Jump to content

istiklal marşımız ve andımız kaldırılacak

Recommended Posts

• İleti 110
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

sapık ruhlular çocukların beynini yine o yaşlarda doldurmaya başlayacak.hem de devletin resmi okullarında.bunlar milletle resmen kafa buluyorlar.istiklal marşı ile,kurtuluş savaşı ile,andımızl,türk varlığı ile sorunu olan ruh hastaları yönetirse böyle olur..

bunlara evet oyu atanların topluca tımarhaneye kapatılması gerekiyor aslında..toplama kampı da olabilir :huh:

Sitelerde Paylaş

Onlar öğrenci

Asker değil.

18 yaşını geçmemiş birine and içtirilmez.

Zaten içtiği and da geçersizdir.

Bu andımız uygulaması islamın küçük çocuklara zorla kelime*i şehadet getirme veya dua ezberletme uygulamasıyla aynıdır.

Ancak birlik beraberliğin olması adına hafta başında ve hafta sonunda milli marş söylemeleri lazım bence.

Tabi bu benim düşüncem ve demokrasi savaşçıları bu düşünceye karşı da çıkabilirler.

Çünkü günümüz demokrasi anlayışında artık ülkenin bayrağını ve marşını bile adama zorla kabul ettiremezsin istemiyorsa.

Bu bağlamda bakılınca henüz 18 yaşını doldurmamış bireyleri milli marştan bile sorumlu tutamazsın.

Ama benim idealim, milli marş haftada bir kez bile olsa okutulmalı (koyun gibi sıraya düzerek değil de daha güzel bir atmosfer yaratılmalı, birlik beraberliği artırıcı)

Ama andımız kesinlikle kaldırılmalı.

Ben biraz düşünce ve mentalite olarak Şahinler yani modern yaptırım taraftarları arasında geliyorum. O yüzden demokrasiye ilişkin her türlü görüşüm tartışmalı olabilir.

Sitelerde Paylaş

Andımız zaten ilköğretimde okutuluyor. En olmaması gereken yerde. O nedenle kaldırılması uygun olur. Hiçbir şey değilse bile, o küçücük çocukları yağmur soğuk dinlemeden dizip her Allah'ın günü aynı şeyi papağan gibi seneler boyu tekrarlatmanın anlamı yok. Çocuklar hiçbir şey anlamıyor zaten, anlamaları da mümkün değil. Andın içeriği ayrı bir tartışma konusu ama o da çocuklara hitabeden bir içerik değil.

İstiklal Marşı zaten okul açılırken ve kapanırken okutuluyor; devam etmeli.

Sitelerde Paylaş

Haberin şu bölümüne de bak sen.. Aşağılık dinciler. Çoluk çocuğa musallat oldular iyice. Din eğitimi ilkokul 1. sınıftan itibaren verilecekmiş. Seçmeli olacakmış ama neye yarar? Din dersini istemeyenler zaten belli. Geri kalan çoğunluk çocuğuna bu dersi mutlaka aldıracak, onlar da daha erken yaşta beyin yıkamaya başlayacak.

İnanılmaz sinsiler.

Daha da beteri, ilk ve ortaöğretimin bütün sınıflarında daha etkin bir din dersi verecek olmaları. Böyle bir karar almışlar.

11 YAŞA İMAM HATİP YOLU

Eğitim Bir-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu’nun eğitim sürelerine ilişkin “1 yıl okul öncesi eğitim, 4 yıl temel eğitim, 4 yıl yönlendirme ve ortaöğretime hazırlık eğitimi, 4 yıl ortaöğretim olmak üzere zorunlu eğitim 13 yıl olsun” önerisi alkışlar ile genel kuruldan geçti. Kabul gören öneriye göre aileler, ilköğretim 5. sınıftan mezun olan öğrenciyi ister meslek lisesine, ister genel liseye, ister imam hatip lisesine gönderebilecek.

