Jump to content

Allah'in Ispati: Toplu Liste

Recommended Posts

• İleti 62
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Ucuncusu, koskoca Peygamber(aka Muhammed) yalan mi soyluyor, hasa.

Bu 'kanıtı', birçok Müslümandan duydum:

"Ne yani, Peygamber Efendimiz (sas) yalan mı söylüyor?"

Konu, Muhammed'in Miraç'ta Allah'ı gördüğünü söylemesine dayanıyor. Bu minvalde hadisler var.

Yani özetle: Muhammed gördüğünü söylemese Allah'ın varlığı kanıtlanamayacaktı. Sırf, Muhammed söyledi diye Allah var.

Sitelerde Paylaş

Eskilerden kanıtlar sunacagım size.

Allah yoksa ölü eti yiyebilirmisiniz ?

Allah yoksa mezarlıkta bir gece yeni gömülmüş ölüyle kalabilirmisiniz ?

Evet , hatırlarsınız , söylendi bunlar...

Aslında bu tür insanlar için allah olmalı.

Çünkü baksana herif Allah yoksa kendi öz anasını bile miker hiç dinlemez

Sitelerde Paylaş

Aslında bu tür insanlar için allah olmalı.

Çünkü baksana herif Allah yoksa kendi öz anasını bile miker hiç dinlemez

Tabi ya ne sandın?

İki yetişkin arasındaki ensestin (ana oğul/baba kız/abi-kardeş) tercih olduğunu söylediler ateist arkadaşların daha geçenlerde.

Sitelerde Paylaş

Tabi ya ne sandın?

İki yetişkin arasındaki ensestin (ana oğul/baba kız/abi-kardeş) tercih olduğunu söylediler ateist arkadaşların daha geçenlerde.

Ben de o yasanın kalkmasını savunuyorum.

kendi ahlak anlayışıma göre yanlış da olsa yaptırım denilen şeye karşı her yerde mücadele edilmeli.

Yaptırımların tamamı dinlerden gelir.

Burada ben inanırlar için Allah olmalı dedim.

Çünkü bir inanırın mentalitesiyle Allah olmaması demek her türlü pisliği yapabilecek bir sıyrılma yaşaması demek.

Yaptırım doğru şeyleri de zorunlu uygulama kılsa savaş verilmeli.

İnsanların yaşam alanlarını satranç tahtası gibi karelere bölen herşey yokedilmeli.

Sadece büyük bir kare olmalı.

Sitelerde Paylaş

Ben de o yasanın kalkmasını savunuyorum.

kendi ahlak anlayışıma göre yanlış da olsa yaptırım denilen şeye karşı her yerde mücadele edilmeli.

Yaptırımların tamamı dinlerden gelir.

Burada ben inanırlar için Allah olmalı dedim.

Çünkü bir inanırın mentalitesiyle Allah olmaması demek her türlü pisliği yapabilecek bir sıyrılma yaşaması demek.

Yaptırım doğru şeyleri de zorunlu uygulama kılsa savaş verilmeli.

İnsanların yaşam alanlarını satranç tahtası gibi karelere bölen herşey yokedilmeli.

Sadece büyük bir kare olmalı.

Bir ateist anasını becerince yaptırımsız bir iş yapmış oluyor.

Bir müslüman anasını becerirse vay be Allah olmasa anasını becerir gibi ahlaksızmış gibi cümle kurulabiliniyor.

Hemde aynı kişi tarafından, aynı başlıkta.

Siz bana 3 beden büyüksünüz. Ne diyeyim, bile bile size yazmak saçmalıktı zaten.

Sonra yaptırımların tamamı dinlerden gelir diyen kişi başka bir yerde bir tek ben hakaret edebilirim gerizekalı!senin buna hakkın yok diyen bir cümle bile kurabiliyor.

Siz kendiniz çalıp oynayın, size kolay gelsin.

Ama çok güzel örnek teşkil ediyorsunuz insanlık için.

Vay be!!!

Sitelerde Paylaş

Bir ateist anasını becerince yaptırımsız bir iş yapmış oluyor.

Bir müslüman anasını becerirse vay be Allah olmasa anasını becerir gibi ahlaksızmış gibi cümle kurulabiliniyor.

Hemde aynı kişi tarafından, aynı başlıkta.

