Jump to content

istiklal marşımız ve andımız kaldırılacak

Recommended Posts

Yani ortada bilinçli, aklı başında hiç kimse yok ki, bu insanlar kendilerini küçük düşürsünler diye düşünüyorum.. Sonuçta küçük düşmek çevrede bir takım insanların olduğu durumlarda geçerli bir durumdur..

:))

Çok uyanık, tatlı birisiniz. Umarım bu uyanıklığınızı iyi yönde kullanırsınız :)

İyilikler ve doğruluklar ne taraftan bakıldığına bağlı olarak değişse de, hakikat ve mutlak tek olmasa da ona en yakın olanı mutlaka vardır. Onu bulmanız dileğiyle...

Sevgiler.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 110
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Benim bu arkadaşlarda dikkatimi çeken bir şey var . Sürekli belirli şahısların yazılarını örnekler sunarak veya link vererek kaynak gösteriyorlar . Bilimsel bir konuda kaynak vererek ispat yöntemini anlarım da göreceli düşünce biçimlerinde bu yöntem ne kadar etkilidir ?

Sürekli etkileşim içinde olmanız güzel bir şey Aslında . Ama bu etkileşimleri doğru kontrol edip yorumlamak gerekirken Etkiler zamanla baskıya , baskılar da özgür düşünceyi kısıtlamaya başlar haberiniz ola .

Özgür , ve sağlıklı düşünememe de doğru analiz yapamamaya mahal verir tabi . Doğru analiz yapamayınca Sonuç halk arasında "saçmalama" diye tabir edilen bir durumla sonuçlanabilir .

Bir tavsiye , Lütfen daha çok kendi tarafsız muhakeme yeteneğinizi kullanınız . Objektif bakış açısı en sağlıklı bakış açısıdır . Ama objektif olucam diye Baskı altındaki fikirlerinizin etkisinde kalmayınız .

Sevgili everest,

Seninle bunları daha önce de konuştuk özelden. Sosyal bilimlerde, normatif konularda doğa bilimlerine göre daha çok görüş ayrılığı falan var, ama bu bu alanlarda da birikimin, yöntemlerin vs. olmadığı, uzmanlaşma diye bir şeyin imkansız olduğu gibi anlamlara gelmiyor. Bu konular üstünde yıllarca çalışmış, eğitim almış, kafa yormuş, yazı yazmış falan adamların düşüncelerinden yararlanmakta neden sorun olsun?

Bu arada kimsenin muhakeme yeteneği tam anlamı ile tarafsız değildir, olamaz. Sosyal bilimlerde buna "myth of objectivity" diyorlar. Bununla bir barışalım. Herkes taraflı, ama herkes kendi tarafsız...O nasıl iş yahu?

Ya sev ya terket Astur..

Bu slogan kime aitti Astur, sosyal demokratlara mı, faşistlere mi liboşlara mı?

Karıştırdım ben.. :)

Ben de karıştırdım abi ya...Tüh. :)

Senin kaliten verdiğin dinci beslemesi gazetelerden,

Agos'un dinci beslemesi gazete olduğunu da senden öğrendik, sağ olasın. Paylaştığım yazının yazarı da Ermeni bir adam, hem de ateist. Yazdığı yazının konusu eğitim.

Sizlerde tartışma kültürü olsa oturur tartışırız da, ne yazık ki yok. Ee...Vermeyince mabud, neylesin Mahmud? Olmayınca olmuyor işte.

Sitelerde Paylaş

Bu hakaretlerle kendinizi küçük düşürdüğünüzü ne zaman fark edeceksiniz, ben de onu merak ediyorum :)

Ama üyelerin bile moderatörlerin bu tutumuna her hangi bir eleştiride bulunmaması, biraz da beni haksız çıkarıyor doğrusu.. Yani ortada bilinçli, aklı başında hiç kimse yok ki, bu insanlar kendilerini küçük düşürsünler diye düşünüyorum.. Sonuçta küçük düşmek çevrede bir takım insanların olduğu durumlarda geçerli bir durumdur.. Belki de birileri bu yazıları arşivlerden bulur da, o şekilde adalet sağlanabilir, tabi hakaretleri önce yazıp sonra Oğuz gibi silmezseniz :)

Sen bu başlıktan ibaret değilsin ki.

Ayrıca böyle yardım dilenme, tribünlere oynama. Küçük aklınla insanları provoke etmeye kalkma.