DİN DERSİ 1. SINIFA İNDİ

Din kültürü ve ahlak bilgisi dersinin çoğulcu bir anlayışla tüm öğretim kurumlarında daha etkin olarak okutulması önerisi de kurul gündemine getirildi. Alevilerin din dersinden muaf olma isteği, bu önerinin kabulü ile rafa kalkmış oldu. Eğitim Bir-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu’nun “din dersinin ilk ve ortaöğretimin tüm sınıflarında daha etkin olarak okutulması” önerisi kabul gördü. Böylece ilköğretim 4. sınıfta okutulmaya başlanan din dersinin birinci sınıfa kadar indirilmesi gündemde. “Din dersi seçmeli olsun” önerisi de kabul edildi. Şûrada öğretmenler, törenlerin rutin ve zoraki katılımdan çıkarılmasını önerdi.

Sitelerde Paylaş

Haberin şu bölümüne de bak sen.. Aşağılık dinciler. Çoluk çocuğa musallat oldular iyice. Din eğitimi ilkokul 1. sınıftan itibaren verilecekmiş. Seçmeli olacakmış ama neye yarar? Din dersini istemeyenler zaten belli. Geri kalan çoğunluk çocuğuna bu dersi mutlaka aldıracak, onlar da daha erken yaşta beyin yıkamaya başlayacak.

İnanılmaz sinsiler.

Daha da beteri, ilk ve ortaöğretimin bütün sınıflarında daha etkin bir din dersi verecekler.

11 YAŞA İMAM HATİP YOLU

Eğitim Bir-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdunun eğitim sürelerine ilişkin 1 yıl okul öncesi eğitim, 4 yıl temel eğitim, 4 yıl yönlendirme ve ortaöğretime hazırlık eğitimi, 4 yıl ortaöğretim olmak üzere zorunlu eğitim 13 yıl olsun önerisi alkışlar ile genel kuruldan geçti. Kabul gören öneriye göre aileler, ilköğretim 5. sınıftan mezun olan öğrenciyi ister meslek lisesine, ister genel liseye, ister imam hatip lisesine gönderebilecek.

DİN DERSİ 1. SINIFA İNDİ

Din kültürü ve ahlak bilgisi dersinin çoğulcu bir anlayışla tüm öğretim kurumlarında daha etkin olarak okutulması önerisi de kurul gündemine getirildi. Alevilerin din dersinden muaf olma isteği, bu önerinin kabulü ile rafa kalkmış oldu. Eğitim Bir-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdunun din dersinin ilk ve ortaöğretimin tüm sınıflarında daha etkin olarak okutulması önerisi kabul gördü. Böylece ilköğretim 4. sınıfta okutulmaya başlanan din dersinin birinci sınıfa kadar indirilmesi gündemde. Din dersi seçmeli olsun önerisi de kabul edildi. Şûrada öğretmenler, törenlerin rutin ve zoraki katılımdan çıkarılmasını önerdi.

Din dersi seçmeli olduysa bu bir zaferdir.

Bu istatistiğe yansır.

O dersi alanlar almayanlara oranla her halukarda daha başarısız olacaklar.

Ayrıca bakmayın siz ülkenin dini görünümüne.

Din dersini aldırmayacak çok aile çıkacaktır sünniler içinden.

Her durumda eğer tamamen seçmeli olmuşsa bu kaldırılmaya giden sürecin başıdır.

Ve çağdaş yaşamın dogmalara karşı bir zaferidir.

Sitelerde Paylaş

Bir ülkenin birliği, bağımsızlığı ve bölünmez bütünlüğü marşla, andla, bayrakla sağlanamaz. Bunları kutsallaştırıp, değişmez-tartışılmaz tabular haline getirmenin bir yararı yoktur.

Hatta bazı aşırı ve mantık dışı telkinler ters etki yapar.

Atatürk konusunda, Türklük konusunda bunun örnekleri çoktur ve maalesef bunlar hala inatla dayatılmaktadır.

Askerlere attırılan "Bir Türk dünyaya bedeldir", "Her Türk asker doğar" sloganları gibi.

Gelinen noktada Hakkari'deki ilkokul çocuklarına andımız okutturmanın savunulur bir yanı yoktur..