Siz bana 3 beden büyüksünüz. Ne diyeyim, bile bile size yazmak saçmalıktı zaten.

Sonra yaptırımların tamamı dinlerden gelir diyen kişi başka bir yerde bir tek ben hakaret edebilirim gerizekalı!senin buna hakkın yok diyen bir cümle bile kurabiliyor.

Siz kendiniz çalıp oynayın, size kolay gelsin.

Ama çok güzel örnek teşkil ediyorsunuz insanlık için.

Vay be!!!

Anlamadan ilkelce yorumlayamazsın.

Savunulan kanunlar insanlar için.

Din mensupları için değil.

Böyle adice çirkefleştirme ortalığı.

Bana göre anasıyla yatan ahlaksızdır.

Ama kanunlar böyle bakamaz olaya.

Sözlerimi alıp adice oyunlara girişme.

O zaman tutup da senin ülkene radikal katolik kurallarına göre kanunlar gelse ve amca, dayı çocuklarını birbirleriyle evlendiler diye ensestten tutuklasa hapsetse ne yaparsın?

Ben bunu diyorum.

yaptırımların hepsi pisliktir.

Benim ahlaki değerlerim genelleştirilemez.

Senin dininin ahlaki değerleri HİÇ genelleştirilemez.

Hem ne halt etmeye bir grup kendi ahlaki değerlerini genelleştirir ki?

Sen o ahlakla yaşıyorsan yaşa, sana ne diğerlerinin ne ahlakla yaşayacakları? Seni ne ilgilendirir?

Ondan sonra aptal diyince hakaret ediyor diyorsunuz.

Sen burada hep aptallık hem onursuzluk yapıyorsun.

Sözlerime angut angut manalar yüklüyor, iftira gibi bir pisliğe getiriyorsun.

Ve kendin gibi düşünenlere beni hedef yapıyorsun.

Sizlerin daha çok gelişmeniz lazım.

Hepiniz ilkelsiniz.

Sitelerde Paylaş

dedenin biri videoda şöyle birşeyler geveliyordu:mandalina nerden biliyor bizim kendini yiyeceğimizi de dilim dilim oluyor?Tüm olsa üstümüz başımız batardı bu da mı tesadüf?

İyide karpuz , kavun neden dilim dilim olmuyor ? Biz kendimiz dilimlemeye çalıştığımız zaman hep ağzımız burnumuz batıyor olmaz ki ama böyle . Allaha biri sms atsın ;

"Allah , cnm bu karpz kvnlari nedn byle dlm dlm yratmadin ? Bk gzden kacirmssin snn yzundn hr tarfimzdn karpz kvn akiyr . Hade optm xD"

Rapor : İletildi .

Sitelerde Paylaş
  • 3 weeks later...

- Allah’ın varlığına kanıt mı istiyorsunuz; en büyük kanıt Kuran-ı Kerim’dir.

- Dünyada 7 milyar insan Allah’ın varlığına inanırken, inanmayan sayısı oldukça az. Sizler 7 milyar insanın inandığını inkar ediyorsunuz . Yani 7 milyar insan cahil, zeki olan bir tek sizlersiniz.

tarihinde Yakup tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

- Evreni , bu kadar muhteşem güzelligi yaratan herhalde bizim süper atomlar degil atomlar sadece maddenin en küçük yapı taşı o zaman geriye bir tek şık kalır oda allah dır bunu yaratan allahtan başka kimse olamaz dogal olarak buda allahın ispatıdır.

tarihinde Crafterman tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

- Allah’ın varlığına kanıt mı istiyorsunuz; en büyük kanıt Kuran-ı Kerim’dir.

- Dünyada 7 milyar insan Allah’ın varlığına inanırken, inanmayan sayısı oldukça az. Sizler 7 milyar insanın inandığını inkar ediyorsunuz . Yani 7 milyar insan cahil, zeki olan bir tek sizlersiniz.

Guzel ornekler.

Birincisi: Dongusel mantik. Totoloji de denebilir bir yerde.

Ikincisi: Cogunlugun kabul ettigi seyin dogru oldugu onermesi (Argument from popularity/argumantum ad populam)

Aslinda bu baslikta baska guzel ornekler de var. Vaktim olursa siniflandirma yapmaya calisacagim.

tarihinde bilirkisi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...