yeni Çağ’da aydınlanma çağı olarak lanse edilen, aklın inancın yerine geçmesi olarak yorumlanan dönemle birlikte gelişmiş ve sonunda günümüze kadar gelmiştir. Günümüzde bu düşünce bazı çevreler tarafından mutlak gerçeklik olarak kabul edilmiş ve bunun dışındaki düşünceler akıl ve bilim dışı olmakla suçlanmıştır.

Bununla birlikte bilim ve felsefe tarihine baktığımızda Antik Yunan felsefesinin en büyük filozofları olarak kabul edilen Sokrates, öğrencisi Platon ve onun öğrencisi Aristoteles ruhun ölümsüzlüğüne ve Tanrı’nın varlığına inanmışlardır. Aristoteles’e göre içinde bulunduğumuz dünyada hareket ve değişmenin varlığı bir ilk hareket ettiricinin varlığını gerektirir. Yeni çağa geldiğimizde Descartes Tanrı’nın varlığını akıl yürütmelere dayanarak şöyle kanıtlamıştır: “Tanrı tanımı gereği her türlü mükemmelliğe sahiptir. Zorunlu varlık bir mükemmelliktir. O halde Tanrı zorunlu olarak vardır.” Aynı şekilde Kant’a göre bu dünya nihai gerçeklik olarak düşünülemez. O bize göründüğü biçimde dünyadır ve sadece bir görünüşler dünyasıdır. Modern fiziğin babası kabul edilen Newton ise “Diğer tüm kanıtları bir yana bırakırsak, başparmak bile benim Tanrı'nın varlığına inanmam için yeterlidir " demiştir. Kısacası tarih boyunca pek çok bilim adamı ve filozof Tanrı’nın varlığına inanmıştır ve materyalizmi reddetmiştir.

Buna rağmen bazı çevreler bu insanların evrim teorisinden önce yaşadıklarını ve dolayısıyla bir yanılgıda olduklarını düşünebilir. Peki Yakın Çağ’da ortaya çıkan evrim teorisi mutlak gerçek olarak mı kabul edilmelidir? Evrim teorisi mutlak gerçeklik olarak kabul edilemez çünkü hiçbir şekilde kanıtlanmamış bir teoriden ibarettir. Kimya biliminin kurucusu sayılan Pasteur evrim teorisinin dayanağı olan “cansız madde canlı oluşturabilir” iddiasını yaptığı deneylerle geçersiz kılmıştır. Darwin zamanında hücrenin olağanüstü karmaşık yapısı hakkında hiçbir şey bilinmiyordu. Oysa ki 20.yüzyıldaki bilimsel gelişmeler canlı hücresinin akıl almaz derecede bir kompleks sisteme sahip olduğunu ortaya çıkarmıştır. Evrim teorisi ilk proteinlerin tesadüfen oluştuğunu iddia etmektedir. Proteinler amino asitlerden oluşur ve amino asitlerin proteini oluşturmaları için belli bir dizilimde olması gerekmektedir. Olasılık hesapları ise bu dizilimin tesadüfen proteinleri meydana getirmesinin imkansız olduğunu gösterir. Matematikçi ve astronom olan Fred Hoyle kitabında şöyle der: “Tesadüfler sonucu bir canlı hücresinin meydana gelmesi, bir hurda yığınına isabet eden kasırganın savurduğu parçalarla tesadüfen bir Boeing 747 uçağının oluşması kadar imkansızdır.” Aynı şekilde Fransız zoolog Pierre Paul Grosse “Ne kadar çok sayıda olursa olsunlar mutasyonlar herhangi bir evrim meydana getiremezler.” demiştir. Bunun yanında evrim teorisine kanıt olarak ileri sürülen fosiller ara geçiş formları değildir. Aslında bilim adamlarının ele geçirdiği yaklaşık yüz milyon fosilde ara geçiş canlılarına dair tek bir iz rastlanmamıştır. Glasgow Üniversitesi Paleontoloji Profesörü Neville George kitabında şunu der: “Elimizdeki fosil kayıtları son derece zengindir ve yeni keşiflerle yeni türlerin bulunması imkansız gözükmektedir. Her türlü keşife rağmen fosil kayıtları hala türler arası boşluklardan oluşmaya devam etmektedir. (T.N.George, “Fossils in Evolutionary Perspective” Science Progress, vol.48, January 1960, s.1)” Buna ek olarak “İnsanın Türeyişi” kitabında bazı hayvanların kemik ve omurga yapısının insanın yapısıyla benzerlikleri üzerinde durulur. Ancak bu benzerlikten insanın ve diğer canlıların ortak bir atadan geldikleri sonucu çıkarılamaz. Bu olsa olsa bir varsayım olur ve bilimsel bir gerçek olduğu iddia edilemez.