Kaldı ki her sabah çocukları sıraya dizip and okutturmanın da bir anlamı kalmamıştır.

Bir marş gereklidir ama mevcut bir marşın değiştirilmesi de sorun olmamalıdır.

İstiklal Marşı dönemin koşullarına en iyi hitap ettiği için ve marşsızlıktan dolayı kabul edilen bir marştı.

Bence değiştirilmeli, içinde ırkçı, dinci ve savaşçı öğeler taşımayan, bağımsızlığı, yurtseverliği, barışı insanlığı vurgulayan yeni bir marş yapılabilir ama bunu gerçekleştirebilecek iradeyi göremiyorum.

Sitelerde Paylaş

sapık ruhlular çocukların beynini yine o yaşlarda doldurmaya başlayacak.hem de devletin resmi okullarında.bunlar milletle resmen kafa buluyorlar.istiklal marşı ile,kurtuluş savaşı ile,andımızl,türk varlığı ile sorunu olan ruh hastaları yönetirse böyle olur..

bunlara evet oyu atanların topluca tımarhaneye kapatılması gerekiyor aslında..toplama kampı da olabilir :huh:

Evet oyu atanların değil de bu yorumu yapan kişinin tımarhaneye kapatılması gerektiği kesin.

Küçücük bebeleri asker gibi sıraya dizerek aptalca sözlerle and içtirmek kadar sapık bir düşünce olamaz. Bu düşüncenin destekçisi de normal bir insan olamaz.

Ne konuştuğunuzun, ortada olan olayın farkına varın.

Sitelerde Paylaş

Din dersi seçmeli olduysa bu bir zaferdir.

Bu istatistiğe yansır.

O dersi alanlar almayanlara oranla her halukarda daha başarısız olacaklar.

Ayrıca bakmayın siz ülkenin dini görünümüne.

Din dersini aldırmayacak çok aile çıkacaktır sünniler içinden.

Her durumda eğer tamamen seçmeli olmuşsa bu kaldırılmaya giden sürecin başıdır.

Ve çağdaş yaşamın dogmalara karşı bir zaferidir.

Din dersinin seçmeli olması bir zafer değil, basit bir hakkın iade edilmesidir. Kimse kimseye bir şey lütfetmiş değil.

Ülkedeki dinci görünümün yanıltıcı olması olmaması da değil mesele. Mesele, insanlar gerçekten, yani içsel olarak da dine yönelmese bile onların bu görüntüyü ustalıkla kullanacak olmaları. Baskıyla. Çocuğunuz var mı bilmiyorum ama, okulların hali tam olarak rezalet.

Sadece aleviler çocuklarını din dersinden muaf tutacak, diğerleri sosyal ve psikolojik baskı nedeniyle bu dersi alacak. Din bu. Artık her şey din üzerinden yürütüldüğü için kimse aksini göze alamayacak, mimlenmekten korkacak.

Çocuğunu korumak için bile olsa bu dersi aldıracak. Çünkü çocuk da mimlenecek. Bu moda başka türlü değerlendirilecek iktidarca.

Oyuncular da uyuyor..

Sitelerde Paylaş

Evet oyu atanların değil de bu yorumu yapan kişinin tımarhaneye kapatılması gerektiği kesin.

Küçücük bebeleri asker gibi sıraya dizerek aptalca sözlerle and içtirmek kadar sapık bir düşünce olamaz. Bu düşüncenin destekçisi de normal bir insan olamaz.

Ne konuştuğunuzun, ortada olan olayın farkına varın.

ben her gün andımız okutulsun mu dedim salak??ama istiklal marşı bile kalksın diyen sapık zihniyetin bunları hangi maksatlarla uygulamaya çalıştığı ortada!!imam hatip de ortaokul düzeyine inecekmiş yine senin gibilerin destekleri sayesinde....

Sitelerde Paylaş

Istiklal marsinin sözleri Türkiye Cumhuriyeti'nin bütün yurttaslarini kapsamiyor...

...sadece müslüman olanlari kapsamakta.

Bir ülkeyi sevip onun gelecegini düsünmek icin müslüman inancli olmak zorunda degiliz.