Yazdığın rezalet ortada. Buradaki hiçbir aklı başında dinsiz savunmaz senin o savunduklarını.

Biz burada oyun olsun diye yazmıyoruz sizin gibi. Biz kendi çocuklarımız için o MEB denen dinci çukurunda aylarca, yıllarca savaş verdik. Ben verdim en azından. Çocuğumu bu din sapıklığından korumak için. Şimdi senin gibi AKP ve dinci savunucusu çöplüğün gelip de "aman da ne şahane, ne hoş özgürlük.. Din eğitimi ilkokul 1. sınıfa düşmüş, 11 yaşındaki çocuklar da imam hatiplere alınacakmış" demesi karşısında açarım ağzımı. Sen bizi dinci mi sandın ahlaksız?

Kime satıyorsun din özgürlüğünü?

Sıkışınca da Kemalist.

Sitelerde Paylaş

Galiba (bazı samimi) liberallerin muhafazakarların tarafında gözükmelerinin sebebi günümüzde muhafazakarların zaferle gelen tatminden dolayı sergiledikleri sözde anlayışlı-açık-demokrat tavır ve kemalistlerin yenilgi serisinden ve halkla ilişkilerde kurnazlık eksilkiğinden kaynaklanıyor. Tabii bazı liberealler bunu görüyor olabilir ama "Neden olduğu önemli değil, sonuçta bu sürtüşme bizi ileri götürüyor" diyor da olabilirler.

Köyler kabuğundan çıktı, paralandılar, dünyada aslında çok önemli bir şansımız olan, buraların, yani Anadolunun (ticaret yolları tarihinden ötürü gelen) girişimci ruhu ortaya çıktı. E tabi bu insanlar türbanlarını mürbanlarını bırakmadılar. Hem değişmek istediler hem değişemediler. Bu sefer onlar bizi sistem dışına itecekler, bize iş vermeyecekler (çünkü zamanında göya beni temsil edenler bunlara öyle yaptı) ama tabii bu bir aşama. Gazları bitsin, hırslarını alsınlar, toplum birbirine karışsın, ve umalım ki bu bizim evrimimizde bir aşama olsun, İrandaki falan gibi radikal bir durum olmadığına sevinelim.

Bunlar artık herşeye saldıracak, marş, ant, ordu.. kurtlarını dökecekler. Amaç bundan sonra bu düzende bu insanları abzorbe etmek, kendimize benzetmek olmalı.

tarihinde Yer Su tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Agos'un dinci beslemesi gazete olduğunu da senden öğrendik, sağ olasın. Paylaştığım yazının yazarı da Ermeni bir adam, hem de ateist. Yazdığı yazının konusu eğitim.

Sizlerde tartışma kültürü olsa oturur tartışırız da, ne yazık ki yok. Ee...Vermeyince mabud, neylesin Mahmud? Olmayınca olmuyor işte.

Hadi ordan, rezil. Bugüne kadar Kur'an gibi taptığın gazeteleri söylüyorum ben. Nişanyan'ın artık o gazetede yazmadığını da biliyorum. Ateist diye aforoz ettiler adamı. Kemalizm saplantısı olmasa siz de okumazsınız zaten.

Sen ne anlarsın tartışmaktan. İşiniz gücünüz cımbız, çarpıtma, saldırı. Cehaletiniz de cabası.

Senle tartışmak isteyen yok. Senle tartışacağıma müslümanla tartışırım. Onlar sizden daha onurlu. Siz tam olarak sefilsiniz.

Sitelerde Paylaş

Hadi ordan, rezil. Bugüne kadar Kur'an gibi taptığın gazeteleri söylüyorum ben. Nişanyan'ın o gazetede yazmadığını da biliyorum.

Sen ne anlarsın tartışmaktan. İşiniz gücünüz cımbız, çarpıtma, saldırı. Cehaletiniz de cabası.

Senle tartışmak isteyen yok. Senle tartışacağıma müslümanla tartışırım. Onlar sizden daha onurlu.

Yahu ben her gün 5 tane falan ayrı gazeteyi okuyorum. Taraf'ı da severek okuyorum, siz seviyoruz dediklerinize tapındığınızdan olsa gerek herkesi kendiniz gibi sanıyorsunuz.

Nişanyan da Agos'ta yazıyor, aha sizin sitelerden kaynak:

http://www.odatv.com/n.php?n=diski-olayindan-2-yil-sonra-evine-dondu-0410101200

Kim cahil, kim saldırgan vs. de ortada sanırım.