Abd’li biyokimya profesörü Michael Behe “Darwin’in Kara Kutusu” adlı kitabında indirgenemez komplekslik ve bilinçli dizayn kavramlarını ortaya çıkarmış ve evrim teorisinin bilimsellikten uzak olduğunu göstermiştir. Bir röportajında şöyle demiştir: “İnanıyorum ki, evrim teorisi sahneden çekilme yolunda. Hayatın açıklamasının bu teoriyle mümkün olmadığı görülecek ve teori terk edilecek. Bu sonuca giden süreç başlamış durumda zaten. Bunun sebebi de benim tarafımdan veya başka bilim adamları tarafından yapılanlar değil. Hayat hakkında ne kadar çok şey öğrenirsek, onun ne kadar kompleks olduğunu o kadar iyi anlıyoruz. Bilim adamları, bu kadar kompleks yapıların teorinin öngördüğü gibi gâyesiz, tesadüfî mekanizmaların ürünü olamayacağını görmeye başlıyorlar.”

Bir hücrenin dahi içinde böylesine kompleks yapılar barındırması, evrenin akıl almaz bir sistemi, bir matematiği olduğunu gösterir. Kaos teorisinin en önemli özelliklerinden biri başlangıç koşullarına hassas bağımlılıktır. Einstein’ın da dediği gibi eğer arılar bir günlüğüne uyusalar veya yok olsalar dünyadaki canlı yaşamı kalmayacaktır. Günümüzdeki bilimsel çalışmalar kainatın muhteşem bir matematiğinin olduğunu göstermeye başlamıştır. Bu sistem mutlak olarak akıl almaz bir gücün varlığını gerektirir. Nasıl ki bir yerde iz görülse bu oradan birinin geçtiğini gösterirse veya bir resim o resmin sahibinin varlığını gerektirirse kainat ve tüm bu sistem de onu yaratan bir gücün varlığını gerektirir. Kendi bedenimizdeki altın oran sistemi, doğadaki estetik, renkler, tatlar, bulutlar, kendi estetik anlayışımız, bir müzikten hoşlanmamız, bir insanı sevmemiz veya nefret etmemiz, kısacası duygular, düşünceler, bunların hepsi yaratma sıfatının yanında şekil, estetik verme sıfatı da bulunan bir gücün varlığını ispatlar. Bir manolyanın veya güzel bir kadının tesadüfen oluştuğunu söylemek ne demektir? Tesadüfen oluşma varsa bu estetik nereden geliyor?

“Ben görmediğime inanmam” diyenler seviyorlar, nefret ediyorlar ve görmedikleri halde sevgi ve nefrete inanıyorlar. Çocuğunu kucaklayarak öpen bir kadın sevgisini bu davranışıyla gösterip sevginin varlığını ispatlıyorsa öyleyse kainatın mükemmel sistematik ve estetik yapısı da onu yaratan bir gücün varlığını ispatlamaz mı? En küçük atom parçacıklarından tutun dünya dahil tüm gezegenlerin kainatta kendi etrafında dönmesi mantıksızlıktan mı ibarettir? Hayır, her şey Yaratıcı için, onun aşkıyla inleyerek semazenler gibi dönüyor. Göklerde ve yerde canlı, cansız ne varsa her şey O’nu haykırıyor. O’nu tanımayanların içindeki hücreler dahi ona iman ediyorlar. Ancak bu kişiler “farklılaşmak” adına inkar eden nefslerini ön plana çıkararak hakikati görmezden geliyorlar.

Kuşkusuz sizin için hayvanlarda da büyük bir ibret vardır. Zira size, onların karınlarındaki fışkı ile kan arasından gelen, içenlerin boğazından kolayca geçen halis bir süt içiriyoruz.