Ilkel düsüncenin ayirimciligin ve dayatmanin daniskasini kabul etmiyorum.

Ükemin gelecegini, aydinligini düsünmek, mücadele etmek icin pislik cöl bedevi kültürü ile isim olmaz...

...Anadolu kültürü ile yasamak benim icin bir onurdur.

Türküm, Kürtüm, Cerkesim, Yörüküm, Türkmenim, Abhazayim vs...

...ve Anadolu hepimizin.

Sitelerde Paylaş

ben her gün andımız okutulsun mu dedim salak??ama istiklal marşı bile kalksın diyen sapık zihniyetin bunları hangi maksatlarla uygulamaya çalıştığı ortada!!imam hatip de ortaokul düzeyine inecekmiş yine senin gibilerin destekleri sayesinde....

Küçücük bebelere ant içtirilmenin sapkınlığına hiç girmiyorum, çocuklara her sabah talim yaptırır gibi bir marşı okutturmanın bu İstiklal Marşı da olsa, ilkelliğini göremiyorsanız size diyecek sözüm yok. Bir ülkenin marşı olur, ülkenin kutlanan milli günlerinde okunur. Bunun dışında, çocuklara okullarda okutulması, ülkende kendinden başka milletleri yok sayıyorsun, varlığını ileriye yönelik düşünmüyorsun demektir. Ama bu kadar faşist ve dar çerçeveli bakan kimseler, değil kendinden başka milletlerin varlığını kendi ülkelerinde kabul etmek, o milletlerin çocuklarının da kendi çocukları ile aynı sınıflarda okuyacağını hayal bile edemezler. Bu milletler bugün belki yalnızca sizden, bizden ibarettir. Yarın birgün her milletten olur.

İmamhatiplere gelince; insanların hangi okullara gideceklerine baskı ve dayatma ile siz karar veremezsiniz.

Yapabilseydiniz de sevgi ile ile gösterseydiniz nereye gideceklerini, gitmeleri gerektiği, sizin gösterdiğiniz yere gitselerdi

Sevgiler.

Sitelerde Paylaş

"İmamhatiplere gelince; insanların hangi okullara gideceklerine baskı ve dayatma ile siz karar veremezsiniz.

Yapabilseydiniz de sevgi ile ile gösterseydiniz nereye gideceklerini, gitmeleri gerektiği, sizin gösterdiğiniz yere gitselerdi"

Hani okullara cocuklarin kendileri karar veriyor ya, yerseniz.

Dinciler "cehennemde yanar kavrulursunuz" diye cocuklari davar gibi Imam Hatiplere doldururken sevgi ile oluyor, biz ne is icin adam yetistirdigi belli olmayan bu okullar kapatilsin deyince zorlama oluyor oyle mi?

Sizi sevgi pitirciklari sizi...

tarihinde yahya tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

"İmamhatiplere gelince; insanların hangi okullara gideceklerine baskı ve dayatma ile siz karar veremezsiniz.

Yapabilseydiniz de sevgi ile ile gösterseydiniz nereye gideceklerini, gitmeleri gerektiği, sizin gösterdiğiniz yere gitselerdi"

Hani okullara cocuklarin kendileri karar veriyor ya, yerseniz.

Dinciler "cehennemde yanar kavrulursunuz" diye cocuklari davar gibi Imam Hatiplere doldururken sevgi ile oluyor, biz ne is icin adam yetistirdigi belli olmayan bu okullar kapatilsin deyince zorlama oluyor oyle mi?

Sizi sevgi pitirciklari sizi...

Çocukların imamhatiplere suistimal edilerek gönderildiğini, imamhatiplerin çocuklar için olmadığını savunuyorsanız bunu topluma, toplumun vicdanına duyurun. Toplum oylamasına sunulması için yollar arayın.

İnandıklarınız için çalışmadan istediklerinizin olmasını bekliyorsanız, aklınıza baskı ve dayatmadan başka bir yöntem gelmiyorsa, nerede olduğunuzu artık siz düşünün.