Sitelerde Paylaş

Sevgili everest,

Seninle bunları daha önce de konuştuk özelden. Sosyal bilimlerde, normatif konularda doğa bilimlerine göre daha çok görüş ayrılığı falan var, ama bu bu alanlarda da birikimin, yöntemlerin vs. olmadığı, uzmanlaşma diye bir şeyin imkansız olduğu gibi anlamlara gelmiyor. Bu konular üstünde yıllarca çalışmış, eğitim almış, kafa yormuş, yazı yazmış falan adamların düşüncelerinden yararlanmakta neden sorun olsun?

Bu arada kimsenin muhakeme yeteneği tam anlamı ile tarafsız değildir, olamaz. Sosyal bilimlerde buna "myth of objectivity" diyorlar. Bununla bir barışalım. Herkes taraflı, ama herkes kendi tarafsız...O nasıl iş yahu?

Tamam , Bir konuda uzmanlaşmak iyidir . Ki çoğu ilgili bilim dalına vakıf olmayan kimseler ilgili bilim dalına vakıf olan uzman kişilere güvenirler .

Ama bu konuların üzerine ne kadar kafa yorsanız , çalışma yapsanız , eğitim alsanız , bütün bu çalışmalar kişini bakış açısına göre şekillenir . Yani belirli bir sabit hali yoktur bu konuların .

Bakış açıları da bir çok etki altında kalabildiğinden sadece kişinin kendi doğruları olarak kabul edilir . Sense bunları , fizik yasaları , Geometrik şekillerin sayısal değişmez ifadeleri ile kıyaslamaya çalışıyorsun . Bunlar üzerinde çalışmalar yapılabilen , doğada somut olarak değişmez kabul edilen ve buna rağmen üzerlerinde yapılan çalışmaların devam ettiği temel bilimsel alanlardır .

Düşünce bazında bir ifade üzerinde ne derecede doğru sonuçlara varılabilir ki ?

Ona bakarsan bir din adamı hayatı boyunca din adına araştırmalar , çalışmalara yapabilir ama ya kafasında tek bir doğru üzerine bunları yapıyorsa ortaya çıkan sonucun gerçeklik payı nedir ?

Senin özelden bahsettiğin ve yukarıda tekrar belirttiğin , bir konu üzerine yıllarca çalışmak , eğitim almak , kafa yormak vs gibi uzmanlık nedeni sayılabilecek şeyleri yukarıdaki din adamı örneği ile kıyaslarsan demek istediğimi anlayabilirsin .

Sitelerde Paylaş

Yahu ben her gün 5 tane falan ayrı gazeteyi okuyorum. Taraf'ı da severek okuyorum, siz seviyoruz dediklerinize tapındığınızdan olsa gerek herkesi kendiniz gibi sanıyorsunuz.

Nişanyan da Agos'ta yazıyor, aha sizin sitelerden kaynak:

http://www.odatv.com/n.php?n=diski-olayindan-2-yil-sonra-evine-dondu-0410101200

Kim cahil, kim saldırgan vs. de ortada sanırım.

Okuduğunu da anlamıyor, hala aynı şeyi yazıyor.

Nişanyan'ın o gazetede yazmadığını, aforoz edildiğini biliyorum diyorum zaten, daha neyi kanıtlıyorsun?

Adamı ateist olduğu için kibarca sepetledi Fethullah beslemesi gazete. Halbuki sabah akşam Kemalist zırvalar okudğu için tutabilirlerdi.

Ama dincilerden korkarlar tabii. Onların birinci destekçisi. Sizin taptığınız gazete. Burayı şubesi yapmıştınız...

Ben odatv.com filan takip etmem, hayatımda etmedim. Önüme düşerse bakarım belki ama hiç girip de bakmadım, okumadım.

Neyse. Atıldın ama okursun artık. Anlama özürlü.

Sitelerde Paylaş

İletileri eksik falan okumadım . Konuyu takip ettiğimi düşünüyorum . Ve sadece fikirlerimi belirttim . Her fikir gibi benim fikrim de tartışılır ve tartışılması gerekir . Buranın da her fikrin tartışıldığı bir forum olduğunu varsayarak bu şekilde baktım olaya .

Yönetimin tabi ki düzeni sağlamak için belirlediği bazı kurallar vardır ve onlara göre karar verirler bu durumda da ona göre anormal bir şey yok . Ben normal bir üye ve özgür düşünce savunucusu olarak yaklaştım sadece ..

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...