(Nahl 66)

Rabbin bal arısına da şöyle vahyetti: dağlardan ve ağaçlardan ve kuracakları köşklerden göz göz evler edin. (Nahl 68). Sonra bütün meyvelerden ye ve Rabbinin kolay kıldığı yollara koy.» İçlerinden çeşitli renklerde bir içecek çıkar ki, onda insanlar için şifa vardır. Şüphesiz ki, bunda düşünen bir topluluk için büyük bir ibret vardır.(Nahl 69)

Bizim zaman algımız nedir? Rüyadayken uzunca bir süre bir şeyler olduğunu zannederiz. Oysa tüm gördüklerimiz birkaç saniyeden ibarettir. Uzayda yolculuk yaparken geçen zaman ile dünyada geçen zaman arasında fark vardır. Demek ki zaman görecelidir. Öyleyse her şey sadece bizim görüp algıladıklarımızdan ibaret değildir. Her şey sadece bu dünyadaki bizlerden, canlılardan, binalardan, arabalardan, kısacası beş duyu organımızla kavradıklarımızdan ibaret değildir. İnsanın yoktan var edilmesi olağanüstü bir şey değil midir? Hayat bir mucize değil midir? Said Nursi’nin dediği gibi “Her şeyi maddiyatta arayanların akılları gözlerindedir. Göz ise maneviyatta kördür.” Tüm bunları bir kenara bırakıp da sadece maddiyata inanmanın akılcı ve bilimsel olduğunu söyleyenler ise gördüklerine sadece bakanlardır.

Sitelerde Paylaş

sahin kardesim, öncelikle mükemmel bir açıklama yapmıssınız ALLAH RAZI OLSUN.

ama bu yazdıklarınız uzun oldugu için, (NE YAZiKKi) okumuyorlar güzel kardesim.

okusalar zaten çoktan dogruları görmüs olacaklardı!

bunlar diyorlarki çok uzun yazmıssınız okumaktan sıkıldım diyorlar.

okumadan saçma sapan yorumlar yazıyorlar!

ah bir bilseler okuduktan sonra bu saçmalıkları yazdıkları için kendilerinden nefret edeceklerini..

bu insanlar sartlanmıslar!

bunlar özgür oldukları için,allah bize müdahale etmedigi için.. özelliklede allahı göremedikleri için diyorlarki,ben göremiyorsam yoktur. benim inanmam için allahı görmem lazım diyorlar!

bu kadar yazdıklarımıza ragmen anlamıyorlar (düsünemiyorlar) görüyorsun!

yazdıgım o kadar seye hangi birisi cevap verebilmis gördün.

cevap veremiyorlar sadece,aralarından isine geldiklerini kopyalayıp onun üzerine yorumlar yapıyorlar (((TAMAMEN SAÇMALIYORLAR))).

oysa,üzerinde uzun uzun düsünüp anlamaya çalıssalar hiç sorun kalmayacak!

yazdıklarınız gerçekten çok güzel seyler tekrardan allah razı olsun diyorum.

red_ejder kardesiminde dedigi gibi;

'''anlayana sivri sinek saz,anlamayana davul zurna az derler.'''

allah herseyin en iyisini bilir,elbet görülecek hesap (çok yakındır) !!!

allaha emanet olun

saygılarımla.

Sitelerde Paylaş

keskin, yazdığın bütün cevaplarında; sizin kalbininiz mühürlenmiş ,inanamazsınız, damgalanmışsınız diye söylenip duruyorsun.. e madem buna inanıyorsun o zaman ne diye yırtınıp duruyorsun be adam.. olmayan tanrın bile rahat bırak şu adamları , kafalarını ütüleme, mühürledik biz zaten onları, asla inanmazlar diyor, sen ne diye çırpıyorsun be adam... burda gelip doğru düzgün mantıklı tutarlı kayda değebilecek kanıtlarınla gel görüşünü beyan et, ona sözüm yok... ama tutarsız, artık forumda klasikleşen, duymaktan bıktığım, müslümanların saçma sapan cevaplarıyla gelme, gına geldi yeter artık yahu..  

PANTE: Örneğin, hem tanrının insanlara özgür irade verdiğini hem de inanmayanların kalplerinin mühürlenmiş olduğunu söylüyorsun

'''''özgür irade ve akıl''''' verildi!

BUNU (ÖLMEDEN) YASADIGIN SÜRECE DEGiSTiREBiLiRSiN!

(öldükten sonra,çok yalvaracaksın,çok 'KESKE' diyeceksin! ama is isten geçmis olacak.)

...ölmeden mührü kaldırabilirsin! (istersen) !bunu sakın unutma!

Sitelerde Paylaş

lan ateist bakis denen pis káfir

pezevenk.

bana illaki küfür ettirecen.

sen göremedigin allahın yokluguna kesin diyorsun, ben gördügüm HERSEYDEKi gerçeklerle ispat sunuyorum.

sen tesadüften baska bir açıklama getir o zaman virüs gibi her yaptıgım yorumun arkasına saçmalık yazma!

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...