Ki ben özgürlüklerin artması ile imamhatiplere yönelmede artış olacağını değil, aksini savunuyorum.

Sitelerde Paylaş

Küçücük bebelere ant içtirilmenin sapkınlığına hiç girmiyorum, çocuklara her sabah talim yaptırır gibi bir marşı okutturmanın bu İstiklal Marşı da olsa, ilkelliğini göremiyorsanız size diyecek sözüm yok. Bir ülkenin marşı olur, ülkenin kutlanan milli günlerinde okunur. Bunun dışında, çocuklara okullarda okutulması, ülkende kendinden başka milletleri yok sayıyorsun, varlığını ileriye yönelik düşünmüyorsun demektir. Ama bu kadar faşist ve dar çerçeveli bakan kimseler, değil kendinden başka milletlerin varlığını kendi ülkelerinde kabul etmek, o milletlerin çocuklarının da kendi çocukları ile aynı sınıflarda okuyacağını hayal bile edemezler. Bu milletler bugün belki yalnızca sizden, bizden ibarettir. Yarın birgün her milletten olur.

İmamhatiplere gelince; insanların hangi okullara gideceklerine baskı ve dayatma ile siz karar veremezsiniz.

Yapabilseydiniz de sevgi ile ile gösterseydiniz nereye gideceklerini, gitmeleri gerektiği, sizin gösterdiğiniz yere gitselerdi

Sevgiler.

dur sakin ol yavaş gel.demek andımız sapıklık ama 9 yaşındaki çocuğa din adı altında sapıklık şırınga edilmesi öyle değil ha??

üstelik istiklal marşları her sabah okunmaz sen pek bir cahil kalmışsın canım

ama saptırmak çarpıtmak için tabi böyle yalanlar atılacak farzdır sizlerde

yazdıklarındaki ikiyüzlülüğe diyecek bir şey bulamadım ben

Sitelerde Paylaş

Çocukların imamhatiplere suistimal edilerek gönderildiğini, imamhatiplerin çocuklar için olmadığını savunuyorsanız bunu topluma, toplumun vicdanına duyurun. Toplum oylamasına sunulması için yollar arayın.

İnandıklarınız için çalışmadan istediklerinizin olmasını bekliyorsanız, aklınıza baskı ve dayatmadan başka bir yöntem gelmiyorsa, nerede olduğunuzu artık siz düşünün.

Ki ben özgürlüklerin artması ile imamhatiplere yönelmede artış olacağını değil, aksini savunuyorum.

Imam hatipler acilirken oylandi mi? Toplum vicdanina duyuruldu mu? Cok bos konusuyorsunuz.

Ozgurluk mus, memleket size ozgur, heyt, surun sefasini...

Sitelerde Paylaş

dur sakin ol yavaş gel.demek andımız sapıklık ama 9 yaşındaki çocuğa din adı altında sapıklık şırınga edilmesi öyle değil ha??

üstelik istiklal marşları her sabah okunmaz sen pek bir cahil kalmışsın canım

ama saptırmak çarpıtmak için tabi böyle yalanlar atılacak farzdır sizlerde

yazdıklarındaki ikiyüzlülüğe diyecek bir şey bulamadım ben

Benim zamanımda hergün okuyorduk gibi geldi de bana :)

Hafta başı ile, hafta sonu muydu yoksa :)

Neyse...

Aklımda kalan çok fazla okuduğum.

Din dersi Avrupada da var, hatta anaokulundan başlar.

Ama Türkiye'de seçmeli olursa bu özgürlüğe büyük bir adım.

Sevgiler.

Sitelerde Paylaş

Imam hatipler acilirken oylandi mi? Toplum vicdanina duyuruldu mu? Cok bos konusuyorsunuz.

Ozgurluk mus, memleket size ozgur, heyt, surun sefasini...

Pardon?

Tekkeler, zaviyeler kapatılırken sorulmuştu herhalde :)

Eskiden olanlar olmuş, eski eskide kalmış, artık bundan sonrasında sormak, istediklerimizi sormanın yollarını aramak lazım.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...